Wieści z kieleckich uczelni

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 lutego 2006, o 14:10

Będę na jutrzejszym spotkaniu z premierem na AŚ. Jeśli ktoś ma jakieś dobre pytania to chętnie zadam w jego imieniu :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 5 lutego 2006, o 14:39

tom pisze:Będę na jutrzejszym spotkaniu z premierem na AŚ. Jeśli ktoś ma jakieś dobre pytania to chętnie zadam w jego imieniu :).
ja też może sie wybiore :D ale gdybym mnie nie było to możesz sie zapytac tego pana gdzie są te mieszkania co obiecywali bo chętnie bym sobie jedno kupił (za rozsądną cene) albo jeszcze lepiej dostał w prezęcie od naszego "solidarnego" państwa :roll: :idea:

możesz tez sie go zapytac dlaczego jego rząd chce dofinansowywac budowe obiektów sakralnych :?: :!: :idea: - i czy to jest powód tego że na mieszkania już nie starczyło :?:

i tak na zakończenie i na rozluźnienie możesz go spytac jaki ma stosunek do szeroko pojętej inności i pluralizmu światopoglądowego.

acha i jeszcze chciałbym wiedziec czy to prawda ze stolica ma byc przeniesiona do Torunia? LOL

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 lutego 2006, o 19:50

Spytaj czy mozemy byc spokojni o byt nasz :) w znaczeniu regionalnym.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 lutego 2006, o 16:41

Marcinkiewicz spotyka się ze studentami
Akademia Świętokrzyska będzie jednym z dziewięciu uniwersytetów w Polsce – zapowiedział w Kielcach premier Marcinkiewicz.
Premier na spotkaniu ze studentami Akademii Świętokrzyskiej powiedział, że już teraz można mówić, że uczelnia ta będzie jednym z dziewięciu uniwersytetów w Polsce. Ma się to stać w ciągu trzech lat. Dodał, że to wykształcona młodzież jest potencjałem naszego kraju, a dobry zawód dający możliwość zdobycia pracy jest sposobem na problem odpływu młodych ludzi na zagraniczne rynki pracy. Apeluje też o przedsiębiorcze postawy do młodzieży i obiecał stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości - poprzez ułatwienie zasad tworzenia własnych firm. Premier Kazimierz Marcinkiewicz rozpoczął swoją wizytę w województwie świętokrzyskim od odwiedzenia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a w planach ma jeszcze konferencję prasową poświęconą rządowemu programowi budownictwa mieszkaniowego oraz wizytę w klasztorze na Świętym Krzyżu.
Radio Plus Kielce

--------------------------

Marcinkiewicz powiedział cyt. "Za trzy lata, jeśli Bóg da, w Kielcach powstanie uniwersytet". To "jeśli Bóg da" bardzo mnie niepokoi :). To spotkanie było bardzo krótkie, zadano jedynie cztery pytania, takze nie było duzych mozliwości rozmowy z premierem. Obok Marcinkiewicza siedzieli pan wojewoda Banaś i pan poseł Gosiewski, ale ich udział był co najmniej zbędny, bo tylko siedzieli i pili wodę :). Nie mylić z wódą :lol:.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 6 lutego 2006, o 19:05

fajnie by bylo gdyby ten Uniwersytet powstal troszke szybciej..., bo troszke juz wody uplynelo w Silnicy...

,,Jak Bóg da...'' heheh

Pytanie do forumowiczow:
Co musi sie stac, zeby ,,Bóg dał''?
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 lutego 2006, o 21:40

Akademia pod skrzydłem rządu
W ciągu trzech lat w Kielcach powstanie uniwersytet – taką deklarację złożył premier Kazimierz Marcinkiewicz.
„Przyjeżdżam tu, żeby znaleźć możliwość, znaleźć program podwyższenia jakości kształcenia, podwyższenia poziomu uczelni, która dziś nazywa się Akademia, a za trzy lata – jak Bóg da, a ludzie tu zgromadzeni pomogą – to będzie uniwersytet” – mówił przebywający dziś w regionie świętokrzyskim premier Marcinkiewicz. Premier zadeklarował, że Akademia Świętokrzyska znajdzie się również w rządowym programie wspierania uczelni, które jeszcze nie spełniają wymagań ustawy o szkolnictwie wyższym. Dotychczas programem objętych jest 8 uniwersytetów w Polsce, Akademia będzei dziewiątą uczelnią.
Radio Plus Kielce

--------------------------------

Dokładny cytat na czerwono :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 lutego 2006, o 22:49

Premier Marcinkiewicz na Akademii Świętokrzyskiej

Janusz Kędracki 06-02-2006 , ostatnia aktualizacja 06-02-2006 20:01

- To nie jest przypadek, że jestem na Uniwersytecie Świętokrzyskim - stwierdził premier Marcinkiewicz. - Ja się nie pomyliłem, powiedziałem to świadomie - dodał zaraz po tym, jak rozległy się oklaski i śmiech na sali. A potem znów nazywał kielecką uczelnię uniwersytetem.

Premier spotkał się najpierw z rektorami wyższych uczelni z regionu oraz władzami Kielc. Potem w wypełnionej auli AŚ przemawiał do kilkuset słuchaczy, wśród których przeważali studenci i pracownicy naukowi. O uczelni mówił, że to najważniejsze miejsce w regionie.

Studentów zapewniał, że największym bogactwem Polski są miliony młodych ludzi, którzy już mają wyższe wykształcenie lub je zdobywają. - Nasz program zakłada, że dostęp do wykształcenia będzie jeszcze łatwiejszy - zapewniał.

Premier poinformował, że rząd przygotowuje specjalny program dla ośmiu obecnych uniwersytetów, które mają problemy ze spełnieniem wymogów ustawy o szkolnictwie wyższym, aby mogły zachować ten status. - Będzie dla dziewięciu uczelni, tą dziewiątą będzie Akademia Świętokrzyska - podkreślał. I zapowiedział, że Kielce mogą mieć uniwersytet za trzy lata. - Przyjechałem tu, żeby powiedzieć, co macie zrobić, a nie co ja zrobię - mówił.

Apelował, by znaleźć sposób na jak najlepsze wykorzystanie 880 mln euro, które Świętokrzyskie otrzyma wraz z czterema innymi najbiedniejszymi regionami w Polsce.

Przed spotkaniem młody człowiek, prawdopodobnie z samorządu uczelnianego, rozdawał kolegom wydrukowane na kartach pytania, jakie powinni zadać premierowi. - Wraca stare - komentowali świadkowie. Pierwsze pytanie dotyczyło tego, co rząd zamierza zrobić, aby zahamować odpływ młodych ludzi z kraju. - Musimy przekierować wykształcenie, dać pieniądze tam, gdzie młodzi ludzie dostaną pracę - odpowiadał premier. Zapewniał, że dzięki miliardom z Unii Europejskiej oraz od inwestorów zagranicznych, pracy w Polsce powinno być coraz więcej.

Kolejny pytający chciał m.in. wiedzieć, czy minister obrony Radek Sikorski będzie bardziej lojalny wobec Polski czy byłych pracodawców z Waszyngtonu i jakie są koszty naszej obecności w Iraku. - Zupełnie niezasadne pytanie - uciął premier. I zapewniał, że minister Radosław, który Radkiem był w młodzieńczych czasach, złożył przysięgę przed prezydentem RP i "serce ma w Polsce". Co do misji irackiej, też nie miał wątpliwości. - Byłem w Iraku dwa dni, wszyscy prosili, byśmy jeszcze zostali - przekonywał.

Wbrew zapowiedzi, że przyjechał przede wszystkim słuchać, premier głównie mówił. Z sali zdążyły więc zadać pytania tylko cztery osoby. Po zakończeniu spotkania podszedł jednak do stojących pod ścianą młodych ludzi i rozmawiał z nimi.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 lutego 2006, o 22:52

Mam nadzieję, że jutro z prezydentem uda się normalnie porozmawiać. Widziałem jak zachwalał jutrzejsze spotkanie na antenie TVP3 Regionalnej :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 lutego 2006, o 14:35

Uniwersytet do 2009 - realny

3 lata na utworzenie w Kielcach uniwersytetu to realny termin – poparła deklaracje premiera Marcinkiewicza Akademia Świętokrzyska.

Premier zadeklarował podczas wizyty w Kielcach, że w ciągu trzech lat powstanie tu uniwersytet. zaznaczył jednak, że inicjatywa należy do Akademii Świętokrzyskiej. Uczelnia twierdzi, że to termin realny - przyznaje jednak, że pozostało jej do spełnienia wiele wymogów formalnych – co prawdopodobnie zajmie więcej czasu – ale tu z pomocą przychodzi kolejna obietnica premiera – o wpisaniu Akademii do rządowego programu wspierania uczelni, które nie spełniają wymogów ustawy o szkolnictwie wyższym. „To bardzo ważna i cenna deklaracja pana premiera; potrzebne są programy osłonowe, pozwalające na rozbudowę kadry, na dochodzenie do tych formalnych wymogów, jakie ma spełniać wyższa uczelnia, która nosi miano uniwersytetu. W naszym przypadku może to dotyczyć też tego, że nie będziemy mieli tych wymaganych dwunastu praw do doktoryzowania, a mimo to będziemy mieć szansę na przekształcenie Akademii w Uniwersytet Jana Kochanowskiego” – mówi Ryszard Biskup, rzecznika prasowy uczelni. W tej chwili Akademia posiada trzy prawa do doktoryzowania. „Dysponujemy jednak znakomitą kadrą i w tym jest szansa uczelni na spełnienie warunków” – podkreśla Ryszard Biskup. Dodaje, że liczy na wsparcie miasta i regionu w dążeniach do zmiany statusu uczelni.
Radio Plus Kielce
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 10 lutego 2006, o 14:56

W dzisiejszym >Echu< jest artykuł pt. "Uniwersytet w tym roku?!" :).
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 lutego 2006, o 19:01

tom pisze:W dzisiejszym >Echu< jest artykuł pt. "Uniwersytet w tym roku?!" :).
W artykule tym autor artykulu (Miłosz Skiba) proponuje polaczenie AŚ i Polibudy. Wnioskuje tez, aby w ramach inicjatywy ustawodawczej obywateli (100 000 podpisow) wyslac projekt ustawy o utworzeniu Uniwesytetu.

Obecnie do utworzenia Uniwerytetu potrzeba 6 kierunkow, na ktorych mozna doktoryzowac. Gdyby AŚ i Polibuda polaczyly sie mialyby wspolnie 8 kiernkow (AŚ - 3 kierunki: hist, jezykoznastwo, fiz + PŚ - 5 kierunkow)

Tylko w wiec fuzja pozwolilaby pomyslec o tym aby od przyszlego roku akademickiego mogl byc w Kielach Uniwerytet...
cochi

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 lutego 2006, o 19:03

zastanwiam sie czy nie bardziej nie oplaca sie, aby PŚ postarała sie o jeszcze jeden kierunek do doktoryzowania i utworzyc Uniwersytet z Polibudy, a po 3 latach Uniwesytet z AŚ.
W Krakowie przymierzaja sie do zrobienia z AE Uniwersytetu Ekonimicznego...
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 10 lutego 2006, o 19:36

Marcinkiewicz mówił, że w Kielcach powinny być (będą?) dwa uniwersytety - pierwszy z AŚ, a drugi z Politechniki.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lutego 2006, o 20:42

Ja uwazam,ze powinny byc 2 autonomiczne uniwerki. Kto pierwszy jest mi obojetne.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 lutego 2006, o 21:25

Premier Marcinkiewicz chyba mowil tylko o AŚ (zreszta tam tez bral udzial w spotkaniu ze studentami), ale zgodnie z polskim prawem Uniwesytet jest placowka z min. 6 kierunkami doktoranckimi, wiec Politechnice Świetkorzyskiej brakuje jednego,a Akademii Świetkorzyskiej trzech... Chyba lepiej zebysmy mieli dwa uniwerytety, a nie jeden...

:arrow: Miasto z dwoma uniewsytetami to zawsze lepiej niz z jednym lub bez unierystetu

P.S. Nie wiecie czemu Politechnika Swietkorzyska majac az 5 kierunkow doktoranckich nie pokusila sie o zdobucie jeszcze jednego i nie stara sie o zdobycie tytulu Uniersytetu?
cochi

ODPOWIEDZ