Qualion Development - Mikroapartamenty Dąbrowa

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Qualion Development - Mikroapartamenty Dąbrowa

Post autor: Sirek1 » 23 września 2013, o 07:44

OFERTA - MIKROAPARTAMENTY DĄBROWA ( I ETAP )

MikroApartamenty Dąbrowa to osiedle zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących lokalizacji w miłej i sympatycznej okolicy, ale równocześnie w niedalekiej odległości od ważnych dla codziennego życia miejsc handlowo- rekreacyjnych.

Usytuowane jest w dzielnicy Dąbrowa. Panująca tam cisza i spokój tworzą niepowtarzalny klimat. Podstawą osiedla są znakomicie zaprojektowane budynki, których położenie w stosunku do siebie daje poczucie swobody i prywatności. Celem naszego architekta jest stworzenie funkcjonalnych lokali w nowoczesnym stylu. Dbałość o detale i staranne wykończenie stanowią podstawę naszych działań.

Bliskie sąsiedztwo ciągu komunikacyjnego ul. Radomskiej gwarantuje dogodny dojazd do głównych centr handlowych miasta takich jak Galeria Echo. W pobliżu znajdują się obiekty Politechniki Świętokrzyskiej z dogodnym dojazdem autobusem miejskim z przystanku przy osiedlu.

Lokal z zielonym ogródkiem czy przestrzennym tarasem? - każdy znajdzie tu swój wymarzony własny kąt. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów projektując osiedle MikroApartamenty Dąbrowa swoją uwagę skupiliśmy na małych metrażach będących w zasięgu cenowym przyszłych mieszkańców. Budynki posiadać będą wygodne, elegancko wykończone klatki schodowe wyposażone w windy.

Informujemy również o możliwości wykończenia lokalu "pod klucz" w czterech różnych standardach: BASIC, SILVER, GOLD oraz dla bardzo wymagających PLATINUM
Istnieje również możliwość łączenia lokali w celu zwiększenia powierzchni
Obrazek
Wizualizacje http://www.qualion.pl/

pnow
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, o 07:52
Lokalizacja: Masłów/Kielce

Post autor: pnow » 3 października 2013, o 10:31

Co oznacza Mikroapartamenty. W którym miejscu to jest ?

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 3 października 2013, o 13:46

22 metry kwadratowe... :roll:
ładnie się prezentuje, tylko te spadziste dachy... z płaskim/prostym dachem dużo bardziej utrafiliby w moje gusta.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 5 października 2013, o 14:58

Koszmar. Już pomijam nierzetelność przy nazwie Dąbrowa - w rzeczywistości G. Zapolskiej znajduje się na Słonecznym Wzgórzu i o ile mi wiadomo nie pojawia się znienacka na Dąbrowie.
Poza tym, 20m2 na CAŁE mieszkanie to jest jakaś kpina. Niejeden forumowicz ma większe pokoje w swoich własnych mieszkaniach, że o domach nie wspomnę. O przepraszam, to MIKROapartamenty, tak jakby obecne od jakiegoś czasu na rynku 30-40 metrowe "apartamenty" nie były wystarczającym policzkiem dla ludu. Nie żyjemy w Japonii, nie musimy się ścieśniać, zwłaszcza że przyrost naturalny mamy ujemny, a zagęszczenie, nawet w aglomeracjach jest znacznie poniżej średniej w wielu krajach Zachodu, że o Dalekim Wschodzie nie wspomnę. A jednak, deweloperzy za przyzwoleniem klasy rządzącej wywindowali ceny mieszkań do horrendalnych poziomów, przez co ludzie muszą pracować kilka miesięcy na metr (!) mieszkania o czym nie dalej jak kilka dni mówiono w radiu.
I teraz do meritum. Patrząc na wizualizację pomyślałem sobie "o całkiem sympatycznie wyglądające bliźniaki, które przy odpowiednim wykonaniu znacznie podniosłyby średnią wartość architektoniczną budynków w naszym mieście". Następnie ujrzałem "mikroapartamenty" i pierwsze co mi przeszło przez myśl, to że będzie po piętrze na mieszkanie w bryłach głównych i ewentualnie po jednym w części z tarasami. No cóż, myliłem się. Jak się okazało budynki są dwupiętrowe (nie, nie dwukondygnacyjne) a ludzie na drugim piętrze będą chodzić na czworaka, bez dostępu do światła dziennego, bo nie pomyślano nawet o żadnej "jaskółce". Co jeszcze ciekawsze, w całym bliźniaku (jak mi się wydawało) są aż 33 lokale. Nie wiem jaka magia jest za to odpowiedzialna, ale jestem pod wrażeniem. Zazwyczaj takie kawalerki wciskane były przy okazji normalnych inwestycji, a tu proszę. Ja rozumiem, deweloperzy idą za potrzebą rynku i nie krytykuję zbytnio tego faktu, a raczej to, że nie jest normalną sytuacja, w której człowiek żeby zarobić na taki pokoik z kuchnią, który sprawdziłby się raczej jako mieszkanko w fajnym miejscu (nad morzem, w górach) na weekendowy wypad, musi pracować dobrych parę lat i nie myślę tutaj wcale egoistycznie. Pomyśleć, że po wielokrotnych pobytach w innych (normalniejszych) krajach czułem, że mieszkanie 40-50 metrowe w bloku to klitka.

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 5 października 2013, o 16:47

Za Zapolskiej 7 to firma na siedzibę a nie będzie budowany ten "apartamentowiec"

Jak dla mnie wizualizacja fajna także myślałem że to są bliźniaki a jak zobaczyłem że to ma być blok to mnie zamurowało ja na Słonecznym Wzgórzu w wieżowcu pokój mam co ma 22 mkw.

Wracając do wizualizacji to te tarasy co sa na górze to mają więcej metrów niż całe mieszkanie :lol:

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 6 października 2013, o 10:28


Qualion Development
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2013, o 09:03
Kontakt:

Re: Qualion Development - Mikroapartamenty Dąbrowa

Post autor: Qualion Development » 7 października 2013, o 08:27

Do postu załączona jest zła wizualizacja, która wprowadza w błąd.
Powinna być ta: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Sirek1 pisze:OFERTA - MIKROAPARTAMENTY DĄBROWA ( I ETAP )

MikroApartamenty Dąbrowa to osiedle zaprojektowane z myślą o klientach poszukujących lokalizacji w miłej i sympatycznej okolicy, ale równocześnie w niedalekiej odległości od ważnych dla codziennego życia miejsc handlowo- rekreacyjnych.

Usytuowane jest w dzielnicy Dąbrowa. Panująca tam cisza i spokój tworzą niepowtarzalny klimat. Podstawą osiedla są znakomicie zaprojektowane budynki, których położenie w stosunku do siebie daje poczucie swobody i prywatności. Celem naszego architekta jest stworzenie funkcjonalnych lokali w nowoczesnym stylu. Dbałość o detale i staranne wykończenie stanowią podstawę naszych działań.

Bliskie sąsiedztwo ciągu komunikacyjnego ul. Radomskiej gwarantuje dogodny dojazd do głównych centr handlowych miasta takich jak Galeria Echo. W pobliżu znajdują się obiekty Politechniki Świętokrzyskiej z dogodnym dojazdem autobusem miejskim z przystanku przy osiedlu.

Lokal z zielonym ogródkiem czy przestrzennym tarasem? - każdy znajdzie tu swój wymarzony własny kąt. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów projektując osiedle MikroApartamenty Dąbrowa swoją uwagę skupiliśmy na małych metrażach będących w zasięgu cenowym przyszłych mieszkańców. Budynki posiadać będą wygodne, elegancko wykończone klatki schodowe wyposażone w windy.

Informujemy również o możliwości wykończenia lokalu "pod klucz" w czterech różnych standardach: BASIC, SILVER, GOLD oraz dla bardzo wymagających PLATINUM
Istnieje również możliwość łączenia lokali w celu zwiększenia powierzchni
Obrazek
Wizualizacje http://www.qualion.pl/
Qualion

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 października 2013, o 18:37

Witamy Dewelopera.

Wizualizacja do postu jest z waszego profilu na Faceboku

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Ale spoko skoro ma być ta wizualizacja to wrzucamy ją

Obrazek

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 7 października 2013, o 19:37

Jeśli cena byłaby poniżej 4100 zł/m2 to byłaby to dobra rzecz dla singli i studentów, jeśli te budynki byłyby bliżej centrum. Choćby na Słonecznym Wzgórzu czy KSM, wtedy mały metraż rekompensowałyby bliskość PŚk i UJk oraz dostęp do linii nocnej 101. A tak to mamy klitki prawie na przedmieściach. Jeśli cena będzie poniżej 100 000, to możliwe że chętni się znajdą.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

zaspany1
Posty: 3
Rejestracja: 3 września 2013, o 06:13
Lokalizacja: kielce

Post autor: zaspany1 » 8 października 2013, o 16:31

chyba że da się połączyć te micromieszkania

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 8 października 2013, o 18:42

Da się.

Nowa wizualizacja odrobinę zmienia postać rzeczy, więc przynajmniej ze strony dewelopera wszystko jest w porządku.

@Bartek: Niczym nie uzasadnione, wywindowane w kosmos ceny za metr to inna rzecz, która dobija w naszym kraju.

pnow
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, o 07:52
Lokalizacja: Masłów/Kielce

Post autor: pnow » 9 października 2013, o 19:27

naprawdę mieszkania po 22 metry. Nie wierzę

dannn...
Posty: 83
Rejestracja: 30 lipca 2013, o 20:38
Lokalizacja: Kraków/ Kielce

Post autor: dannn... » 10 października 2013, o 06:23

Mi też ciężko uwierzyć, że ktoś będzie chciał mieszkać z dala od centrum w 20 metrach

Qualion Development
Posty: 3
Rejestracja: 6 września 2013, o 09:03
Kontakt:

Post autor: Qualion Development » 10 października 2013, o 07:59

Co to znaczy daleko od centrum?? Prosze porownać odległość np:"Ślichowic" i szybkość dojazdu do centrum - powiedzmy do rynku.
Co do odległości jest taka sama 6 km wg Google Maps:) - tyle ,że dojad z Dąbrowy o wiele lepszy.

Co do zasadności inwestycji to zweryfikuje to rynek czyli chętni na zakup lub też ich brak.

Na ten moment 20% sprzedaży sugeruje, że pomysł był trafny.
dannn... pisze:Mi też ciężko uwierzyć, że ktoś będzie chciał mieszkać z dala od centrum w 20 metrach
Qualion

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 10 października 2013, o 08:19

Deweloper sam sugeruje że jest bliskie sąsiedztwo Politechniki więc jest to dobra inwestycja dla osób szukających mieszkania pod wynajem dla studentów bądź singli. Mnie osobiście jest trudno sobie wyobrazić 20-metrowe mieszkanie i 3-osobową rodzine z małym dzieckiem? A druga sprawa to już sami nie wiedzą jak nazywać takie małe klitki - mikro apartamenty i cena już wyższa bo nazwa do czegoś zobowiązuje :D
Waleczne Serce Korona Kielce

ODPOWIEDZ