Negatywne akcenty - wandalizm!

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 13 lutego 2007, o 12:36

Co za idiotyzm żeby pomniki niszczyć niech jadą do lasu i tam się wyżyją albo niech walną z barana w ścianę to będą mieli dosyć :evil:

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 14 lutego 2007, o 20:54

http://img68.imageshack.us/img68/374/gwft3.gif
Atak na ekipę TVN24 w centrum Kielc
marc
2007-02-14, ostatnia aktualizacja 2007-02-14 20:18
- Choć wzywaliśmy pomocy, nikt nie zareagował. A to przecież centrum miasta - opowiadają dziennikarze TVN24, którzy w środę w środku dnia zostali zaatakowani tuż przy kieleckim deptaku.
Do zdarzenia doszło około godz. 15 na Plantach, w pobliżu ul. Sienkiewicza. - Szliśmy na materiał. Zauważyliśmy, jak grupa czterech mężczyzn zaczepia starszego pana z rowerem. Człowiek aż się przewrócił - opowiada dziennikarka TVN24. Kamerzysta zwrócił im uwagę. - Wtedy skupili się na nas. Najbardziej agresywny zaczął mnie popychać, szarpać się. Zerwał mi słuchawki. Jego trzech kolegów nie powstrzymywało go - opowiada kamerzysta.

Dziennikarka zaczęła wzywać pomocy. - Krzyczałam ,,ratunku, pomocy!", ale nikt nie zareagował. Dziwne, bo to przecież centrum miasta. Chodzi tędy mnóstwo osób, obok jest budowa, na której pracuje wielu mężczyzn - dziwi się dziennikarka. Przez telefon wezwała policję i dopiero stróże prawa powstrzymali napastnika.

Wolą nie ujawniać swoich danych, bo podczas zatrzymania mężczyzna groził, że ich zabije.

- Napastnikiem był 20-letni nietrzeźwy mężczyzna. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Szkoda tylko, że ludzie nie zareagowali na taki atak w centrum miasta - mówi Tomasz Kaczmarczyk z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 14 lutego 2007, o 22:10

maja za swoje negatywne reportarze o Kielcach.

CeKa
Posty: 110
Rejestracja: 24 stycznia 2007, o 19:29
Lokalizacja: Kielecki Manhattan

Post autor: CeKa » 14 lutego 2007, o 22:14

Szlag mnie trafia jak słyszę/czytam o takich zdarzeniach. Nie wiem jak można nie udzielić komuś pomocy w takiej sytuacji :shock: Nie dość, że centrum miasta to jeszcze przy budowie na Plantach i nikt odważny się nie znalazł :evil:
Pewnego razu w pobliżu mojego bloku kilku gości zaczęło okładać jakiegoś faceta, potem polali go benzyną i chcieli podpalić. Ludzi full, chłopów pełno na balkonach, ale żaden nie wpadł na pomysł żeby zejść i człowiekowi pomóc. W końcu jakoś się dostał do delikatesów i sam musiał sobie zadzwonić po policje.
Znam z opowiadań wiele takich zdarzeń - na osiedlach i na samej Sienkiewce. Niestety, ale na brak wandali, łobuzów nie możemy narzekać :evil:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 14 lutego 2007, o 22:45

Naos pisze:maja za swoje negatywne reportarze o Kielcach.
no nie wiem czy ich negatywne reoprtarze zasluguja na takie potraktowanie,to jednynie zle swiadczy o naszym miescie... :?
i po takich zachowanich nie liczmy ze jak ktos to uslyszy to bedzie chcial do Kielc przyjechac :(

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 14 lutego 2007, o 23:36

robotnicy z Plantów mogli poświęcić jedną cegłę...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 15 lutego 2007, o 09:43

Naos pisze:maja za swoje negatywne reportarze o Kielcach.
No, tylko że dzięki temu "za swoje" potwierdziliśmy słuszność negatywnych opinii o naszym mieście :( Dziwi mnie twoje podejście.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 lutego 2007, o 16:00

Przecież taka sytuacja mogła zdarzyć się w kazdym innym mieście i wątpię w to, że tam znalazł by się ktokolwiek kto stanął by w obronie gościa. To jest przykre ale większość ludzi w Polsce myśli tylko o sobie i ma głęboko gdzieś to co dzieje się wokół. Szkoda gadać...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 lutego 2007, o 22:18

"TVN przyszedl szkalowac, zydy kwasa i milera" :P :lol:

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 15 lutego 2007, o 23:26

Co to za cytat? xD

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 15 lutego 2007, o 23:29

Grzesiek pisze:Co to za cytat? xD
tez mi sie obilo o uszy to chyba jakis "moher" powiedzial jak TVN cos nagrywal o Radiu Maryja :lol:

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 8 marca 2007, o 18:45

Nie wiem gdzie to wkleić więc wklejam tutaj:
Dziennik 08.03.2007r - rubryka Kraj od A do Z

Kielce. Upojny dźwięk piły
Nowy nabywca działki pod miastem trochę był niezadowolony, bo kępa drzew zasłaniała mu widok. Wystąpił więc do urzędu gminy, żeby pozwoliła mu je wyciąć. Do wniosku dołożył informację, że zapłaci za wycinkę. W gminie generalnie nie mieli nic przeciwko. Nawet dali ludzi z siekierami, którym inwestor miał zapłacić. I robota ruszyła z kopyta. Ale nie na długo, bowiem odezwał się inny obywatel gminy, pytając uprzejmie, dlaczego jacyś obcy ludzie łażą po jego prywatnym jak najbardziej terenie i rżną aż furczy. On, właściciel, nie życzy sobie ani rżnięcia, ani tym bardziej likwidowania drzew i chce je spowrotem. No to sąsiad potraktował jego prośbę bardzo dosłownie: przywiózł mu lipy, buki i co tam jeszcze wycięto - ładnie pokrojone i ułożone na przyczepie samochodu. Niech je sobie właściciel zabiera, bo on, sąsiad, zachłanny nie jest i na podpałkę do komina nie dybie. Tu do akcji wkroczyła policja. Jak zwykle bardzo poważna. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie potrafili odpowiedzieć, czy faktycznie drzewa zostały wycięte na prywatnym terenie. Hm... po upływie 18 lat od czasów, gdy wszystko było państwowe, czyli niczyje, taka deklaracja może wskazywać, że i policja w Kielcach jest jakby z innej epoki.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sugestie podkreślona w ostatnim zdaniu? Rozchodzi mi się o literkę "i". Gdyby było napisane "że policja w Kielcach..." ale jest "że i policja w Kielcach..." czyli że niby coś jeszcze? Nigdy nie przepadałem za szwabskim Dziennikiem ale troche przeginają pałe. Na 5 "zabawnych" historyjek 3 są z miejscowości z woj. Świętokrzyskiego (Kielce, Sandomierz i oczywiście Włoszczowa)

seba_ck
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 14:01
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: seba_ck » 15 marca 2007, o 21:45

AKTUALNOŚCI
15 marca 2007 - 21:15

Kielce > Okradli grób prezydenta
Grób przedwojennego prezydenta Kielc Stefana Artwińskiego zniszczyli złodzieje metalu. Z pomnika na cmentarzu partyzanckim oderwali mosiężne elementy.

- Musieli przyjść nocą z poniedziałku na wtorek - podejrzewa mężczyzna sprzedający wieńce i znicze przed bramą nekropolii przy ulicy Ściegiennego.

Mogiła ostatniego przed wojną prezydenta Kielc znajduje się nieopodal wejścia. Z mosiężnego napisu "STEFAN ARTWIŃSKI 1863-1939” została tylko jedna "9”. Złodzieje oderwali też wykonane z mosiądzu tablice z polskim godłem oraz herbem Kielc. Straty szacowane są na 12 tysięcy złotych.

Obrazek

Obecny wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski na wieść o kradzieży zaniemówił, a później skomentował: - Nie ma już świętości. To co się stało, obrazuje nie tylko stan intelektu złodziei, ale także przerażająca pustkę ich ducha.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... 1/archiwum

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 15 marca 2007, o 22:21

To już jest jakaś plaga! Pierw laska z ławeczki Karskiego, potem litery z Homo Homini, a teraz to... Teraz trzeba się mocno zastanowić jak sobie radzić z tą hołotą...

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 15 marca 2007, o 23:07

Przede wszystkim gdyby na skupach złomu nie chcieli kupować przedmiotów niewiadomego pochodzenia to ta hołota może wzięłaby się za uczciwą pracę.

ODPOWIEDZ