Galeria Korona – sklepy, wydarzenia nieinwestycyjne

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 31 października 2012, o 10:22

Nie do końca. Chodzi o to, że Sphinks Polska SA, poza Sphinx Restauracje posiada również Wook Restauracje oraz Chłopskie Jadło Restauracje (tutaj sprawa w toku upadłości). Gdy piszemy o Sphinksie to mamy na myśli firmę, gdy piszemy o Sphinxie to mamy na myśli konkretną markę. To tak w drodze wyjaśnienia bo wiele osób to myli.
Nie rozmywajmy już wątku.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 12 listopada 2012, o 19:23

H&M w Galerii Korona Kielce na finiszu

Dwie kondygnacje połączone windą i ruchomymi schodami zajmie w Galerii Korona Kielce salon popularnej na całym świecie marki H&M. Na zewnątrz sklepu w szklanej witrynie eksponowane będą najnowsze kolekcje.

- Trzy miesiące trwało budowanie wnętrza salonu H&M w Galerii Korona. W tej chwili dobiega ona końca i w pomieszczeniach trwają ostatnie prace wykończeniowe. Pracuje przy nich ekipa budowlańców ze Śląska. W czwartek, 15 listopada, nastąpi oficjalny odbiór techniczny lokalu przez markę H&M. Potem trwać będzie przez jakieś dwa tygodnie układanie towaru w sklepie i dekorowanie salonu – mówi Marcin Waligórski, menedżer do spraw technicznych w Galerii Korona Kielce.

Uroczyste otwarcie sklepu planowane jest po 20 listopada. Nowo otwierany lokal zajmuje powierzchnię 1500 metrów kwadratowych i mieści się na dwóch kondygnacjach. Obie połączone zostały ruchomymi schodami oraz windą, dzięki czemu łatwiej będzie można przemieszczać się z jednej kondygnacji na drugą. Sklep H&M posiada ponadto od ulicy Warszawskiej, szklaną witrynę, w której będą eksponowane najnowsze kolekcje tej popularnej w Polsce marki.

Firma H&M powstała w 1947 roku w Szwecji. Od tamtej pory firmowana przez nią odzież zyskała popularność na całym świecie, również w Polsce. Swoją ofertę kieruje zarówno do kobiet, jak również mężczyzn i dzieci. W salonach tej firmy znajdziemy między innymi sukienki, spódnice, bluzki, marynarki, garnitury, spodnie, t-shirty, odzież sportową, buty oraz całą gamę bielizny i dodatków takich jak torebki, szale, paski. Klienci cenią sobie również bardzo bogatą kolekcje dla niemowląt i starszych dzieci. Z całą pewnością w sklepach H&M każdy znajdzie coś dla siebie

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... na-finiszu

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 27 listopada 2012, o 13:49

To kiedy otwierają H&M? Coś słyszałem o jakims wtorku. Nie dziś?

Awatar użytkownika
YogiCK
Posty: 96
Rejestracja: 17 listopada 2007, o 17:12
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

Post autor: YogiCK » 27 listopada 2012, o 22:05

Dziś było jeszcze zamknięte, aczkolwiek patrząc z góry było widać ponad tekturą zasłaniającą szyby że rozkładają towar i szykują ekspozycje. Może w najbliższy weekend?

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 1 grudnia 2012, o 01:01

Otwarcie H&M nastąpi 5 grudnia. Jest już info na stronie.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 17 grudnia 2012, o 10:54

Niniejszym oświadczam, że polubiłem GK!

Wczoraj, w godzinach południowo-popołudniowych, było pusto. Obawiałem się oblężenia jak w GE w podobnym okresie w ubiegłych latach, a tu niespodzianka! Na parkingu kupa wolnych miejsc, korytarze puste, w sklepach znudzone ekspedientki i ogólny luz. W Piotrze i Pawle urządziłem sobie kilkuminutową pogawędkę z sympatyczną kasjerką bo nie bardzo miała co robić. GE wygląda podobnie w deszczowe, jesienne środy zaraz po otwarciu. :wink:

Nie pchałem się do GE, ale sugerując się oblężeniem w poprzednie dwa weekendy wczoraj mogło być tłoczno.

I tu pojawia się obawa - przecież GK padnie z dniem wygaśnięcia umów najmu. Ledwo zdążyłem ją polubić...
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 17 grudnia 2012, o 11:16

Moim zdaniem ludzi w GK jest coraz więcej (szczególnie w tygodniu bo w weekendy na zakupy nie chodzę).

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 17 grudnia 2012, o 11:53

Różnice sięgają góra 5 osób przy porównaniu weekend do weekendu. :wink:

Potrafisz wyobrazić sobie lepszy weekend do handlu niż miniony? Bo od kilku lat do GE nie zapuszczałem się później niż 2 tygodnie przed świętami - korki na Świętokrzyskiej/Solidarności, brak miejsc parkingowych, kolosalne kolejki do kas.

No chyba, że GK żyje od poniedziałku do piątku, kiedy ludzie kręcą się po niej z nudów. Ale nie sądzę żeby przekładało się to na obroty.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Thermalcake
Posty: 349
Rejestracja: 24 czerwca 2011, o 00:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Thermalcake » 17 grudnia 2012, o 15:43

Jestem ciekaw co będzie z GK za rok czy dwa lata. Taka frekwencja jak teraz musi się jakoś na nich odbić.

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 17 grudnia 2012, o 16:49

bender pisze:Nie pchałem się do GE, ale sugerując się oblężeniem w poprzednie dwa weekendy wczoraj mogło być tłoczno..
Wczoraj przechodziłem koło GE o 15 30, Solidarności i zjazd na parking zatkane, wracałem 18 30 i było to samo, więc podjąłeś dobrą decyzje. :)
Cycle chic!

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 17 grudnia 2012, o 20:31

Słucham entuzjastów budowy GK - w czym tkwi problem? Przyzwyczajenie do GE? Brak supermarketu? Mniejsza ilość sklepów? Lokalizacja? Parking zaprojektowany przez idiotę? Bo to nie jest normalne, że do jednego centrum handlowego nie można wjechać, a drugie świeci pustkami.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

boogie
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2008, o 19:15

Post autor: boogie » 17 grudnia 2012, o 22:57

bender pisze:Słucham entuzjastów budowy GK - w czym tkwi problem? Przyzwyczajenie do GE? Brak supermarketu? Mniejsza ilość sklepów? Lokalizacja? Parking zaprojektowany przez idiotę? Bo to nie jest normalne, że do jednego centrum handlowego nie można wjechać, a drugie świeci pustkami.
mysle ze wymieniles większość problemów ktore powodują ze w Koronie jest tak słabo :wink:

nie jest chyba tajemnica, że okolo 2 miesięce temu zmienił się manager ds marketingu. Podobno za rządów nowego jest trochę lepiej, chociaż moim zdaniem nie został przeprowadzony porządny "audyt" i podstawowe, mylne wyobrażenia nadal się pogłębiają o czym wspomina ZappeR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 18 grudnia 2012, o 00:09

A ja tam sobie cenię Koronę. Właśnie za to wszystko co wymieniliście. Parking nie dla idiotów, więc mogę wjechać i znaleźć miejsce, autobus dużo bliżej, całe centrum dużo bliżej, brak marketu, mniej sklepów, więc mniej czasu traci się na latanie między nimi. I co najważniejsze - mniej "buroków" które "muszom" przyjechać w sobotę lub w niedzielę do "TESKA", żeby zrobić zakupy na cały miesiąc albo lansować się, że do jakich oni sklepów nie zaglądają. Dzięki temu przy wyprzedażach asortyment tak szybko się nie wyczerpuje, łatwiej znaleźć coś fajnego w swoim rozmiarze. W GE wydaje mi się lepsze kino (Helios) i klub (Kosmos) niż ich odpowiedniki w GK, a tak to poza kilkoma markami, to zdecydowanie wolę GK.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 18 grudnia 2012, o 08:34

Obiektywnie rzecz biorąc:
1. brak hipermarketu
2. mniejsza oferta handlowa, w dodatku powielająca ofertę GE
3. błędy PR-owskie na początku działalności (promowanie parkingu jako płatnego, otwarcie galerii z nie wynajętą powierzchnią)
4. opinia o "trudnym parkingu".

To, o czym pisze B@rteK, to wyróżniki, które przyciągną nielicznych, a zniechęcą większość. Stąd właśnie taki, a nie inny przepływ klienteli.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 18 grudnia 2012, o 08:38

O co chodzi z tymi "zakupami na cały miesiąc"? Bo sam tak robię i nie wiem czy mam się czuć "burokiem". Kiedyś już o tym pisałeś. Nie stać Cię na takie, że innym dokuczasz? :roll:

Argumenty równie trafione.

Wjazd na parking może być dla niektórych naprawdę męczący. Ten w GE to przy nim boisko.

Autobus to żaden argument - kto w grudniu jeździ na duże zakupy autobusem? Chyba tylko ci, o których piszesz że się lansują.

Brak marketu to zaleta? Bo wg mnie on siłą rzeczy przyciąga do sklepów klientów GE.

Mniej sklepów to też zaleta? Obrazek

Być może pomysłodawca GK był takim samym egoistą jak Ty. Szkoda, że przez takie podejście GK będzie niedługo prawdziwą galerią - na zakupy nikt tam nie przyjdzie i pozostanie powiesić czasem coś na ścianie. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

ODPOWIEDZ