Kielce - Parkowanie w centrum

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 22 kwietnia 2013, o 20:58

Ja jestem zwolennikiem słupków, bo są łatwiejsze "politycznie" w utrzymaniu. Cieszyłbym się, gdyby SM wreszcie się zebrała na odwagę i zaczęła ostro karać, ale wiem, że to nierealne, bo zaraz się podniesie krzyk biednych kierowców, co to tylko chorą ciocię do szpitala odwozili. A słupki wystarczy postawić i sprawa jest załatwiona raz na zawsze.

Na południu Europy, gdzie mentalność parkingowa jest zbliżona do naszej, wszystko się słupkuje i jakoś to aż tak bardzo nie szkodzi estetyce. Jeśli się mamy martwić o wygląd, to zacznijmy od reklam i architektury, bo słupki to najmniejszy problem.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 23 kwietnia 2013, o 08:07

Podzielam zdanie przedmówcy. W skuteczność mandatów w naszych warunkach absolutnie nie wierzę, a słupki mnie etetycznie nie rażą (choć powinny być lepsze). Od dawien dawna jestem zwolennikiem słupkowania i jeśli mam jakiś postulat, to żeby wreszcie zaoprojektować ładne designerskie słupki.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 23 kwietnia 2013, o 08:44

Ładny wygląd i proporcje mają słupki na warszawskiej, stosunkowo niskie i szerokie.

Fajnie gdyby w mieście pojawiły się też takie słupki:

Obrazek

:)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 kwietnia 2013, o 09:08

W Kielcach zieleń jest passé

rnlp
Posty: 47
Rejestracja: 9 maja 2011, o 17:48
Lokalizacja: Kielce - wschód
Kontakt:

Post autor: rnlp » 24 kwietnia 2013, o 16:15

W Kielcach złe parkowanie zakończyli na lawecie

Budynek przy ulicy Targowej 18 w Kielcach jest dosłownie oblepiony źle parkującymi samochodami. We wtorek interweniowała Straż Miejska. Kandydatów do ukarania nie brakowało.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130429588
www.wojciechnalepa.pl
Ocena nie jest miarą wartości człowieka.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 24 kwietnia 2013, o 18:05

Bardzo dobra wiadomość! Oby tylko na jednorazowej akcji się nie skończyło...

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 8 maja 2013, o 12:12

W centrum Kielc staną parkometry. Już nie będzie tłumaczenia

Obrazek

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... zenia.html

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 15 maja 2013, o 09:30

Obrazek
Święte krowy w internecie. Czyli kieleccy "mistrzowie parkowania"

Na chodniku, ścieżce rowerowej, przy wejściu do klatki schodowej i na samym środku przejścia dla pieszych - to zdaniem niektórych kielczan najlepsze miejsca, by zaparkować samochód. Od kilku dni w portalu społecznościowym Facebook można dodawać zdjęcia oraz komentować wpisy na temat kierowców lekceważących w naszym mieście przepisy drogowe. - Nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć - komentuje strażnik miejski.


Profil działa od soboty, a już obserwuje go ponad 2,2 tys. osób. "Zachęcam do publikowania wszelkich przejawów bezmyślności" - pisze administrator strony, a odzew internautów jest spory: ponad 40 zdjęć w ciągu trzech dni.

Widać na nich auta na trawnikach, blokujące osiedlowe uliczki, chodniki czy wejścia do bloków. Nie brakuje też prawdziwych "mistrzów parkowania", którzy potrafią zostawić samochód na środku ścieżki rowerowej lub przejścia dla pieszych.

- Nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, codziennie spotykamy podobne przypadki - mówi Wojciech Bafia, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kielcach. Tłumaczy, że tylko w tym roku 66 nieprawidłowo zaparkowanych aut trzeba było odholować, w ubiegłym właściciele 170 musieli je odebrać z parkingu za opłatą 440 zł. Kara jednak nie odstrasza. - Na przykład na ul. Żeromskiego ludzie notorycznie blokują przystanek autobusowy. Interweniujemy, a minutę później podjeżdża kolejny kierowca - opowiada Bafia. Dodaje, że straż miejska nie będzie śledzić profilu kieleckich "świętych krów", choć samą inicjatywę chwali. - Takie postawy trzeba piętnować, ale pracy mamy i bez tego bardzo dużo - podkreśla Bafia. Wyjaśnia, że straż może ukarać źle parkujących tylko wtedy, gdy razem ze zdjęciem do strażników zgłosi się też jego autor. - I powie, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach zostało zrobione - zaznacza zastępca komendanta.

Policjanci przyznają, że "świętych krów" jest w Kielcach sporo. - Często interweniują mieszkańcy, ale na nieprawidłowo zaparkowane samochody zwracają też uwagę nasze patrole - mówi Grzegorz Dudek, oficer prasowy świętokrzyskiej policji. Za złamanie zakazu parkowania grozi mandat 100 zł, ale jeśli auto stwarza zagrożenie w ruchu drogowym albo stoi np. na miejscu dla niepełnosprawnych, kara może wynieść nawet 500 zł.

Jak walczyć ze "świętymi krowami"? - To praca dla odpowiednich służb. My możemy stawiać znaki lub słupki, które uniemożliwią nieprawidłowe parkowanie - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. Kilka tygodni temu drogowcy odgrodzili słupkami chodnik przy galerii Planty. Wcześniej musieli je też ustawić m.in. na wyremontowanym placu przed katedrą.

Link: https://www.facebook.com/SwieteKrowyKielce

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 21 maja 2013, o 12:43

Nawet nie musisz umieć czytać, żęby mieć porsche :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 5 czerwca 2013, o 09:46

Parking centrum:
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 czerwca 2013, o 07:45

Pięknie :twisted:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 czerwca 2013, o 20:40

Nie Centrum, ale zaparkowany fantastycznie.
Jak ludziom przychodza do głowy takie pomysły?!
Obrazek
Skrzyżowanie na ul. Krakowskiej - między Podkarczówką a Białogonem.
Samochód jest do sprzedaży i stoi tak chyba od tygodnia.
Nie wiem jak przejeżdząjąca tamtędy kilka razy w ciągu dnia policja, nie zajęła się jeszcze Fiatem.
Nawet jeśli ma założoną blokadę na lewym kole (nie wiem), to powinien być raczej odholowany.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 lipca 2013, o 20:16

Nawet nie musisz znać liczebników, żeby posiadać Prawo jazdy.
Jeden, jeden i pół, jeden i trzy pięćdziesiąte, dwa osiemnaście, trzydzieścidwanaście, tysiąc pięset sto dziewięset, ...iiii trzy - 3 stanowiska.
No. To mogę tutaj zaparkować. ...a nie podoba się coś?!
Obrazek
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 16 lipca 2013, o 14:10

i Panów ze straży miejskiej jak zwykle wywiało gdzieś , pewnie latają po jakiś zakątkach wypatrując źle zaparkowanych aut
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 16 lipca 2013, o 14:56

Tak naprawdę, to teraz trudno powiedzieć, który samochód jest źle zaparkowany :)
Są 3 stanowiska ale w jakiej odległości od siebie?
Reguluje to jakiś przepis, jeśli te stanowiska nie są wyznaczone?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ