Kino Moskwa ul. Staszica 5

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 28 grudnia 2009, o 11:08

Nie po raz pierwszy prezydent ma swoją wizję i koniecznie chce ją zrealizować. Jedną już mamy - parking. Teraz czas na kolejną. :(
Jeżpir

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 12 stycznia 2010, o 00:01

Oby, bo parking to bardzo udana i potrzebna inwestycja. :)

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 8 lutego 2010, o 23:29

Kontrowersyjna zabudowa parkingu na ul. Staszica

Ażurową kawiarnię chcę wybudować na parkingu przy kinie Moskwa właściciel terenu. - To moja działka, a od lat nic nie mogę tam zrobić. Teraz miasto będzie musiało podjąć jakąś decyzje - argumentuje

To nie pierwsza przymiarka właściciela terenu do wykorzystania parkingu przylegającego do kina i ul. Staszica w Kielcach. W 2005 roku wniosek złożył w ratuszu wniosek warunków zabudowy dla tego terenu. Pojawiła się nawet wizualizacja trzykondygnacyjnego budynku usługowo-handlowego . Ale do budowy nie doszło. Jednym z powodów była negatywna opinia konserwatora zabytków. - Na wniosek inwestora postępowanie zawieszono. Ale 28 stycznia wpłynął wniosek o jego wznowienie i zmianę w części dotyczącej funkcji. Tym razem miałaby tam powstać kawiarnia - mówi Andrzej Kędra, dyrektor wydziału architektury i urbanistyki kieleckiego ratusza. Dodaje, że decyzja będzie gotowa w ciągu dwóch miesięcy.

Do wniosku dołączono koncepcję, z której wynika, że na parkingu miałby powstać dwukondygnacyjna, ażurowa konstrukcja bez piwnicy. Ściany kawiarni byłyby w całości przeszklone.

- To tylko koncepcja. Możliwe są jej zmiany, dopracowanie. Podobne rozwiązanie widziałem w Austrii i tam takie konstrukcje wyglądały bardzo elegancko - podkreśla właściciel nieruchomości, który chcę zostać anonimowy.

Nie ukrywa, że wniosek, dotyczący budowy kawiarni miał zmotywować władze Kielc do działania.

- Straciłem już cierpliwość. Miejsce jest atrakcyjne, a cała działka, nie tylko parking, ma 900 metrów kwadratowych. Ale na moim terenie są schody do kina oraz te prowadzące w kierunku wzgórza Zamkowego i w tej sytuacji niewiele mogę zrobić chciałbym żeby sytuacja się wreszcie wyklarowała - mówi mężczyzna.

Wylicza, że już kilka lat temu próbował się dogadać w sprawie wspólnej inwestycji z Apollo Film czyli właścicielem kina Moskwa.

- Nie udało się, a w międzyczasie kino kupiło miasto. Potem usłyszałem, że proponowany przeze mnie budynek jest za wysoki i zasłania widok. Więc teraz zaproponowałem niższy obiekt i czekam na decyzję urzędników - mówi właściciel nieruchomości.

Jaka ona będzie, na razie nie wiadomo. - Analizujemy dokumenty - twierdzi Kędra.

Ale przypomina, że część tej działki leży w granicach Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. - W związku z tym na terenie który jest mniej niż 100 metrów do rzeki nie mogą powstawać nowe budowle. Część tej działki prawdopodobnie podlega tym ograniczeniom - przypuszcza dyrektor.

Zabudowaniu działki przeciwny jest konserwator zabytków. - Wschodnia pierzeja ul. Staszica jest logicznie zakończona budynkiem kina Moskwa. Wybudowanie kolejnego obiektu skutecznie zasłoni widok na wzgórze Zamkowe, a do tego nie powinno dojść - argumentuje Janusz Cedro, wojewódzki konserwator zabytków.

Właściciel nieruchomości wie, że uzyskanie pozwolenia na budowę nie będzie łatwe. - Miejsce jest atrakcyjne i w interesie miasta jest pozostawienie go nie zabudowanego. Mam nadzieję, że ktoś zechcę przynajmniej porozmawiać ze mną na ten temat, bo przecież mogę zagrodzić swój teren, tak jak to się stało na Psich Górkach, czy koło szpitala miejskiego na ul. Kościuszki - zapowiada.

Jak się okazuje, do pierwszej rozmowy już doszło. Z właścicielem tereny spotkał się Wojciech Lubawski. - W opinii architektów i konserwatora, ta działka powinna pozostać niezabudowana, ale rozumiem, że właściciel nieruchomości nie chce stracić - mówi Lubawski.

Podkreśla, że działka na zamianę musi być ekwiwalentna. - Taka propozycja ze strony przedstawiciela prywatnego właściciela nie padła, bo chciał on fragment tzw. trójkąta bermudzkiego - mówi prezydent. Jego zdaniem bardziej realne jest odkupienie nieruchomości przez miasto. - W oparciu o wycenę rzeczoznawcy i po decyzji rady. Na pewno nie pozwolę, żeby wymuszono jakąś niezgodną z prawem decyzję, ale uważam, że w tym przypadku konieczne będą dalsze rozmowy - tłumaczy Lubawski.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... szica.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 9 lutego 2010, o 09:33

Obrazek

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 9 lutego 2010, o 11:13

WTF!? jakoś mi to tam nie pasuje...
<klawy tekścik w tym miejscu>

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 9 lutego 2010, o 11:18

masakra :!:
to już poprzedni projekt był lepszy chociaż mówiąc delikatnie za rewelacyjny też nie był.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 lutego 2010, o 11:23

Projekt nie bedzie realizowany, a jego obecnosc ma na celu przyspieszenie decyzji wladz zakupu dzialki.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 9 lutego 2010, o 16:02

I dobrze, niech miasto kupi tą działkę lub zaproponuje inną.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 18 maja 2010, o 18:05

Kino Moskwa się zmieni i zapełni...tancerzami

Coraz bliższa realizacji jest zmiana kina Moskwa w nowoczesny obiekt. Powstanie tam nie tylko restauracja, ale także instytut tańca - w samym centrum Kielc. Kino Moskwa- według projektantów- zmieni się nie do poznania

Od kiedy miasto zostało właścicielem budynku kina Moskwa rozpoczęło się przygotowywanie nowej koncepcji tego miejsca. - Kino w nim pozostanie, ale budynek daje o wiele większe możliwości i trzeba je wykorzystać - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

WIZYTÓWKA MIASTA

Prezydent chce Moskwę powiązać z tańcem, który już jest wizytówką Kielc, a z czasem nabierze jeszcze większej rangi. - Myślę o stworzeniu instytutu tańca, który propagowałby tę formę działalności, przedstawiał jego historię - mówi.

Trwają prace nad zmianą wyglądu samego kina. Architekci Kamiński i Bojarowicz opracowali już koncepcję. - Ma to być nowoczesny, bardzo ciekawy budynek - mówi prezydent. Teraz pod względem architektonicznym nie przedstawia żadnej wartości, ale można go odmienić. Jednym z istotnych elementów będzie wykorzystanie budynku dawnej kotłowni, która znajduje się pod asfaltowym dachem widocznym na placu Artystów. To na nim stanie budynek ze szkła, bo uznano, że to idealne miejsce na przeszkloną restaurację, oranżerię.

KONTRA DLA GALERII

Najpilniejszą sprawą okazało się jednak wyhamowanie zapędów właściciela działki z parkingiem obok Moskwy, który zapragnął wybudować w tym miejscu handlową galerię. Także w Echu prezentowaliśmy jej wizualizację - budynek miał przylegać do budynku kina. Pomysł oprotestowali sąsiedzi, zgody na taką budowę nie dostał. - Obecnie, kiedy właściciel zgodził się na sprzedanie ziemi miastu, negocjujemy cenę - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału nieruchomości ratusza.
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /601237186
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 18 maja 2010, o 18:05

Kino Moskwa się zmieni i zapełni...tancerzami

Coraz bliższa realizacji jest zmiana kina Moskwa w nowoczesny obiekt. Powstanie tam nie tylko restauracja, ale także instytut tańca - w samym centrum Kielc. Kino Moskwa- według projektantów- zmieni się nie do poznania

Od kiedy miasto zostało właścicielem budynku kina Moskwa rozpoczęło się przygotowywanie nowej koncepcji tego miejsca. - Kino w nim pozostanie, ale budynek daje o wiele większe możliwości i trzeba je wykorzystać - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

WIZYTÓWKA MIASTA

Prezydent chce Moskwę powiązać z tańcem, który już jest wizytówką Kielc, a z czasem nabierze jeszcze większej rangi. - Myślę o stworzeniu instytutu tańca, który propagowałby tę formę działalności, przedstawiał jego historię - mówi.

Trwają prace nad zmianą wyglądu samego kina. Architekci Kamiński i Bojarowicz opracowali już koncepcję. - Ma to być nowoczesny, bardzo ciekawy budynek - mówi prezydent. Teraz pod względem architektonicznym nie przedstawia żadnej wartości, ale można go odmienić. Jednym z istotnych elementów będzie wykorzystanie budynku dawnej kotłowni, która znajduje się pod asfaltowym dachem widocznym na placu Artystów. To na nim stanie budynek ze szkła, bo uznano, że to idealne miejsce na przeszkloną restaurację, oranżerię.

KONTRA DLA GALERII

Najpilniejszą sprawą okazało się jednak wyhamowanie zapędów właściciela działki z parkingiem obok Moskwy, który zapragnął wybudować w tym miejscu handlową galerię. Także w Echu prezentowaliśmy jej wizualizację - budynek miał przylegać do budynku kina. Pomysł oprotestowali sąsiedzi, zgody na taką budowę nie dostał. - Obecnie, kiedy właściciel zgodził się na sprzedanie ziemi miastu, negocjujemy cenę - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału nieruchomości ratusza.
:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /601237186
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Kino Moskwa ul. Staszica 5

Post autor: spidimarcin » 24 marca 2014, o 14:01

Kolejny mural powstał na tyłach budynku kina Moskwy w Kielcach

Kule schodzące się do środka, gdzie znajduje się jednorożec, przedstawia mural, który przez miniony weekend powstawał na tyłach budynku kina Moskwa w Kielcach. We wtorek prace nad nim się zakończyły, prezentuje się już w pełnej krasie.
Ci, którzy w sobotę, niedzielę i poniedziałek przechodzili od strony placu Artystów w kierunku ulicy Staszica obok kina Moskwa, zastawali niecodzienny widok. Tylna ściana obiektu otoczona była rusztowaniem, a znajdujący się na nim młodzi ludzie ozdabiali elewację.

- Pomysł narodził się w tym roku. Część ściany, którą pomalowaliśmy, już pokrywał mały rysunek, ale stwierdziliśmy, że warto byłoby ją ozdobić w całości. Tym bardziej, że obok już znajdował się jeden mały mural ukazujący bajkowe postacie – wyjaśnia jeden z członków sześcioosobowej grupy kieleckich artystów undergroundowych. Nie chce, podobnie jak pozostali, podawać imienia. – Nie zależy nam na rozgłosie. Chcemy po prostu sprawiać, żeby miasto wyglądało ładniej, a przy okazji robić coś, co lubimy – dodaje.

Mural zaczął powstawać w piątek. Tego dnia wieczorem wspomniana grupa artystów zrobiła szkic rysunku. W sobotę przystąpiła do dzieła, w poniedziałek było ono praktycznie na ukończeniu. We wtorek dokonali tylko kilka kosmetycznych poprawek.

- Co przedstawia mural? Kule schodzące się do środka, gdzie znajduje się jednorożec. Nie było motywu przewodniego, po prostu chcieliśmy wykonać ciekawy wzór i wykorzystać przy okazji ten mały rysunek, który już się tu znajdował – tłumaczy drugi z autorów.

Pomysł z namalowaniem murala bardzo spodobał się dyrekcji i pracownikom kina Moskwa. – To projekt niezależny, ale bardzo mu kibicujemy. Cieszymy się, że tylna ściana naszej siedziby została ozdobiona, bo lepsze to niż bazgroły i wulgarne napisy. Podoba się to nie tylko nam, ale też osobom przychodzącym do kina. Wiele z nich przyznawało, że to świetny pomysł – mówi Katarzyna Rudnik z kina Moskwa.

LINK

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Re: Kino Moskwa ul. Staszica 5

Post autor: Grzegorz » 4 grudnia 2014, o 12:23

"Kina Moskwy" !!! :lol:

ODPOWIEDZ