Plac Artystów - Skwer przy ul. Kapitulnej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 7 stycznia 2006, o 15:08

Anonymous pisze:Moja skromna propozycja .
6 . 02 ..... o godz . 18 . 00 ..... w DST ..... na ul . Zamkowej
jest przewidziane ... otwarte spotkanie ( dla wszystkich )
z panami : Lubawskim , Parafiniukiem , Sygutem .
Temat spotkania : Szanse i perspektywy rozwoju naszego miasta .
Macie zatem sporo czasu ... na ..... przygotowanie do niego .
Mniemam sobie tak : dobro Kielc spoczywa Wam ... w serduchach .
Cykacie fotki wszelakich usterek ( nie tylko skweru przy Kapitulnej )
i idziecie na to spotkanie ( wskazana jak najliczniejsza grupa Wasza ) .
Nawijacie o tym wszystkim ... zadajecie przygotowane pytania
i pokazujecie dowody ( fotki ) ... niechlujnego wykonawstwa .
No to do boju ! ! ! ..... Un Polonais ... passe ... partout ! ! !
Ja niestety nie jestem do Waszej dyspozycji ... zarabiam na chlebek
poza moimi ukochanymi Kielcami ... ale ... moc jest z Wami ! ! ! :wink:
Pozwoliłem sobie wyręczyć Autora i przeniosłem wiadomość :).

Trzeba zasięgnąć informacji na ten temat, ale jeśli takie spotkanie się odbędzie, to na pewno mnie na nim nie zabraknie. I to nie tylko po to, aby wytknąć usterki, lecz przede wszystkim, żeby aktywnie wziąć udział w dyskusji nad rozwojem miasta.

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

Przeprosiny .

Post autor: corse » 7 stycznia 2006, o 17:28

Psiakrebleu ! ! !
Przepraszam za brak logowania ... przy informacji o spotkaniu .
Jest ono ... od dawna zaplanowane .
Moja informacja ... nie jest wyssana z palucha . :wink:
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji .....
ja niestety ... nie dam rady . :)

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 stycznia 2006, o 17:13

Co sądzicie o takiej inicjatywie? Można zorganizować komitet, który aktywnie wziąłby udział w dyskusji nad rozwojem Kielc, nad tym co już powstało i co ma powstać. Ważne żeby prezydent poznał zdanie mieszkańców dotyczące niektórych inwestycji, a tymbardziej ludzi znających się trochę na rzeczy i mających wyrobione poglądy na temat rozwoju miasta.
Oczywiście można zadawać pytania pojedynczo, ale zawsze działanie w grupie przynosi większe korzyści.
Uważam, że propozycja Corse jest warta rozpatrzenia.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 stycznia 2006, o 17:56

Proponuję dyskusję w tym temacie.

http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... .php?t=277

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 stycznia 2006, o 20:31

Miałem dzisiaj okazję wreszcie przespacerować się spokojnie Sienkiewicza i obejrzeć dokładnie skwer. Oświetlenie całkiem niezłe, ale przydałyby się jeszcze stylowe latarnie, takie jak przy Sienkiewicza.
Braków w wykończeniu za bardzo nie widać, a poza tym na wiosnę mają być usunięte.
Uważam, że budynek przedszkola mógłby pozostać w obecnej formie, jedynie należy mu się renowacja i adaptacja na cele rozrywkowo-kulturalne.
Dodatkowo przydałoby się odmalować kamienicę przy skwerze, bo trochę kontrastuje z odnowionym placykiem. Parter jest chyba różowy, natomiast pozostałe piętra oscylują w okolicach różnych odcieni brązu :lol: . Trzeba by trochę to uporządkować.

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 9 stycznia 2006, o 21:38

tom pisze:Miałem dzisiaj okazję wreszcie przespacerować się spokojnie Sienkiewicza i obejrzeć dokładnie skwer. Oświetlenie całkiem niezłe, ale przydałyby się jeszcze stylowe latarnie, takie jak przy Sienkiewicza.
Braków w wykończeniu za bardzo nie widać, a poza tym na wiosnę mają być usunięte.
Uważam, że budynek przedszkola mógłby pozostać w obecnej formie, jedynie należy mu się renowacja i adaptacja na cele rozrywkowo-kulturalne.
Dodatkowo przydałoby się odmalować kamienicę przy skwerze, bo trochę kontrastuje z odnowionym placykiem. Parter jest chyba różowy, natomiast pozostałe piętra oscylują w okolicach różnych odcieni brązu :lol: . Trzeba by trochę to uporządkować.
Witam wszystkich!
Od pewnego czasu zaglądam na to forum, a ponieważ na sercu leży mi dobro naszego miasta w tym w szczególności jego wygląd, dlatego pomyślałem sobie że się przedstawię:-)
A co do tematu to właśnie wydaje mi się że przedszkola mogłoby nie być, odsłoniłoby to całkowice widok na wzgórze zamkowe...
bernard

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 9 stycznia 2006, o 21:45

Witam!
Sprawa przedszkola nie jest jeszcze zamknięta i to władze zadecydują co z nim zrobić. Warto pozostawić ten budynek, aby powstało w nim zaplecze dla potencjalnych artystów lub małe centrum o funkcji kulturalnej lub rozrywkowej. Nie znam historii tego obiektu, ale w moich oczach znajduje on uznanie, bo stanowi chyba jakąś wartość architektoniczną.
Wystarczyłoby ładnie otoczyć go uporządkowaną zielenią i odnowić elewację, ewentualnie dokonać niewielkich przeróbek i zaadaptować pomieszczenia na odpowiednie cele. Wtedy wyglądałoby to całkiem ładnie.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 stycznia 2006, o 21:55

ja w sumie zaakceptuję i wyburzenie i adaptację, byle z głową. Kawiarnia caloroczna z letnią enklawa, a obok miejsce do pracy artystów. Czemu nie :)

bart!!

Post autor: bart!! » 9 stycznia 2006, o 22:04

Witam

jeżeli zamysłem tego całego zamieszania na kapitulnej było odsłonięcie wzgórza zamkowego tak aby było widzoczne z sienkiewicza to pozostawienia tam przedszkola troche nierozumiem bo to właśnie ono zasłania widok+ ten stary gruchot na tyłach bristolu jezeli te budynki nie znikną to cały ten zamysł widoku chyba nie ma sensu

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 9 stycznia 2006, o 22:11

OK, ale zgadzamy się w jednym - na pewno nie powinno być w tym miejscu przedszkola!:-) Co do pozostałych funkcji tego budynku to powiem szczerze że nie wiem... wydaje mi się że pomysł zaplecza dla artystów czy kawiarni jest niezły - mam tylko wątliwość dotyczącą właściwie całego skweru - czy to miejsce będzie żyło i czy rzeczywiście będzie odwiedzane przez artystów czy pozostanie martwe ew. cygańskie wróżki będą miały fajniejszy klimat do pracy:-)
A takim typowym "artystycznym" miejscem to była dla mnie zawsze ulica Zamkowa. I pałacyk Zielińskiego, ze swoim ogródkiem jest wymarzony jako zaplecze! Do tego jeszcze gdyby zrobić jakiś fajny placyk tam gdzie jest furtka do pałacu biskupów...:-)
bernard

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 stycznia 2006, o 22:13

Zamkowa to moja ukochana ulica :) mam nadzieje, ze po remoncie bedzie prezentowala sie jeszcze bardziej okazale. Dygresja 8)

bart!!

Post autor: bart!! » 9 stycznia 2006, o 22:35

bernard
mam tylko wątliwość dotyczącą właściwie całego skweru - czy to miejsce będzie żyło i czy rzeczywiście będzie odwiedzane przez artystów czy pozostanie martwe ew. cygańskie wróżki będą miały fajniejszy klimat do pracy:-)
Mam dokładnie tą samą wątpliwość ale to nic, w przypadku pozostawienia przedszkola i tego drugiego budynku cały ten widokowo artystyczny plan weżmie w łeb i wtedy to zamiast tych kolumn można by postawić poprostu budynek (o ile jest to mozliw mam na mysli mieszkanców bloku którzy niezgadzają sie na nic) Moim skromnym zdaniem to jakiegos konkretnego planu co to tego terenu chyba niema zrobili poprostu relatywnie niskim kosztem placyk ze światełkami no i jest.

A placyków w tej okolicy to juz mamy dużo: nowy teatr, wolności, ten skwerek przy wesołej z pomnikiem, cztery pory roku, bezrobocie(mała/ duża), kapitulna, Most/placyk na silnicy z panem na ławce, parku i innych skwerków nawet niewspomne. jezeli placyki sa wymiernym wskażnikiem wzrostu artystycznego to niedługo zaginamy Paryż :lol:

Zamkowa ma klimat i pałacyk jest super i nie ma potrzeby patrzec na wzgórze mozna poprostu wejść na zamek i tam powinno byc i zdaje sie ze jest prawdziwe centrum artystyczne

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 10 stycznia 2006, o 15:26

Zgadzam się co do tego, że okolice Pałacyku powinny być centrum kulturalnym. Potrzebne jest umiejętne połączenie ulicy Sienkiewicza, Pałacu i Pałacyku.
Rzeczywiście, pozostawienie przedszkola na obecnym miejscu mija się z celem podjęcia przebudowy placu. Miasto zadecyduje o losach tej inwestycji, jednak ja uważam, że mozna zaadoptować ten budynek na określone potrzeby. Co prawda nieco przesłania on ogólny widok na pałac, jednak po jego odsłonięciu ukaże się naszym oczom jeszcze dodatkowo kawałek muru i dalsza perspektywa okolic dziedzińca pałacu od strony zewnętrznej. Niezbyt okazały widok, choć na pewno wnoszący coś ciekawego do krajobrazu miasta.
Pozostawienie obiektu niesie za sobą wiele mozliwości jego wykorzystania. Może właśnie ten budynek i jego wnętrze zostaną wykorzystane jako sala wystawowa dla prac artystycznych itp. Daje to także mozliwość dzisałania artystom w zimie. Byłby on też bodźcem przyciągającym ludzi w to miejsce. Wewnątrz powinny znaleźć się ciekawe i przede wszystkim darmowe ekspozycje, które zachęcą kielczan (i nie tylko) do przyjścia w to miejsce.

bart!!

Post autor: bart!! » 11 stycznia 2006, o 17:22

W dzisiejszym ''Słowie'' były przedstawione propozycje nazwy dla placu jadna z nich to plac PIGAL :lol:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 11 stycznia 2006, o 17:55

Wystarczy Plac Kapitulna. Albo pozostawić nazwę Skwer Kapitulna. Każda zmiana nazwy lub próba nadania patrona powinna być odrzucona. Chociaż jak znam życie, to za rok idąc tamtędy, będziemy podziwiać Plac Jana Pawła II...

ODPOWIEDZ