Ceny biletów w Kielcach + Kielecka Karta Miejska

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 3 lipca 2013, o 02:24

Jest imienna, jeśli pasażer złoży o taką wniosek. W innym wypadku jest na okaziciela. A to czy on będzie z niej korzystał jak z imiennej (czyli karta jest tylko dla niego) to już jest jego sprawa. Właśnie o tym pisałem wyżej.

A dlaczego ktokolwiek miałby brać sobie kartę na okaziciela, gdy jest jedynym użytkownikiem? Głównym powodem może być czas, w którym się taką kartę dostaje. Osoba postanawia, że sprawi sobie kartę, bo na przejazdach jest taniej. Idzie sobie do PSB, odbiera kartę i może jeździć na niej już w tym samym dniu.

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 3 lipca 2013, o 11:33

Dokładnie tak. Mi zakupienie karty na okaziciela zajęło 10 minut. Poza tym nie trzeba dostarczać zdjęcia i wypełniać wniosku.

Mam pytanie, może ktoś z Was się orientuje:

Jechałem autobusem linii 51 z przystanku "al. 1000-lecia P.P." i wysiadłem na przystanku "Sandomierska". Wg mnie są to 3 przystanki, a jednak zwrócone mi zostało 60 gr, a nie 70. Jeżeli jednak jestem w błędzie i przejechałem 4 przystanki to czy jak bym wysiadł na przystanku "al. Solidarności/Domaszowska" to przejechałbym 2 przystanki? W takim razie w jaki sposób można przejechać 1 przystanek?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 3 lipca 2013, o 12:22

Jadąc z al. 1000-lecia P.P. do przystanku 'Sandomierska', to 3 przystanki. 1.Al. Solidarności/Domaszowska, 2.Sandomierska/Źródłowa, 3.Sandomierska.

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 3 lipca 2013, o 13:11

Tak by się wydawało na logikę. Tylko dlaczego na kartę zwraca 60, a nie 70 gr? I tak już kilka razy...

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 3 lipca 2013, o 16:02

Zmiana numeru przystanku "wejściowego" (Pwe) na ekranie kasownika następuje w momencie otwarcia drzwi, a zmiana numeru do wysiadania (Pwy) po podaniu komunikatu o następnym przystanku. Więc licząc to przejechałeś cztery przystanki: Al. 1000-lecia, Solidarności, Sandomierska źrodłowa i sandomierska.

Aksam
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2011, o 13:39

re

Post autor: Aksam » 4 lipca 2013, o 19:59

panowie, kiedy aktualizuje się stan karty na stronie KKM w internecie ? :)

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 4 lipca 2013, o 20:41

Po północy każdego dnia roboczego. W weekendy nie da rady (serwery wyłączają?)

Aksam
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2011, o 13:39

re

Post autor: Aksam » 5 lipca 2013, o 13:16

wyrobiłem wczoraj kartę na okazieciela.
Wchodząc wcisnąłem U i przyłożyłem, więc dlaczego na stronie KKM po zalogowaniu w historii skasowań pokazuje "dokasowanie" ?

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 9 lipca 2013, o 17:45

Mnie się w ogóle popsuła ta karta. Mam okresowy, ale dla szczytnych celów (statystyki) zawsze przykładałem na wejściu. Tydzień temu co drugie przyłożenie nie czytało, teraz padła. Idę do puntu - wyskakuje BŁĄD. Mam iść z tym na Głowackiego, ale nie mam kiedy, na razie przesiadam się na rower. Dobrze że kasowałem, bo w razie kontroli miałbym nieprzyjemności, albo niechby się popsuła jako portmonetka. Piszę, bo może więcej kart mieć jakiś taki feler.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 9 lipca 2013, o 21:03

Doceniam Twoje zaangażowanie, ale ta statystyka będzie nieco niemiarodajna :) Po pierwsze, nawet gdyby kazali to i tak większość użytkowników (w tym ja ;) ) kupując bilet okresowy nie przykładałaby kart, po drugie sam słyszałem jak Panie w punkcie wyrabiania biletów informowały, że absolutnie nie trzeba przykładać. Kto wie - może jesteś jedynym, który przykłada się do przykładania kart? ;)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 9 lipca 2013, o 21:24

Na pewno więcej byłoby chętnych gdyby dali możliwość obserwacji na mapie gdzie się wsiadło i wysiadło, coś jak tagowanie zdjęć :P
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 lipca 2013, o 22:01

Ale przecież oni nie potrafiliby nawet z tych danych umiejętnie korzystać :wink:

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 10 lipca 2013, o 14:39

Jak nawet na stronie nie ma informacji o tym w jakim autobusie się przykładało kartę to o czym tu gadać.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 10 lipca 2013, o 17:03

Autor pisze:Ale przecież oni nie potrafiliby nawet z tych danych umiejętnie korzystać :wink:
Ależ oczywiście, że umieją. Jak którego dnia Petras przestanie przykładać, to zlikwidują kurs (albo przystanek, albo oba naraz).

marcink
Posty: 11
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, o 08:39

Post autor: marcink » 11 lipca 2013, o 11:27

Doładowałem sobie moją kartę i chciałem przenieść na nią środki (po co to to nie mam pojęcia, czy kasa nie mogłaby z automatu znaleźć się na karcie?) no i niestety musiałem zniszczyć tą folię ochronną bo za nic w świecie wyjść nie chciała. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się że zdjęcie z karty praktycznie znikło i zostało na folii :shock:

ODPOWIEDZ