MZD Kielce - Węzeł Grunwaldzka-Żytnia/Żelazna-Armii Krajowej

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 lipca 2013, o 21:59

A ktoś ma pomysł jak dostać się na ddr jadać od strony parku starym korytem Żytniej??? A może ktoś wie, co oznacza ten element w przekazanej do odbioru inwestycji?

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 9 lipca 2013, o 22:52

hehe śmiech na sali, ja już dawno myślałem ze to jest zrobione, masakra

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 9 lipca 2013, o 23:03

Ostatnio jak szedłem tamtędy z walizką to przecierałem oczy ze zdziwienia, ale to Kielce są bracieee..

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 lipca 2013, o 01:02

Ja tu coś czuję, że chyba doczekamy się obiecywanej przed laty kolejki linowej :roll:

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 10 lipca 2013, o 07:08

Jednak napisali :)

Kolejne niedoróbki na węźle Żytnia. Tym razem przy barierkach

Sposób, w jaki zespawano barierki na węźle Żytnia, budzi sporo kontrowersji. Eksperci oceniają, że to niechlujna robota i tak nie powinien wyglądać produkt końcowy. - Wykonawca tłumaczy, że prace przy tych barierkach jeszcze się nie zakończyły - mówi wicedyrektor MZD

To tłumaczenie o tyle zaskakujące, że ostateczny, przekładany już wcześniej termin zakończenia inwestycji upłynął 30 czerwca. Budowa wartego 39 mln zł węzła Żytnia od początku była jednak dla drogowców pechowa. Wystarczy przypomnieć, że pierwotnie miała się zakończyć 10 grudnia, ale po kłopotach finansowych głównego wykonawcy, oświęcimskiej firmy Radko, prace stanęły. Wznowiło je Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, dotychczasowy partner w konsorcjum.

Firma zgłosiła zakończenie prac w terminie, ale już wtedy mieliśmy sporo zastrzeżeń do inwestycji, m.in. brak oznakowania czy kiepsko ułożoną kostkę. Na fatalnie zespawane barierki uwagę zwrócili najpierw internauci. - Proszę o jakąś interwencję - napisał też wczoraj liście do redakcji pan Mateusz.

Barierki ustawione wzdłuż pochylni i schodów prowadzących z ul. Grunwaldzkiej na wiadukt przy Mielczarskiego rzeczywiście wyglądają fatalnie. I to po obu stronach wiaduktu. Na całej długości, w miejscach, gdzie były spawane, są wybrzuszenia i nadpalone fragmenty. Część została zeszlifowana, ale w tych miejscach są spore wgłębienia. Całość robi raczej przygnębiające wrażenie.

Czy tak powinna wyglądać poprawnie wykonana barierka? - zapytaliśmy najpierw fachowców. Zdjęcia spawów wysłaliśmy do specjalistów z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

- By stwierdzić coś na pewno, potrzebne są szczegółowe pomiary. Ale to, co widać na zdjęciach, to prawdopodobnie podtopienia elementów podtrzymujących poręcz. Są też ubytki w złączeniach i rozpryski, których nie usunięto. Tak nie powinien wyglądać produkt końcowy - ocenił prof. Eugeniusz Turyk z Zakładu Technologii Spawalniczych.

Na miejsce zaprosiliśmy też nauczyciela zawodu, który od lat uczy spawalnictwa młodych adeptów tego fachu. - Robota jest na pewno bardzo niechlujna. Wszystko można jeszcze naprawić, ale trzeba będzie tu dużo szlifować, uzupełniać ubytki. Na pewno wybierając inną metodę spawania, pracy byłoby mniej - stwierdził.

Obaj eksperci nie mają wątpliwości, że przy odbiorze inwestycji takie wykonanie jest nie do przyjęcia. I mają rację. Mimo że wykonawca zgłosił już zakończenie robót, prace na węźle Żytnia cały czas trwają. - Nie ustaliłem jeszcze, dlaczego przekroczył termin, ale jedno jest pewne: na dzień dzisiejszy prace przy barierkach nie są zakończone. Zadeklarował jednak, że zrobi to w ciągu dwóch dni - mówi Zbigniew Czekaj, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Tak ohydnie barierki na pewno wyglądać nie mogą. Na pewno nie dokonamy odbioru, jeśli nie zostaną poprawione. Osobiście tego dopilnuję - deklaruje.

:arrow: Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2YcVUntbe


:arrow: Gdyby MZD zareagowało szybko, to można było zapobiec następnym nieszczęsnym spawom, ale przecież nikt się nie interesuje w ogóle swoimi budowami.
:arrow: Odbiorów jeszcze nie było, i teraz wiadomo dlaczego piach wysypany na kostkę - nie widać koszmarnego ułożenia.
...a wystarczyło nadzorować budowę żeby uniknąć poprawek.
Wg mnie, większość chodników, pomijając fatalny rodzaj kostki i wzór, jest do ponownego ułożenia.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 10 lipca 2013, o 11:30

Tam gdzie matki z dziećmi chcą podjazdu na wózek miedzy dwoma przejściami już widać z kazdej strony porozjeżdżana ziemię i trawę. Nie wygląda to ciekawie. Trzeba tutaj pochwalić układającego kostkę, że chciało mu się układać ją tak, że na każdym schodku wystaje na inną wysokość ponad krawężnik zamiast przyjąć sobie jedną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na fatalną kostkę i jej ułożenie znaleźli sposób.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 10 lipca 2013, o 13:15

lukas000 pisze:Tam gdzie matki z dziećmi chcą podjazdu na wózek miedzy dwoma przejściami już widać z kazdej strony porozjeżdżana ziemię i trawę.
Wystrczy postawić tam słupki i znak: "bezwzgledny zakaz poruszania się z wózkami dziecięcymi oraz rowerami, nalbiższy zjadz po drugiej stronie ulicy".
Wszak nie po to budowano zjazdy na ślimiaku aby tutaj dublować to rozwiązanie. :evil:

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 10 lipca 2013, o 15:31

OT - widzę i płeć piękną robiącą fotkę? (cień)

Co do zdjęcia z brakującym chodnikiem (1 na stronie) to nie zostawiono tego specjalnie w związku z planowaną tu budową sklepu dyskontowego. Było kiedyś tu na forum o takim planie i może tu ma powstać wjazd na budowę i nie chcieli rozwalać nowej nawierzchni?

michas
Posty: 13
Rejestracja: 25 września 2012, o 20:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: michas » 13 lipca 2013, o 22:10

Wiem, że "trochę" nie na temat, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Otóż chyba znalazłem odpowiedź na pytanie, dlaczego te wszystkie nasze inwestycje takie spier...niczone :-)

Obrazek
Dość bylejakości!

Awatar użytkownika
jaromlody
Posty: 482
Rejestracja: 25 grudnia 2008, o 11:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jaromlody » 14 lipca 2013, o 08:35

:lol: :lol: :lol:

nie obrażając osła oczywiście

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 14 lipca 2013, o 10:04

andrzeej pisze:Jak już jesteśmy w temacie oznakowania poziomego - tak się zastanawiam, czym oni malują te ulice? Są miejsca, gdzie już po 2-3 miesiącach nie ma śladu farby - np. oddany na jesieni zeszłego roku fragment Grunwaldzkiej od Jagiellońskiej do Mielczarskiego.
:arrow: Farbki plakatowe...
Obrazek
Na Grunwaldzkiej między Społem a BP, nie ma już ani śladu farby.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 14 lipca 2013, o 19:31

A czy ktoś wie czy dlaczego na grunwaldzkiej tam obok dwupoziomowego przystanka z jednej strony jest przejazd dla rowerów, a z drugiej już nie ma. Brakło pieniędzy na farbę, żeby umalować dwa pasy czy w tamtym miejscu jest jakiś wyimaginowany problem który przerywa ciągłość ścieżki. :evil: Po prostu porażka co się tu wyprawia na tej pseudofuszercebudowlanej.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 lipca 2013, o 07:34

Odpowiedź masz trzy posty wyżej.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 lipca 2013, o 20:11

Uwaga, będzie spawanko
Obrazek
______________________________
...a tu już dawno po robocie
Obrazek
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 lipca 2013, o 20:20

Pewnie "tak było w projekcie" :D

ODPOWIEDZ