Prezydent Lubawski

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 28 listopada 2012, o 10:51

Pytanie czy ktoś tu nie powinien się :lol: jednak udać do...psychiatry?

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 28 listopada 2012, o 11:00

asx: Który sposób rozliczania opłat za śmieci jest według Pana najsprawiedliwszy?
Wojciech Lubawski: Kielczanie zadecydowali, że od osoby.
Pewnie coś przegapiłem, ale w jaki sposób i kiedy Kielczanie zdecydowali.

Awatar użytkownika
spatar
Posty: 40
Rejestracja: 6 czerwca 2012, o 10:28
Lokalizacja: Valahia

Post autor: spatar » 28 listopada 2012, o 19:17

W ,,Echu Dnia'' ostatnio pisali, że rzekomo przeprowadzono jakąś ankietę wsród mieszkańców Kielc i okazało się, że 50,2 % ankietowanych wybrało metodę naliczania opłaty za śmieci od liczby osób zamieszkujących w domu.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /121129508

Tym samym swoiste małe referendum - z cenzusem bycia czytelnikiem Echa Dnia - już się cichaczem odbyło i jak widać jego wyniki są wiążące dla prezydenta naszego miasta :shock:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 28 listopada 2012, o 19:46

To nie tak chłopaki ;) Na miasto wyszli ankieterzy i podobno zebrano 1000 ankiet. Dodatkowo ankiety robiły portale Echa Dna i Gazety Wyborczej.
Były też konsultacje prowadzone przez klub radnych SLD na których byłem, i osoby zebrane wypełniały ankiety. Tylko 3 osoby były za tym, żeby był inny sposób naliczania opłat niż "od łebka". Za takim sposobem była reszta, czyli jakieś 50 - 60 osób. Radni SLD obiecali, że właśnie za takim sposobem będą głosować.
Słowa Lubawskiego są trochę na wyrost, bo o sposobie naliczania opłat zadecydują radni 6 albo 8 grudnia (nie pamiętam dokładnie) i radni mogą mu zrobić psikusa. Miasto chciało opłaty od m2 bo to dla nich najprostsza metoda.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 listopada 2012, o 20:32

m2 nie produkuje śmieci

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 28 listopada 2012, o 23:07

a ludzi oficjalnie jest mniej niż faktycznie

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 29 listopada 2012, o 08:59

Wg mnie najbardziej wiarygodne byłoby wyliczanie na podstawie zużycia wody, tylko z tego co gdzieś czytałem byłby wtedy problem bo liczników nie mają wszyscy i tam trzeba liczyć ze średniego użycia wody.
No ale Kielczanie wybrali ;)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 listopada 2012, o 09:45

Ja np. bardzo lubię brać długie kąpiele. Czy to znaczy, że generuję większą ilość śmieci niż ktoś, kto myje się tylko w soboty?

Ciekawy jestem też jak rozwiążą problem zróżnicowania opłaty na tych, których segregują śmieci i ich nie segregują w przypadku spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot korzystających z jednego śmietnika. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 29 listopada 2012, o 09:58

bender pisze:Ja np. bardzo lubię brać długie kąpiele. Czy to znaczy, że generuję większą ilość śmieci niż ktoś, kto myje się tylko w soboty?
Jesteś zatem nieproekologiczny - jak nie oszczędzasz wody to i nie dbasz o śmieci :P
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 29 listopada 2012, o 10:09

Takie coś mają w Toruniu http://www.torun.pl/pl/node/158475
Może u nas by pomogło niektórym w wypowiedzeniu się na ten temat?

Chyba, że na jakiejś kieleckiej stronie jest już podobny kalkulator.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 listopada 2012, o 10:14

RZ pisze: Jesteś zatem nieproekologiczny - jak nie oszczędzasz wody to i nie dbasz o śmieci :P
Nieprawda! Po pracy hobbystycznie zbieram śmieci w okolicy, a potem segreguję wszystko w pobliskim śmietniku. No i wracam do domu taki brudny, że szybki prysznic nie pomaga - muszę wszystko odmoczyć. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 29 listopada 2012, o 10:15

eMKa pisze:Takie coś mają w Toruniu http://www.torun.pl/pl/node/158475
Może u nas by pomogło niektórym w wypowiedzeniu się na ten temat?
Wyliczenie na podstawie zużycia wody nie jest głupie. Założę na wodomierz magnes neodymowy i nie dość, że zapłacę mniej za wodę, to jeszcze mniej za wywóz śmieci. :D
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

eMKa
Posty: 25
Rejestracja: 15 listopada 2010, o 19:34

Post autor: eMKa » 29 listopada 2012, o 10:34

Wiesz, takie gadanie. To ja powiem, że u mnie mieszka jedna osoba a będzie cała wataha, tak z 8 osób. Trudno o coś idealnego. Niestety bardziej złożonej metody nie da rady wybrać, tak aby dwie różne połączyć.

PS Kilka postów można przenieść do innego tematu :)

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 29 listopada 2012, o 18:01

czat ED pisze: piotrek: Panie Prezydencie, mam pytanie, czy możliwe jest anulowanie decyzji o zamknięciu przejścia przy Alei Solidarności. Jest to spore utrudnienie dla mieszkańców. Nawet rzecznik policji stwierdził, że ilość zdarzeń z pieszymi nie determinowała tej dezycji.
Wojciech Lubawski: Wszystkie komisje odpowiedzialne za bezpieczeństwo z pełną determinacją bronią tej decyzji.
Jeszcze się trochę poznęcam. Po pierwsze - jest tylko jedna komisja odpowiedzialna za bezpieczeństwo, w której składzie jest zresztą sam WL.

Po drugie, ta komisja nie ma "pełnej determinacji" do czegokolwiek, bo istnieje tylko wtedy, kiedy WL jej bardzo potrzebuje. Cytat z protokołu z wrześniowej RM.
RM pisze:Radny Stanisław Rupniewski
Uchwałą Wysokiej Rady zostaliśmy delegowani z Panem Radnym Witoldem Borowcem do Komisji Bezpieczeństwa. Tak się składa, że już wkrótce minie pół kadencji działalności naszego samorządu, a ta Komisja, Panie Prezydencie została zwołana tylko raz. Według statystyki powinna być zwołana co najmniej 7 razy. Kilkakrotnie prosiłem, wnioskowałem oficjalnie, nieoficjalnie o zwołanie tej Komisji. Narosło szereg problemów, między innymi wnioski Stowarzyszeń w sprawie Straży Miejskiej, sprawa dotycząca bezpieczeństwa quadów, etc. Jest pilna potrzeba zwołania takiej Komisji i przyjęcia, że ta Komisja spotyka się systematycznie. Co ma się jeszcze stać żeby ta Komisja została zwołana. Bo systematyczność jeden raz na pół kadencji czyli dwie Komisje zwołane w ciągu kadencji stawia, mówię już w tym momencie we własnym imieniu, mnie w dużym dyskomforcie do Koleżanek i Kolegów Radnych, którzy podnieśli rękę za tym, abym w tejże Komisji pracował. Jest mi po prostu wstyd. I jaki jest wobec tego sens istnienia tej Komisji? (...)

Prezydent Wojciech Lubawski
Jeżeli chodzi o Komisję Bezpieczeństwa to wydam polecenie zwołania jak najszybciej Komisji. Za to, Panie Radny, jak popatrzymy na te Komisje, które się odbyły to obecność Radnych wcale nie była tam satysfakcjonująca. Byłem obecny na nich i dwóch Radnych jest i wiem, że w ciągu dwóch ostatnich takich posiedzeń akurat Panów tam nie było.

Awatar użytkownika
spatar
Posty: 40
Rejestracja: 6 czerwca 2012, o 10:28
Lokalizacja: Valahia

Post autor: spatar » 29 listopada 2012, o 21:07

Musisz zrozumieć grzebo, iż w obecnej sytuacji Prezydent Wojciech Lubawski naprawdę nie może nic zrobić w sprawie tego przejścia dla pieszych, bo Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Kielce - Wojciech Lubawski zaakceptował decyzję o jego likwidacji :wink:

ODPOWIEDZ