City Core - Centrum biurowe Exbud I - modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

City Core - Centrum biurowe Exbud I - modernizacje

Post autor: msz1 » 20 kwietnia 2007, o 09:16

Prawdopodobnie w czerwcu tego roku zacznie się rozbiurka parkingu wielopoziomowego na terenie centrum biznesu Exbud - Skanska. Istniejacy parking jest w fatalnym stanie technicznym i bedzie wyburzony, a na jego miejscu powstanie parking naziemny.
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 2009, o 14:41 przez msz1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 kwietnia 2007, o 18:39

Wcale mi sie to nie podoba. Wolalbym nowy, ale z 2 poziomami. Ida na latwizne niestety. Dobrze, ze biurowcem nic nie planuja, bo jeszcze cos popsuja.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 21 kwietnia 2007, o 08:38

Również mi się to nie podoba... Obecny parking wygląda nałkiem fajnie. Jeśli jest naprawdę w złym stanie tevhnicznym to powinni go wyburzyć i zbudować podobny...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 21 kwietnia 2007, o 17:19

Grzegorz pisze:Również mi się to nie podoba... Obecny parking wygląda nałkiem fajnie. Jeśli jest naprawdę w złym stanie tevhnicznym to powinni go wyburzyć i zbudować podobny...
Potwierdzam - parking jest w fatalnym stanie technicznym. Dziwię się jednak, że nowy ma byc jednopoziomowy... Przy tak dużym obiekcie???

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 24 kwietnia 2007, o 11:17

cm pisze:
Grzegorz pisze:Również mi się to nie podoba... Obecny parking wygląda nałkiem fajnie. Jeśli jest naprawdę w złym stanie tevhnicznym to powinni go wyburzyć i zbudować podobny...
Potwierdzam - parking jest w fatalnym stanie technicznym. Dziwię się jednak, że nowy ma byc jednopoziomowy... Przy tak dużym obiekcie???
Powierzchniowo będzie zajmował więcej miejsca niż stary parking. Suma sumarum powienien mieć taką samą pojemność.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 kwietnia 2007, o 19:52

Co z tego, skoro parking naziemny to klasa nizej niz wielopoziomowy :)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 25 kwietnia 2007, o 06:47

autor pisze:Co z tego, skoro parking naziemny to klasa nizej niz wielopoziomowy :)
fakt,ale Skanska to nie Exbud i patrzy na koszty :wink:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 25 kwietnia 2007, o 09:01

tricky pisze:fakt,ale Skanska to nie Exbud i patrzy na koszty :wink:
Dlatego lepiej, zeby nie zabierali sie za remont biurowca :)

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 26 kwietnia 2007, o 09:31

autor pisze:
tricky pisze:fakt,ale Skanska to nie Exbud i patrzy na koszty :wink:
Dlatego lepiej, zeby nie zabierali sie za remont biurowca :)
Raczej nie będą bo kompleks jest na sprzedaż więc nie opłaca się ładować w niego kasy. Remont jeżeli już, to zrobi nowy właściciel.
Skanska nawet biura dla swojej siedziby głównej (na Żoliborzu) wynajmuje.
I taki mały O.T. Swojego czasu sam Zarazka chciał kupić ten kompleks, oczywiście pod wynajem, ale zbyt mało kasiorki był skłonny zapłacić.

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 26 kwietnia 2007, o 10:19

msz1 pisze: Raczej nie będą bo kompleks jest na sprzedaż więc nie opłaca się ładować w niego kasy. R
To Skanska sie stad "wynosi"? ciekawe kto to kupi,i jezeli sie zdecyduje na remont, to jak bedzie wygladal biurowiec po jego zakonczeniu :roll: :wink:

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 26 kwietnia 2007, o 12:06

tricky pisze: To Skanska sie stad "wynosi"? ciekawe kto to kupi,i jezeli sie zdecyduje na remont, to jak bedzie wygladal biurowiec po jego zakonczeniu :roll: :wink:
Już teraz nie wygląda za dobrze - chyba po raz pierwszy na wiosne nie został umyty. Chyba że czekają na zakończenie prac przy OP.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 26 kwietnia 2007, o 12:45

tricky pisze:
msz1 pisze: Raczej nie będą bo kompleks jest na sprzedaż więc nie opłaca się ładować w niego kasy. R
To Skanska sie stad "wynosi"? ciekawe kto to kupi,i jezeli sie zdecyduje na remont, to jak bedzie wygladal biurowiec po jego zakonczeniu :roll: :wink:
Nic mi nie wiadomo o tym żeby oddziały Skanskiej się stąd wynosiły. Nawet jeśli budynek zostanie sprzedany to nowemu właścicielowi raczej będzie zależało na tym aby dotychczasowi najemcy zostali bo to są pieniądze, prawda? A obecnie jednostki biznesowe Skanskiej, których w tym budynku jest 3 i tak płacą czynsz za wynajem Skanska Property, więc jaka różnica jeśli będą musiały płacić nowemu właścicielowi.
Co do chętnych na kupno biurowca to ponoć cały czas ktoś przychodzi, ogląda i wypytuje się.

Sprawdziłem na stronie internetowej: status oferty - rezerwacja
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2007, o 14:36 przez msz1, łącznie zmieniany 2 razy.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 26 kwietnia 2007, o 12:48

Chciałbym jeszcze dodać, że w chwili obecnej cała powierzchnia biurowa jest wynajęta. Hotel też sobie dobrze radzi podobno.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 26 kwietnia 2007, o 12:50

Jarek pisze:
tricky pisze: To Skanska sie stad "wynosi"? ciekawe kto to kupi,i jezeli sie zdecyduje na remont, to jak bedzie wygladal biurowiec po jego zakonczeniu :roll: :wink:
Już teraz nie wygląda za dobrze - chyba po raz pierwszy na wiosne nie został umyty. Chyba że czekają na zakończenie prac przy OP.
Nie pamiętam aby wiosną 2006 był myty.

woj
Posty: 122
Rejestracja: 15 stycznia 2006, o 11:20
Lokalizacja: Kielce-Podkarczówka

Post autor: woj » 5 maja 2007, o 10:55

Co znaczy fatalny stan techniczny? Czy konstrukcja nośna jest gdzieś naruszona? Parkowałem tam jakieś 3 mies. temu i owszem nawierzchnia i wjazdy wymagają poprawy, ale czy konstrukcja grozi zawaleniem?

ODPOWIEDZ