Inwestycje kościelne (temat zbiorczy)

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny

Inwestycje kościelne (temat zbiorczy)

Post autor: halny » 22 września 2005, o 19:55

p.s. zapomniałem jeszcze napisać że przy ul ŁÓDZKIEJ A właściwie przy drodze w kierunku na Kostomłoty stoi dalece zaawansowana budowa kościoła czy klasztoru /?/ Wcześniej na ul Łódzkiej obok centrum dawnego Polmozbytu trwa jakś budowa /stacja benzynowa ?/ Jeszcze raz pozdrawiam

Gość

Re: Kościół ?

Post autor: Gość » 22 września 2005, o 22:52

p.s. zapomniałem jeszcze napisać że przy ul ŁÓDZKIEJ A właściwie przy drodze w kierunku na Kostomłoty stoi dalece zaawansowana budowa kościoła czy klasztoru

Nie mam pojecia gdzie co i jak :)


Wcześniej na ul Łódzkiej obok centrum dawnego Polmozbytu trwa jakś budowa /stacja benzynowa ?/

To widzialem dzisiaj,ale nie wiem co to...trudno sie odnalezc w tym nieladzie jaki tam panuje :(

rowniez pozdrawiam

halny

kościół ?

Post autor: halny » 24 września 2005, o 21:44

Ponownie - za ul. Przęsłową jest ul. prowadząca do Kostomłotów /od Łódzkiej także w prawo jadąc w kierunku na Łódż/ Doskonale widać tą budowę z obwodnicy Kielc .Pozdrawiam

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Klasztor Ojców Józefitów

Post autor: halny » 24 października 2005, o 17:22

Właśnie dowiedziałem się że ten obiekt to Klasztor Ojców Józefitów projektowany przez pracownie projektową B&B[/img]

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Inwestycje kościelne (temat zbiorczy)

Post autor: Tomek » 5 kwietnia 2014, o 12:28

Nowy kościół w Kielcach. Patronem Jan Paweł II, 18 maja konsekracja
gal 04.04.2014

Obrazek
Kielce. Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Wesołej (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

18 maja ma odbyć się konsekracja kościoła akademickiego pod wezwaniem Jana Pawła II w Kielcach - poinformował "Wyborczą" ks. Rafał Dudała, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Kościół powstaje w miejscu obecnej kaplicy akademickiej przy ul. Wesołej. Jak już informowaliśmy, plany były takie, aby konsekracja świątyni nastąpiła tuż po kanonizacji Jana Pawła II. - Chcielibyśmy zachować w ten sposób pewną symbolikę - mówił nam ks. Stanisław Kowalski, proboszcz parafii Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Budynek należy do parafii katedralnej w Kielcach, ale został wydzielony do celów diecezjalnego duszpasterstwa akademickiego istniejącego przy Kurii Biskupiej w Kielcach. Nowa świątynia ma być kameralna, spełniać podobną rolę jak Kościół Seminaryjny pw. Trójcy Świętej.

- Obecnie w środku trwają ostatnie prace wykończeniowe - informuje ks. Rafa Dudała, diecezjalny duszpasterz akademicki. Jeszcze w poprzednim roku w kaplicy wymieniono m.in. posadzkę, przywieziono marmurowy ołtarz.

Konsekrację kościoła zaplanowano na 18 maja, uroczystościom ma przewodniczyć biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. Kazimierz Ryczan. Dzień wcześniej planowane jest czuwanie połączone z koncertem.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się 27 kwietnia.

źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,126461 ... z2y0hUPBn1

ODPOWIEDZ