Silnica

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 września 2007, o 18:31

Bulwar nad Silnicą

Młody twórca kończy prace nad projektem, który opracowuje na zlecenie kieleckiego urzędu miasta. Ma być on wykorzystany w przyszłości do stworzenia studium zagospodarowania terenu wzdłuż Silnicy w Śródmieściu. Po obu stronach rzeki Krzysztof Wójcik proponuje budynki, najwyżej trójkondygnacyjne, umieszczone na specjalnych palach, w którym pierwsza kondygnacja byłaby nie zabudowana, a powyżej powstałyby tarasy. Zdaniem autora projektu, w budynkach mogłyby mieścić się obiekty gastronomiczne, być może SPA i mieszkania. Przy Solnej młody twórca proponuje wybudowanie przeszklonych salonów samochodowych, które byłyby dużą atrakcją dla mieszkańców. W planach jest tam także budowa parkingu wielopoziomowego. Gotowy prace student ma złożyć w ratuszu w piątek. Krzysztof Wójcik dotychczas został wyróżniony m.in w konkursie na zagospodarowanie przestrzeni między Spodkiem a Muzeum Śląskim w Katowicach. Pochodzi z Końskich, dlatego jak mówi Kielce są mu bliskie.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=6727

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 2 sierpnia 2008, o 00:05

Kolejna część śródmieścia Kielc zmieni oblicze

Po obu stronach Silnicy od ul. Sienkiewicza aż do Solnej kamieniczki i apartamentowce z kawiarenkami i restauracjami w parterze, a na tyłach parking wielopoziomowy. Miejscy planiści mają już gotowy projekt

- To chyba najbrzydszy po ul. Cichej i Silnicznej fragment centrum Kielc. Patrząc w głąb, wzdłuż Silnicy widać jakieś stare garaże, kawałek rampy towarowej, zaplecza i budy - mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Kielcach. - Tymczasem to niezwykle atrakcyjne lokalizacyjnie miejsce, żeby powstało tam coś ciekawego, budującego klimat miasta. Na dodatek mieści się w ramach naszego projektu rewitalizacji śródmieścia, które rozpoczęliśmy remontem ul. Sienkiewicza i który konsekwentnie realizujemy - dodaje.

Kilka miesięcy temu miejscy planiści wzięli się więc za zrobienie projektu planu zagospodarowania przestrzennego obszaru ograniczonego ul. Paderewskiego, Solną i Staszica. W sumie to prawie 4 ha. Plan jest bardzo ciekawy, bo... próbuje odwrócić miasto.

- Wiele lat temu budynki sytuowano tyłem do Silnicy, bo rzeka była zwykłym ściekiem i po prostu śmierdziała. I tam robiono zaplecza, śmietniki, garaże. Teraz Silnica jest coraz czystsza i widok na nią staje się atrakcyjny. Dlatego postanowiliśmy odwrócić miasto do rzeki i zaprojektować wzdłuż niej zwartą pierzeję, budynki ustawione byłyby frontem do Silnicy - mówi architekt Jacek Nowakowski.

Wzdłuż rzeki powstać ma bulwar, przy którym znajdą się letnie ogródki, kawiarenki, pasaże handlowe. Po stronie Banku PKO BP i Puchatka kamieniczki muszą mieć minimum dwa piętra. Jeśli będą wyższe, to kolejne dwa piętra muszą być cofnięte, żeby nie zakłócić charakterystycznej dla tej części miasta wysokości zabudowy. Nieco inaczej jest po drugiej stronie. Tam działkę po dawnym miasteczku ruchu drogowego kupił od PKP prywatny inwestor. Zaprojektował apartamentowce, które mają po pięć, sześć kondygnacji, z tym że dwie ostatnie także cofnięte są w głąb, a z przodu widać duże tarasy. Sąsiednia działka wielkości ok. 1,7 tys. m kw. , gdzie dawniej było kino letnie, należy do miasta, ale najprawdopodobniej zostanie sprzedana. - Warto, by ktoś sensownie ją zagospodarował i żeby zabudowa stanowiła jakąś spójną całość - podkreśla dyrektor Hajdorowicz.

Z tej strony budynki będą znacznie odsunięte od rzeki. Miasto wynegocjowało z inwestorem, że na jego terenie obok istniejącej ścieżki zostanie wybudowana druga. Ta bliżej Silnicy będzie ścieżką dla rowerów, nowa przeznaczona zostanie dla pieszych. Inwestor zobowiązał się także, że w parterze budynków nie znajdą się same sklepy, lokale użytkowe będą miały charakter gastronomiczny. - Zależało nam, żeby to miejsce nabrało charakteru rekreacyjnego. Tędy prowadzi cały trakt spacerowy do parku - tłumaczy dyrektor Biura.

Jeszcze do niedawna miasto planowało, że dogada się z PKP i przejmie działkę przy Solnej, bo planowano urządzić tam parking wielopoziomowy. I z planów parkingu nie rezygnuje. Tyle że teraz powstać ma na tyłach apartamentowca. Planiści zaprojektowali, że będzie miał trzy, cztery kondygnacje, znajdzie się tam miejsce dla ok. 300 samochodów, a wjazd będzie od ul. Solnej. Chcą też połączyć obie strony rzeki. - Wyobrażamy sobie, że na wysokości Ludwika powstanie taki miniplac nad wodą. Prosto z parkingu będzie można przejść nim do ul. Staszica - mówi Nowakowski.

Plan idzie teraz do uzgodnień. W listopadzie ma zostać wyłożony do publicznego wglądu. - Spodziewamy się, że wejdzie w życie z początkiem nowego roku. Wtedy te okolice staną się atrakcyjne dla inwestorów i na pewno zaczną się zmieniać - podkreśla Hajdorowicz(...)

Joanna Gergont
2008-08-02
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5547576.html
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 13 sierpnia 2008, o 09:14

KIELCE
13 sierpnia 2008 - 0:01

Wyremontują koryto Silnicy

Oberwane brzegi, miejscami brak trawy, złe uformowanie - tak wygląda koryto Silnicy w centrum Kielc.

Poza fatalną prestacją sprzyja ono ewentualnej powodzi. Miasto chce to zmienić i ogłosiło przetarg na uporządkowanie brzegów rzeki.

- Koryto Silnicy w centrum miasta wygląda fatalnie, jest zaniedbane. Brzegi ma miejscami oberwane, w niektórych miejscach jest wyłożone kostką, a kilka metrów dalej innym materiałem. Spacer wzdłuż tak wyglądającej rzeki jest mało przyjemny. W najgorszym stanie Silnica jest na odcinku od budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego do ulicy Jesionowej, a także w drugą stronę, do Solnej - przyznaje Bogdan Opałka, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach. - Chcemy rzekę w końcu uporządkować i uregulować jej brzegi. Jak to zrobimy? Na to pytanie odpowiedzą fachowcy w dokumentacji, na przygotowanie której ogłosiliśmy przetarg. Nie chcemy nic sugerować, żadnych rozwiązań i materiałów, zostawiamy im wolną rękę - podkreśla.

OCHRONA PRZED POWODZIĄ

Rozwój miasta, postępująca zabudowa terenów zielonych powoduje, że wody opadowe, zamiast wsiąkać w grunt, spływają do rzeki, a to jest powodem coraz częstszych powodzi. Problem występowania rzeki z koryta w Kielcach będzie narastał, choć w suche dni sprawia ona wrażenie niegroźnego strumyka i trudno uwierzyć, że w ciągu kilku minut deszczu wyjdzie z brzegów.

- Konieczne jest wybudowanie zabezpieczeń przed powodzią. Mamy dwa ważne miejsca, które konieczne trzeba ochronić. Jedno z nich to teren od Bobrzy do Pakosza. Tam jest największa groźba wystąpienia wody z koryta i zalania posesji. Dlatego chcemy wybudować po obu stronach Sinicy obwałowanie. W projekcie, który powstanie, zostaną wskazane i wydzielone działki, na których takie zabezpieczenie powinno powstać, aby było skuteczne. Grunt należy do osób prywatnych i może być kłopot z uzyskaniem zgody z wejściem na niego. Jednak mamy nadzieję, że właściciele zrozumieją, iż obwałowania mają przede wszystkim ich chronić - tłumaczy dyrektor.

ŁADNE I POŻYTECZNE

Ochrona przeciwpowodziowa potrzebna jest także w rejonie osiedla Na Skarpie. - Tam wysokich obwałowań na pewno nie wybudujemy, bo nie ma na nie miejsca. Chcemy wykorzystać do ochrony elementy małej architektury czy poldery. Oczekujemy na propozycje projektantów. Na pewno zastosujemy kilka atrakcyjnych rozwiązań, dopasowanych od ukształtowania terenu.

W tym roku powstanie projekt, ale jego wykonanie zostanie rozłożone na kilka lat, ponieważ to kosztowne przedsięwzięcie. Pierwsze zmiany w wyglądzie koryta Silnicy będziemy podziwiać w przyszłym roku.

Agata Kowalczyk
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /729523443
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 13 sierpnia 2008, o 10:07

Dobra informacja. Silnica przestanie być ściekiem w centrum. Nie za bardzo się orientuję jaka jest jej klasa czystości
czy coś w ostatnich czasach się zmieniło, jeśli nie lub mało to przydałoby się.

coś na ten temat znalazłem:
Silnica - raport 2000
Badana jest tylko na ujściu w ppk Białogon. W ocenie ogólnej rzeka nie odpowiadała normatywom żadnej z klas czystości. Poza klasą znalazły się wskaźniki: BZT5, azotyny, fosfor ogólny, i m. Coli. Badania hydrobiologiczne wykazały II klasę czystości. Rzeka stanowi źródło zanieczyszczeń odbiornika macierzystego, jakim jest Bobrza.
http://www.kielce.pios.gov.pl/raporty/w ... dex20z.htm
Silnica - raport 2002
Rzeka stanowi źródło zanieczyszczeń odbiornika wyższego rzędu, jakim jest Bobrza. Badana jest tylko na ujściu w ppk Białogon. W ocenie ogólnej rzeka w roku 2001 nie odpowiadała normatywom żadnej z klas czystości ze względu na przekroczone stężenia azotynów, fosforu ogólnego i miana Coli. Badania hydrobiologiczne wykazały II klasę czystości ze względu na indeks saprobowości, natomiast stężenia chlorofilu "a" nie odpowiadały normom.
http://www.kielce.pios.gov.pl/raporty/w ... dex20z.htm
Silnica - raport 2006
Złej jakości woda wystąpiła w zaledwie 7 z 80 badanych przekrojów: Silnica Białogon, Bobrza - Radkowice, Czarna Nida - Tokarnia, Maskalis - Szczytniki, Opatówka - Słabuszowice, Wisła - Opatowiec i Wisła - Nowy Korczyn.
http://www.kielce.uw.gov.pl/index.php?str=218&id=1636
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2008, o 11:48 przez gaki majster, łącznie zmieniany 4 razy.
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 13 sierpnia 2008, o 10:57

Niedawno szedłem mostem nad Silnicą na Solnej - pachnie dalej nieprzyjemnie.
Jeżpir

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 13 sierpnia 2008, o 22:11

To mozę akcja "Zaadoptuj rzekę" ?? :)

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 13 sierpnia 2008, o 23:09

mógłbyś coś więcej o tej adopcji. Przeglądając strony, gdzieś mi to śmignęło, ale już teraz nie kojarzę

może to głupie, że już na drugi post sobie sam odpowiadam 8) , ale niech już tak będzie :)

http://www.porozumieniedlaparsety.org.pl/node/3

Adopcja rzek na świecie

Do kogo należy rzeka? Możemy powiedzieć, że do wszystkich, którzy z niej korzystają. Można także powiedzieć, że do zarządzających nimi instytucji. W Polsce najczęściej są to Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej lub Wojewódzkie Zarządy Melioracji. Jednak w praktyce często tak naprawdę nikt nie czuje się za rzekę odpowiedzialny.
Rzeki stają się zaniedbane i zaśmiecone, a ludzie mieszkający w pobliżu nie mogą z nich korzystać. Jak możemy to zmienić?
Nasza nowa propozycja to adopcja rzek. Dzięki niej młodzi ludzie zapoznają się ze swoją lokalną rzeką i nauczą się, jak ją chronić.

Thames21, Anglia
Londyńska organizacja społeczna Thames 21 (Tamiza21) stawia sobie za cel oczyszczanie i zabezpieczanie rzeki i kanałów w Londynie. Współpracuje ze społecznościami lokalnymi, szkołami i wolontariuszami. Prowadzi też zajęcia na temat ekologii rzek z młodzieżą szkolną, a jej członkowie tworzą sztukę, często wykorzystując w tym celu znalezione nad rzeką odpady. Przez ostatnie dziesięć lat z Thames21 współpracowało 20 000 wolontariuszy. Uprzątnęli oni z londyńskich rzek i kanałów około 10 000 ton śmieci. Przeprowadzili również zajęcia z 8 000 dzieci i zainstalowali na nabrzeżach wiele rzeźb i obrazów.
European Rivers Network, Francja
„Rivieres d’images et fleuves de mots” (Rzeki obrazów i potoki słów) to program edukacyjny stworzony przez European Rivers Network, którego celem jest wzrost świadomości społecznej na temat rzek. Metodą, jaką organizacja obrała, aby to osiągnąć, są działania z dziedziny ekspresji artystycznej. Co roku dzieci i młodzież szkolna w wieku od 4-16 lat zapraszana jest do poznawania ich lokalnej rzeki poprzez wyprawy i zajęcia edukacyjne nad rzeką. Później uczestnicy zachęcani są do wyrażania swoich uczuć i nowo zdobytej wiedzy poprzez sztukę – namalowanie obrazu lub napisanie wiersza. Wszystkie prace są następnie prezentowane na specjalnie zorganizowanej objazdowej wystawie na pokładzie statku, który zatrzymuje się w miastach leżących wzdłuż rzeki.
The Nature of the Rideau River, Kanada
Organizacja „The Natuire of the Rideau River” prowadzi zajęcia edukacyjne na temat ochrony środowiska rzecznego. Zachęca też szkoły do prowadzenia własnych zajęć nad wodą, jak na przykład lekcje biologii, podczas których dzieci obserwują rośliny i zwierzęta żyjące nad rzeką, badają jakość wody mierząc temperaturę lub ilości zawartego w niej tlenu.
Klub Gaja, Polska
Klub Gaja od 1994 roku prowadzi Ogólnopolską Kampanię „Teraz Wisła” na rzecz ochrony wartości kulturowych i przyrodniczych rzeki Wisły – królowej polskich rzek oraz innych rzek w Polsce i na świecie. W ramach naszych działań organizujemy warsztaty, wystawy, spektakle, happeningi, oraz akcje sprzątania rzek. Prowadzimy też zajęcia edukacyjne „Jak uratować rzekę”, z którymi możecie nas zaprosić do swojej szkoły.
Kielce Kielce Kielce to jest to...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 14 sierpnia 2008, o 15:10

http://www.klubgaja.pl/zaadoptuj_rzeke/

Po za tym utworzył się polski Ruch Woda&Młodzież, więc działania jeszce łatwiejsze.

obecne ekologiczne kluby z pewnością będą zainteresowane monitoringiem czystosci i apelami do odpowiednich służb.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 19 sierpnia 2008, o 18:35

Silnica jak wyglada wiemy wszyscy, jak ma wyglądać się domyślamy i mamy nadzieję że obietnice się spełnią. Jednak nic z tego nie będzie jeśli my sami Kielczanie o nią nie zadbamy. Bo wcale nie oberwane brzegi i wiszące nad nią rury najbardziej naszą rzeczkę szpecą, lecz leżące na dnie stosy butelek, szmat, reklamówek, a nawet ostatnio tam wózek z Biedronki widziałem... tak więc piękno Silnicy od nas zależy.
Lokalny patriota

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 19 sierpnia 2008, o 18:52

Maniax pisze:Loklany patriota
eee... ? co to znaczy? :P

Tak wiem, czepiam się :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Maniax
Posty: 54
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 12:33
Lokalizacja: Kielce - Stadion

Post autor: Maniax » 19 sierpnia 2008, o 20:29

sueno pisze:
Maniax pisze:Loklany patriota
eee... ? co to znaczy? :P

Tak wiem, czepiam się :P
no właśnie, czepiasz się. :twisted:
Lokalny patriota

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 listopada 2008, o 20:10

Obrazek
KIELCE
3 listopada 2008 - 0:01
Dolina Silnicy - bagno w centrum Kielc
Dolina Silnicy w Kielcach straszy, zamiast przyciągać spacerowiczów. Są plany, aby to zmienić i stworzyć tu tereny rekreacyjne.

- Zarośnięte bagna, powalone drzewa, których nikt nie sprząta, koleiny, nierówny chodnik pełen dziur - tak kielczanin Marian Jarek opisuje dolinę Silnicy między aleją IX Wieków Kielc, a ulicą Jesionową w Kielcach.

Swoją opowieść rozpoczyna od dużych powalonych drzew po wschodniej stronie doliny. - Wichura połamała je w lipcu, do tej pory nikt ich nie sprzątnął. Wciąż leżą połamane gałęzie, pnie - tłumaczy pan Marian. Jego zdaniem, to pokazuje jak miasto dba o ten teren.

NAWET ROŚLINY BAGIENNE

Kielczanin twierdzi, że dolina Silnicy od 10 lat jest w coraz gorszym stanie. Pokazuje popękany, dziurawy, zarośnięty chodnik, zalany wodą i błotem, zasypany liśćmi, brzydkie kładki na rzece. - Zwłaszcza na prawym brzegu, idąc w stronę zalewu, jest brudno, widziałem tu nawet wyrzucony tapczan, butelki i papiery to już norma. Nie ma koszy na śmieci - wymienia mężczyzna. Zwraca uwagę na rozjeżdżoną trawę. - Na takim miękkim terenie kosi się trawę z użyciem traktorów i to jest efekt - podkreśla Jarek. Przede wszystkim jednak zwraca uwagę na dwa bagna, które powstały po wschodniej stronie. Mieszkańcy narzekają, że lęgną się tam komary. - Porasta je już typowo bagienna roślinność - stwierdza mężczyzna. I wspomina czasy, kiedy kielczanie przychodzili tu wypocząć, rozkładali koce i urządzali pikniki.

MA TU BYĆ STREFA ROZRYWKI

Bogdan Opałka, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach, twierdzi, że teren jest na bieżąco sprzątany i jest zaskoczony informacją o śmieciach i nie sprzątanych drzewach. - Przekażę tę interwencję do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni, z którymi mamy podpisaną umowę na wykonywanie prac porządkowych między innymi na tym terenie - informuje Opałka.

Dodaje, że są plany zmiany wizerunku doliny Silnicy. Ma tutaj powstać jedna z sześciu stref rekreacji dziecięcej w Kielcach, w których stworzenie zaangażowany jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Zgodnie z projektem w jej obrębie znajdą się place zabaw, rekreacyjno-gimnastyczne, boisko do piłki nożnej oraz skatepark. - Aby te obiekty mogły powstać, najpierw wykonane zostanie odwodnienie terenu, czyli jego drenowanie, więc bagna znikną - informuje dyrektor.

Żeby inwestycje doszły do skutku, potrzeba pieniędzy. - W planie budżetu na przyszły rok mamy zapisaną sumę na ten cel, która umożliwiłaby nam budowę skateparku - tłumaczy Opałka. Dodaje, że później stopniowo powstawałyby inne elementy strefy. Być może uda się na ten cel pozyskać fundusze unijne.

Tymczasem kielczanie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo chodnik, który - jak przyznaje sam dyrektor - jest w beznadziejnym stanie, poczeka aż zakończona zostanie budowa strefy rekreacji. - Jego remontem trzeba będzie zająć się później, kiedy zakończone zostaną prace z użyciem ciężkiego sprzętu, który ponownie mógłby go zepsuć - kwituje Opałka.

Kinga Anioł

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 5272570850
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 listopada 2008, o 20:12

Obrazek
KIELCE
6 listopada 2008 - 0:01
Ze skateparku pozostały plany?
Kieleccy deskorolkarze nie zapomnieli o deklaracji radnych. Teraz im przypominają, że minął rok i czas zacząć działać.

ObrazekObrazek
Oto przykładowe wizualizacje profesjonalnych skateparków, które młodzi deskorolkarze przedstawili radnym i urzędnikom kieleckiego magistratu. (archiwum)

Spotykali się i rozmawiali z kieleckimi urzędnikami, podawali projekty, wizualizacje i przykłady skateparków w kraju - tak w tamtym roku walczyli o skatepark w mieście deskorolkarze. Urzędnicy mówili, że powstanie on za rok. I co?

- Mija już rok od czasu, kiedy przekonywaliśmy radnych, że w Kielcach przydałby się nowoczesny skatepark. Z tych rozmów pozostała tylko ich deklaracja, że taki obiekt powstanie za rok - mówi Daniel, który od kilku lat pasjonuje się jazdą na desce.

CYKLICZNE INTERWENCJE

Przypomnijmy, że w tej sprawie "Echo Dnia” interweniowało kilka razy. Na łamach gazety od września 2007 roku do kwietnia 2008 ukazało się około siedmiu tekstów. Towarzyszyliśmy grupie młodych deskorolkarzy z Kielc, którzy spotykali się z urzędnikami i radnymi na Komisji Sportu i Turystyki. Młodzi ludzie bardzo zaangażowali się w walkę o skatepark.

Przedstawiali swoje wizualizacje, prezentacje, projekty i przykłady takich obiektów w kraju. Złożyli także petycję do Urzędu Miasta z 600 podpisami za utworzeniem skateparku. Radni na Komisji Sportu i Turystyki w połowie marca poparli młodzież, że w Kielcach przydałby się taki obiekt. Mieli kilka wątpliwości, które głównie dotyczyły monitorowania, nadzorowania obiektu czy odpowiedniej lokalizacji. Jednak na pytanie, kiedy realnie mógłby powstać w Kielcach skatepark, zgodnie odpowiedzieli, że za rok.

CZAS COŚ ZROBIĆ

Skoro skatepark miałby powstać w nowym roku w miesiącach letnich, to najwyższy czas, żeby podjąć jakieś działania i starania w tej kwestii. Radni mieli zacząć od spółdzielni mieszkaniowych, które na poszczególnych osiedlach tworzyłyby skateparki. Jednak ta inicjatywa zakończyła się fiaskiem.

- Rozmawiałem ze spółdzielniami i nie ma na to zgody, ponieważ mieszkańcy nie zgadzają się i protestują - mówi Marian Kubik, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta w Kielcach, który deklaruje, że na najbliższej komisji 5 października przypomni o tej inicjatywie.

- Na komisji będziemy także zabezpieczać pieniądze w budżecie na przyszły rok na najważniejsze inwestycje sportowe. Rozpatrzymy także wniosek skateparku.

Paulina Strojna

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /905971199
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 9 listopada 2008, o 15:43

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 1 grudnia 2008, o 13:49

Obrazek
Kielce
Silnica mała, ale groźna

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie we współpracy z Ministerstwem Środowiska opracował mapę zagrożenia powodziowego dla Kielc. Jest to pierwsza tego typu, profesjonalna mapa w Polsce. Ma duże praktyczne zastosowanie, między innymi. dla deweloperów.
Naukowcy nakreślili na mapie miejsca, gdzie wyleje rzeka Silnica, przezpływająca przez Kielce, w zależności od intensywności opadów. Najbardziej zagrożony jest Białogon, okolice ronda Herlinga-Grudzińskiego w pobliżu urzędu wojewódzkiego i Planty. Mapa identyfikuje tereny podmokłe i narażone na zalanie, co ma kapitalne znaczenie dla nabywców działek budowlanych. Opracowanie daje wiedzę o tym, gdzie miasto nie wyda pozwolenia na budowę parkingu podziemnego, albo podpiwniczonego budynku. Mapa, na bieżąco uaktualniana, może ograniczyć koszty związane z prowadzeniem akcji ratowniczej podczas powodzi. Zostanie ona dziś zaprezentowana radnym miejskim na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Radni zapoznają się również z przygotowaniami do opracowania tzw. mapy akustycznej, oddziaływań odkomunikacyjnych. Ma być gotowa do 2012 roku. Obecnie pomiarów hałasu i natężenia ruchu na terenie Kielc dokonują trzy stacje monitorujące: na ulicy Warszawskiej, Sandomierskiej - naprzeciw budynku straży pożarnej i na ulicy Ogrodowej. Miasto chce dokupić jeszcze trzy takie stacje, które miałyby dodatkowo możliwość badania ilości pyłów i zanieczyszczenia powietrza.

źródło: wrota świętokrzyskie
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

ODPOWIEDZ