Kierowcy MPK

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 7 sierpnia 2013, o 07:19

Jadąc dziś rano autobusem linii 29 numer boczny 302, wyjeżdżającym z pętli na os. Ślichowice o godzinie 7:08 trafiłem na beznadziejnego i bezczelnego kierowcę. Na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Żytniej jechał traktor prawym pasem (czyli zgodnie z przepisami, wolniejsi jadą prawym pasem), a kierowca autobusu zaczął go wyprzedzać lewym pasem, a mijając go zaczął na niego trąbić. Gdy autobus przystanął na przystanku na ul. Żytniej, traktor go wyprzedził. Ponownie pojazdy te spotkały się na ul. Seminaryjskiej i sytuacja się powtórzyła, a nawet kierowca autobusu się zatrzymał tuz przed traktorem mimo iż mógł jechać dalej na wprost. Jaki to ma cel?
Podobnie druga sytuacja na tej samej linii, tym razem już na ul. Ściegiennego w pobliżu stacji Rolmet. Przed autobusem jechało auto z przyczepką. Ale kierowca autobusu nie mógł wytrzymać, zajechał auto z prawej strony prawie wjeżdżając na trawę (dobrze że tu jest duże pobocze z asfaltu) i zaczął go wyprzedzać bo mu się gdzieś spieszyło.
I bardzo gwałtownie hamuje. Należałoby to zgłosić do tamtejszych władz, że ten kierowca nie nadaje się w ogóle do tej pracy. W końcu wiezie autobus pełen ludzi. Jeśli ZTM chce poprawić wizerunek, to niech najpierw wymieni kierowców na odpowiedzialnych.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 sierpnia 2013, o 09:33

Chyba już wolę takie atrakcje i dojazd na czas niż powolną jazdę większości cipowatych kierowców z MPK. Tylko kultury bym trochę dodał.

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Invisible » 7 sierpnia 2013, o 16:34

Myślę że to za sprawą chorych czasów przejazdu na liniach 29 i 27, które wiecznie są opóźnione, żeby tam być o czasie trzeba jechać na złamanie karku, co też często kierowcy na tych liniach czynią bo jadąc normalnie byłoby non stop mega opóźnienie, w końcu dojdzie przez to do tragedii ale wtedy ztm powie że rozkłady przecież układa komputer który wszystko wie najlepiej :)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: Nowak » 18 stycznia 2014, o 20:05

Pani Izy dawno nie widziałem, pracuje jeszcze w MPK ?

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: Invisible » 19 stycznia 2014, o 18:10

Pracuje, pracuje, tyle że teraz jeździ na 388, już nie na 304 ;) Poza nią praktycznie wszystkie kobiety jeżdżą na liniach unijnych.

Awatar użytkownika
kams333
Posty: 148
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 22:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: kams333 » 7 lutego 2014, o 16:18

Dawno nie spotkałem się z kierowcą jaki jeździ w 402. Po prostu takie głupoty jak on wymawiał dziś to chyba nikt nie wypowiedział. Zabrania stania przy pierwszych drzwiach (już za tymi otwierającymi się rurkami) twierdząc że to niebezpieczne i że coś może mieć u prokuratora... Ja nigdy nie trafiłem na takiego kierowcę żeby miał coś przeciwko temu. Zresztą sami zachowują się nie lepiej pozwalając na rozmowy ze sobą podczas jazdy i jednocześnie przy otwartej kabinie, często kierowcy tak robią. Ale że nie pozwolił babce z walizką na kółkach przednimi drzwiami wejść, bo... komuś się może krzywda stać to już duże przegięcie.

xbox
Posty: 80
Rejestracja: 30 grudnia 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: xbox » 7 lutego 2014, o 23:24

Bo nie wolno stać na przednim pomoście i tyle w temacie.

Awatar użytkownika
kams333
Posty: 148
Rejestracja: 19 sierpnia 2013, o 22:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: kams333 » 7 lutego 2014, o 23:43

Tego akurat nie wiedziałem, ale mimo to znajomi kierowcy, którzy z nim gadają całą trase tam stoją. I o to nikt nie ma pretensji.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Kierowcy MPK

Post autor: Autor » 8 lutego 2014, o 03:01

Wolno stać i tyle w temacie. Jeśli kierowca ma z tym problem (podobnie jak z otwieraniem pierwszych drzwi), to powinien zostać wysłany na badania psychologiczne, choć w niektórych przypadkach bardziej pasują psychiatryczne.

TheJakubek98
Posty: 4
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 20:08
Kontakt:

Re: Kierowcy MPK

Post autor: TheJakubek98 » 15 lutego 2014, o 20:40

Najbardziej denerwuje mnie jak beszczelni kierowcy jeżdżą sobie jak króle świata. Po co rozkład? Po czasie - ok. Ale przed czasem? Dla mnie to chore! Np ja to tępię! Moim zdaniem tak być nie może. Dajmy np linię 46 w kierunku Sikorskiego potrafi jechać nawet do pięciu minut! Cham widzi, że ktoś biegnie,a on nawet nie poczeka. Wiele razy interweniowałem do ZTM i MPK, ale jak widać mają gdzieś pasażerów. Tak samo korona takiemu z głowy spadnie jak kilka sekund poczeka na dobiegającego? Powinni przechodzić jakieś szkolenia!

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: Invisible » 17 lutego 2014, o 16:33

Akurat jeśli chodzi o linie typu 35, 34 czy 46 to autobus najcześciej jest te 5 minut do tyłu a nie do przodu a z powodu częstotliwości co ok. 10 minut Tobie się wydaje że jest te 5 minut przyśpieszony gdy jest dokładnie odwrotnie. Generalnie na tych liniach rzadko patrzy się na rozkład, tylko wychodzi się na przystanek bo wiadomo że autobus nadjedzie najdalej za te 10 minut :)

karkwa123
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2014, o 16:58

Re: Kierowcy MPK

Post autor: karkwa123 » 17 lutego 2014, o 17:11

Nie zgodzę się z Tobą. Własnie są do przodu nawet do 7 min, a jest to spowodowane źle ułożonym rozkładem. Akurat 46 kursuje co 20-30 min z powodu 5 brygad, a np. 35 ma 7, a 34 ma 8, więc kursują co 10-15 min.

TheJakubek98
Posty: 4
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 20:08
Kontakt:

Re: Kierowcy MPK

Post autor: TheJakubek98 » 17 lutego 2014, o 17:45

Dokładnie tak. 34, 35 mogą być opóźnione, ale 46 jeździ przed czasem i z pewnością nie jest to przednia brygada.

Invisible
Posty: 73
Rejestracja: 7 stycznia 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kielce

Re: Kierowcy MPK

Post autor: Invisible » 17 lutego 2014, o 18:31

Nie od dzisiaj wiadomo że ZTM nie potrafi sprawnie ułożyć rozkładu jazdy, przykładowo linie 27 i 29 totalnie skopane od kilku lat, ludzie jeżdżący nimi z Bilczy czy Kowali dzień w dzien mają autobusy opóźnione minimum 15 minut aż do 40 i nic się z tym nie da zrobić, to jest dopiero paranoja i nie mówię tu o opóźnieniach spowodowanych korkami, tylko zupełnie oderwanym od rzeczywistości rozkładem jazdy. Jak się musi czuć mieszkaniec Kowali czy Sitkówki będąc zmuszonym w zimę na mrozie czekać na autobus 40 minut ? To jest dopiero lekceważnie pasażerów. Tymczasem ZTM tłumaczy się tym że opóźnienia powstają przez przejazd kolejowy na Sitkówce co jest totalną nieprawdą bo przejazd łapie rzadko a stoi się tam nigdy nie więcej niż 5 minut, a najczęściej 2-3.

karkwa123
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2014, o 16:58

Re: Kierowcy MPK

Post autor: karkwa123 » 17 lutego 2014, o 19:00

Na stan teraźniejszy opóźnienie na 27 wynosi 2 min, a na 29 - 5 min. Szczerze, to wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy. Są tacy, którzy jadą na luzie i mają "w dupie" to co mówi mu komputerek o opóźnieniu, a są tacy, którzy spieszą się bardzo no i są do przodu....

ODPOWIEDZ