Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 15 maja 2012, o 20:26

Otwarcie galerii Korona już w środę

Około 150 lokali handlowo-usługowych, 37 tys. m kw. powierzchni i parking na tysiąc miejsc - to najkrótszy opis nowego centrum handlowego w Kielcach. Po trwającej 20 miesięcy budowie galeria Korona w środę o godz. 9 zostanie otwarta dla klientów.

Obiekt u zbiegu ul. Warszawskiej i Polnej swoją premierę miał już we wtorek wieczorem. Uroczystą galę dla VIP-ów poprowadził Maciej Stuhr, a w programie był m.in. koncert muzyki klasycznej w wykonaniu filharmoników świętokrzyskich i prezentacja win Marka Konrada.

Przygotowania do uroczystego otwarcia trwały przez cały dzień. We wtorek rano galeria otrzymała od nadzoru budowlanego zgodę na użytkowanie budynku, a drogowcy po raz pierwszy włączyli sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Polnej, zmodernizowanym ze środków galerii Korona. Sygnalizacja na razie tylko wysyła żółte sygnały, ale w środę rano powinna już normalnie działać. Udrożnimy też wszystkie ulice - zapowiada Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. Na wszystkich ulicach prowadzących do tego obiektu zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania. Oficjalne otwarcie galerii zaplanowaliśmy na godz. 9 w środę. - Ale drzwi będą otwarte już od godz. 8 - zapowiada Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu galerii Korona. - Dla pierwszych klientów nasi najemcy przygotowali specjalne oferty, m.in. wysokie rabaty i promocje - dodaje. Świętowanie otwarcia z udziałem uczestników programu „Mam Talent” ma potrwać 5 dni.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... srode.html

P.S.
Nie wiedzieć jak się pisze nazwisko Pana Marka to trochę hm.. obciachowe...
Mogli skorzystać z naszego forum przecież to nic nie kosztuje :wink:
ice pisze:Prezentacja win Marka Kondrata.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 15 maja 2012, o 20:36

Może WORD im zrobił autokorektę. :D

To kto jutro zrobi forumową fotorelację z otwarcia? :)

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 15 maja 2012, o 21:48

fazeusz pisze:
Michal K pisze:Pomysł z płatnym parkingiem jest doskonały i galeria Echo też powinna pójść tym tropem.

Pomimo, że GE dysponuje bardzo dużym parkingiem, to w weekendy ciężko bez żadnego problemu znaleźć wolne miejsca parkingowe. Dlaczego? Dlatego, że 1/3 miejsc jest zajęta przez pracowników GE. Dziwię się, że jeszcze GE nie zrobiła z tym porządku, bo gołym okiem widać, że parking w 1/4 zapełnia się już o 8.45. Czy po to budowaliście tak duży parking?
Tak, tak powinni wprowadzić w galerii Echo opłatę 2 zł za godzinę, wszak ludzie pracujący na kasach w Tesco zarabiają podobnie jak pracownicy wielkich biurowców w Warszawie...
Parking był budowany dla klientów, a nie dla pracowników.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 16 maja 2012, o 07:12

Po pierwsze, klientami Galerii Echo są również najemcy, których pracownicy też muszą jakoś dojechać i gdzieś zostawić auto.

Po drugie, może pozwól, że Galeria sama będzie decydować, co jej się bardziej opłaca.

Po trzecie, śledząc szereg wątków na tym forum zaczynam mieć wrażenie, że posiadanie samochodu i poruszanie się nim po mieście to co najmniej wykroczenie, a na pewno niecny występek wobec całej ludzkości, a za bycie kierowcą każdemu należy się z automatu jakaś kara.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 16 maja 2012, o 09:59

Galeria Korona otwarta dla klientów

Na wieczornej uroczystości z udziałem około półtora tysiąca zaproszonych gości otworzono Galerię Korona w Kielcach. Nowoczesny obiekt handlowy w centrum miasta udostępniony będzie już mieszkańcom.

Właściciel Galerii Korona, Dariusz Miłek podkreślał wyjątkowy charakter nowo otwieranej przestrzeni. Szukaliśmy dobrej lokalizacji i w Kielcach udało się nam ją znaleźć w Kielcach – stwierdził.

Dariusz Miłek liczy, iż Galeria Korona nie doprowadzi do wymarcia handlu w ścisłym śródmieściu Kielc. „Dotychczasowe doświadczenia innych miast, np. Poznania wyraźnie wskazują, że po wybudowaniu galerii handlowej w centrum ożywiają się także sąsiednie ulice” – stwierdził właściciel Galerii.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski powiedział tuż po przecięciu wstęgi, że otwarcie Galerii Korona jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Kielc. I są co najmniej dwa tego powody. „Udało się zagospodarować ze znakomitym efektem bardzo istotny fragment miasta, ponadto galeria ta pozwoli na utrzymanie handlu na bardzo wysokim poziomie. Konkurencja może sprawić, że mieszkańcy regionu przestaną jeździć na zakupy do Krakowa czy Warszawy” – stwierdził Wojciech Lubawski.

W Galerii Korona na powierzchni 37 tys. metrów kwadratowych mieści się 150 lokali handlowych i usługowych. W obiekcie ma być zatrudnionych około tysiąca pracowników, dla klientów przygotowano natomiast tysiąc miejsc parkingowych. Prezes Dariusz Miłek poinformował, że parking będzie płatny, by uniknąć pozostawiania w nim samochodów przez osoby nie będące klientami Galerii Korona

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Galeri ... 2b59d.html

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 16 maja 2012, o 19:16

Film z otwarcia z kanału itvSejmikKielce: http://www.youtube.com/watch?v=duE45ptbifI

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 16 maja 2012, o 19:25

Wg mnie galeria jest wewnątrz bardzo fajna.
Europejsko.
Fajne tablice informacyjne.
Dzisiaj tam jest trochę za ciepło, może jak będzie mniej ludzi, klimatyzacja będzie się lepiej sprawować.

Niestety Korona nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi o sklepy - w tym temacie jest wielka lipa.
Następnym razem może wstąpię tam na Big Maca, ale raczej nie na zakupy, chyba że do Empiku, Piotra i Pawła lub Multikina.
Korona niestety nie zatrzyma mnie w Kielcach na zakupach.
Nadal oprócz GE pozostaje Warszawa i Kraków. Szkoda...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 16 maja 2012, o 19:50

Też byłem, widziałem. I niestety szału nie ma. Galeria sama w sobie fajna ale sklepy słabe i strasznie dużo pustostanów. Kurcze, nawet nie bardzo gdzie było jakiegoś loda zjeść. Mają jeszcze dużo pracy przed sobą, jeżeli chcą konkurować z Echem.
pletwa

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 18 maja 2012, o 08:52

Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie Korony. Może dlatego że byłem tylko przez 1h w dniu otwarcia gdzie było miliard ludzi.

Przede wszystkim cała galeria jest postawiona do góry nogami. Parking - zamiast podziemny to na dachu, ciasny i tak naprawdę ciężko będzie się do niego przyzwyczaić, w środku można było zrobić proste alejki ale projektant postawił 3 wysepki. Tam chyba nie ma normalnej prostej alejki:)

Właśnie to szaleństwo...mi się bardzo podoba. Nie jest to banalny budynek, klocek jak GE. Oczywiście ma to swoje minusy - mam wrażenie że jest ciasno - ale jak na to spojrzeć to budynek może się podobać.

Jeżeli chodzi o marki to się nie wypowiem bo się nie znam:)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 18 maja 2012, o 13:46

Ja w Koronie jeszcze nie byłem, ale wydaje mi się, że właśnie układ owalny (taki jak w Koronie czy Złotych Tarasach) jest najbardziej czytelny i wygodny.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 18 maja 2012, o 15:01

Zwiedziłem po raz drugi koronę tym razem autem, jak dla mnie parking.... ciężki, strome i zawijane zjazdy i wjazdy, jakiś taki ciasny i w porównaniu z Echo ... nie ma porównania.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 18 maja 2012, o 17:38


Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 19 maja 2012, o 13:32

Byłem, widziałem. Jest widoczna przestrzeń ale głównie przy windzie centralnej. Alejki miedzy sklepami na wyspie, a tymi po zewnętrznej stronie GK, są jak dla mnie wąskie. Wydawałoby się, że toaleta w jednym miejscu, najbardziej oddalonym od wejść to za mało. Ale jednak jak wszedłem do GK od Warszawskiej, to przy Multikinie i toaletach byłem w ciągu chwili. Jedne schody ruchome zepsuły się ponoć w dniu otwarcia i do tej pory nie działają (od strony ul. Warszawskiej, prowadzące z poziomu 1 na 2). Przy wejściach z galerii na parking brakuje częściowo tych gumowych podłóg. Winda od strony Warszawskiej wygląda masywnie i nie pasuje do całości. Postawiony taki klocek na środku alejki. Dodatkowo widać brzydkie podłoże, które jest pod windami. Wchodząc od ul.Polnej i idąc dalej alejką równoległą do ul. Radiowej i dalej aż do ul. Warszawskiej, miałem wrażenie, że idę po linii prostej.

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 19 maja 2012, o 16:07

Ja też byłem i widziałem. :)

Na zewnątrz:
Ogromny plus za sam budynek. W pełnym słońcu wygląda doskonale.
Kostka przed galerią położona została rzeczywiście dość niedbale, niektóre płytki są już popękane, pod nogami czuć nierówności - ta część do poprawy. Jajo przed galerią na wizualizacjach było zdecydowanie bardziej metaliczne i lustrzane - tego niestety jeszcze (?) nie ma. Nie ma też znanej z filmiku promocyjnego z wizualizacjami wody ściekającej pod pomostem prowadzącym do wejścia na poziomie "0". Wygląda to tak jakby z tego pomysłu zrezygnowano.
Bardzo, bardzo dobrze się stało, że pozostawiono drzewa przed galerią wzdłuż Warszawskiej. Doskonale komponują się z okolicznym terenem i samą galerią.
Jedna z szyb tworzących dach nad wejściem do galerii zdążyła już popękać:
Obrazek

Parking:
Zdecydowanie bardziej wymagający i skomplikowany w porównaniu z parkingiem Galerii Echo. W niektórych miejscach jest dość ciasno. Tłoku dziś nie było więc większych problemów z parkowaniem też nie. Na ostatnim poziomie parkingu jakieś barany zdążyły już pomalować ścianę ohydnymi tagami.

Wnętrza:
Tu też jak najbardziej na plus. Moim zdaniem przestrzeni jest naprawdę dużo, wnętrza zostały wykonane porządnie i z wyczuciem estetyki. Co do sklepów już się wypowiadałem więc nie ma powodu abym się powtarzał, nadmienię jeszcze, że hitem zdecydowanie jest akwarium z rekinem w Gin-Ger Club (to może być strzał w "10" i duży komercyjny sukces) i sklep zoologiczny (jeszcze nie widziałem sklepu zoologicznego, który funkcjonowałby niemal jak zoo; w środku było mnóstwo dzieciaków z rodzicami).

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 19 maja 2012, o 18:48

Też byłem dziś i szybki spacer zrobiłem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne co do wnętrza. Choć patrząc z zewnątrz wydaje się wielka a jednak w środku malutka i szybko można obejść po obwodzie. Jak dla mnie ok bo nie lubię molochów. Choć szkoda ze jakoś nie zakryli sufitu. Te szare blachy na kształ starej falistej blachy bardzo robią przytłaczające wrażenie, żeby choć kremowe były to nie rzucałyby się tak w oczy. Food court lekko też zawiódł znacznie elegantszy w echu.
Masa lokali jeszcze pozaklejana i nie wiadomo co będzie to sprawia negatywne wrażenie, ale to pewno po wakacjach się ustabilizuje dopiero, więc czas pokaże. W kilku trwały prace. Co do doboru sklepów nadzieje spełzły na niczym póki co. Większość to samo co w echu, no może kilka innych. Galeria ma idealną lokalizację, znacznie lepszą architekturę ale zbyt mała różnorodność sklepów w porównaniu z echem, byśmy mogli liczyć na walkę cenową o klienta. Skoro echo było pierwsze i zebrało większość masowych sieciówek, powinni postawić na inne znane i popularne choć nie te najdroższe marki. Ubraniowo brakuje river island. Oferta wyposażenia wnętrz, dodatków i drobiazgów żadna. Tylko Zara Home, brakuje bardzo DUKI, nanu nana i flo, to by zachęciło klienta, a tak to ciężko.
Podsumowując fajny obiekt, zbyt pospiesznie otwarty, liczę że zamknięte sklepy coś spełnią z moich oczekiwań.
Aha wjazdy na parking to porażka, wiadomo ciasno ale mogli je trochę poszerzyć. Wielki minus za to.

ODPOWIEDZ