Tablice kierunkowe w autobusach

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 września 2007, o 15:00

M@rcin pisze:Nowe wyposażenie miejskich autobusów w czytelne tablice informacyjne
Ooo! Ciekawe jak będą wyglądały :) Mam nadzieje że nie jakieś kwasiarskie. Może MPK albo ZTM przedstawiło by projekt?

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 13 września 2007, o 15:22

Z tego co zrozumiałem jak sie wypowiadał Sosnowski w Radiu Kielce to będzie to prosta tablica z numerem i kierunkiem jazdy.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 września 2007, o 15:47

tester19 pisze:Z tego co zrozumiałem jak sie wypowiadał Sosnowski w Radiu Kielce to będzie to prosta tablica z numerem i kierunkiem jazdy.
Nie zmienia to faktu, że można ją wykonać ładnie lub brzydko :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 września 2007, o 17:42

tester19 pisze:(...)będzie to prosta tablica z numerem i kierunkiem jazdy.
Ale mowil o bocznych czy czolowych?

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 13 września 2007, o 21:36

On mówił o bocznych takie ZTM stawia wymogi MPK co do tablic.
Żeby tylko sie nie pomylili w wylepianiu tak jak we wtorek jechałem w 46 i na tablicy miał wylepione SIKORSKIEGO - ŚLICOWICE eh ktoś sie chyba zagadał i zapomniał o H :roll: :lol:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 września 2007, o 21:57

To będzie cos takiego pewnie:

46- SLICHOWICE
46- SIKORSKIEGO

Przy czym 46 bedzie jedno wieksze

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 14 września 2007, o 08:23

No pewnie takie będą bo to mają być takie tablice które będa widzoczne wieczorem dla osób słabo widzących i starszych. Słuchajcie jeszcze dziś Radia Kielce o 10 mówili o tych tablicach.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 14 września 2007, o 09:38

Taka propozycja :)
Obrazek

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 14 września 2007, o 10:13

AR pisze:Taka propozycja :)
Obrazek
Jak dla mnie najlepsza by była kombinacja pierwszego (numer) plus ostatniego (kierunek docelowy)

A co z uruchomieniem wyświetlaczy w autobusach, które je posiadają, choćby postulowane przez mnie włączenie numeru linii, plus wkładanie może jakiś dech z wyciętym kierunkiem jazdy, żeby przebijał się przez nie podświetlony wyświetlacz, nie wiem różne patenty firmy komunikacyjne w Polsce stosują :D. Wiem pomysł głupi, ale mamy taką komunikację, jaką mamy i należy sobie jakoś radzić :?

EDIT Zresztą jak jest g..niane podświetlenie, to nawet najlepsza tablica kierunkowa nic nie da.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 14 września 2007, o 10:28

OskARze - czemu budzisz w nas nadzieję?

Ja jeszcze chciałbym zaprezentować wam, w jaki sposób ułatwiono życie osobom słabo widzącym w innych miastach.
Na początek zaprzyjaźniony z nami Radom. Nad przednim prawym kołem, na wysokości oczu znajduje się ramka na tablicę z numerem lub w nowo dostarczanych wozach wyświetlacz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bełchatów. Tutaj za przednia szybą znajdziemy dodatkowe tabliczki z numerem w barwach o wysokim kontraście.
Obrazek Obrazek

Tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 14 września 2007, o 17:29

Ja już zwątpiłem w MPK Kielce... Dopóki nie podzieli się rynku to mnie to wszystko już w ogóle nie interesuje - nie chcę się denerwować... Obecnie jestem zmuszony jeździć tym złomem, który jest zdobiony w coraz to nowsze kiczowate gadżety i wynalazki kierowców, ale postanowiłem, że jedyne na co się będę patrzył to szyba "autobusu"...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 29 września 2007, o 14:02

Ta propozycja jest genialna :D
Obrazek
Błagam Was, przekonajcie do niej ZTM!
PS - Teraz (przed powstaniem nowych tablic informacyjnych) jest właśnie najlepsza okazja do zmiany numerów linii, według jej znaczenia, np. na 1xx, 2xx, itp. To Wy interesujecie się od lat komunikacją w Kielcach, wiecie co jest dla niej najlepsze, teraz macie bardzo dobrą stronę internetową www.komunikacja-kielce.pl . Wierzę, że Wam się to uda, tylko musicie z nimi się spotkać w jakiejś grupce maniaków komunikacji miejskiej w Kielcach i dokładnie, spokojnie im to przystko przedstawić, pokazać plusy, oraz przedstawić jako wzór inne miasta, które korzystają z takiego rozwiązania, np. Warszawę.

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 30 września 2007, o 22:20

M@rcin pisze:http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=6586

Nowe wyposażenie miejskich autobusów w czytelne tablice informacyjne

Od pierwszego października miejskie autobusy w Kielcach będą mieć nowe oznakowanie...
Premiera już jutro.
Obrazek

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 1 października 2007, o 06:35

Daniel pisze:
M@rcin pisze:http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=6586

Nowe wyposażenie miejskich autobusów w czytelne tablice informacyjne

Od pierwszego października miejskie autobusy w Kielcach będą mieć nowe oznakowanie...
Premiera już jutro.
Ja tam żadnych zmian nie widziałem.

EDIT
widział ktoś nowe tablice, czy wyszło jak zawsze, chociaż nie napisali, od 1 października którego roku :lol:

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 2 października 2007, o 14:20

Nie będzie zmiany oznakowania autobusów miejskich
„Nie będzie na razie zmiany oznakowania autobusów miejskich” - powiedział dyrektor MPK w Kielcach Zbigniew Śledź. Jak wyjaśnił w rozmowie z Radiem Kielce - obecnie MPK ma inne priorytety, dlatego wymianę, której domagali się przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych trzeba odłożyć na inny termin. Nastąpi to nie wcześniej, niż za kilka miesięcy. Trzy tygodnie temu dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Marian Sosnowski zapewnił, że do końca września zostanie poprawiony stan oznakowania miejskich autobusów. MPK wywiązało się z tej umowy, jednak Polski Związek Niewidomych domagał się całkowitej wymiany znaków. W swoich petycjach do MPK sugerowano większe numery linii autobusowych i usytuowane ich niżej - zarówno z przodu, jak i z boku autobusu. Na taką wymianę obecnie MPK nie stać - powiedział dyrektor Zbigniew Śledź. Dodał, że w tej chwili środki, jakimi dysponuje jego firma przeznaczane są na przygotowanie taboru przed zimą. Dokonano jedynie przeglądu technicznego i naprawiono wszelkie usterki - powiedział Zbigniew Śledź.

:arrow: http://www.radio.kielce.com.pl/index.php?go=3&id_k=7041

Nie będę komentował, bo i po co?

ODPOWIEDZ