Przebudowa Hotelu Łysogóry - Best Western Grand Hotel

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

tom.

Przebudowa Hotelu Łysogóry - Best Western Grand Hotel

Post autor: tom. » 23 grudnia 2005, o 08:54

Co o tym sądzicie? Mam na myśli zarówno pierwszy etap uhistoryzowania obiektu, jak i drugi (obecny) dobudowy nowego wejścia oraz 2-poziomowych przestrzeni handlowo-usługowych od Żelaznej i Czarnowskiej, a także trzeci etap (przyszłoroczny) mający na celu zrównanie linii hotelu od strony ulicy Sienkiewicza z istniejacym już nowoczesnym obiektem.
Wg mnie uhistoryzowanie było dobrym pomysłem, mimo że teraz obiekt ten nie reprezentuje zadnego ze znanych mi stylów architektonicznych (no chyba ze jakaś wczesna secesja :lol: ). Dobudowa terenów handlowych to swietny pomysł, takie małe centrum handlowe w srodku miasta :D . I od Sienkiewicza też się prosi o dobudowę, bo wolna przestrzeń między tymi obiektami nie prezentuje sie zbyt okazale. Dobrze, że ten trzeci etap zbiegnie sie w czasie z modernizacja ul. Sienkiewicza na tym odcinku, co pozwoli na uniknięcie jakichkolwiek nieporozumień, które w innym wypadku mogłyby zaistnieć.
Ogólna ocena inwestycji bardzo dobra, bo znaczaco poprawi wizerunek tej częsci miasta i dopełni renowacje Sienkiewicza, a takze w przyszłosci nowego dworca PKP.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 23 grudnia 2005, o 13:03

Hotel Łysogóry jest pierwszym hotelem, któy widzimy po wyjściu z dworca PKP, dlatego wręcz powinien wyglądać okazale. Mnie podobają się wszystkie pomysły wymienione powyżej. Najbardziej okazale będzie wyglądać wejście główne. Szkoda tylko, że hotel nie jest 4 czy 5 gwiazdkowy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2005, o 22:59

ciekawe czy te wszystkie inwestycje nie maja na celu podwyzszenie kategorii hotelu...trzeba dokladnie sprawdzic, bo w **** wymagany jest juz fryzjer czy kosmetyczka w obiekcie, a m.in. pod taka dzialalnosc wykonana tegoroczna inwestycje, w planach rowniez powstanie lobby baru czy jak tam sie to nazywa i oczywiscie rozbudowa w przyszlym roku. Aaaa no i jescze jedno! Wg wczesniejszego projektu do zabudowy przeznaczono rowniez caly parking od strony Czarnowskiej. Zaplanowano tam m.in. basen i parking, wysokosc ok. 2 poziomow, wiec moze to bedzie inwestycja roku 2007?!

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 23:17

Jeżeli to wszystko zostanie zrealizowane, to milibyśmy dwa niezłe hotele w centrum (Łysogóry, Qubus). Doliczajac do tego Bristol i Wersal (nie wiem czy tam jeszcze jest hotel, ale kiedyś był) robi nam się niezła baza noclegowa, chociaż i tak zbyt mała.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2005, o 23:22

W Wersalu juz raczej nie ma hotelu.

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 23:25

Tak właśnie myslałem. Ale kiedyś był.

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 23:39

A tak na marginesie, to wczoraj zauważyłem, że ok. godziny 21 w hotelu nie było nigdzie zapalonego swiatła, w żadnym pokoju 8) . Czyzby brak gości??

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 23 grudnia 2005, o 23:44

ja dzisiaj patrzylem na warszawskie hotel Campanilee Kyriad Prestige i to samo!!! Az nieprzyzwoicie ciemno, to samo w Sobieskim...2 okna ze swiatlem zapalonym :)

tom

Post autor: tom » 24 grudnia 2005, o 10:57

Zapewne kieleckie hotele zapełniają się tylko okresowo (np. w czasie Targów). Chociaż przed świętami też powinno sie trochę osób zatrzymać w Kielcach. Dziwne to trochę...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 24 grudnia 2005, o 15:07

Przyjezdza wielu biznesmenow, wiec napelnienie jako takie jest, a swieta no to wiadomo :)

talan
Posty: 19
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 11:41
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: talan » 24 grudnia 2005, o 15:13

Przebudowa Hotelu Łysogóry to jedna z fajniejszych inwestycji w Kielcach. Zgodzę się z Cameronem - wejście będzie wygladać bardzo elegancko. Hotel dużo inwestuje w zmianę swego wizerunku. Mam nadzieję, że zaowocuje to zwiększoną liczbą gości hotelowych.

tom

Post autor: tom » 24 grudnia 2005, o 17:39

talan pisze:Przebudowa Hotelu Łysogóry to jedna z fajniejszych inwestycji w Kielcach. Zgodzę się z Cameronem - wejście będzie wygladać bardzo elegancko. Hotel dużo inwestuje w zmianę swego wizerunku. Mam nadzieję, że zaowocuje to zwiększoną liczbą gości hotelowych.
Oby zaowocowało też podniesieniem standardu hotelu do ****.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 24 grudnia 2005, o 22:02

Super przebudowa :) Mam nadzieję że czwarte skrzydło budynku powstanie w niedługim czasie a na podwurku powstanie palmiarnia z restauracją :)

Gość

Post autor: Gość » 24 grudnia 2005, o 23:58

tom pisze: Oby zaowocowało też podniesieniem standardu hotelu do ****.
Myślę, że to również wchodzi w rachubę.

tom

Post autor: tom » 26 grudnia 2005, o 10:21

Bardzo dobra wiadomośc z tym czwartym etapem(basen, parking) 8) . Hotel się rozwija i to cieszy. Podejrzewam, ze po zakończeniu prac modernizacyjnych w 2007r. "Łysogóry" otrzymają wreszcie ****.

ODPOWIEDZ