Psałterz wrześniowy i pomnik Homo Homini

Ważne wydarzenia z całego regionu.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 8 września 2006, o 20:47

Miałem przyjemność obejrzenia pomniku w trakcie próby :) Od razu gdy wyczytałem, że jest próba ruszyłem do centrum :wink: Pomnik naprawdę prezentuje się bardzo okazale, wszystko wokół jest pięknie zaplanowane i wykończone. Z tyłu pomnika obie te "jedynki" mają coś jakby skrzynki. Czy wie ktoś może po co? Może będą dwa dodatkowe strumienie światła rzucane do góry? Efekt byłby super!
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 września 2006, o 21:49

Obrazek
Pomnik Homo Homini stanął w Kielcach
Wzbudzał dużo kontrowersji. Było wiele pomysłów, jak ma wyglądać i jak go nazwać. Uroczyste odsłonięcie pomnika w 5. rocznice zamachów terrorystycznych na World Trade Center.
Obrazek
Montaż „Jedynek”, trwał kilka godzin

W samo południe ciężarówki z dwoma elementami pomnika dotarły na plac przy ul. Ściegiennego. Sześciometrowy monument powstawał w Górze Kalwarii przez cztery miesiące. Prace nadzorował profesor Adam Myjak. Montaż „Jedynek”, które ważą średnio po dwie tony zajął kilka godzin. Znacznie dłużej potrwają kosmetyczne poprawki. Ważne jest także odpowiednie podświetlenie kierunkowymi reflektorami.

Pomnik jest hołdem oddanym ofiarom zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku. Ale na dwóch symbolicznych „Jedynkach” okaleczonych samolotem, zostaną także zamocowane tabliczki przypominające miejsca ataków terrorystycznych w Madrycie, Londynie, Moskwie, Biesłanie, Bombaju i Bali. Na monumencie widnieje napis: „Homo homini”.

11 września 2630 uczniów z kieleckich szkół podstawowych ustawi wokół pomnika znicze z nazwiskami osób, które zginęły podczas zamachu na Word Trade Center. Wtedy też zostanie odczytane specjalne przesłanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Georga Busha. Uroczystość uświetni premiera „Psałterza Wrześniowego”, nowego oratorium Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.
:arrow: http://ww2.tvp.pl/1498,20060908392409.strona

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 9 września 2006, o 21:56

Pomnik ma ochronę i tak pozostanie przynajmniej do jego oficjalnego odsłonięcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 9 września 2006, o 22:18

Widziałem! Otoczenie zupelnie inne, nia ma juz krzakow itp., ale eleganckie alejki, trawa i inne elementy. Iluminacja tez jest ciekawe, bo widac, ze z pomyslem - nie ma jednego swiatla na calosc, lecz punktowo w te miejsa, gdzie trzeba. Ogolnie tworzy nastroj. Straz miejska stoi.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 września 2006, o 23:54

Obrazek
Dziś montaż pomnika Homo Homini
2006-09-08
Montaż pomnika "Homo Homini" rozpoczął się dziś w Kielcach. Monument został przywieziony z Góry Kalwarii. Prace nadzoruje autor dzieła, profesor Adam Myjak. Pomnik jest hołdem oddanym ofiarom terroryzmu i protestem przeciwko terroryzmowi. - Nie bójmy się zabierać głosu w sprawach ponadlokalnych, niezwykle ważnych dla całej ludzkości. Mam świadomość, że zamachy terrorystyczne są ciosem w cały cywilizowany świat, a jego skutki obciążą XXI wiek. Równocześnie te wydarzenia są wielką szansą na jednoczenie się ludzi dobrej woli. Nie wolno nam zapomnieć o wielu tysiącach Ludzi, których brutalnie i z rozmysłem zabito. Ten pomnik będzie o tym przypominał - podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Sześciometrowy monument wykonano z brązu. Na dwóch symbolicznych jedynkach, "okaleczonych" samolotem, zamocowane zostaną tabliczki przypominające miejsca innych wielkich zamachów terrorystycznych: w Madrycie, Londynie, Moskwie, Biesłanie, Bombaju i Bali. Uroczystość odsłonięcia pomnika rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 17.00 na placu pomiędzy cmentarzami przy ul. Ściegiennego. Swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele ambasad: USA, Izraela, Federacji Rosyjskiej, Hiszpanii, Indonezji oraz Indii. Zostanie odczytane specjalne przesłanie, które na ręce prezydenta Kielc nadesłał prezydent USA George W. Bush. 2630 uczniów z kieleckich szkół podstawowych ustawi wokół pomnika znicze z nazwiskami osób, zabitych podczas zamachu na WTC w Nowym Jorku 11.09.2001 r. Uroczystość uświetni prapremiera trzeciej części "Tryptyku Świętokrzyskiego" – "Psałterz wrześniowy".
Dziennikarze zainteresowani akredytacją na uroczystości proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Urzędu Miasta Kielce, tel. 041 36-76-146 (w godz. 7.30-15.30)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Więcej :arrow: http://www.um.kielce.pl/pl/biuro_prasow ... rt138.html

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 września 2006, o 14:39

Dzis tam byłem dwa razy - i jestem zszokowany na plus! Cały czas na parkingu nowe samochody, rodziny z dziećmi, pełno ludzi młodych jak i tych starszych którzy przysiadali na ławeczkach lub spacerowali ścieżkami wokół pomnika.

To miejsce ma w cobie "coś" i przyciąga. Mam przeczucie ze będzie to jedno z ciekawszych miejsc w Kielcach gdzie będzie można podejsć, usiąść, odpocząć, porozmawiać.

Ale słyszałem "podsłuchałem?" słowa pewnego pana, nie wiem któ to był, ale mądrze mówił, że miejsce to będzie symboliczne i ma szanse stać się symbolem tak jak np Katyń. No i trochę racji - miejsce "magiczne" bo pomiędzy cmentarzami...

Ogólnie - strasznie się cieszę że powstał ten pomnik w naszym mieście i z chęcią poszedłbym na otwarcie - niestety nie będzie mi dane :(

Zdjęcia z dziś dorzucę wieczorkiem.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 10 września 2006, o 18:10

To jest bardzo dobra promocja naszego miasta w TVP3 Kielce mówili że będzie transmisja telewizyjna do różnych państw na świecie.
Przyjadą także ambasadarowie USA,Hiszpanii,Wielkiej Brytanii i Izraela. Może przez ten pomnik więcej turystów z zagranicy będzie nas odwiedzać :D

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 10 września 2006, o 18:38

Choc osobiscie nie bylem za tym pomnikiem to efekt musze pochwalic. Okolo godziny 17 krecilo sie tam 40-50 ludzi i co ktos odjechal to nowe auto na parkingu sie pojawilo :shock:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 września 2006, o 19:56

oskar_mks pisze:Choc osobiscie nie bylem za tym pomnikiem to efekt musze pochwalic. Okolo godziny 17 krecilo sie tam 40-50 ludzi i co ktos odjechal to nowe auto na parkingu sie pojawilo :shock:
Szkoda tylko że przy tej inwestycji nowy parking się nie pojawił :wink:

P.S.
Ostatnio ten rejon się mocno rozbudował: Stadion, Hala przy Bocznej, Pomnik Homo-Homini, Wojewódzka Biblioteka Publiczna (w trakcie realizacji).
W planach: Siedziba TV Regionalnej, rozbudowa WDK, modernizacja Kadzielni,... :?:
Czas pomyśleć o parkingach w tym rejonie bo już dziś trudno tam przejeżdzać nawet jak nie ma żadnych imprez w tym rejonie.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 września 2006, o 20:13

Parking parkingiem, natomiast lewoskręt z paringu obecnego jest koszmarny...:/
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 września 2006, o 20:51

Kilka zdjęć ale polecam jednak samemu to zobaczyć ;)

Obrazek Obrazek
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 września 2006, o 23:08

Koszty na pewno miasto poniesie, ale trzeba sie zastanowic czy jest lepszy sposob na to by za kwote 100-200tys. zł dałoby się zrobić taka kampania reklamowa, pojawic sie w tylu tytułach prasowych calego świata itp. Marketingowe podłoze tego projektu jest bardzo przemyslane mysle, co nie zmienia faktu, ze cel szlachetny.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 września 2006, o 23:15

autor pisze:Koszty na pewno miasto poniesie, ale trzeba sie zastanowic czy jest lepszy sposob na to by za kwote 100-200tys. zł dałoby się zrobić taka kampania reklamowa, pojawic sie w tylu tytułach prasowych calego świata itp. Marketingowe podłoze tego projektu jest bardzo przemyslane mysle, co nie zmienia faktu, ze cel szlachetny.
Nie wiem czy idea pomniku pasuje do akcji reklamowych...
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 10 września 2006, o 23:33

Glosno o tym mowic nie mozna, ale dla mnie taki efekt rowniez jest wazny, a do tego kolejny krok w obalaniu stereotypów. Konsekwetnie.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 10 września 2006, o 23:35

autor pisze:Glosno o tym mowic nie mozna, ale dla mnie taki efekt rowniez jest wazny, a do tego kolejny krok w obalaniu stereotypów. Konsekwetnie.
Z tym jak najbardziej się zgodzę :-)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ