Restauracje - Kielce

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Restauracje - Kielce

Post autor: Jarek » 27 października 2006, o 21:26

Może się komuś przyda - moja subiektywna ocena ;)

Si Sinior - z pewną dozą nieśmiałości podchodziłem do tego lokalu. Ale był to błąd. Świetny nastrój, przemiła obsługa - spory wybór owoców morza. Pyszne hiszpańskie wino. Bardzo miły nastrój. Cenowo jednak powyżej przeciętnej.

Monte Carlo - wystrój przeciętny, miła obsługa, jak dla mnie bardzo dobre potrawy mączne np. pierogi , mięsa jakoś nie powaliły mnie na kolana. Cena/jakość - super!!

Ristorante Italiano "Paolo Cara" - fajny wystrój, ale nie ma nic co by wyróżniało ten lokal od innych. Bardzo miły właściciel, który z włoskim wdziękiem wita klientów. Potrawy b.dobre. Polecam na romantyczne spotkania :)

La Cucina Italiana - spore porcje, wyborne jedzonko. Polecam boczniaki :) Bardzo miła obsłiuga. Cena/jakość adekwatna :)

Restauracja meksykańska - Warszawska - wreszcie Kielce doczekały się kuchni meksykańskiej. Dobre krewetki czosnkowe, smaczne, aczkolwiek nie powalające na kolana specjały meksykańskie (porównując z Taco w Krakowie nawet średnie). Fajny wystrówj. Miła obsługa. Dla urozmaicenia - jednak osobom wybrednym polecałbym bardziej Si Sinior.

Winnica - tradycja i jakość sama w sobie :) Jak za dawnej komuny, ale to jest to! Osoby z innych miast nie mogą sie nadziwić się, że jeszcze przetrwał taki lokal z obsługą rodem z PRL :) Spory wybór jedzenia, dobre, szczególnie żarkoje i kompocik :)

Aztek - nie dane mi było, bo przez 10 min oczekiwania nikt do mnie nie podszedł więc zmeniłem lokal.

Bravo - pospolite wewnątrz, miły tarasik. Jedzenie jak jedzenie - bez zbędnych ochów i achów. Dobre, aczkolwiek wg, mnie lepsze na Klonowej i Ściegiennego.

Prowansja - jakos nie miałem przekonania idąc tam, Chyba ze względu na Feniksa. Jedka mile mnie zaskoczyło. Spory wybór potraw, potrawy pyszne. Polecam rybę pangę. Ceny powyżej przeciętnej, aczkolwiek wato tam się zjawić.

Wiedeńska - bardzo fajny wystrój, miła obsługa. Oryginalne potrawy, choć ich cena nie jest adekwatna do jakosci. Dobre ciasta.

Victoria - po remoncie, Łysogórska restauracja zyskała bardzo miły wystrój. Nie powalił mnie na kolana wybór potraw. Te które jadłem pospolite, nie wyrózniające się. Ceny nie adekwatne do jakosci.

Sphinx - lokal rezerwowy jak nie wiadomo co się chce - każdy dla siebie coś snajdzie. Smaczne jedzenie i spory wybór. Obsługa zależna od aktualnej obsady. Miły wystrój.

Nefretiti - podobnie jak Sphinx, wg. mnie porcie treściwsze, mniej surówek.

Opisałem te kóre pamiętam i które odwiedziłem ostatnio, celowo nie opisywałem lokali typu tempo, kebab w Realu ani pizzerni :)
Ostatnio zmieniony 1 listopada 2006, o 11:03 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 27 października 2006, o 22:46

Ja jednak wolę jeść w domu, albo u rodziny :) za to lubię się napić na mieście, więc ranking lokali z piwem by się przydał :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 października 2006, o 23:19

DŚT, Zamkowa - placuszki moje kochane :) oczywiscie ziemniaczane, zawsze swieze, pulchniutke, mniam, mniam! Sosik do tego taki fajny :) w sam raz przyprawiony, moze troche za duzo papryki w sosie, ale to zdarza sie czasem. Łosoś tez niezly.

Pod Złotą Różą, Pl. Moniuszki - nic dodać się nie da :) kanguuuu pychota, maja sarenki i inna dziczyzne, tak wspaniale delikatnie przyrzadzone.

Uzupelniłem! Nie zgodzę się z tak niską ocena wloskiej przy Klonowej! Phi :)

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 27 października 2006, o 23:22

Ona nie jest niska :P :D Ocena jest na db/db+ :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 października 2006, o 23:25

za niska!W ogole to nie lubie owocow morza :) bleee...

Połaniecki, Targi Kielce - smakuje jak catering :P

Tego Azteca moze bym odwiedził...nooo ale pewnie znowu zwycieza placki ziemniaczane :)

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 28 października 2006, o 13:43

Aztec: Jedzenie dobre, porcje duze, cenowo przyzwoicie tylko obsluga choc mila to jeszcze malo przeszkolona (bylem w lipcu) i popelniali bledy.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 października 2006, o 22:16

a co to jest za restauracja Si Sinior?? Gdzie ona się znajduje? Zaintrygowała mnie tak dobra opinia Jarka
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 października 2006, o 22:23

Restauracja mieści się na placu Wolności. Idąc od Muzeum Zabawek w stronę Hipotecznej. Koło kawiarni. Doszedłem tam wczoraj :) Właściciel Hiszpan, żona Polka :) Polecam. Szczególnie karafkę wina hiszpańskiego półwytrawnego (18 PLN) :))) Byłem sam i miałem ochotę na paele, ale porcje są na dwie osoby :( Więc muszę raz jeszcze iść zeby ją skosztować :D No i kogoś muszę zabrać :D Jadłem natomiast naleśnika z owocami morza - pychotka :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 października 2006, o 22:32

kurcze, przed godziną byłem na placu Wolności :P Teraz już kojarzę gdzie, wygląda bardzo miło zzewnątrz
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 października 2006, o 22:34

Leśny Dwór - miło, schludnie i przyjemnie. Polecam w szczególności żurek w chlebie, pierogi. Mięsa też dobrze przyprawione i smaczne. Cena adekwatna do jakości.

Akropol - byłem raz i o raz za dużo. Lubię warzywa, natomiast tam serowowane po prostu nie nadawały się do jedzenia. O ile faktycznie kuchnia grecka obfituje w oliwę, to to co podawali w Akropolu było jedną tłustą papką bez smaku. Byłem tam już jakiś czas temu, może coś się poprawiło - ale póki co nie mogę się przekonać na ponowne odwiedziny,

Assan - nasza lokalna chińska restauracja. Wystrój chiński, lub a'la chiński. Jak dla mnie ostre, a nie smaczne. Wg. mnie jedzenie z Romy jest lepsze. Ale póki co nie znam dobrej restauracji chińskiej w Kielcach.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 28 października 2006, o 22:54

Jarek pisze:(...)Ale póki co nie znam dobrej restauracji chińskiej w Kielcach.
Hanoi jest to co prawda bar, ale jest w nim niezła kuchnia wietnamsko-chińska. Żelazna 34 jakby ktoś nie wiedział.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 11 listopada 2006, o 01:52

Aztek - Skusiło mnie aby odwiedzić kolejny raz ten lokal (szanse trzeba dawać wszytskim) :roll: Na moje pytanie z czego są flaczki, uzyskałem odpowiedź, że nie tak jak w polskie flaki tylko z mięsa, jako że jestem dociekliwy, to pytam z jakiego to mięsa, na to pani że zapomniała... Zupy dobre i syte - fajnie pasuje do ich ostrości słodkawy chleb tostowy. Do dań głównych nie mam zastrzeżeń, ale też nie ma nad czym się zachwycać. Co mnie jeszcze raziło, to kiepska akustyka - słyszałem dzikie śmiechy klientów ze stolika po drugiej stronie sali. Niezby przyjemnie się przy czymś takim je.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 11 listopada 2006, o 17:27

Akasaka - japońska restauracja w kompleksie CitiPark. Miłe wnętrze, po wejsciu rzucają się stoły z fajną zastawą. M.in. kubek ręcznie robiony (przynajmniej na taki wygląda). Ja dziś byłem jedynym klientem więc trochę nieswojo się czułem :D Wybór dań przyzwoity. Ja wybrałem zupę sojową i kurczaka na ostro z warzywami. Na początku dostałem herbatę - właśnie do tej herbaty kubki stoją :) Potem dostałem sałatkę - darmową. Zupa smaczna i syta. Fajna łyżka do niej. Kurczak baaaaaaaaardzo smaczny. Oczywiscie pałeczkami trzeba jeść :D Po całości dostałem miseczke z owocami, a na sam koniec do rachunku jeszcze cukierka - bardzo smaczny :) Bardzo fajna restauracja, ceny przywzoite, bardzo miła obsługa. Polecam i mam nadzieję ze zyska ona popularnosć, zeby nie zniknęła z naszej mapy restauracyjnej :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 16 listopada 2006, o 23:49

Podobno w kompleksie CitiPark mieści się też restauracja Europejska.
Był już ktoś?

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 16 listopada 2006, o 23:51

Sz.J. pisze:Podobno w kompleksie CitiPark mieści się też restauracja Europejska.
Był już ktoś?
Nie, ale na jutro się szykuje :D Tylko już myślę gdzie tam zaparkować :D Jakos nie lubię płacić za postój i jeszcze się stresować ze godzina mija. Jak będzie ładnie, to może koło parku się zatrzymam :D I zdam jutro relację. Myślę też o Ogniu...
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ