Skarżysko Kamienna

Informacje na temat znaczących inwestycji w województwie świętokrzyskim i nie tylko.

Moderatorzy: Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 22 listopada 2011, o 19:58

No no...
Obrazek
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 6 kwietnia 2012, o 08:37

Skarżysko na krawędzi. Zabrakło na pensje dla nauczycieli

Kilkuset skarżyskich nauczycieli nie dostało w tym miesiącu pensji. Miasto nie ma pieniędzy. - To chwilowa sytuacja. Skończy się, gdy wyemitujemy obligacje - uspokaja prezydent. - Miasto prowadzi złą politykę finansową - kontruje jeden z radnych.

Nauczyciele powinni otrzymać wynagrodzenie do 2 kwietnia. Okazuje się jednak, że do wczoraj pieniędzy nie otrzymali. W tej sytuacji znalazło się kilkuset nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkoli.

Skarżyski magistrat wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. "W chwili obecnej mamy przejściowe problemy z płynnością finansową spowodowane kumulacją zobowiązań płatniczych związanych z inwestycjami i bieżącymi wydatkami" - czytamy.

- To tylko chwilowa sytuacja. Jeśli nie uda nam się zgromadzić całej kwoty na wynagrodzenia dla nauczycieli, do końca tygodnia otrzymają połowę wypłaty - twierdzi Roman Wojcieszek, prezydent Skarżyska.

Podkreśla, że w marcu nauczyciele otrzymali normalną pensję i tzw. trzynastkę. - Na pewno nie zostaną więc bez pieniędzy na święta. Marcowe wydatki na wynagrodzenia się skumulowały i m.in. dlatego zabrakło środków na wypłaty za kwiecień - tłumaczy Wojcieszek.

Nie mówi jednak, jakiej kwoty w budżecie brakuje. - Na razie posiadamy połowę środków na wynagrodzenia. Jeśli nie uda nam się do piątku zebrać całości, to wypłacimy zaliczki - zapowiada prezydent.

Miasto ma problemy z płynnością finansową m.in. z powodu realizacji inwestycji, na które otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi na przykład o budowę Inkubatora Technologicznego i rewitalizację Rejowa. Obie inwestycje będą kosztować w sumie 25 mln zł. Miasto musi pokryć połowę kosztów, resztę dołoży Unia Europejska. - Musieliśmy zapewnić wkład własny. Nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu kosztów, jakie ponieśliśmy, rozpoczynając te inwestycje - mówi Beata Wojciechowska, rzeczniczka skarżyskiego magistratu.

Ostrzej o miejskich finansach wypowiada się radny Konrad Krönig. - Miasto prowadzi złą politykę finansową. Najpierw zostaliśmy wprowadzeni w błąd przy podnoszeniu podatku od budynków gospodarczych. Mieszkańcy musieliby zapłacić 7 zł za m kw. szopy. Pod koniec marca to naprawiliśmy i obniżyliśmy stawkę do 3 zł. Ma obowiązywać wstecz od 1 stycznia do końca roku. Z budżetu wypadło więc 300 tys. zł - opowiada.

Zarzut odpiera jednak prezydent Wojcieszek. - Wpływy z podatku od budynków gospodarczych nie mają tu większego znaczenia - twierdzi. Podkreśla, że kasa miasta nie została jeszcze zasilona środkami z emisji obligacji komunalnych.

Skarżyscy radni uchwalili w lutym emisję miejskich papierów wartościowych na przeszło 39 mln zł. Zastrzeżenia zgłosiła jednak Regionalna Izba Obrachunkowa. W kwietniu rada miasta będzie głosować nad obligacjami na mniejszą kwotę.

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... cieli.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 4 października 2012, o 19:01

Inkubator Przedsiębiorczości. Hala i biura już prawie gotowe

Inkubator przedsiębiorczości ma ruszyć od nowego roku. Budynek jest niemal gotowy.
Największą tegoroczną inwestycją gminy Skarżysko jest budowa inkubatora przedsiębiorczości. Hala i biura, już stojące na terenach przejętych od Mesko, mają być wynajmowane na preferencyjnych warunkach nowym przedsiębiorstwom, które będą zakładać młodzi skarżyszczanie.

Gdy okrzepną na rynku, zwolnią miejsce następnym. Pomysły zgłaszających się będzie oceniać komisja złożona z przedstawicieli inwestora i naukowców z politechnik radomskiej i świętokrzyskiej. To przedsięwzięcie, do którego gmina będzie dopłacać, ma przyspieszyć rozwój Skarżyska. Koszt to aż 11 milionów złotych, z czego połowę dała Unia Europejska. Jak informuje prezydent Roman Wojcieszek, inkubator ma ruszyć od stycznia. Otwarcie poprzedzi kampania reklamowa. Czy znajdą się chętni?

Latem miał ruszyć program pilotażowy, preinkubator. Na ten cel radni przeznaczyli aż 200 tysięcy złotych. Zasada była podobna. Skończyło się klapą. – Powody były dwa. Okazało się, że formalnie inkubatora nie może prowadzić należąca do nas Skarżyska Strefa Gospodarcza. Druga przyczyna to brak zainteresowania – wyjaśnia prezydent Wojcieszek. – Zainteresowanie było i to ogromne, kilkadziesiąt osób się zgłosiło. Niestety, nie byli to ludzie chcący prowadzić działalność gospodarczą, tylko szukający posad stróża albo sprzątaczki – dopowiada jeden z magistrackich urzędników. Pozostaje mieć nadzieję, że na wart miliony inkubator znajdą się chętni.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... wie-gotowe

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 listopada 2012, o 08:33

Liczyli na przedsiębiorców, zgłosili się tylko bezrobotni

Zakończyła się budowa Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego. Nie ma jednak firm, które chciałyby skorzystać z jego usług. - Po kampanii informacyjnej zgłosili się sami bezrobotni - przyznaje prezydent Skarżyska-Kamiennej.
Budowa inkubatora zakończyła się pod koniec października. Warta 18 mln zł inwestycja ma być jednak oddana do użytku dopiero na początku przyszłego roku. - Inkubator powstał po to, żeby wspomóc przedsiębiorców w rozruszaniu działalności na starcie - wyjaśnia Beata Wojciechowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Zachęceniu przedsiębiorców miał służyć tzw. preinkubator. Okazało się jednak, że mimo zachęcających działań nie zgłosiła się żadna firma. - Gdy zaczęliśmy kampanię informacyjną na temat inkubatora, to niemal natychmiast pojawili się bezrobotni z pytaniem, kiedy można się przyjąć do pracy. To była porażka - przyznał podczas październikowej sesji rady miasta prezydent Roman Wojcieszek.

Według niektórych radnych, kampania była prowadzona niewłaściwie. - Od samego początku widać błędy w zarządzaniu inkubatorem. Już wcześniej trzeba było podjąć działania, żeby go rozruszać. Okazuje się jednak, że to, co zrobiono, nie było wystarczające - komentuje radny Konrad Krönig.

Dziś ma się w tej sprawie spotkać powołana przez prezydenta rada programowa inkubatora. Znaleźli się w niej m.in. przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu. - Będą się zastanawiać nad kampanią promującą inkubator. Chcemy zachęcić młodych ludzi, aby swoją działalność gospodarczą zaczynali właśnie tam - informuje rzecznik Wojciechowska.

Brak chętnych przedsiębiorców to jednak niejedyny problem. Inkubatorem miała zarządzać Skarżyska Strefa Gospodarcza. Okazało się jednak, że jako spółka prawa handlowego nie może tego robić. - Zajmie się tym Zarząd Zasobów Komunalnych - mówi Wojciechowska. Oznacza to jednak, że miasto będzie musiało dokładać do utrzymania inkubatora. I to niemało, bo około 500-600 tys. zł rocznie. - Przez pięć lat musimy go utrzymać. Od początku nie planowaliśmy na tym zarabiać - zaznacza Wojciechowska.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... botni.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 15 stycznia 2013, o 20:09

Trzecia Biedronka w Skarżysku – Kamiennej już otwarta. Tłumy klientów liczą na promocje

We wtorek nowa Biedronka przeżywała oblężenie.
We wtorek w Skarżysku – Kamiennej otwarto najnowszy supermarket, trzecią w mieście Biedronkę. Mieści się przy ulicy Żeromskiego. Od chwili, gdy drzwi zostały otwarte, tłumy ludzi przychodziło na zakupy, licząc na promocyjne ceny.

Rzeczywiście, można było kupić sporo artykułów w niskich cenach. Największym wzięciem cieszyły się zestawy narzędzi do majsterkowania. Personel sklepu w dniu otwarcia wzmocnili pracownicy z innych sklepów tej sieci. Na parkingu trudno było znaleźć wolne miejsce, kumulacja mnóstwa aut i pieszych w jednym miejscu powodowała chwilowe zatory na ulicy Żeromskiego. Tym bardziej, że po wybudowaniu marketu zmieniono tam organizację ruchu.

Wjazd na parking możliwy jest tylko od strony ulicy Piłsudskiego, a wyjazd wyłącznie w stronę ulicy Sokolej. Ograniczeniem prędkości, podwójną ciągłą i zakazami skrętu mało kto się przejmował. Co chwilę łamiąc przepisy kolejne samochody wjeżdżały na plac lub wyjeżdżały. Szczęście, że nie doszło do żadnego wypadku. Patrol policji pojawił się na miejscu po południu.

– Na razie głównie upominamy, ale będziemy przyglądać się, jak funkcjonuje nowa organizacja ruchu. Mam nadzieję, że po dniu otwarcia natężenie się zmniejszy. Jeśli przepisy nadal nie będą przestrzegane, rozważymy złożenie do zarządcy drogi wniosku o zmianę oznakowania – zapowiedział komisarz Tomasz Janik, szef skarżyskiej drogówki.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... a-promocje

proskarzysko
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 01:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: proskarzysko » 15 lutego 2013, o 23:12

W Skarżysku powstanie zapowiadane już dość dawno miasteczko ruchu drogowego

Będziemy budować miasteczko ruchu drogowego

15 lutego 2013 r. prezydent Roman Wojcieszek podpisał umowę z Wojewodą świętokrzyskim na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego budowy miasteczka ruchu drogowego. Planowana wartość inwestycji to 475.000 zł. a wysokość dofinansowania - 290.000 zł. Inwestycja będzie realizowana do dnia 31 grudnia 2013 r.


Umowa pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim, a Gminą Skarżysko– Kamienna będzie miała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projektu POIiŚ 8.1-11 „Budujemy miasteczka ruchu drogowego” ujętego na Liście Projektów Indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 realizowanego na terenie Województwa Świętokrzyskiego w ramach Działania 8.1 „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”, Priorytet VIII „Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowana wartość inwestycji 475.000 zł. wysokość dofinansowania wynosi 290.000 zł. z czego 85% stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% z Budżetu Państwa.

Oto założenia budowy miasteczka ruchu drogowego

Miasteczko ruchu drogowego jest przedsięwzięciem, które ma na celu wprowadzenie dzieci oraz młodzieży szkolnej w podstawy bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Dlatego też jego założenia muszą zapewnić użytkownikom nabycie nawyków niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drogach. Drugim celem budowy miasteczka powinno być zapewnienie możliwości należytego szkolenia oraz przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową i motorowerową.
(...)

http://www.skarzysko.pl/archiwum/1913-b ... owego.html

proskarzysko
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 01:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: proskarzysko » 5 maja 2013, o 14:37

Dobiegła końca rozbudowa Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku

Hermes już cały dla klientów

Rozbudowa Centrum Handlowego Hermes dobiegła końca. Dziś otwarto drugą część, w której znalazły się sklepy znanych marek odzieżowych.


W nowej części swoje sklepy otworzyły: H&M, Sinsay, House, Reserved Kids. Przeniósł się tam także Reserved, a jego dotychczasowe miejsce zajął sklep Mohito. Przy okazji powiększony został Cropp, który przejął powierzchnię po zamkniętej restauracji Shiva. W nowej części Hermesu są jeszcze wolne miejsca pod wynajem. Jedno z nich najprawdopodobniej zajmie sklep z branży rtv-agd.

Na klientów Hermesu czekały dziś liczne atrakcje. Oprócz promocji cenowych, przygotowano atrakcje dla dzieci: zabawy, konkursy, malowanie twarzy. Odwiedzający dziś centrum mogli liczyć także na słodki poczęstunek. Wieczorem odbył się pokaz sztucznych ogni.

Po rozbudowie, całkowita powierzchnia Hermesu wynosi 15 tys. m2. Powstało 120 nowych miejsc parkingowych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w centrum nie ma wielosalowego kina.

Obrazek

http://skarzysko.info/art/60/Hermes-juz ... entow.html

proskarzysko
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 01:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: proskarzysko » 11 maja 2013, o 12:38

Skarżysko w budowie - rewitalizacja Rejowa

Trwają rozpoczęte w zeszłym roku prace przy rewitalizacji osiedla Rejów. Powstaną nowe plaże, chodniki, drogi i ścieżka rowerowa.


Ścieżka rowerowa wokół zalewu jest już praktycznie gotowa. Ma ok. 4 km długości. Specjalnie na jej potrzeby wybudowano całkiem nową kładkę na południowym krańcu zalewu.

Na finiszu są też prace przy budowie drogi po zachodniej stronie zalewu będącej przedłużeniem ul. Słonecznej. Nowa droga ma nawierzchnię z kostki betonowej. Na jej końcu, przy budowanej właśnie plaży, umiejscowione zostały nowe zatoki parkingowe.

Zakończone zostały prace przy fontannie i pomniku Stanisława Staszica przy ul. Wioślarskiej. Fontanna została przebudowana, wokół położono nowe chodniki, ustawiono ławki i uporządkowano otoczenie.

Trwają prace przy budowie dwóch nowych plaż. Jedna będzie umiejscowiona tuż za ośrodkiem wypoczynkowym, druga znajdzie się po przeciwnej stronie zalewu, w miejscu tzw. „dzikiej plaży”. Na nowych plażach znajdą się zaplecza sanitarne, prysznice, placyki rekreacyjne, miejsca pod ognisko, ławki i mini sceny. Plaże będą oświetlone, wybudowane zostaną przy nich miejsca parkingowe.

Do wykonania została jeszcze m.in. droga po stronie wschodniej zalewu, wzdłuż nasypu kolejowego, będąca przedłużeniem ul. Sportowej. Będzie miała nawierzchnię z kostki, wzdłuż niej znajdą się chodniki i ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie też sama ul. Sportowa – na odcinku od ul. Asfaltowej do ul. Wioślarskiej. Wzdłuż tego odcinka także powstanie ścieżka rowerowa, a po obu stronach będą nowe chodniki.

Koszt rewitalizacji to ok. 11 milionów zł, z czego dotacja unijna stanowi 60%. Prace, które wykonuje firma Pochbud, powinny zakończyć się w tym roku.

Więcej zdjęć: http://skarzysko.info/art/75/Skarzysko- ... ejowa.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Skarżysko Kamienna

Post autor: Nowak » 23 maja 2014, o 07:14

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140529714

Ogłoszono przetarg na budowę komendy policji w Skarżysku. Prace mają się rozpocząć w tym roku. Jeśli będzie dobrze służyć podobne będą powstawać w innych częściach kraju.

Obrazek

proskarzysko
Posty: 15
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 01:21
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Re: Skarżysko Kamienna

Post autor: proskarzysko » 6 września 2016, o 21:00

Tunel w okolicach dworca PKP w Skarżysku także dla aut.
http://proskarzysko.pl/tunel-pod-torami-dla-samochodow/

ODPOWIEDZ