Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Re: Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: AR » 19 maja 2014, o 13:09

bender pisze:Standardowa odpowiedź kogoś, komu brakuje argumentów. Spoko.
Po poziomie i tonie swoich wypowiedzi nie oczekuj, że ktoś będzie Cię poważnie traktował.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Re: Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: bender » 19 maja 2014, o 14:42

Ja nie chcę żebyś traktował mnie poważnie - chciałbym żebyś obronił swoja, IMO durną, wypowiedź.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
CubaSh
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2012, o 15:45
Lokalizacja: CK

Re: Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: CubaSh » 19 maja 2014, o 15:26

Co w tym durnego? Że urzędnicy wyższego i średniego szczebla powinni dawać przykład zwykłym ludziom, że zamiast tłuc się swoim samochodem w korkach, w nerwach i zmęczeniu, można skorzystać z komunikacji miejskiej, pojechać rowerem, albo chociaż jak ktoś gdzieś na jakimś innym forum wspomniał jechać np w pięć osób jednym samochodem( wspólne przejazdy pracowników, popularne na zachodzie). Miasto tak chce przecież pokazać jaka jest przyjazna i nowoczesna komunikacja w naszym mieście, pompują niemałe pieniądze w nowe autobusy, tablice czy teraz przystanki...tylko gdy się widzi że Ci sami ludzie, gdy już mają wybrać się do urzędów by decydować choćby np o tej komunikacji miejskiej, ścieżkach rowerowych ...podjeżdżają pod nie swoimi pięknymi dużymi autami :) Naprawdę nie widać jakiejś sprzeczności w tym wszystkim? I nie chodzi o jakąś zawiść, nienawiść do samochodów i kierowców ( sam nim jestem) ale zwykłe dawanie przykładu i tworzenie wartościowych zasad w tym mieście. Jakoś nie miałem problemu żeby tak zrozumiec wypowiedź AR'a, dziwne że niektórzy mają z tym problem..

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Re: Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: bender » 20 maja 2014, o 07:33

CubaSh pisze:Co w tym durnego? Że urzędnicy wyższego i średniego szczebla powinni dawać przykład zwykłym ludziom, że zamiast tłuc się swoim samochodem w korkach, w nerwach i zmęczeniu, można skorzystać z komunikacji miejskiej, pojechać rowerem, albo chociaż jak ktoś gdzieś na jakimś innym forum wspomniał jechać np w pięć osób jednym samochodem( wspólne przejazdy pracowników, popularne na zachodzie).
Dlaczego zakładasz, że jazda autem to są korki, nerwy i zmęczenie? Po pierwsze w Kielcach nie ma korków. U nas dojazd autem ZAWSZE będzie szybszy niż autobusem czy rowerem. Po drugie - jakich nerwach? Wsiadam do auta, włączam muzykę, pełen relaks. Po trzecie - zmęczeniu? W zimie wsiadam do ciepłego auta i w miejscu docelowym wysiadam suchą stopą zamiast brodzić przez wody i śniegi. W lecie o brak zmęczenia dba klimatyzacja. Akurat w kwestii komfortu auto, szczególnie w Kielcach, wygrywa.

Z wieloletniego doświadczenia wiem też, że wspólne przejazdy rodzą jedynie konflikty. Próbowałem wielokrotnie wozić współpracowników - a to ktoś się spóźnił, a to przeszkadzała mu płyta w odtwarzaczu, a to nie lubi jeździć w pasach.

Rower? Załóżmy, że musisz dojechać z Barwinka na Stok albo Ślichowice. Bez prysznica w pracy ani rusz.

Autobus? Nie w Kielcach - moja żona pomimo pracy w centrum Kielc po wyjściu o godzinie 15 musi czekać na autobus 40 minut. Wolne żarty. W lecie odpada z powodu śmierdzących ludzi.
Miasto tak chce przecież pokazać jaka jest przyjazna i nowoczesna komunikacja w naszym mieście, pompują niemałe pieniądze w nowe autobusy, tablice czy teraz przystanki...tylko gdy się widzi że Ci sami ludzie, gdy już mają wybrać się do urzędów by decydować choćby np o tej komunikacji miejskiej, ścieżkach rowerowych ...podjeżdżają pod nie swoimi pięknymi dużymi autami :) Naprawdę nie widać jakiejś sprzeczności w tym wszystkim? I nie chodzi o jakąś zawiść, nienawiść do samochodów i kierowców ( sam nim jestem) ale zwykłe dawanie przykładu i tworzenie wartościowych zasad w tym mieście. Jakoś nie miałem problemu żeby tak zrozumiec wypowiedź AR'a, dziwne że niektórzy mają z tym problem..
Dlaczego więc jeździsz autem zamiast przemieszczać się wszędzie pieszo, rowerem albo autobusem? Sprzedaj je, daj przykład sąsiadom i kolegom z pracy. Urzędnik nie pracuje dla siebie, a dla innych - jeśli ma ochotę latać do pracy helikopterem bo go stać - proszę bardzo. Średnio inteligentny szympans będzie potrafił spojrzeć obiektywnie na potrzeby innych i dbać o rozwój komunikacji, z której inni będą korzystać. Więc nie - nie widzę sprzeczności.

Wypowiedź AR'a miała ton wybitnie roszczeniowy. Urzędnik ma dojeżdżać do pracy autobusem i rowerem bo jest urzędnikiem!
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Baranówczanin
Posty: 91
Rejestracja: 14 listopada 2012, o 18:12

Re: Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: Baranówczanin » 22 maja 2014, o 17:34

Czyli generlanie ,,Panie nie da się". 8)
Baranówek od 1929 roku w Kielcach. :-)

ODPOWIEDZ