MZD Kielce - Węzeł Żelazna - Rondo im.Herlinga-Grudzińskiego

Inwestycje zrealizowane

Moderatorzy: Nowak, Autor

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 17 listopada 2012, o 00:16

No ale wytlumacz mi jak to jest mozliwe, ze wszedzie sie da robic bez ekranow, nawet przy tych wadliwych normlach.... a w Kielcach "sieniedasie" i juz.

Przeciez przykladowo w Radomiu, dopiero co skonczyli remont 2 pasmowej ulicy "1905 Roku", ktora jest gesto zabudowana z obydwu stron i jakos nie ma tam ani jednego odcinka ekranow... A u nas, strach zeby cokolwiek palcem tkneli, bo juz nawet na osiedlowych chca ekranowac i chronic przed hałasem.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 17 listopada 2012, o 00:39

Co innego remont, a co innego przebudowa. 'Tryb remontu' do tej pory w wielu miejscach, może niekoniecznie w Kielcach (chociaż na ul. Jagiellońskiej kto wie czy normy nie były gdzieś przekroczone) był wykorzystywany jako sposób na ucieczkę przed ekranami. Co do pierwszej kwestii... Jakie zamawiający ma wymagania, takie spełniają projektanci. A że zamawiający nie wymaga, to projektant nie dostarcza, jeżeli nie ma w tym jakiegoś szczególnego interesu.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 17 listopada 2012, o 18:13

zostały przewidziane po północnej stronie ul. Czarnowskiej ze względu na prognozowane metodą obliczeniową przekroczenia wartości dopuszczalnych poziomów hałasu. Obliczenia zostały wykonane z uwzględnieniem prognozy natężenia ruchu na rok 2020.
Rozumiem, że do tego roku Kielczanie zaczną jeździć na zakupy traktorami, starami 200, quadami i cross'ami?

I faktem jest, że niestety plaga ekranów dotyczy głównie inwestycji krajowych (S74, S7) i unijnych (niniejsza inwestycja). W miejskich jakoś faktycznie ich unikają, lub prowadzą doświadczenia np. z zielenią na ścianie (Krakowska - może średnio wyszło, ale bądź co bądź próbują). Na Żytniej mamy jeden ekran - tam gdzie blok wchodzi w ścianę (ale znów z racji zaleceń szerokości chodnika i odsunięcia od jezdni winkiel budynku został nieosłonięty). Zobaczymy, co z wylotem na Ślichowice zrobią...
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 18 listopada 2012, o 14:40

Tia, a nikt nie powiedział im, że Czarnowska będzie dostępna tylko dla autobusów i taryf, reszta to będzie parking. Park też powinni obudować ekranami bo ktoś może głośne bąki puszczać na spacerze.
Okrzei to samo, już postawili słupy montażowe wielkości WTC, ja bym najchętniej wszystkim tym którzy podpisali zgodę na ekrany, postawił je wokół ich posesji. No szlag już człowieka bierze :(
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 27 listopada 2012, o 10:54

...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2013, o 12:16 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 29 listopada 2012, o 12:39

Uwaga, kierowcy! Nie będzie dodatkowych utrudnień w centrum Kielc

Drogowcy odwołali planowany na czwartek remont przelotki pomiędzy ul. Zagnańską i Okrzei. Prace przesunięto na sobotę.
- Zdecydowaliśmy się na zmianę terminu na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego. Zatrzymanie ruchu na dwadzieścia minut spowodowałoby istotne zakłócenia w komunikacji miejskiej - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Drogowcy przesunęli termin remontu na sobotę 1 grudnia. Tego dnia na przelotce między ulicami Zagnańsą i Okrzei ułożą asfalt.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2Dbvpw1pK
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 30 listopada 2012, o 10:27

...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2013, o 12:16 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 30 listopada 2012, o 10:38

Niech mi ktos sprobuje wytlumaczyc, ze to jest normalne albo chociaz akceptowalne...
Dlaczego przez cale moje zycie, w zadnym miescie nie widzialem podobnego kuriozum?
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 30 listopada 2012, o 11:09

Pozostaje nam pogodzić się z takim losem i mieć nadzieję, że kiedyś nadejdą lepsze dni a świat (Polska) będzie wolny od ekranów akustycznych :)

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 30 listopada 2012, o 11:55

Ogolnie w Polsce problemem jest, ze stawiaja ekrany przy lasach i polach... w Kielcach jest natomiast problem tego typu, ze stawiaja je w centrum miasta!

Tzn. tak... ja nie watpie, ze te ekrany znikna i powiem wiecej - jestem tego pewien na 99,9% bo to oczywiste kuriozum, a one nie moze trwac wieczne. Zostanie to zdemontowane jak nie za tej to za nastepnej wladzy...

...ALE... niemilosiernie mnie irytuje marnowanie naszych pieniedzy i z drugiej strony dotowanie tymi samymi pieniedzmi producentow ekranow gdy mowi sie nam ze: "nima piniendzy" na koszenie trawy, przycinanie drzew, nima pieneidzy np. na drogi osiedlowe na ostrej gorce, gdzie lduzie zyja w blocie od lat, trzeba podniesc ceny biletow itd... A przeciez pozniej nikt za darmo tego tez nie zdemontuje...

Czyli swiadomi konsekwencji z uporem maniaka seria strzelamy sobie w stope i pocieszamy sie tym, ze wiecznie bolec nie bedzie.... bo kiedys sie zagoi :roll: Gdzie sens gdzie logika.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 30 listopada 2012, o 12:20

Wiem, że ktoś już wrzucał w którymś wątku odnośnik do tego, ale tutaj także pasuje:
http://www.autostrada-skawina.pl/

Może po ukończeniu Węzła Żelazna trzeba zrobić podobny serwis, w podziękowaniu dla MZD / WL za najładniejszą autostradę w mieście?

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 30 listopada 2012, o 12:33

Tylko ktora autostrada jest najladniejsza...ciezko wybrac? Proponuje sie nie rozdrabniac i potraktowac temat calosciowo. Mysle, że adres:

autostrady-kielce.pl
albo
wezel-autostradowy-kielce.pl

bylby odpowiedni zeby zadnej inwestycji nie pokrzywidzic.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 30 listopada 2012, o 17:35

Jest dostępna gdzieś docelowa organizacja ruchu? Wydaje mi się, że nowe połączenie ze starą Żelazną jest dość wąskie na przeciwko galerii Hossa.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 30 listopada 2012, o 17:39

Jakieś dwa miesiące temu MZD kategorycznie stwierdził, że projekt docelowej organizacji ruchu nie istnieje. W aktach DŚU też tego nie ma. Wszystko, co dało się wydobyć jest wrzucone na stronę:
http://kieleckieinwestycje.org/pliki/Wezel-Zelazna/

Awatar użytkownika
Robert-Kowal
Posty: 152
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 18:16
Lokalizacja: Jędrzejów/Kielce
Kontakt:

Post autor: Robert-Kowal » 30 listopada 2012, o 17:44

No ale dla Al. Tyściąclecia to jest docelowa organizacja ruchu.
Śmieszne to jest przecież porównując obydwie inwestycje to brak właściwie skali.
Patrzyłem tam w plikach wcześniej.
Ale o hałasie to są dokumenty i o ekranach:/

ODPOWIEDZ