Polski Bus - nowy przewoźnik

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 11 czerwca 2013, o 11:36

PolskiBus częściej pojedzie przez Kielce
Od 30 czerwca PolskiBus.com uruchamia dwa dodatkowe połączenia na trasie Zakopane-Kraków-Kielce-Warszawa.
- To efekt dużego, stale rosnącego zainteresowania kierunkiem i niezmiennej popularności trasy wśród klientów - można przeczytać w komunikacie prasowym. Pierwsze kursy do Zakopanego ten przewoźnik uruchomił w styczniu 2012 roku. Rok później zwiększył ich liczbę do trzech, a teraz dodał kolejne dwa.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy autokary będą odjeżdżać z Zakopanego do Warszawy o godzinach: 6.20, 10.00, 13.40, 15.45, 23.30. Autokary z Warszawy przez Kielce do Zakopanego będą odjeżdżać o godzinach: 07.00, 10.00, 14.30, 16.00, 23.45.

Bilety obejmujące terminy do 30 września już można rezerwować na stronie internetowej przewoźnika.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2Vu2CNBtL
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 11 czerwca 2013, o 13:27

Szkoda, że na razie jest tylko jedno połączenie.
Myślę, że dobre byłoby bezpośrednie połączenie z Katowicami.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 11 czerwca 2013, o 19:28

Było na początku startu firmy, ale zbyło się przy pierwszych korektach rozkładu.

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Patol » 13 listopada 2014, o 20:42

Polski Bus zapowiada nowe połączenie z Kielc. Pojedziemy na wschód

Uruchomienie nowych linii krajowych i międzynarodowych zapowiada PolskiBus.com. Jedną z nich ma być połączenie P20, którym z Kielc pojedziemy do Lublina.
"Ogromną popularnością cieszy się nowa linia P7 Warszawa - Lublin - Rzeszów, na którą sprzedaliśmy ponad 16 tysięcy biletów, a w planach są kolejne, nowe linie łączące Lublin m.in. z Kielcami, Katowicami, Krakowem i Pragą" - informuje PolskiBus.com w czwartkowym komunikacie.
Przewoźnik nie podaje jednak dokładnej daty jej uruchomienia. Nie ma jej także w przypadku innej zapowiadanej linii, P22 z Lublina przez Rzeszów, Kraków, Katowice do Pragi. Ona także zainteresuje mieszkańców naszego regionu, bo dotychczas, by wyruszyć z tym przewoźnikiem do stolicy Czech, trzeba było pojechać do Warszawy lub Łodzi. Teraz trzeba będzie tylko dostać się do Krakowa. Ze stolicy Świętokrzyskiego kursują tam autobusy linii P6, których trasa prowadzi też do Zakopanego, a w przeciwnym kierunku do Warszawy.
PolskiBus.com poinformował też w czwartek, że od rozpoczęcia działalności w czerwcu 2011 roku sprzedano już ponad 10 mln biletów.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z3IykOJDC7

Wszystko ładnie pięknie, ALE przystanek na Żytniej momentami już teraz nie wyrabia.Niejednokrotnie teraz spotykają się dwa PB w przeciwnych kierunkach, które odbywają przerwę 15-20 min zostawiając miejsce w zatoce dla jednego busika. A zdarza się, że busików zjedzie się cztery i jest cyrk. Także zapowiada się ciekawie.

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Invisible » 13 listopada 2014, o 21:38

Dokładnie, PolskiBus powinien pomyśleć o zmianie miejsca odjazdów z Kielc, chociaż wyboru nie ma zbyt wielkiego, ale może już mniejszym złem byłby dworzec BUS na Żelaznej, chociaż nie wiem czy PB się tam zmieści, jeżdzą tam autokary ale czy aż tak duże? Już teraz na Żytniej nie ma sie gdzie zatrzymać ale też i pasażerowie czekają nieraz bardzo długo nie mając nawet gdzie sie schronić podczas deszczu czy zimna, to trochę źle wygląda jak stoją takie tłumy w deszczu z walizkami. Samo miasto też powinno umozliwić tak poważnemu już przewoźnikowi zabieranie pasażerów z bardziej odpowiedniego miejsca.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Sebastian » 14 listopada 2014, o 12:24

PB z wjazdem przez plac pod dworcem raczej chyba się nie zmieści.Co innego gdyby kiedyś,ktoś pomyślał,żeby stworzyć centrum komunikacji na Dworcu PKS,takie z prawdziwego zdarzenia.Z busami,PKS,Polskim Busem. A tak na marginesie to mogliby uruchomić jeszcze jakieś połączenie z Łodzią,Poznaniem,Katowicami,bo z komunikacją zbiorową w stronę zachodu to u nas kiepsko.Nawet PKP nie daje rady.
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Invisible » 14 listopada 2014, o 14:18

Potrzeba centrum komunikacji to osobna sprawa, każdy wie że bardzo ważna.
Ale PB potrzebuje nowego przystanku na już na teraz, nie za X lat, ludzie mają prawo do cywilizowanego oczekiwania i wsiadania do autobusu, nie w mrozie zgiełku i tłoku. Czy opłaty na Dworcu PKS są aż tak wysokie że nie mogliby sie chociaż tam przenieść? Wydaje mi się że i tak byłoby o niebo lepiej niż na Żytniej.

xbox
Posty: 80
Rejestracja: 30 grudnia 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: xbox » 14 listopada 2014, o 14:20

Ja właśnie słyszałem ze jest w planach żeby PB wjeżdżał na dworzec PKS.

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Invisible » 14 listopada 2014, o 16:28

Oby to byla prawda i to jak najszybciej, tyle autobusów nie zmieści się na Żytniej, kierowcy z PB pewnie też to widzą i zgłaszają ten problem.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: AR » 5 grudnia 2014, o 09:59

xbox pisze:Ja właśnie słyszałem ze jest w planach żeby PB wjeżdżał na dworzec PKS.
Czy zadaszenie peronów na DA jest na tyle wysoko, że zmieściłyby się tam Van Hoole i Plaxtony?
Może musiałyby korzystać z innych stanowisk?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

marekk9595
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 2008, o 16:32
Lokalizacja: CK

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: marekk9595 » 5 grudnia 2014, o 21:53

Mam nadziejé, że PolskiBus nie będzie zatrzymywał się na tym oszpeconym dworcu, "perełką" naszego miasta. http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... napis.html

Kursy w kierunku Lublina i Warszawy mogą odbywać vis-a-vis obecnego przystanku, a kursy do Krakowa i Zakopanego, bez zmian, spod hali na Żytniej

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: Patol » 18 grudnia 2014, o 07:48

Podobno PolskiBus wynajął kamienicę na Żytniej. Na przeciwko hali sportowej.

xbox
Posty: 80
Rejestracja: 30 grudnia 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: xbox » 18 grudnia 2014, o 12:57

Tak na przeciwko hali na Żytniej maja biuro.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: kielcekm » 22 grudnia 2014, o 15:55

To nie jet żadne biuro, tylko pomieszczenie socjalne.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Re: Polski Bus - nowy przewoźnik

Post autor: MAŁY » 15 lutego 2015, o 22:43

P6 podobno czeka Rewolucja! Część kursów będzie NON-STOP czyli WAW-KRA bez CK. Spowodowane to jest LUX.... Dodatkowo część kursów zyska przystanek... w Radomiu. Myślę, że to dobry kierunek tylko byle nie wjeżdżał na Dworzec tylko zatrzymywał się gdzieś po trasie tak jak w Ostrudzie. Myślę, że rekompensatą straconych kursów, chociaż do Krakowa będzie niedługo już, uruchomiona linia Lublin-Kraków via CK.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

ODPOWIEDZ