PSS Spolem/Ryszard Grzyb - Ludwik XXI - ul. Staszica

Inwestycje zakończone.

Moderatorzy: Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 kwietnia 2012, o 11:13

Inwestycje. Ludwik i Apolloplast na ostatniej prostej

Kończą się prace przy dwóch dużych inwestycjach w centrum Kielc. Jeszcze wiosną otwarty zostanie budynek usługowo-mieszkalny Ludwik XXI przy ulicy Staszica, a pod koniec czerwca inwestor odda do użytku nowoczesny biurowiec obok hotelu Ibis przy ul. Warszawskiej.

Ludwik XXI stanął na miejscu dawnego sklepu, jego budowa rozpoczęła się dwa lata temu. - Powoli urządzane są wnętrza. Trwa układanie podłóg i meblowanie lokali. Prace najprawdopodobniej zakończą się w kwietniu - mówi Ryszard Grzyb, jeden z inwestorów. Trochę dłużej trzeba będzie poczekać na restaurację, która znajdzie się na parterze budynku. - Zostanie uruchomiona na przełomie maja i czerwca. Będzie dużo większa od znajdującego się tam wcześniej baru, zmianie ulegnie również wystrój i wyposażenie obiektu - tłumaczy Sławomir Popowski, wiceprezes zarządu PSS Społem Kielce, które jest właścicielem tej części Ludwika.
(...)

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ostej.html

Cooleczka
Posty: 94
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 12:25
Kontakt:

Post autor: Cooleczka » 15 maja 2012, o 13:24

W zakładce dziennik zdjęcia widoku z tarasów

http://nieruchomosci.kie.pl/Inwestycje/Staszica/#

pozdrawiam
11

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 7 czerwca 2012, o 16:33

Znalazłem ogłoszenie dotyczące wynajmu lokalu o pow. 750 m.kw. na parterze Ludwika. Jeśli dobrze pamiętam to cały parter miał należeć do Społem. Na poprzedniej stronie tego wątku jest napisane,że bar zostanie otwarty na początku czerwca a za jakiś czas duża restauracja. Czy tam się coś urządza na parterze? Dawno tamtędy nie przechodziłem,być może Społem woli wynająć ten lokal...

http://otodom.pl/lokal-obiekt-uzytkowy- ... 33669.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 czerwca 2012, o 20:27

Urządza sie pierwszy lokal od Puchatka ściany posadzka, ukończone, zwożone wyposażenie krzesła itp.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 czerwca 2012, o 21:18

Gdzieś ostatnio była informacja, że Społem rezygnuje z restauracji.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 7 czerwca 2012, o 21:47

Sirek1 pisze:Urządza sie pierwszy lokal od Puchatka ściany posadzka, ukończone, zwożone wyposażenie krzesła itp.
Co tam będzie?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 czerwca 2012, o 22:35

Od tej strony będzie bar Ludwik
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 8 czerwca 2012, o 06:18

Dramat...Ten folklor chyba nigdy się nie skończy.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 czerwca 2012, o 09:26

Chodzi Ci o bar? :) To był mój ulubiony bar, w którym bardzo często się stołowałem i bardzo mi go brakuje. Jedzenie tanie i dobrej jakości - świetna alternatywa dla fastfoodów. Nawet obsługa była całkiem miła, co w przypadku Społem jest rzadkością.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 11 czerwca 2012, o 08:35

Chodzi mi o wszystko co jest związane ze Społem. Bar był w zasadzie wisienką na torcie kiczu. :wink: Może i w tym cały jego urok ale to nie dla mnie.

Kilka lat temu odnowili sklep społem przy Sienkiewicza (po lewej stronie idąc od Paderewskiego w kierunku PKP). Miał być tak ąę exclusive. Produkty niby lepsze ale co z tego jeśli obsługa ta sama - starsze babki w białych fartuchach ruszające się jak wóz z węglem.

To samo jest w tych wszystkich osiedlowych Zbyszkach i Bartkach. Nie mam cierpliwości stać przy kasie. Niedawno przy Czarnowskiej zwróciłem uwagę kasjerce, że policzyła mi za sok przy kasie dwa razy więcej niż kosztuje wg etykiety z półki. Kiedy poprosiłem o trzymanie się kodeksu cywilnego to usłyszałem, że jestem złodziejem. :wink:

Więc nawet jeśli kelnerkami będą modelki topless to nie zatrze to piętna, jakie ta marka przez lata odciskała na mojej psychice.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 11 czerwca 2012, o 11:08

Oooo nie ;) co do Turysty na Sienkiewicza to uważam, że przeszedł nie tylko zmiany wizualne ale personel mimo iż w podeszłym wieku ( i co z tego) to kulturą nie grzeszy. Zawsze dzień dobry, proszę dziękuję do widzenia. Tu nie można nic tym paniom zarzucić.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 11 czerwca 2012, o 13:07

Może i są grzeczne ale ruszają się jak muchy w smole. Zresztą mentalność pracownika Społem trudno zmienić asortymentem i wystrojem wnętrza. Kiedyś byłem świadkiem (słyszałem rozmowę) jak w sklepie przy Warszawskiej młody chłopak wziął grzebał coś przy regale. Wyglądało to mniej więcej tak:
- Zoooosia, przy regale ze słodyczami jest złodziej
- Ale Krysiu, ja kroję ryby. Idź do niego.
- Nie mogę, wykładam pieczywo. Idź Ty.
- Basiu, ten chłopak w kapturze znowu coś kradnie.
- Ale ja siedzę na kasie. Sama idź.
- Zawołajcie Heńka bo chłopak wychodzi.
- No i wyszedł. Mówiłam - idź do niego!

Zanim ja połapałem się o kogo chodzi to chłopak uciekł ze sklepu.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 czerwca 2012, o 20:36

Słynny kielecki Ludwik wraca! Tylko u nas pierwsze zdjęcia wnętrz

Znane smaki i ciekawe propozycje kulinarne dla dorosłych i dla dzieci w pięknym wnętrzu. Dawny kielecki Ludwik zmienił się nie do poznania i od 21 czerwca ponownie zaprasza klientów. Będzie tu jednak tylko spory lokal gastronomiczny, nie będzie już tak jak przed laty sklepu.

Wnętrze Ludwika XXI jest urządzone na biało, z akcentami o nasyconych odcieniach zieleni i pomarańczu. Rodzice mogą do stolika dostawić fotelik do karmienia.

Ludwik XXI, czyli tradycja w nowej odsłonie
Na otwarcie tego lokalu wielu kielczan czekało z ogromną niecierpliwością. Ludwik XXI przy ulicy Staszica w Kielcach już od czwartku 21 czerwca zaprasza do nowego, urządzonego ze smakiem wnętrza. W menu znajdziemy to, co w starym barze cieszyło się największą popularnością oraz propozycje oryginalnych zestawów obiadowych.

Przestronne, jasne wnętrze podzielone na dwie części z ciepłymi, zielonymi i pomarańczowymi akcentami, biało-zielone ściany i podłogi – tak pokrótce można opisać wnętrze nowego Ludwika. – Cały Budynek nazywa się Ludwik XXI i nieodzownie kojarzy się z XXI wiekiem. Dlatego chcieliśmy tu stworzyć nowoczesne, czyste wnętrze z delikatnymi akcentami w nasyconych, optymistycznych barwach. Część znajdująca się na podwyższeniu jest oddzielona od reszty lokalu i można ją wynająć – mówi Genowefa Popowska, kierownik działu gastronomii PSS Społem w Kielcach. To właśnie do tej firmy należy nowy Ludwik.

Znane smaki i nowości

- Z dawnego menu zostały pierogi, naleśniki, krokiety, filety, steki i kotlety, zestawy śniadaniowe oraz ogromny wybór surówek. Do nowego lokalu wprowadziliśmy zestawy obiadowe, na przykład łososia z warzywami na parze i pieczeń wieprzową z frytkami i warzywami zasmażanymi lub surówką. Oprócz tego więcej jest też deserów: sernik wiedeński, szarlotka z bitą śmietaną, ciastka z ziarnami i smakołyki na zimno. W karcie znalazło się również białe i czerwone wino. Codziennie będzie też inne danie szefa, na przykład raz w tygodniu będą to pierogi z soczewicą – wymienia Daniel Koston, kierownik zakładu.

Oferta jest bardzo bogata, a znajdują się w niej również śniadania i menu dla najmłodszych. – Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy zestawy skomponowane w sam raz do ich zapotrzebowania – wyjaśnia Genowefa Popowska, kierownik Ludwika XXI. Ale nowy lokal dba też o wygodę najmłodszych. – W łazienkach, które, jak cały lokal są też przystosowane dla osób niepełnosprawnych, jest specjalny przewijak dla dzieci. Do stolika można też dostawić fotelik do karmienia – dodaje nasza rozmówczyni.

Niespodzianki dla pierwszych klientów

Oficjalne otwarcie lokalu w czwartek o godzinie 9 rano. Ale jeszcze w środę przechodnie mogą przy ulicy Staszica i Sienkiewicza spróbować pysznych "ludwikowskich” pierożków, którymi częstują pracownicy baru. – Do 30 czerwca mamy dla klientów specjalną promocję. Do każdego zestawu obiadowego kawa z ekspresu będzie gratis, a do zamówienia powyżej 20 złotych przygotowaliśmy upominki. Zapraszamy wszystkich do nowego Ludwika XXI – zachęca Genowefa Popowska.

W Ludwiku XXI jest 80 miejsc. Bar będzie czynny codziennie, od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21 i w niedziele od 12 do 20. W lokalu jest bezprzewodowy Internet. Dania można też zamówić na wynos.

Trochę historii

Przez wiele lat przy ulicy Staszica działał duży sklep "Ludwik" Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Społem" w Kielcach. Potem otwarto popularny bar. Kiedy obiekt był już mocno wyeksportowany "Społem" znalazło partnera - znanego kieleckiego dewelopera Ryszarda Grzyba. Wybudował on na własny koszt nowy obiekt, "Społem" przekazał dół nowego budynku. Teraz "Społem" uruchchamia tu spory lokal na 80 miejsc

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120618770

ODPOWIEDZ