Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 12 grudnia 2006, o 11:42

pod względem wizualnym nie podoba mi sie tego typu architektura. wg mnie te budynki to jeden wielki chaos. pozatym to co osoby oceniające uznały za plus ja oceniam na minus (tylko 3 piętra)

niewiem czemu w Kielcach panuje przekonanie że lepiej wybudowac więcej budynków a niższych - a potem sie każdy dziwi czemu w CK niema zabudowy wielkomiejskiej(na taką skale jak w innych miastach).

mimo wszystk ocieszy mnie rozwój akademi("mojej" uczelni) będzie to niezłe przedsięwzięcie które napewno ułatwi akademi świętokrzyskiej przekształcenie się w uniwersytet.

a co stanie sie z budynkami z których wyniesie sie akademia :?: czy one dalej będa do niej należec(o ile sa jej własnością) czy do miasta
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 12 grudnia 2006, o 12:02

Boss pisze:pod względem wizualnym nie podoba mi sie tego typu architektura. wg mnie te budynki to jeden wielki chaos. pozatym to co osoby oceniające uznały za plus ja oceniam na minus (tylko 3 piętra)

niewiem czemu w Kielcach panuje przekonanie że lepiej wybudowac więcej budynków a niższych - a potem sie każdy dziwi czemu w CK niema zabudowy wielkomiejskiej(na taką skale jak w innych miastach).
zabudowa wielkomiejska tak,ale przy budowie uczelni 3 pietra wydaja mi sie w sam raz,no mozna by jeszcze jedno dodac :wink:

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 13 grudnia 2006, o 11:27

Boss pisze:pod względem wizualnym nie podoba mi sie tego typu architektura. wg mnie te budynki to jeden wielki chaos. pozatym to co osoby oceniające uznały za plus ja oceniam na minus (tylko 3 piętra)
Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dn. 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

- § 54 budynki powyżej 4 pięter a także dwukondygnacyjny i wyższy budynek zakładu opieki zdrowotnej, opieki społecznej oraz inne budynki, stosownie do przeznaczenia, należy wyposażyć w urządzenia dźwigowe.

... no i wszystko jasne, oszczędzanie na czym tylko sie da.
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 13 grudnia 2006, o 11:36

Nie uważam że jest to spowodowane oszczędnościami. Obecnie budowany budynek (masło maślane :) ) ma 5 kondygnacji. A nawet jeśli by oszczędzali. To źle?

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 13 grudnia 2006, o 14:14

Nie wyobrażam sobie żeby nawet w dwupiętrowym budynku uczelni nie zrobiono chociaż jednej windy...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 13 grudnia 2006, o 18:56

Dostalem dzisiaj projekty z AŚ i wygladaja OK. W budynku na pewno beda windy, bo uczelnia ksztalci rowniez niepelnosprawnych, wiec o tym bym sie nie martwil. Obiekty powstana tuz za budowana czescia kampusu. Jutro wieczorem bedzie aktualizacja strony, wiec zapraszam do przejrzenia wizualizacji.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 grudnia 2006, o 16:52

Super wiadomość jeśli chodzi o rozbudowę kampusu AŚ. Tak naprawdę niewiele uczelni w kraju ma miejsce by budować nowe budynki dla swoich wydziałów. Jest to kolejny krok ku Uniwersytetowi :D Projekty wyglądają ciekawie i mnie się podobają. Najważniejsze jest jednak to, że powoli tworzyć się nam ładny i zwarty kampus, który będzie się składał z samych nowych budynków, przez co Akademia z rozsianej po mieście uczelni, będzie stanowiła jedność :D

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 grudnia 2006, o 18:46

A ja tam lubię jak wydziały porozrzucane są po mieście. Nie podoba mi sie ta moda na campusy. Tworzenie getta zdala od serca miasta.
Co to dla mnie za różnica czy mój wydział jest w ramach campusu czy nie.
Jedyny kłopot to rektorat i biblioteka.
Studenci są bardzo centrum potrzebni (także w dzień). :D

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 17 grudnia 2006, o 18:51

Sz.J. pisze:A ja tam lubię jak wydziały porozrzucane są po mieście. Nie podoba mi sie ta moda na campusy. Tworzenie getta zdala od serca miasta.
Co to dla mnie za różnica czy mój wydział jest w ramach campusu czy nie.
Jedyny kłopot to rektorat i biblioteka.
Studenci są bardzo centrum potrzebni (także w dzień). :D
Z jednej strony masz racje :) ale z drugiej to duża oszczędność czasu i można sensownie poukłądać grafiki i studentom i wykładowcom.

Nie zgodzę się akurat w przypadku Kielc, że 'getta' tworzone są z dala od centrum - od AŚ jest 20 min piechotą do centrum :) W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu - OK miałoby to przełożenie - u nas nie :) A będzie wszytsko w jednym miejscu. Mimo że nigdy nie studiowałem na AŚ i już moje studenckie czasy się skończyły to cieszę się że powstaje taki campus.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 17 grudnia 2006, o 19:25

A czy orientuje sie ktoś ile jeszcze wydziałów pozostanie poza tym kampusem na Świętokrzyskiej po ukończeniu tej inwestycji co teraz jest w realizacji oraz tej która jest w planach???

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 17 grudnia 2006, o 19:33

Ale to taka tendencja... i uproszczenie zycia...

UKSW w Warszawie buduje swoj campus na Mlocinach i jakos nikt nie narzeka...
:arrow: http://www.ceibi.uksw.edu.pl/

W Olsztynie UW-M tez ma swoj kampus polaczony z miasteczkiem akademickim i jest to idealne rozwiaznie. Moja znajoma bardzo sobie chwali takie rozwiaznie. Ma wszystko pod nosem... i uczelnie i lekarza jak zachoruje i supermarket jak jest glodna i kino jak potrzebuje rozrywki i swoj bank z ktorego moze odebrac pieniazki i poczte aby slac listy...

Jest to dosc dobre i praktyczne rozwiaznie spojrz na niektorych studentow UW, ktorzy sytudiuja kazdego dnia gdzie idziej, albo naszych na AŚ jak musza zachrzaniac na Checinska na WF, a potem np. na Swietokrzyska na dalsze zajecia...
cochi

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 17 grudnia 2006, o 19:56

Rozwiązanie bardzo fajne, ale nie dla takich ludzi jak ja :D Ja lubię jak wszędzie muszę jeździć, nie lubię mieć wszystkiego "pod nosem" :D Uwielbiam podróże, choćby po mieście ;-)

Awatar użytkownika
tricky
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 906
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, o 14:58

Post autor: tricky » 17 grudnia 2006, o 23:22

Deo pisze:Rozwiązanie bardzo fajne, ale nie dla takich ludzi jak ja :D Ja lubię jak wszędzie muszę jeździć, nie lubię mieć wszystkiego "pod nosem" :D Uwielbiam podróże, choćby po mieście ;-)
ale czasem to naprawde utrudnia zycie tak leciec z jednego kampusu do drugiego :? jednym sie to podoba innym nie(ja zaliczam sie do tych drugich :) )

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 19 grudnia 2006, o 21:48

Dlatego właśnie piszę, że rozwiązanie bardzo fajne (dla większości studentów), ale nie dla mnie :twisted:

Tyle, że nowe duże campusy bardzo ładnie wyglądają :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 19 grudnia 2006, o 22:01

Podoba mi się ten projekt

ODPOWIEDZ