Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 6 lipca 2006, o 18:10

Jak wkleić zdjęcia z miniaturką :?:
1. Wchodzimy na stronę http://www.imageshack.us
2. Wybieramy: upload -> file i naciskamy <przeglądaj> wskazujemy zdjęcie które chcemy wstawić i naciskamy<otwórz>
3.Naciskamy <host it!> po załadowaniu zdjęcia na serwer (trzeba chwilę odczekac w zależności od łącza :? ) kopiujemy link znajdujący sie w ramce obok Thumbnail for forums (1)
4. Wklejamy ten link w oknie edycji posta na forum.

P.S.
jeśli mamy kilka zdjęc to dobrze linki oddzielać spacją (miniaturki są obok siebie) a nie dawać enter (miniaturki są jedna pod drugą),...i to by było chyba na tyle

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 lipca 2006, o 18:15

msz pisze:Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 lipca 2006, o 12:09

Obrazek

Data wydania: 29-07-2006

[...]

Bez żadnego sprzeciwu przegłosowano przekazanie Akademii Świętokrzyskiej na własność nieruchomości przy ulicy Mickiewicza 3 (gdzie mieści się Wydział Muzyczny) i Paderewskiego 10 (w budynku po policji mają powstać mieszkania dla przyszłej kadry naukowej uniwersytetu), a także zamianę obiektów przy ul. Podklasztornej 117 i Mielczarskiego 45. Ten ostatni przejęłoby od akademii miasto z przeznaczeniem na siedzibę centrum mody, które chciałby stworzyć w Kielcach prezydent Wojciech Lubawski. Akademia przekazała też miastu w dzierżawę plac przy Plantach, gdzie w miejscu obecnego targowiska mają stanąć nowoczesne pawilony handlowe. Na czas budowy kupcy mają się przenieść na plac przy ul. Solnej.
Radni wystosowali też do premiera Jarosława Kaczyńskiego rezolucję, w której proszą „o przyspieszenie decyzji Ministra Skarbu Państwa wyrażającej zgodę na sprzedaż udziałów spółki Targi Kielce będących w posiadaniu Międzynarodowych Targów Poznańskich na rzecz miasta Kielce”. Pozwoliłoby to naszemu miastu przejąć kontrolę nad Targami Kielce.

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=33050

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 2 sierpnia 2006, o 18:36

co slychac na placu boju :?:

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 5 sierpnia 2006, o 21:18

A mnie ciekawi jak tam prace przy II etapie rozbudowy miasteczka akademickiego??? Do konca roku maja termin, wyrobia sie?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 sierpnia 2006, o 10:41

Kiba69 pisze:A mnie ciekawi jak tam prace przy II etapie rozbudowy miasteczka akademickiego??? Do konca roku maja termin, wyrobia sie?
Raczej bez problemow, bo w maju byl stan surowy. Chyba, ze Mitex ma problemy z pracownikami, bo obecnie realizuja kilka duzych inwestycji w Kielcach.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 10 sierpnia 2006, o 09:57

A' propos miasteczka studenckiego to budynek stoi, elewacja z ociepleniem jest już z jednej strony, na innych się robi... szkoda że nie mam aparatu cyfrowego to bym fotkę trzasnął, bo wygląda nawet nieźle.
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Uniwersytet Jana Kochanowskiego - Kampus, inwestycje od 2009

Post autor: tom » 21 sierpnia 2006, o 21:06

Obrazek

Plany inwestycje Akademii Świętokrzyskiej

marc 2006-08-21, ostatnia aktualizacja 2006-08-21 18:35

Akademia Świętokrzyska przymierza się do dalszej rozbudowy swojego kampusu za co najmniej 390 mln złotych. Na początek ogłoszono konkurs na wykonanie projektu - nagroda główna to 25 tys. złotych.

Konkurs na opracowanie "koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy zespołu obiektów dydaktycznych" ogłoszono kilka dni temu. Prowadzi go kielecki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Chodzi o zagospodarowanie tzw. terenu B, czyli okolic obecnego Wydziału Zarządzania i Administracji AŚ przy ul. Świętokrzyskiej. Biorący udział w konkursie architekci powinni m.in. przygotować dokumentację budowy w tym miejscu nowej siedziby wydziału pedagogicznego i artystycznego razem z zapleczem sportowym i Centrum Języków Obcych oraz rozbudowę już istniejących budynków WZiA. Dodatkowo trzeba również wskazać lokalizację pod nowe budynki wydziału humanistycznego, Biblioteki Głównej oraz centrum sportowego. Projekty należy składać do końca listopada. Na zwycięzców czekają trzy nagrody - 25 tys., 15 tys. i 10 tys. złotych.

- Konkurs to część naszych przygotowań do wykorzystania pieniędzy przeznaczonych na rozwój ściany wschodniej. Do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego już wpłynął nasz wniosek na 390 mln złotych - mówi Janusz Siwiec, zastępca kanclerza Akademii Świętokrzyskiej. Wniosek poza budową kampusu na terenie "B" przewiduje dalszą rozbudowę budynków na terenie "A", czyli w bezpośrednim sąsiedztwie wydziału matematyczno-przyrodniczego. Chodzi m.in. o budowę rektoratu, centrum konferencyjnego oraz stołówki. - Po realizacji projektów z tej listy uczelnia mogłaby praktycznie wyprowadzić się z ul. Żeromskiego - mówi Siwiec.

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3563659.html
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 września 2006, o 22:15

Obrazek
Powstaje budynek G kampusu Akademii Świętokrzyskiej

Obrazek ak, 2006-09-08

Widać już ściany uczelnianego budynku G przy ul. Świętokrzyskiej. Zakończenie budowy przewidziano na czerwiec przyszłego roku.

Widać już ściany budynku dydaktycznego G Akademii Świętokrzyskiej. - Planujemy, że do końca roku cały będzie gotowy - informuje Ryszard Biskup, rzecznik uczelni. Dwa skrzydła nowego budynku wydziału matematyczno-przyrodniczego będą miały pięć kondygnacji w strefie środkowej i będą spięte dwu- i trzykondygnacyjną bryłą. Teraz powstają trzy pierwsze sekcje o powierzchni prawie 13 tys. m kw. Będą się tam mieścić instytut ochrony środowiska, instytut informatyki oraz stacja monitoringu. Zaplanowano też miejsce m.in. na pięć auli dydaktycznych i instytut chemii. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Potem przyjdzie czas na dalszą rozbudowę kampusu. Powstaną trzy kolejne sekcje, w których będzie działać Centrum Nowoczesnych Technologii, centrum konferencyjne i Muzeum Ziemi.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 9 października 2006, o 12:21

Instytuty, sala konfwerencyjna i Muzeum Ziemi - w nowym kampusie
Akademia Świętokrzyska buduje nowy kampus; dziś wmurowany zostanie kamień węgielny.
Akademia Świętokrzyska oficjalnie rozpoczyna nową inwestycję gwarantującą rozwój uczelni, a zatem i zwiększającą jej szanse na przekształcenie w uniwersytet. Dziś przy ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę campusu uczelnianego. „To największa inwestycja realizowana za pieniądze Unii Europejskiej w całym województwie świętokrzyskim. Będzie się tam mieścił Instytut Fizyki, Chemii, Informatyki, a także Muzeum Ziemi i co najważniejsze – duża sala konferencyjna i sale wykładowe i ćwiczeniowe dla studentów” – mówi Ryszard Biskup, rzecznik prasowy Akademii Świętokrzyskiej. Kampus powstaje na zapleczu Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii Świętokrzyskiej. W stanie surowym budynek będzie gotowy już na koniec roku, natomiast zajęcia będą się w nim odbywać już od przyszłeg

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 października 2006, o 19:21

Ja to w sumie nie wiem co wybuduja za te prawie 40 mln zl... bo z tego co mowia to tylko 1 budynek - przedluzenie tego fioletowego. Myslalem, ze beda rowniez wybudowane aule itp. widoczne na wizualizacjach.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 9 października 2006, o 19:50

no ma być aula na 70 miejsc wg mnie to malutko i to jeszce za 40 mln! przecież za ta kase można by wybudowac hohoho budynku i to jeszcze jakiego! nie wiem czy to aż tyle będzie rzeczywoiscie kosztować!

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 9 października 2006, o 19:53

MAŁY pisze:no ma być aula na 70 miejsc wg mnie to malutko i to jeszce za 40 mln! przecież za ta kase można by wybudowac hohoho budynku i to jeszcze jakiego! nie wiem czy to aż tyle będzie rzeczywoiscie kosztować!
No przecież za troche więcej wybudawali stadion kielecki, to za tyle kasy tylko jeden budynek budują :?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 października 2006, o 19:56

Ja szczerze mowiac to liczylem na to, ze powstanie caly kampus... a ten budynek strasznie drogi.

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 10 października 2006, o 15:00

Kilka fotek z telefonu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

ODPOWIEDZ