Apollo Rida Centrum - ul. Radomska 8

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 3 maja 2007, o 19:44

Obrazek

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 5 maja 2007, o 23:57

My cieszymy się ,że u nas Apollo coś dobuduje a w Radomiu obok centrum M1 powstaje duży kolejny market a dodatkowo władze Radomia zezwoliły na wybudowanie dwóch dużych centrów handlowo-rozrywkowych a my boimy sie kolejnych sklepów i galerii niby nie jest to nam potrzebne aktualnie Radom bedzie miał najwiecej sklepów wielopowierzchniowych w Polsce
Ben Kielce

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 6 maja 2007, o 08:58

Ben pisze:aktualnie Radom bedzie miał najwiecej sklepów wielopowierzchniowych w Polsce
Wole Kielce z mniejszą ilością hipermarketów, zresztą praktycznie każde z osiedli ma blisko siebie sklep wielkopowierzchniowy i to wystarczy. Radom niech zabudowuje się dalej blaszakami i popada w ruinę.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 6 maja 2007, o 13:44

Bo Radom to miasto tylko na zakupy dla Warszawiaków :lol: W stolicy w sklepach tłoczno więc robią sobie tam wycieczki w weekendy

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 6 maja 2007, o 13:48

i Ben i Jarek maja sporo racji z tym ze oboje mówicie o czymś innym. Blaszak pokroju biedronki to nie to samo co centrum handlowo rozrywkowe.

z drógiej jednak strony jakis powód tego jest że gazeta wyborcza uznała Radom za czarną dziure polskich miast. opcje są dwie: albo tą czarną dziure "wyrobiły" te hiper/super markety albo władze tymi hiper/super marketami chcą tą dziure "zasypac".


ps. oczywiście to że w Radomiu jest gorzej niż źle nie jest spowodowany TYLKO marketami i ich ilością.
CK|PL|EU

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 6 maja 2007, o 18:38

Nie wiem czy całe osiedle wystawione od podstaw a do tego własne centrum handlowo-rozrywkowe to coś złego ,pokażcie mi w Radomi blaszak tak brzydki jak Real w Kielcach.W Radomiu firma Lincoln wybuduje całe osiedle całe centrum zabaw,galerie sklepów itp.a u nas co jest takiego pięknego Lidle ? Biedronki Lider Praice?Może dom towarowy Puchatek czy Galeria Czarnowska relikt budynku komunistycznego bardziej na sale zajęc dla dzieci nie sklepy.Dzisiejszy Teleekspres już wysmiewał Dom Mody Fantaziusz.Jeżdze po świecie i w żadnym cywilizowanym miescie nie ma takich sklepów .Małe ,ciemne ,z neonowym oświetleniem,bez wystaw,reklam i KLIMATU.Jedynie Tęcza,GE.PŚ.to jakieś na poziomie sklepy inne to marazm i szmira.Widziałem plan całego centrum które powstanie w Radomiu to jest miasto w miescie -dzielnica rozrywki rekreacji i wypoczynku.
Ben Kielce

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 6 maja 2007, o 21:12

Ben pisze:Nie wiem czy całe osiedle wystawione od podstaw a do tego własne centrum handlowo-rozrywkowe to coś złego ,pokażcie mi w Radomi blaszak tak brzydki jak Real w Kielcach.W Radomiu firma Lincoln wybuduje całe osiedle całe centrum zabaw,galerie sklepów itp.a u nas co jest takiego pięknego Lidle ? Biedronki Lider Praice?Może dom towarowy Puchatek czy Galeria Czarnowska relikt budynku komunistycznego bardziej na sale zajęc dla dzieci nie sklepy.Dzisiejszy Teleekspres już wysmiewał Dom Mody Fantaziusz.Jeżdze po świecie i w żadnym cywilizowanym miescie nie ma takich sklepów .Małe ,ciemne ,z neonowym oświetleniem,bez wystaw,reklam i KLIMATU.Jedynie Tęcza,GE.PŚ.to jakieś na poziomie sklepy inne to marazm i szmira.Widziałem plan całego centrum które powstanie w Radomiu to jest miasto w miescie -dzielnica rozrywki rekreacji i wypoczynku.
Tym brzydkim blaszakiem jest właśnie min. również Real w Radomiu. Dokładnie taka sama architektura jak Real w Kielcach następne blaszaki to Carrefour, Leclerc nie wspominając o "malutkiej" Billi. Jak dotąd żaden z Hipermarketów w Radomiu nie może się równać pod względem architektonicznym z GE czy PŚ. Co do planu tego centrum w Radomiu to istnieje on już od dawna pytanie tylko kiedy i czy wogóle zostanie zrealizowany ? Moim zdaniem Kielce napewno obecnych sklepów nie muszą się wstydzić a jeżeli zostaną zrealizowane plany min rozbudowy GE budowy Galerii przy ul IX wieków czy budowy centrum handlowego w miejscu obecnego dworca PKP to spokojnie będziemy mogli porównywać się do najlepszych tego typu obiektów w Polsce.
Aha byłbym zapomniał zwróć uwagę że nie tylko obiekty typu pseudo galeria Czarnowska powstają w centrum ale również takie jak ekskluzywny pasaż handlowy w hotelu Łysogóry.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 6 maja 2007, o 21:29

Albo "Planty" :-) Idzie ku lepszemu w kwestii "kieleckie galerie handlowe" :-) Dla mnie osobiście taki Real też ma w sobie pewien urok :-) Nie wiem dlaczego, ale wolę tam robić zakupy niż w Galerii Echo - może dlatego, że był to pierwszy tego typu obiekt w mieście :-) Blaszakowe centrum też jest potrzebne (np. Janki - bardzo fajny kompleks) i bardzo mnie cieszy, że to nasze przy Radomskiej się rozrasta :-)

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 6 maja 2007, o 21:39

Ben pisze:...ale bardziej cieszy fakt zespolenia całości obiektów w jedność coś na wzór krakowski ,bo front Reala to niczym koszary więzienne jakie były kiedyś na Czarnowie. A po zmianie frontu to stanie się obiekt dość ładny...
Odległa to przyszłość :?: :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 maja 2007, o 23:34

Tymczasem w Radomiu:

M-1 ZWIERA SZYKI

(...)

Nowy obiekt będzie miał 3400 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Wewnątrz zostanie wydzielone miejsce na utworzenie czterech sklepów o powierzchni około 800 metrów kwadratowych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września. - Dopiero w okresie wakacyjnym zdradzimy nazwy sieci lub asortyment, jaki będzie sprzedawany w nowych sklepach. Postawimy na placówki handlowe i marki, które nie mają z kim konkurować w obecnym centrum M-1. To po prostu uzupełnienie oferty tego centrum - zapowiada Wiktor Rodziewicz.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /radomskie

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 7 maja 2007, o 00:31

Witam wszystkich i przepraszam, że nie nauczyłem się do tej pory wstawiać cytatów... Ale sprubuję inaczej.

Ben napisał:
pokażcie mi w Radomi blaszak tak brzydki jak Real w Kielcach.W Radomiu firma Lincoln wybuduje całe osiedle całe centrum zabaw,galerie sklepów itp.a u nas co jest takiego pięknego Lidle ? Biedronki Lider Praice?Może dom towarowy Puchatek czy Galeria Czarnowska relikt budynku komunistycznego bardziej na sale zajęc dla dzieci nie sklepy.Dzisiejszy Teleekspres już wysmiewał Dom Mody Fantaziusz.Jeżdze po świecie i w żadnym cywilizowanym miescie nie ma takich sklepów .Małe ,ciemne ,z neonowym oświetleniem,bez wystaw,reklam i KLIMATU
koniec cytatu

Po pierwsze: Kielecki Real nie jest wcale aż tak brzydki jak Ben uważa, normalny hipermarket jakich wiele widziałem podczas moich podróży po "świecie"...
Po drugie: Sklepy Lidl w naszej części Europy wyglądają tak samo (Słowacja, Węgry), pewnie lepiej wykorzystać standardowy projekt niż zamawiać nowy...
Po trzecie: Nigdy nie było sklepów "Lider Praice", co najwyżej "Lider Price"; od jakiegoś czasu ich już nie ma; wiem, bo mieszkam przy Sandomierskiej i teraz tam jest po prostu "Lider"...
Po czwarte: Galerie "z prawdziwego zdarzenia" w Kielcach powstaną, bo muszą powstać, nie przeszkodzi temu nawet nieprzychylna polityka władz miejskich (te zawsze można zmienić, chociaż w tej chwili nie mam pomysłu na kogo), a to, że jakiś ktoś swoje obiekty nazywa galeriami, to faktycznie jest pomyłka... (nazwa "Galeria" powinna być prawnie zastrzeżona dla obiektów spełniających pewne normy lub dla Galerii Artystycznych)...
Po piąte: Ben, podawałeś na tym forum wiele interesującyh i obiecujących wiadomości, tak trzymaj, kawał dobrej roboty... Ale nie porównuj dwóch miast wg kryterii centrów handlowych, bo chyba wiele innych kryteriów pomijasz...

Pozdrawiam i liczę na więcej obiecujących nowości

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 maja 2007, o 08:09

Cóż, dla mnie liczy sie jakość, a nie ilość. Radom nie jest dla mnie pod tym względem żadnym wzorem. Podobają mi się obecne plany - trzymam kciuki za galerie IX Wieków i dworcową. Dzięki temu, ze miasto stawiało twarde warunki, ale nie przeciągało struny Galeria IX Wieków zapowiada się na bardzo ładny, ciekawy architektonicznie obiekt (i bez hipermnarketu).
Wywołane przez konkurentów plany rozbudowy Galerii Echo zapowiadają się interesująco, mówi się też przecież o galerii na Zagnańskiej (po zakładach mięsnych lub Społem). Myślę, ze blisko centrum to w zupełności wystarczy. Nie można przeginać w żadną stronę - trzeba konkurencją pobudzać i mobilizować drobnych kupców, którzy np. przy ul. Sienkiewicza bardzo słabo się starają, ale tak zeby nie przekroczyc granicy i ich nie zniszczyć - trzeba myśleć całościowo. Centra hipermarketowe mają powstać pod miastem - w Górkach Szczukowskich i na Ściegiennego (i być może od strony Masłowa) i to też jest ok, bo tam jest ich miejsce. Polityka władz miasta jest coraz lepsza i całe szczęście zdążyła się zmienić akurat we właściwym momencie. Dzięki temu nasze wczesniejsze zapóźnienie chyba nam paradoksalnie wyjdzie na dobre - wygląda na to, że będziemy mieli obiekty lepszej jakości niż inni, u których budowano wcześniej...

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 7 maja 2007, o 12:44

Byle tylko nie stawiać zbyt twardych warunków. Bo co innego sprzyjać tylko dobrym, dopracowanym projektom, a co innego stawiać warunki "nie do spełnienia" dla każdej większej inwestycji handlowej. Na razie w Kielcach bardzo widoczne jest to, że rynek nie jest jeszcze nasycony - tłumy w każdym większym centrum handlowym widoczne w każdy niemal wolny dzień. Po zrealizowaniu planów dot. Galerii IX Wieków, Galerii na dworcu PKP i rozbudowy GE kielecki rynek handlowy będzie już b. porządny i być może nawet na daną chwilę wystarczający.

Natomiast w perspektywie najbliższych lat bardzo cieszy to o czym napisał Ben:
Ben pisze:(...) fakt zespolenia całości obiektów w jedność coś na wzór krakowski (...)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 7 maja 2007, o 14:02

Gandalf pisze:...Po zrealizowaniu planów dot. Galerii IX Wieków, Galerii na dworcu PKP i rozbudowy GE kielecki rynek handlowy będzie już b. porządny i być może nawet na daną chwilę wystarczający...
Może i wystarczający, ale zauważ, że w tych centrach nie powstanie żaden hipermarket. Nie mówię, że to źle, ale kilka takich sklepów (szczególnie spożywczych) jest nadal potrzebnych. Mam nadzieję, że dojdzie do wybudowania Auchan'a i Leroy Merlin'a na Ściegiennego - tym rejonom Kielc przydadzą się takie sklepy. Akurat w tamtym miejscu mogą to być tak zwane blaszaki, typu Centrum Radomska. Z innych hipermarketów przydałyby nam się jeszcze Hypernova i Ikea - tyle dla naszego miasta w zupełności wystarczy :-) Jeśli chodzi o eleganckie galerie handlowe z delikatesami to jak dla mnie może ich powstać całe mnóstwo, choć nie ukrywam, że po powstaniu Galerii IX wieków, galerii na nowym dworcu kolejowym i rozbudowie Galerii Echo (mile widziana nowa nazwa tego kompleksu, jak i kompleksu Centrum Rdomska) będzie już całkiem nieźle pod tym względem w Kielcach :D

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 7 maja 2007, o 14:48

Miałem okazję ostatnio przebywać w Rzeszowie i tam/w 160tsięcznym mieście/są 4 hipermarkety,w Kielcach 3.
Na obrzeżach miasta na wylocie na Przemyśl jest Auchan+Leroy Merlin,pozostałe :L"eclerc,Tesco,Real to typowe blaszaki w centralnej strefie miasta,dwa z nich dosłownie w odłegłości około 500metrów jeden od drugiego.
Natomiast w Lublinie konczą Plazę w centrum na Lipowej/bez hipermarketu/ale z kinami, i są szykowane dwa duże centra handlowe na obrzeżach miasta/Felin/ z Carrefurem i jakimś drugim.Coś sie też wspomina o IKEI.Tu z kolei jak na 360 tysięczne miasto tych sklepów jest tylko 4 i są to praktycznie same blaszaki,do Tesco w sąsiedztwie dobudowano Galerię Orkana z takim samym badziewiem jak w pozostałych sklepach.

ODPOWIEDZ