POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny.

POZOSTAŁE - remonty i modernizacje

Post autor: halny. » 27 września 2005, o 20:08

Jeśli można rozpocząć ten dział -- od jakiegoś czasu obserwuję fragment ul.Ściegennego w oklicy skrzyżowania z Husarską . Stały tam jakieś rudery a wtej chwili po modernizacji i dobudowie nowych domów powstał tam ładny ciąg domów. Jeszcze trwa budowa budynku na skrzyżowaniu. Powstała też tam ładna restauracja.Miejsce to kolosalnie się zmieniło.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 września 2005, o 22:53

a co sadzicie na temat wiezowca WSEiA?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

wieżowiec

Post autor: halny » 1 października 2005, o 12:53

Jeszcze niedawno wyglądał jakby miał się rozsypać / zwłaszcza elewacja/ Obecny widok wraz z małą architekturą przyciąga liczne spojrzenia

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 października 2005, o 21:41

Tak mi się przypomniało, ze nie spodobał mi się nowy wygląd odnowionych budynkow Politechniki Świętokrzyskiej. Banalny, smutny i tyle :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Politechnika

Post autor: halny » 18 października 2005, o 21:46

Zgadzam się w 100% - szare i smutne :cry:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 sierpnia 2006, o 10:56

RZ pisze:Politechnika słaba, nie da się ukryć. A że można takie klocki fajnie pomalować pokazuje przykład starych akademików na Śląskiej - dla mnie super. No ale jakoś nie wzięli przykładu.
Ale znacznie gorzej z najnowszym akademikiem na Śląskiej. Dzisiaj tam przechodziłem i wygląda na to, że skończyli elewację. Ku mojemu zaskoczeniu poza przeszklonym środkiem i małymi niebiesko- żółtymi wstawkami są tam tylko wielkie brzydkie szare ściany z małymi plastikowymi okienkami :( . Nie rozumiem tego...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 sierpnia 2006, o 21:31

W Kielcach powstało Centrum Szkoleniowe dla sędziów
8-08-2006, 16:38:52

W wyremontowanym budynku przy ulicy Hipotecznej w Kielcach powstało Centrum Szkoleniowo- Konferencyjne dla sędziów.
Obiekt, jak zapowiada prezes Sądu Okręgowego Mirosław Gajek może też być udostępniany prokuratorom a także radcom prawnym i adwokatom.
Przy Hipotecznej szkolić będą się aplikanci. Tym samym wpłynie to - zdaniem prezesa Gajka korzystnie na prace sądu. Dotychczas aplikanci zajmowali sale rozpraw i częściowo dezorganizowali prace wymiaru sprawiedliwości.
Do budynku przy Hipotecznej przeniesione zostały także niektóre agendy sądowe m.in audytorzy i kontrolerzy.
Budynek przy ulicy Hipotecznej został zbudowany w 1824 roku. Nazwa ulicy przy której stoi, pochodzi od hipotek, które pierwotnie znajdowały się w nim.

Źródło: Radio Kielce

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 września 2007, o 19:49

Obrazek
Budynek NFZ-etu do przebudowy

Budynek świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia ma zostać przebudowany. Projekt ma być gotowy w listopadzie, wtedy też będzie wiadomo, ile będzie kosztowała ta inwestycja.
Przetarg na projekt adaptacji poddasza budynku, w którym swoją siedzibę ma świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, ogłaszano dwa razy. Na pierwszy nikt się nie zgłosił. W kolejnym wzięły udział dwie firmy. Ostatecznie zdecydowano, że projekt przebudowy przygotuje pracownia Pedrycz - Wodnicki.

- Chcemy adaptować poddasze budynku i zrobić tam dodatkowe miejsca pracy. Teraz kilka działów NFZ-etu, m.in. współpracy z zagranicą, mieści się w budynku seminarium. Za wynajem tych pomieszczeń płacimy kilkanaście tysięcy. Gdy wyremontujemy poddasze, nie będziemy musieli wynajmować dodatkowych pomieszczeń. Myślę, że z czasem koszty przebudowy mogłyby się nam zwrócić - tłumaczy Mariusz Pasek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu.

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował remont. - Będzie można to określić, gdy będzie gotowy projekt. Wtedy też zapadnie ostateczna decyzja - dodaje Pasek. Za projekt NFZ zapłaci ok. 59 tys. zł.

W związku z tym, że budynek jest zabytkowy, na jego modernizację potrzebna jest zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków. - Przed ogłoszeniem przetargu porozumieliśmy się z konserwatorem i ze wstępnych rozmów wynika, że przygotowujący projekt muszą zrobić to tak, żeby zachować formę architektoniczną dachu - mówi rzecznik Pasek. W planach funduszu jest również zainstalowanie windy.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4453619.html

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 4 września 2007, o 16:51

W którym miejscu jest ten budynek? Mile widziana fotka satelitarna obiektu :-)

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 4 września 2007, o 17:30

Grzesiek pisze:W którym miejscu jest ten budynek? Mile widziana fotka satelitarna obiektu
Ul. Jana Pawła II 9

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 5 września 2007, o 09:44

Chyba chodzi o ten rozowy dworek na przeciw wejscia do parku.

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 27 listopada 2007, o 08:32

Dramatyczny stan kamienicy w centrum Kielc. Z siedziby pogotowia ratunkowego pod nogi przechodniów lecą cegły i odłamki gzymsu. - W przyszłym roku będzie lepiej - pocieszają szefowie pogotowia i konserwator zabytków. Kamienicy nie remontowano od blisko 80 lat
Zobacz powiekszenie
Fot. Jarosław Kubalski / AG
Wczoraj rano w gzymsie budynku przy ul. Leonarda powstała duża wyrwa, z której co chwilę pod nogi przechodniów spadały odłamki. Przekonał się o tym także idący ulicą dziennikarz "Gazety", którego spadająca cegła o mało nie trafiła w głowę. Przez długi czas chodnik w ogóle nie był zabezpieczony.

- Zrobimy oględziny tego miejsca i je zabezpieczymy - zapowiedział Przemysław Poznański, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, którego przed południem zainteresowaliśmy sprawą. Po godz. 11 pojawiła się wreszcie taśma ostrzegająca pieszych. Potem sprzątano gruz.

Władze pogotowia podkreślają, że budynek jest bardzo stary. - Ma grubo ponad sto lat i od dawna wymaga remontu. Jest pod nadzorem i wszelkie prace musimy konsultować z konserwatorem - informuje Poznański.

Ustaliliśmy, że kamienica przy ul. Leonarda powstała w latach 1873-77.

- Mieściła się tu strażnica ogniowa, a w budynku było miejsce dla strażackich powozów konnych - opowiada Janusz Cedro, świętokrzyski konserwator zabytków. Strażnicę rozbudowano w 1930 roku. I od tego czasu budynek nie był gruntownie remontowany, odnawiano tylko kolor elewacji. Nie prezentuje większych wartości architektonicznych, ale ma dużą wartość symboliczną. - Teraz jest w nim pogotowie, kiedyś byli strażacy. Nie zmieniła się więc jego funkcja. Zawsze służył ludziom - mówi Cedro.

Konserwator uspokaja przechodniów. - W przyszłym roku należy spodziewać się prac konserwatorskich w dawnej strażnicy ogniowej. Mamy już uzgodnienie o warunkach zabudowy i konserwacji - twierdzi Cedro. Jest więc nadzieja, że budynki przy ul. Leonarda przestaną się sypać.

Skorzysta też na tym pogotowie. Na dziedzińcu ma powstać zupełnie nowy budynek. - Znajdzie się w nim miejsce dla nowych zespołów wyjazdowych, będą nowe garaże dla karetek i szatnie - zapowiada Stanisław Florek, dyrektor placówki. Zamontowana także zostanie nowa brama wyjazdowa.

Kończy się również remont głównego budynku, w którym znajduje się m.in. ambulatorium i dyspozytornia. Dotychczas nie było tam nawet instalacji grzewczej. - Pod koniec przyszłego roku wszystko powinno być skończone. Poprawią się nasze warunki pracy, poprawi się też estetyka. Nic już nie powinno lecieć na głowę - mówi dyrektor Florek.

Niebezpieczne budynki

marzec 2002 - z okna opustoszałego budynku przy ul. Sienkiewicza 8 wyleciała szyba i spadła tuż pod nogi przechodniów

lipiec 2002 - fragment balkonu z kamienicy na rogu Sienkiewicza i Dużej spadł na przechodzącą chodnikiem młodą kobietę, skończyło się na potłuczonym ramieniu

marzec 2003 - spory fragment tynku z gzymsem odpadł z kamienicy przy ul. Śniadeckich 4 na chodnik kilka minut po godz. 15

lipiec 2003 - kawał tynku spadł na chodnik obok kamienicy przy ul. Wesołej (siedziba WKU). Sprawdziliśmy, ile ważył - ponad 2 kg

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 1 października 2008, o 23:23

nie wiedziałem gdzie napisać Ale wzięli sie za nie pomalowaną ściane Domu Rzemiosła.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Ja-ck
Posty: 377
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, o 22:37
Lokalizacja: C-entrum K-ultury

Post autor: Ja-ck » 31 października 2008, o 14:37

Dobry dział na "niewiem co to, nie wiem czy i gdzie wątek do tego":
dziś dostrzegłem takie coś na rogu Kościuszki/Niska, niestety śpieszyłem się i nie miałem czasu dociekać co tam jest:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 listopada 2008, o 01:06

To już wiemy, co to za budynek.
Radio Kielce pisze:"Dobroczynność" w nowej siedzibie
Towarzystwo Dobroczynności, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz rejon opiekuńczy "Śródmieście" Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach mają nową siedzibę.

Organizacje przeniosły się z kamienicy przy Sienkiewicza 25, którą miasto chce sprzedać, do jednego z dotychczas niezagospodarowanych obiektów przy Szpitalu Kieleckim. Budynek, w którym kiedyś mieścił się odział wewnętrzny wyremontował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Jutro zwiedzą go władze miasta. Marek Scelina dyrektor MOPR-u uściśla, że obok Towarzystwa Dobroczynności i Komitetu Pomocy Społecznej siedzibę mają w nim także dwie organizacje pozarządowe oraz punkt informacji dla osób niepełnosprawnych. Dysponuje on wszelkimi danymi, ma także wspierać niepełnosprawnych w poszukiwaniu pracy.
Docelowo punkt informacji będzie przeniesiony do Centrum Niepełnosprawnych przy Bodzentyńskiej. Remont budynku przy Kościuszki kosztował MOPR ponad milion 300 tysięcy złotych.

ODPOWIEDZ