Molser Investment - ul. Seminaryjska/Żeromskiego

Zmiany w projektach inwestycji, info o niezrealizowanych projektach i subiektywna ocena przedstawionych koncepcji.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 20 marca 2013, o 20:57

Zaczęli stawiać ogrodzenie :)
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 marca 2013, o 23:52

Tylko po to by ogrodzić działkę - inwestycja już dawno jest nieaktualna, a firma Molser w zasadzie nie istnieje.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 21 marca 2013, o 08:57

RZ - rozwiniesz temat?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 21 marca 2013, o 09:36

Działka nie należała do Molsera - developer jej nie kupił tylko wszedł w spółkę z dotychczasowymi właścicielami (którzy, nawiasem pisząc, od lat byli znani z tego, że chcą za nią zbyt dużych pieniędzy - dlatego też budynek miał być tak wysoki). Molser w zasadzie zaprzestał działalności (można popytać na Kasztanowej - podobno prezes jest od dłuższego czasu nieosiągalny) a działka "wróciła" do właścicieli i jeszcze całkiem niedawno była znowu do wzięcia. Może ktoś inny ją kupił i sobie grodzi? Tego nie wiem, ale na pewno inwestycja z tego wątku jest już od dłuższego czasu nieaktualna.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Magda
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2013, o 12:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Magda » 21 marca 2013, o 11:10

Molser działa, rozeszli się tylko wspólnicy (może dlatego jeden jest nieosiągalny) :) na Kasztanowej zostało kilka lokali i chyba z 2 mieszkania - tak ze strony. Działka na Seminaryjskiej nie należy do nich już i ta inwestycja na pewno jest nieaktualna. Właściciele nieruchomości nie chcą całej działki sprzedawać, chcą żeby ktoś wybudował a cały parter z lokalami został w ich rękach (więc pewnie o takiej spółce Molsera z właścicielem działki pisał RZ). Największym problemem tej działki to brak parkingu :/ nawet jeśli zrobią podziemny to jest to zdecydowanie za mało..

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 21 marca 2013, o 18:00

Szkoda, może jadnak coś tam powstanie w najbliższym czasie.
Ciekawy jestem jak miał wyglądać ten wieżowiec?

marcel777
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 2013, o 10:32

Inwestycja SEMINARYJSKA/ŻEROMSKIEGO

Post autor: marcel777 » 22 marca 2013, o 10:04

RZ pisze:Działka nie należała do Molsera - developer jej nie kupił tylko wszedł w spółkę z dotychczasowymi właścicielami (którzy, nawiasem pisząc, od lat byli znani z tego, że chcą za nią zbyt dużych pieniędzy - dlatego też budynek miał być tak wysoki). Molser w zasadzie zaprzestał działalności (można popytać na Kasztanowej - podobno prezes jest od dłuższego czasu nieosiągalny) a działka "wróciła" do właścicieli i jeszcze całkiem niedawno była znowu do wzięcia. Może ktoś inny ją kupił i sobie grodzi? Tego nie wiem, ale na pewno inwestycja z tego wątku jest już od dłuższego czasu nieaktualna.
No witam!!!
Faktycznie ogrodzenie zostało postawione!!! MOLSER nigdy nie nabył tej działki!!! Oczywiście jak to w Kielcach wszystko jest wielką niewiadomą (kto nabył tą działkę) oraz co tam powstanie. Z tego co mi wiadomo był też chętny Grzyb do nabycia tej działki ale jak się zakończyło to nikt tego nie wie. Z pewnych informacji jakie uzyskałem wczoraj ponoć miasto jest zamieszane w tą działkę starałem się coś wczoraj znaleźć na ten temat na stronie UM ale nic nie znalazłem.

Pozdrawiam
Marcel
marcel777

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 22 marca 2013, o 10:55

Molser jest w rozsypce. Właściciele sądzą się między sobą. Wspólnota ma też pozwać dewelopera ale nie wiem dlaczego. Także to na 100% nie Molser. Obok w głębi za wieżowcami spółdzielnia ma budować. Nie ma tam miejsca ani normalnego dojazdu. Więc może rogu będzie plac dla tamtej budowy.

pzdr

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 marca 2013, o 12:45

To bardzo prawdopodobne - wydzierżawienie przez spółdzielnię terenu na obsługę budowy.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Inwestycja SEMINARYJSKA/ŻEROMSKIEGO

Post autor: Nowak » 23 marca 2013, o 18:34

marcel777 pisze: No witam!!!
Faktycznie ogrodzenie zostało postawione!!! MOLSER nigdy nie nabył tej działki!!! Oczywiście jak to w Kielcach wszystko jest wielką niewiadomą (kto nabył tą działkę) oraz co tam powstanie. Z tego co mi wiadomo był też chętny Grzyb do nabycia tej działki ale jak się zakończyło to nikt tego nie wie. Z pewnych informacji jakie uzyskałem wczoraj ponoć miasto jest zamieszane w tą działkę starałem się coś wczoraj znaleźć na ten temat na stronie UM ale nic nie znalazłem.

Pozdrawiam
Marcel
Po co tworzyć teorie spiskowe? Jakie miasto zamieszane? Gmina Kielce jest nadal właścicielem tej działki, a resztę kto, co, jak i na jakiej podstawie może Pan sprawdzić w księdze wieczystej tej działki.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 25 marca 2013, o 08:34

Gmina jest właścicielem? I Molser wszedł w spółkę z gminą?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ