Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: hey » 18 marca 2014, o 12:32

Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76 (czyli teren obecnego składu budowlanego,obok inwestycji "Dolina Silnicy").

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mieszkania:
http://dom.gratka.pl/tresc/397-50262061 ... ka-76.html
Lokale:
http://tablica.pl/oferta/lokal-uslugowy ... 5edba28b08

Carlos
Posty: 17
Rejestracja: 23 stycznia 2013, o 20:50
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: Carlos » 19 marca 2014, o 09:37

W szczycie mieszkaniowego szaleństwa może by to była dobra oferta.
Dziś można znaleźć mieszkania w lepszej lokalizacji i o normalnym układzie.
Cena też nie dzisiejsza...

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 31 marca 2014, o 16:45

Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu uchwalony 25lipca 2013r. pokazuje, że ta działka(składu budowlanego) jest przeznaczona pod zabudowę usługową(oznaczenie U1), natomiast działka w miejscu gdzie teraz jest duży parking przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług(oznaczenie MWU1). Tymczasem blok z mieszkaniami buduje się na tej pierwszej zamiast na tej drugiej. O co tu chodzi? wydano pozwolenie na budowę mieszkań niezgodne z planem zagospodarowania? ktoś to umie wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: ice » 28 maja 2014, o 05:55

Inwestycja przy Okrzei/Zagnańska (?).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: spidimarcin » 9 lipca 2014, o 17:31

56 mieszkań znajdzie się w budynku, który buduje się przy ulicy Zagnańskiej 76 w Kielcach. Prace przy obiekcie już trwają, wykonywana jest część podziemna, gdzie będzie 40 garaży.

Obrazek

Inwestycja nazywa się „Moje Zacisze". Powstanie tu czteropiętrowy budynek, w którym znajdzie się 56 mieszkań.

- Będą liczyć od 39 do 88 metrów kwadratowych. Metraż lokali będzie zresztą bardzo zróżnicowany, bo znajdą się o wielkościach między innymi 46, 51, 67 czy 70 metrów kwadratowych. Te o największej powierzchni zostaną usytuowane we wschodniej części obiektu, czyli od strony rzeki Silnicy. W sumie powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3070 metrów kwadratowych – wyjaśnia Andrzej Walczak, przedstawiciel firmy JK Nieruchomości, która jest inwestorem powstającej nieruchomości.

Na parterze budynku powstaną lokale pod punkty usługowe. Ale nie tylko. – Zaplanowaliśmy też osiem garaży. Znacznie więcej, bo 40, znajdzie się natomiast pod ziemią – dodaje Andrzej Walczak.

- Cały czas trwa budowa części podziemnej. Zakończono zalewać fundamenty, teraz przygotowujemy się do postawienia stropów nad garażami, a także zakończenia budowy ścian piwnic. Przewidujemy, że pod koniec lipca podziemia będą gotowe, a budynek zacznie piąć się w górę i stanie się widoczny dla przechodniów – mówi Andrzej Walczak. Jak dodaje, inwestor już rozpoczął sprzedaż mieszkań. – Ceny zaczną się 4 330 złotych od metra kwadratowego. Przygotowaliśmy jednak specjalny rabat dla pierwszych dziesięciu klientów, którzy zdecydują się kupić mieszkanie. Polega na tym, że każdy metr kwadratowy będzie dla nich tańszy o około 200 złotych – podkreśla.

Finisz prac związanych z budową obiektu przy ulicy Zagnańskiej 76 w Kielcach zaplanowano na koniec sierpnia 2015 roku.

LINK

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 10 lipca 2014, o 20:12

Dostrzegam parę problemów lokalizacyjnych:
- ekrany i droga wojewódzka, która się zrobiła drogą szybkiego ruchu
- zakorkowana łódzka i wszystko naokoło
- brak jakiekolwiek infrastruktury np. sklepy, jest tylko jedna żabka na kilkaset mieszkań w tym rejonie
- nie wiem jak z tą hurtownią budowlaną, mam nadzieję, że się wyniosła
- miała być plaza w pobliżu ale nie ma nic, okolica niezbyt urodziwa

Jedyna zaleta to bliskość terenów spacerowych i w miarę blisko do centrum.
Ale wszystko kwestia ceny, jakby były po 3,5 tys to by sobie z gardeł mieszkania wyrywali ;)

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 21 lipca 2014, o 19:01

Materiały budowlane się nie wyniosły, stoją sobie jak stały:)właśnie patrzę i ktoś sobie zarezerwował mieszkanie nr 56, co prawda 4 piętro ale od tej właśnie strony w samym rogu, życzę przyszłym sąsiadom miłego widoku;)sklepów faktycznie mało, jedna Żabka i za Silnicą na Jarzębinowej Lewiatan. Na wizualizacjach jest kilka przekłamań, chciałbym wiedzieć gdzie są te rozległe tereny zielone wokół budowanego bloku, na których bawią się dzieci z psem, mając miejsca jak na polu i to pośród drzew;D i gdzie powstanie ta dróżka naprzeciw placu zabaw, skręcając w prawo z Zagnańskiej-na istniejącej obecnie drodze pożarowej? zabierając jeszcze kawałek pasa zieleni będącego terenem naszej wspólnoty i samochody będą sobie w tym miejscu parkować na dodatek :) ? mam nadzieję, że przynajmniej jakiś konkretny sklep powstanie, 3 lokale usługowe zarezerwowane, przydałaby się jakaś spożywka, jak znam życie, pewnie powstanie kolejna Żabka :roll:

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 22 lipca 2014, o 14:15

No mieszkańcom starych bloków nie zazdroszczę, ciasno tam będziecie mieli. Nie wiem czemu wszyscy sobie upatrzyli tą lokalizację.

bialadama
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2014, o 17:22

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: bialadama » 29 lipca 2014, o 15:54

Chodzą pogłoski,ze na miejscu składu budowlanego ma powstać blok. Czy ktoś może sie wypowiedzieć na ten temat?

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 30 lipca 2014, o 13:43

W którym miejscu miałby ten blok powstać? tu gdzie teraz stoją te budy Wolbudu czy tam dalej, za parkingiem w pobliżu niedoszłej Plazy, gdzie też są materiały budowlane składowane? ja słyszałem, że właśnie tam dalej ma być w przyszłości hotel 8-piętrowy :roll: z kolei plan zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów dopuszcza na działce, gdzie obecnie jest parking zabudowę mieszkaniową wielorodzinną a na działce obok Mojego Zacisza(czyli tam gdzie Wolbud stoi) zabudowę usługową z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej. Tylko po co te plany uchwalać jak i tak można budować niezgodnie z nimi-teren Mojego Zacisza w planie jest pod zabudowę usługową a nie mieszkalną. Stąd pogłoski o jeszcze jakimś bloku mogą być prawdziwe ale gdzie on miałby stanąć to nie wiem-na parkingu gdzie plan zagospodarowania to dopuszcza czy w miejscu po Wolbudzie lub Plazie gdzie plan nie dopuszcza ale i tak się zbuduje mimo tego :?

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 31 lipca 2014, o 09:54

Każdy skrawek, upychają na siłę, a jak się nie upcha to docisną i upchają. Winne tutaj jest również miasto, bo są fantastyczne działki, które stoją nieużywane. Co wolnego to już blok i to najlepiej aby się dało 10 pięter do góry. O szeregowcach nikt nie pomyśli wzdłuż silnicy z działką 200m2 bo to będzie strata działki. A to by najlepiej wyglądało wzdłuż silnicy. Zamiast tego mamy przy silnicy.... garaże i trzy domki jednorodzinne na krzyż, a teraz czytam że będą wciśnięte na siłe kolejne bloki.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: Autor » 31 lipca 2014, o 14:02

Przecież jest MPZP dla tego rejonu, wystarczy sprawdzić, co można budować.

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 31 lipca 2014, o 14:27

Tak jak pisałem w poprzednim moim poście, tego planu się nie przestrzega. Chyba, że istnieje jeszcze jakiś inny, o którym nie wiem :) ja pisałem o tym: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu „Kielce Północ – Obszar II.2: Centrum Handlowo – usługowe u zbiegu ulic Zagnańskiej i Jesionowej”
Uchwała R.M. Kielce
NR XLIX/857/2013 z dnia 25 lipca 2013

kolczyk
Posty: 71
Rejestracja: 25 listopada 2011, o 08:11

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: kolczyk » 31 lipca 2014, o 19:00

Rzeczywiście dziwna sprawa, blok jest budowany na terenie określonym jako U1 - tylko usługi.
I raczej prędzej czy później hurtownia budowlana się wyprowadzi, teren z MPZP z widokiem na Silnicę jest sporo warty.

I jeszcze jeden problem, ulicą Sabinówek (KDD3) i ulicami obok tego nowego bloku i bloków, jakie mają powstać wzdłuż silnicy (KDD1) poprowadzono dojazd do przyszłego centrum handlowego. Chyba mieszkańcy nowego bloku, czy planowanych bloków, czy bloku Okrzei 66, czy bloku Sabinówek, nie są szczęśliwi. Zamiast okna mieć skierowane na Silnicę będą okna na Silnicę + tona spalin i hałasu. Nie wiem co za dziwny człowiek zaprojektował dojazd do centrum handlowego wzdłuż terenów zielonych, rekreacyjnych i bloków mieszkalnych. Te drogi powinny być tylko do obsługi mieszkańców a nie centrum o powierzchni ponad 2000m2. To przecież będą busy, Tiry i setki samochodów osobowych na godzinę. Wszystkie skargi rozpatrzył negatywnie. Miejmy nadzieję, że ewentualne centrum handlowe wymyśli sobie lepszy dojazd niż między ciasnymi uliczkami bloków mieszkalnych.

pustelnik
Posty: 6
Rejestracja: 31 marca 2014, o 16:12

Re: Moje Zacisze - ul. Zagnańska 76

Post autor: pustelnik » 27 października 2014, o 14:04

Od dobrych kilku tygodni nic się na tej budowie nie dzieje, nie widać ani jednego robotnika, ciekawe dlaczego-czyżby jakieś kłopociki :) ? 10 rezerwacji, 7 sprzedanych mieszkań, rezerwacji na połowę lokali gospodarczych, sprzedany jeden z 4 garaży, komórek lokatorskich trochę też poszło, ciekawe czy ludzie to dostaną czy się skończy tak jak z tym blokiem KGI koło Sabinówka :)

ODPOWIEDZ