Salony samochodowe, dealerzy i inwestycje motoryzacyjne

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 lipca 2006, o 18:43

MAŁY pisze:a gdzie jest Cadilack?? osobny jakiś budynek czy u Rymanowskiego w salonie?? :?:
Krakowska 285
PL - 25801 Kielce

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 18 września 2006, o 09:41

Obręcki już chyba dał sobie spokój z Cadillackiem,czyli wszystko w normie.Rynek w zastoju,a ubodzy klienci z kielecczyzny jeżdżą kupować auta poza granicami województwa.
Brak: Mercedes,Seat,Audi,BMW,Subaru,Volvo,Ford,Suzuki,Chrysler,Jeep.
Jakoś w biednym Radomiu te marki mogą egzystowaćw w wojewódzkich Kielcach nie.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 18 września 2006, o 10:29

Darek Audi w Kielcach jest! W 'Autocentrum' na Zakladowej naprzeciwko Targow.

:arrow: http://www.audi.pl/partnerzy/
cochi

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 18 września 2006, o 20:19

Owszem jest serwis Audi,ale nie ma salonu dealerskiego.Wiem bo tam czasami jeżdżę na przeglądy.Samochód Audi owszem możesz zamowić,ale sprowadzają poprzez dealera Szewczyka z Warszawy.Mieli w planach budowę salonu i stacji na Radomskiej ,ale oczywiście zastoj w branży motoryzacyjnej zastopował ich ambicje.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 września 2006, o 23:15

halny pisze:Inwestycje usługowo- handlowe w sektorze motoryzacji. Są to na ogół niewielkie obiekty prywatnych inwestorów ale w sumie poprawiają poziom i konkurencję usług w tym temacie. Ostatnio np. na ul Poleskiej powstała nowa myjnia samochodowa / budynek koloru niebieskiego obok giełdy/ oraz po przeciwnej stronie ulicy hurtownia motoryzacyjna częsci do samochodów francuskich. Kilka miesięcy wcześniej na Sandomierskiej także otwarto myjnię / przed Orlenem po drugiej stronie ulicy /. Z prywatnych informacji dodam że na Ściegiennego zaraz przed granicami miasta powstaje obiekt o ciekawym kształcie który będzie także z tej branży ale o szczegółach napiszę jak będą stuprecontowe./ jest to koniec terenuów fabryki domów/. Ulica łódzka trwa rozbudowa firmy P.Kijanki/ oponki/ - powstaje jednopiętrowy budynek dochodzący do salonu Kia.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 września 2006, o 23:24

:arrow: 18 kwietnia 2006: wniosek PAiK „ĆWIERTAK” Kielce o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na Budowie myjni samochodowej 2-stanowiskowej przy ul. Karskiego.

:arrow: 23 marca 2006: wniosek BM art. Projekt Kielce o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na Budowie samoobsługowej myjni samochodowej przy ul. Grunwaldzkiej. W ciągu 7 dni w UM Kielce, ul.Szymanowskiego 6, pok.63, można składać wnioski i opinie w sprawie tego przedsięwzięcia.

:arrow: 28 lutego 2006: wniosek PAiK „ĆWIERTAK” Kielce o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na Budowie myjni samochodowej przy ul. Massalskiego. W ciągu 7 dni w UM Kielce, ul.Szymanowskiego 6, pok.63, można składać wnioski i opinie w sprawie tego przedsięwzięcia.

:arrow: 15 grudnia 2005: wniosek Auto-Części, Zakład Kasacji Samochodów Grzegorz Rudziński o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na budowie warsztatu i obiektów towarzyszących pod stację demontażu samochodów wycofanych z eksploatacji Kielce, ul. Linde 87.

:arrow: 17 listopada 2005: wniosek PROMAX - Antoni Szczerba o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na budowie budynku usługowo-handlowego przeznaczonego na warsztat obsługi samochodów osobowych z dwoma stanowiskami naprawczymi oraz usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.

:arrow: 21 września 2005: wniosek Speed Car S-ka z o.o. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na budowie okręgowej stacji kontroli pojazdów przy ul. Warszawskiej w Kielcach.

:arrow: 22 sierpnia 2005: wniosek Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Złomet" ul.Długa w Kielcach o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej inwestycji polegającej na Budowie stacji recyklingu samochodów.

leon

Post autor: leon » 19 września 2006, o 06:43

a jakie jest źródło takich informacji :shock:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 września 2006, o 20:47

leon pisze:a jakie jest źródło takich informacji :shock:
:arrow: http://www.um.kielce.pl/srodowisko

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 21 września 2006, o 14:46

A ja z uporem maniaka zastanawiam się dlaczego kielecki rynek samochodowy jest taki drętwy,czemu może dobrze rozwijać się w Częstochowie,Radomiu,Lublinie,Rzeszowie ,a nie w Kielcach.Jak popatrzeć to wiele aut kupowanych jest poza Kielcami,może tu jest przyczyna.Niska kultura dealerów,chęć nadmiernego zysku,brak elastyczności powoduje,że nikt tu się nie moze dłużej utrzymać.A moze brak odpowiednich ludzi z odpowiednią gotowką?Subaru oglosiło ,że poszukuje kandydatów na dealerów m.in w Kielcach,Radomiu,Lublinie,Częstochowie.No i oczywiście jak na razie powstaje stacja w Częstochowie,Radomiu i Lublinie.W Kielcach chętnych brak.Czyżby wszędzie inwestowanie w sprzedaż samochodów osobowych sie opłaciłą tylko nie w Kielcach?Uważam,że bez walki oddajemy rynek sprzedaży nowych aut pomiedzy sąsiadów.Jeszcze troszkę a Kielce powstaną samochodową pustynią.Powiedzcie mi ile stacji dealerskich powstało w tym roku?.W Lublinie gdzie mieszkam w tym roku powstał drugi Hyundai,powstaje Subaru,zmienil lokalizację Citroen.

leon

Post autor: leon » 21 września 2006, o 17:36

a który kielecki autosalon jest najlepszy w kategori jakość , uczciwosć, klient nasz pan?
P.S. ja juz nie jezdze do tzw ASO, tam wszystkie usterki to normalka , tak jest zawsze w tym i w tamtym modelu, to nie nasza wina, a cena zgodna ze znaczkiem na masce, ehhh
a w zwyklym warsztacie to wiadomo o co chodzi: jest taniej to i niedorobka sie czasem trafi, ale taniej , bez krawatów i innych dupereli, :?

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 21 września 2006, o 18:11

przy kupowaniu obecnego samochodu jakieś 18 miesięcy temu byłem w większości kieleckich salonów, najgorsze wrażenie zrobił na mnie VW/Audi, może trafiłem na zły moment ale sprzedawcy byli bardzo zajęci kawą i nikt nie miał czasu ani ochoty by ze mną porozmawiać...

inny kielecki dealer innej marki wziął się do przygotowywania sensownej oferty jak zobaczył wstępna wycenę [oczywiście korzystniejszą niż w Kielcach] z salonu w Krakowie.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 21 września 2006, o 18:49

leon pisze:a który kielecki autosalon jest najlepszy w kategori jakość , uczciwosć, klient nasz pan?
P.S. ja juz nie jezdze do tzw ASO, tam wszystkie usterki to normalka , tak jest zawsze w tym i w tamtym modelu, to nie nasza wina, a cena zgodna ze znaczkiem na masce, ehhh
a w zwyklym warsztacie to wiadomo o co chodzi: jest taniej to i niedorobka sie czasem trafi, ale taniej , bez krawatów i innych dupereli, :?
Ja z czystym sumieniem moge polecic Toyotę Romanowskiego. I powiem szczerze że tak mnie rozpuścili, że nawet żarówki nie zmieniam sam :) Na warsztat, a ja w międzyczasie kawka 8) Ale serio konkretni ludzie i wszystko zawsze bez zastrzeżeń, a samochodzik zawsze wypucowany. Natomiast z daleka od Rity. Zbili mnie z nóg jak wołami napisali mi na dole "bródny samochód" (zabródzone dywaniki i okurzony z zewnątrz) . W Toyocie po prostu myją :D
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 21 września 2006, o 19:02

Nie wiem jak jest u niektórych dealerów w Kielcach ale wiem jak jest w Lublinie na stacjach serwisowych i muszę przyznać,że jest różnie,też fatalny stan obsługi serwisowej,arogancja ,niekompetencja,a mimo to salony kwitną,sprzedają samochody,powstaja nowe salony nowych marek i rynek się rozwija.A w Kielcach regres, nawet w stosunku do "upadającego" Radomia."Ile w tym roku powstało dealerni w Kielcach?Wiem,że był i upadł Nissan,przebudował się dzięki Lublinowi Nissan.A reszta?Dalej brak Forda,Seata,Mercedesa nie mówiąc o prestiżowych markach.Zobaczcie ilu dealerów jest w sąsiedniej Częstochowie?Pomarzyć by mozna.A przecież kielczanie kupują i Mercedesy,BMW,Volva a nawet marki popularne ,których w Kielcach nie ma i muszą jeźdźić w celach serwisowych po okolicznych województwach.Coś jest nie tak.To ma byc miasto wojewódzkie?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 24 września 2006, o 22:24

Husarska/Ściegiennego w nowym budynku sklep motoryzacyjny Ecoauto oraz z tego co słyszałem myjnia samochodowa.

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 19 października 2006, o 16:03

Ostatnio jak przejeżdżałem Sandomierską to widziałem jakiś remont/chyba/salonu Folwarku-Hyudai-Mistubishi.Chyba,że się likwidują?Samochody wystawione na parking koło ORLENU.
A tymczasem w Radomiu Zaszuta otwiera Subaru,no cóż chyba tylko pozazdrościć,wszyscy od nas się oddalają z ilością marek.

ODPOWIEDZ