Plac Artystów - Skwer przy ul. Kapitulnej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 23:26

artystów na ulicach moze przybyc kiedy jest uczelnia plastyczna w mieście a nie słupy, poprostu. moim zdaniem zmarnowane miejsce w centrum nie chodzi o projekt nawet czy spartaczone wykonanie chodzi o to ze nie powiekszy to ilosci artystów a zabierze miejsce gdzie mogłoby powstac cos innego

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:30

Nie za bardzo wiem co innego mogłoby powstać w tym miejscu? Może więcej ławek, albo jakiś mały amfiteatr z widownią? Też projekty artystyczne. Innego rozwiązania dla tego miejsca nie przewiduję. Powinni ustawić jeszcze tylko kilka lunet, zeby można było obejrzeć sobie pałac w zbliżeniu :).

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:32

Jest bardzo wielu mlodych, zdolnych artystów, ktorzy sadze, ze moga wniesc wiele swiezosci, a do tej pory pracuja tylko w domach i nikomu nie pokazuja swojej tworczosci, ewentualnie bezposrednio pracuja na zamowienie kogos.

Na placu oprocz prac artystów beda parasole kawiarniane Bliklego, a do tego na pewno w tym miejscu bedzie wiele przedstawien, np. tych z odbywajacego sie co roku festiwalu teatrów ulicznych.

Jeszcze raz podkresle, ze pomysł swietny. Wazne, ze zaczely sie zmiany i mam nadzieje,ze juz za jakis czas zmieni sie rowniez mentalnosc mieszkanców, bo jest z tym coraz lepiej.

Nie wiem dokladnie na czym polegac bedzie kontynuacja remontu.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:34

Trzeba stworzyć jakiś cykliczny letni festiwal(zjazd) na którym teatry uliczne z całej Polski mogłyby pokazywać swoje przedstawienia. To bardzo ważny krok w promocji i szeroko pojętym rozwoju miasta.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:38

Podstawy juz są, bo Brukowisko odbywa sie co rok, sa to naprawde fajne imprezy i przyjezdzaja teatry z calej polski, widzow tez było ostatnio dosc sporo, wiec na bazie tego mozna stworzyc kolejna impreze promująca Kielce.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:44

Kwestia chęci, a tych Lubawskiemu nie brakuje. Chyba możemy sobie pogratulować prezydenta. Mam nadzieję, że wystartuje na drugą kadencję. Sporo zmienił w mieście i konsekwentnie realizuje założenia. Sporo jeszcze zostało mu do zrobienia, ale myślę, że uda mu się.
Wracając do Kapitulnej to bez problemu zmieściła by się tam także scena, latem mogłyby być jakieś kabaretony, koncerty, cokolwiek zeby ożywić miasto.

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 23:46

co mogło by powstac?? duzo rzeczy i to o wiele bardziej nowatorskich niz fantastyczny plac z słupami.

dlamnie jest poprostu śmieszne wmawianie komus ze dzieki słupom i placykowi rozkwitnie zycie artystyczne w centrum to so wizje wyrwane z rzeczywistości.

A co jest w słupach nowatorskiego i odwaznego to niewiem chba odwaga zeby zmarnowac miejsce w centrum miasta na cos takiego,

zreszta wyburzyc słupy to nie problem chociaz tyle :lol:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:49

Ale to jest początek! Teraz wystarczy trochę chęci władz miasta i powstanie jakaś impreza, która zamieni to miejsce w ruchliwy i często odwiedzany zakątek. Wierzę, że skwer zostanie wykorzystany w tym celu w jakim został stworzony i popieram wizję prezydenta, gdyż uważam, iż jest ona jak najbardziej realna i wzbogaci miasto i jego mieszkańców.

bart!!

Post autor: bart!! » 5 stycznia 2006, o 23:51

zmiana mentalności to sprawa bardzo wazna i oczywiście parasole kawiarnia i artysci ok fajnie festiwale jestem jak najbardziej ze zmianą buraczanego nastawienia

ale w takim miejscu z wykorzystaniem jeszcze placu po wyburzonym przedzszkolu mozna postawić cos naprawde nowatorskiego oczywiście za wiekszą kase ale mozna

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:54

Głownym założeniem było zagospodarowanie przestrzeni pomiędzy Sienkiewicza a Pałacem, aby mógł on być łatwiej dostrzegalny od strony ulicy. Przedszkole owszem do wyburzenia, a na jego miejscu jakiś minipark, alejki, stylowe latarnie. Budować nie za bardzo jest co, a poza tym tylko popsułoby to ogólny wizerunek wzgórza. Trzeba je lepiej odsłonić.

bart!!

Post autor: bart!! » 6 stycznia 2006, o 00:02

bardzo chciałbym aby kielce były ruchliwym często odwiedzanym zakątkiem i trzeba o to walczyc. Ale niestety mamy niesamowity odpływ ludzi inteligentnych wykształconych ludzi na poziomie do duzych miast a zalewające nas chamstwo i agresja nie sprzyja atmosferze.

w lecie odwiedzili mnie znajomi z zagranicy i byliśmy pod parasolami mówili jak tu ładnie i tyle zieleni nagle jakiś dresiarz zaczął okładac kogoś krzesełkiem i katowac spojrzeli sie na siebie i poprosili zebysmy moze poszli do domu i sprawdzili kiedy jest pociag do krakowa bo słyszeli ze to miłe miasto i to niestety takie zjawiska niszcza artyzm i turystyke w naszym miescie i słupy chyba tego nie zmienia

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 stycznia 2006, o 00:05

Tak...genialne podejscie. Jedzmy do krakowa, bo tam nie kradną, nie biją itp. Zasada jest jedna i udowodniona > im większe miasto, tym wiecej patologii, szkoda tylko,ze otoczenie nie zareagowalo na taką sytuację.

W przeciągu 2005 roku goscilem bardzo wielu ludzi w Kielcach i wywiezli bardzo pozytywne skojarzenia i cudowne wspomnienia.

bart!!

Post autor: bart!! » 6 stycznia 2006, o 00:15

To nie jest podejscie taka jest rzeczywistosc ja tez gosciłem ludzi którzy wywiezli miłe wspomnienia ale Ci akurat troche sie wystraszyli. Cały czas mówie tylko jedno ze na to ze miasto staje sie artystyczne składa się wiele elementów m.in wielkośc atmosfera miejsca placyki itp. ale słupy sprawy nie załatwią to nie jast tak ze zbudujemy plac i słupy i mamy artystów i świetną atmosfere o to tylko mi chodzi a ponadto uwazam ze mozna jeszcze w przyszłości pomyslec o postawieniu tam czegos fajnego bo jak juz mowilem słupy zburzyc to nie problem.

dobranoc pozdrawiam

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 stycznia 2006, o 00:19

od czegos trzeba zaczac, w jednych miastach sa artysci, ktorzy nie maja gdzie pracowac, a u nas stwarza sie im warunki. Jestem przekonany, ze ta droga predzej czy pozniej przyniesie owocne efekty.

_koubah

Post autor: _koubah » 6 stycznia 2006, o 13:42

widze, ze pasjonujaca dyskusja sie tu miedzy Jurkiem, a Bartem wywiazala. Jezeli ktos cos krytykuje na zasadzie "bo nie i koniec" to chyba lepiej nic nie mowic nic nie pisac i dac ludziom o sprecyzowanych pogladach i wizjach dzialac. Slupy sa, bo tak to zaprojektowali architekci bioracy udzial w konkursie, wiec jak do tego ma prezydent?? On tylko zaproponowal urzednikom: "zrobmy cos z tym". I na tym wlasciwie sie konczy jego rola. I nikt mi nie wmowi, ze "geniusz Lysogor" jak go zwykle pieszczotliwie nazywaja to facet ktory nic dla miasta nie robi. Tak samo kocham to miasto jak on i wielu Kielczan zapewne, ale przestanmy pieprzyc i do roboty!! , ze tak premiera III RP zacytuje. A Ty Bart zostaw architekture ludziom, ktorzy sie lepiej na niej znaja, czyli profesjonalistom, albo przynajmniej cos zaproponuj lepszego niz to co uwazasz za wybryk oszoloma. I to jest moje zdanie wlasnie

ODPOWIEDZ