Imprezy targowo-wystawiennicze w Kielcach

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 18 kwietnia 2007, o 13:53

Targi Kielce zapraszają wynalazców

Receptury, konstrukcje lub technologie wykonania wyrobu można opatentować w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
Targi Kielce zachęcają do prezentowanie innowacyjnych wyrobów i zapewniają, że pomimo ujawnienia ich na wystawach, właściciel zachowa przywilej pierwszeństwa do jego zgłoszenia Urzędowi Patentowemu - wystarczy zwrócić się do organizatora targów o dokument pierwszeństwa. Kieleckie targi zapraszają wynalazców tym bardziej, że bezpieczne dzięki tej procedurze wyroby można przed opatentowaniem poddać krytyce publiczności. Warto dodać, że na większości prezentowanych przez Targi Kielce wystaw prezentowane są wynalazki, wzory użytkowe lub przemysłowe; najwięcej z nich pojawiło się dotąd na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego i Logistyce; były to m.in. kamizelki ochronne, hełmy, pojazdy i kontenery, a także lecznicze produkty borowinowe prezentowane na wystawie Rehmed-expo, promienniki grzewcze na Sacro-expo czy maszyny rolnicze na Agrotech. W tym roku z przywileju pierwszeństwa z wystawy można będzie jeszcze skorzystać na targach budownictwa drogowego, infrastruktury, maszyn budowlanych i pojazdów specjalistycznych; na targach lotniczych, optyczno-okulistycznych i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Radio Plus Kielce, 2007-04-18
:arrow: http://www.kielce.pl/index.php?numer=10078
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 18 kwietnia 2007, o 16:04

Z Gazeta.pl:

Rekordowy Dom i Ogród

Blisko czternaście tysięcy osób odwiedziło w miniony weekend Targi Kielce podczas odbywających się tu Ogólnopolskich Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz "Dom" oraz Targów Ogrodniczych i Działkowych "Ogród i Ty".

- To około cztery tysiące więcej niż podczas ubiegłorocznej imprezy - informuje Edyta Ruszkowska z biura prasowego Targów Kielce. Rekordowa była także powierzchnia, którą zajęli wystawcy, oraz ich ilość. - Oferty zaprezentowało 287 firm, czyli ponad pięćdziesiąt procent więcej niż przed rokiem, które wystawiały się na 4970 m kw. Zajęły 80 procent więcej powierzchni niż w 2006 roku - dodaje Ruszkowska.

pr, 2007-04-18
:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4069988.html

P.S. Bardzo ładny wynik. Oby więcej takich rekordów.
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 24 kwietnia 2007, o 19:27

Obrazek

U nas Azjaci zostawią pieniądze

Dwudziestu wystawców na targach za dwa tygodnie, 120 jesienią i tyle samo na wiosnę za rok - takie minimum wyznaczyli sobie organizatorzy targów AMEE "Azja spotyka Europę Wschodnią" w Kielcach.
Jak napisaliśmy wczoraj, w Kielcach szykują się zupełnie nowe targi zagraniczne. Organizuje je nowicjusz na rynku wystawienniczym - spółka SFS, czyli Studio Full Scan. Cztery imprezy targowe odbędą się w dwóch turach: 8-10 maja i 19-21 września. Najpierw zobaczymy stoiska producentów wyposażenia wnętrz, prezentów, zabawek, elektroniki użytkowej i AGD, a jesienią - narzędzi oraz części samochodowych i wyposażenia aut. - Niewykluczone, że uda nam się również zorganizować wystawę chińskich samochodów - powiedział wczoraj wiceprezes SFS Michał Chwaliński.

Organizatorzy zapewniają, że ich celem jest nie tylko zysk własnej spółki, ale rozwój kieleckiego ośrodka targowego. - Chcemy, aby wszyscy kojarzyli Kielce z tym, że u nas wystawiają się Azjaci. Moim marzeniem jest to, żeby Chińczycy nie tylko oferowali nam swoje produkty, ale i zostawiali u nas swoje pieniądze. Sposobem na to są takie targi - mówił Chwaliński.

Według przedstawicieli SFS na kolejne edycje targów mają przyjeżdżać wystawcy nie tylko z Chin, ale i innych krajów tego największego kontynentu, m.in. Tajwanu, Hongkongu, Wietnamu, Indii.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 25 kwietnia 2007, o 11:02

Targi AMEE w KielcachUroczyste otwarcie pierwszej edycji Targów i Konferencji AMEE odbędzie się 8 maja 2007 roku o godzinie 11.00 w Targach Kielce przy ul. Zakładowej 1. Dziś w ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona tej inicjatywie. AMEE - Asia Meets Eastern Europe (Azja Spotyka Europę Wschodnią) to cykl przedsięwzięć organizowanych przez SFS Sp. z o.o. mających na celu intensyfikację kontaktów gospodarczych Polski i dynamicznie rozwijających się krajów azjatyckich. Inicjatywa popierana jest przez władze Kielc. Patronat nad całością AMEE objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
W dniach 8 - 10 maja 2007 roku w Kielcach odbędą się dwie konferencje na temat eksportu i importu między Polską a Chinami. Pierwsza z nich pt. "Poland - China mutual investment", która odbędzie się 8 maja, poświęcona będzie chińskim inwestorom w Polsce. Skierowana jest do izb gospodarczych i samorządów dużych firm. Druga konferencja pt. "Import Export Polska Chiny" odbędzie się 9 maja. Będą to warsztaty skierowane dla importerów. Konferencjom towarzyszyć będą Targi Amee Elektronika Użytkowa i AGD oraz Targi Amee Wyposażenie Wnętrz, Prezenty i Zabawki.
www.um.kielce.pl
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 4 maja 2007, o 21:45

Obrazek

Piekoszów kusi Chińczyków
ziem, 2007-05-04

Stoisko dla inwestorów z Chin wykupiła w Targach Kielce gmina Piekoszów. Chce zachęcić azjatyckich przedsiębiorców do zainwestowania na terenie swojego parku technologicznego.

We wtorek rozpoczyna się w Kielcach pierwsza edycja targów AMEE - Azja spotyka Europę Wschodnią. W ostatnich dniach stoisko na targach wykupiła gmina Piekoszów. - Przygotowali pakiet inwestycyjny specjalnie dla Chińczyków, będą mieli swoje stoisko. Myślę, że to dobry sposób na reklamę inwestowania pod Kielcami - mówi Artur Pawelec, prezes spółki Studio Full Scan, organizatora targów.

Targi otworzą Yuan Guisen, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, oraz Przemysław Gosiewski, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 11.

Wśród wystawców będzie m.in. dostawca i producent komponentów komputerowych, takich jak zasilacze, klawiatury i obudowy, największy producent ekranów LCD w Polsce firma TCL oraz koncerny z branży telekomunikacyjnej ZTE i Huawei - dostawcy urządzeń do budowy sieci telefonii komórkowej dla operatora Play.

Targom towarzyszą dwie konferencje. Pierwsza poświęcona wzajemnym inwestycjom w Azji i w Polsce, a druga - praktycznym stronom biznesu z Chinami. Przedstawiciele firmy spedycyjnej Schenker, linii lotniczych Finnair, organizatorzy misji handlowych - Centrum Informacji Gospodarczej i Hong Kong Trade Development Council - opowiedzą, jak negocjować, gdzie szukać informacji, jak załatwiać sprawy celne, prowadząc interesy z Chińczykami. Poprzez łącza internetowe w konferencji weźmie udział Konrad Zabłocki, konsul RP w Kantonie. - Na targach potencjalny przedsiębiorca będzie mógł zaplanować swoją podróż biznesową do Chin, od trasy lotniczej przez noclegi do spotkań w odpowiednich miejscach - wylicza Pawelec.

Targi zakończą się w czwartek. Wstęp dla zwiedzających jest wolny.

Tego samego dnia w galerii Winda na terenie KCK zostanie otwarta wystawa "Tajemnica chińskiego geniuszu - odkrycia i wynalazki". Prezentuje ona110 wynalazków z rolnictwa, astronomii, nawigacji, transportu, techniki, fizyki, matematyki, medycyny i architektury. Zorganizowana jest pod patronatem ambasadora Chin oraz Instytutu Historii i Nauk Przyrodniczych w Pekinie. Bilet kosztuje 8 zł (ulgowy 4 zł).

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4107209.html
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 7 maja 2007, o 17:46

Urząd Miasta pisze:Targi AMEE w Kielcach 2007-05-07

Obrazek

Uroczyste otwarcie pierwszej edycji Targów i Konferencji AMEE odbędzie się jutro o godzinie 11.00 w Targach Kielce przy ul. Zakładowej 1. O godz. 12.30 w ramach pierwszej edycji AMEE zaplanowana jest konferencja prasowa. AMEE - Asia Meets Eastern Europe (Azja Spotyka Europę Wschodnią) to cykl przedsięwzięć organizowanych przez SFS Sp. z o.o. mających na celu intensyfikację kontaktów gospodarczych Polski i dynamicznie rozwijających się krajów azjatyckich. Inicjatywa popierana jest przez władze Kielc. Patronat nad całością AMEE objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W dniach 8 - 10 maja 2007 roku w Kielcach odbędą się dwie konferencje na temat eksportu i importu między Polską a Chinami. Pierwsza z nich pt. "Poland - China mutual investment", która odbędzie się 8 maja, poświęcona będzie chińskim inwestorom w Polsce. Skierowana jest do izb gospodarczych i samorządów dużych firm. Druga konferencja pt. "Import Export Polska Chiny" odbędzie się 9 maja. Będą to warsztaty skierowane dla importerów. Konferencjom towarzyszyć będą Targi Amee Elektronika Użytkowa i AGD oraz Targi Amee Wyposażenie Wnętrz, Prezenty i Zabawki.

Pierwszej edycji AMEE towarzyszy wystawa: Tajemnice chińskiego geniuszu. Odrycia i wynalazki prezentująca ponad 110 eksponatów.


Więcej informacji na www.amee.pl

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 7 maja 2007, o 21:09

Obrazek

W Kielcach rozpoczynają się chińskie targi

Uroczyste otwarcie targów AMEE - Azja Spotyka Europę Wschodnią rozpocznie się dziś o godz. 11. Towarzyszą im dwie konferencje: pierwsza poświęcona wzajemnym inwestycjom w Azji i w Polsce, druga - praktycznym stronom biznesu z Chinami. Impreza odbywa się codziennie w godz. 10-16, zakończy się w czwartek. Wstęp wolny.

O godz. 15 w galerii Winda na terenie KCK zostanie otwarta wystawa "Tajemnica chińskiego geniuszu - odkrycia i wynalazki". Prezentuje ona110 wynalazków z rolnictwa, astronomii, nawigacji, transportu, techniki, fizyki, matematyki, medycyny i architektury. Bilet kosztuje 8 zł (ulgowy 4 zł).
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 8 maja 2007, o 15:43

Byłem dziś na tych targach i powiem szczerze ze zaskoczyła mnie bardzo mała ilość wystawców wiem ze mówiło sie o ok.20 ale strasznie sie zawiodłem, najbardziej podobała mi się cześć muzealna. Potem mogę wkleić zdjęcia.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gear
Posty: 135
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 16:36
Lokalizacja: CK

Post autor: Gear » 9 maja 2007, o 00:05

MAŁY pisze:Byłem dziś na tych targach i powiem szczerze ze zaskoczyła mnie bardzo mała ilość wystawców wiem ze mówiło sie o ok.20 ale strasznie sie zawiodłem, najbardziej podobała mi się cześć muzealna.
Muszę się niestety z Tobą całkowicie zgodzić :?. Delikatnie mówiąc to wypadły one wyjątkowo skromnie. No ale wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja będzie już bardziej przypominała prawdziwe targi.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 9 maja 2007, o 15:28

Również się zawiodłem, ale nie na liczbie wystawców (było zajęte około pół powierzchni głównej hali), tylko na liczbie odwiedzających. Po prostu PUSTKI... :| Zapraszam więc jeszcze tych co nie byli do odwiedzenia głównej hali targowej, by zwiększyć frekwencję, bo wstyd :roll: Tak na marginesie to jakaś pariodia, żeby w dzień takich międzynarodowych targów nie jeździł autobus "TK" :| Ogólnie dojazd komunikacją miejską na Targi jest gorzej niż fatalny... Również zrobiłem fotki, za jakiś czas podrzucę do nich linka.
Gear pisze:
MAŁY pisze:Byłem dziś na tych targach i powiem szczerze ze zaskoczyła mnie bardzo mała ilość wystawców wiem ze mówiło sie o ok.20 ale strasznie sie zawiodłem, najbardziej podobała mi się cześć muzealna.
Muszę się niestety z Tobą całkowicie zgodzić :?. Delikatnie mówiąc to wypadły one wyjątkowo skromnie. No ale wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja będzie już bardziej przypominała prawdziwe targi.
Podobno za rok mają być aż pięć razy większe! :D

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 14 maja 2007, o 10:58

Rekordowe targi

Najnowsze imprezy w swoim ośrodku wystawienniczym Targi Kielce promują jako kluczowe z punktu widzenia przygotowań Polski do EURO 2012: w środę zaczynają się XIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego ‘Autostrada- Polska’, IX Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych ‘Maszbud’, III Międzynarodowe Targi Infrastruktury „Traffic-Expo’ oraz pierwsza Wystawa ‘Technologia i Infrastruktura Lotnisk’. W kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – targi rzeczywiście zapowiadają się rekordowo. Już na miesiąc przed ich otwarciem zabrakło wolnej powierzchni w pawilonach wystawowych – organizatorzy zagospodarowali na te cele nawet parking, a część zainteresowanych musieli odesłać na przyszłoroczne edycje. Zgłosiło się ponad 1100 wystawców, zajmując łącznie 26tys. m. kw. Na targach zobaczymy producentów z kraju i zagranicy; wystawie ‘Autostrada’ będą towarzyszyć dynamiczne prezentacje na targowym poligonie, natomiast na targach lotniczych mamy szansę zobaczyć w Kielcach rozwiązania – np. dotyczące świateł stosowanych w portach lotniczych – wcześniej, niż na innych europejskich wystawach. Targi potrwają do 18 maja.

:arrow: http://www.kielce.pl/portal.php?aid=new ... 7f63229822

P.S. Warto się wybrać!
Zmieniaj świat na taki, jaki sobie wymarzyłeś.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 14 maja 2007, o 14:03

seba_ck pisze:Rekordowe targi(...)Zgłosiło się ponad 1100 wystawców(...)

No, to jest akurat kaczka dziennikarska, na stronie Targów jest news mówiący o 800 wystawcach http://www.targikielce.pl/z_news50.html.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2007, o 22:00 przez cm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 14 maja 2007, o 18:55

cm pisze:
seba_ck pisze:Rekordowe targi(...)Zgłosiło się ponad 1100 wystawców(...)

No, to jest akurat kaczka dziennikarska, na stronie Targów jest news mówiący o 800 wystawcach http://localhost/z_news50.html.
Była chyba mowa, ze nie dla wszystkich starczyło miejsca (po raz pierwszy w historii), więc może i jedno i drugie jest prawdą (tzn. zgłosiło sie 1100, a wystawiało 800)

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 14 maja 2007, o 21:59

RZ pisze:Była chyba mowa, ze nie dla wszystkich starczyło miejsca (po raz pierwszy w historii), więc może i jedno i drugie jest prawdą (tzn. zgłosiło sie 1100, a wystawiało 800)
Raczej nie. Sprawdź listy wystawców targów odbywających się jednocześnie, tj. Autostrada, Maszbud, Traffic-Expo, TIL (http://www.targikielce.pl). Jak je zsumujesz, to Ci pewnie wyjdzie coś koło 1100. Ale jak sprawdzisz dokładnie, to zauważysz, że na Maszbudzie i Trafficu powtarzają się firmy z listy Autostrady. De facto należy więc zsumować listy Autostrada+TIL i wtedy wychodzi 800...

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 16 maja 2007, o 13:53

Obrazek
AUTOSTRADA-POLSKA
Na targach AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD, TRAFFIC-EXPO oraz, po raz pierwszy w tym roku organizowanych Targach Technologii i Infrastruktury Lotnisk, zaprezentuje się w tym roku blisko 800 wystawców. Wystawy zajmą rekordową powierzchnię 26 000 metrów kwadratowych. Imprezy rozpoczęły się dziś w Targach Kielce.

Swoją ofertę podczas targów AUTOSTRADA-POLSKA przedstawią największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Na wystawie prezentowane będą ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad. Ekspozycji towarzyszy bogaty program konferencji naukowo-technicznych, seminariów i prezentacji firm. Stałą atrakcją są pokazy dynamiczne ciężkich maszyn do budowy dróg, prezentowane na specjalnym terenie pokazowym. Targi Kielce są jedynym w kraju ośrodkiem, który dysponuje miejscem przystosowanym do tego typu prezentacji.
Obrazek

ODPOWIEDZ