City Core - Biznes Park Kielce, al. Solidarności

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 14 maja 2012, o 07:41

Koło Exbudu staną biurowce. Za 100 mln zł
Kieleckie Centrum Biznesu rośnie w siłę. W miejscu obecnego parkingu przy dawnym biurowcu Exbudu ma powstać kompleks czterech biurowców, w których znajdzie się aż 6 tysięcy miejsc pracy. Już trwają negocjacje z przyszłymi najemcami
- Prowadzimy rozmowy z bardzo poważnymi firmami - zapewnia Dariusz Durlej, dyrektor handlowy Kieleckiego Centrum Biznesu.
Inwestycja KCB ma kosztować 100 milionów złotych. Każdy z budynków ma mieć osiem pięter, a wszystkie znajdujące się tam biura będą miały klasę A - najwyższą w tego typu ocenach. Oznacza to m. in. najwyższej jakości wyposażenie pomieszczeń, pełną klimatyzację czy przesuwane ściany.
Wybudowany zostanie także kryty parking na około półtora tysiąca miejsc.
Cały kompleks przeznaczony będzie głównie pod firmy z branży IT i outsourcingowej. Ta druga polega na zlecaniu zewnętrznej firmie konkretnych zadań zwykle realizowanych wewnątrz firmy. Dobrym przykładem są centra rozliczeniowo-finansowe czy biura obsługi klienta. W Kieleckim Centrum Biznesu działa już Call Center Inter Galactica, gdzie zatrudnionych jest tysiąc osób. Zaczynali na powierzchni 100 mkw., potem przenieśli się na 300 mkw., aż w końcu wynajęli aż 1600 mkw.
Jak podkreśla Dariusz Durlej, IT i outsorcing (BPO) to najbardziej przyszłościowe branże, nastawione na profilowo wykształconych młodych ludzi.
- Polska jest w tym względzie bardzo konkurencyjna, ludzie są tu wydajniejsi niż gdzie indziej. Niestety, Kielce negatywnie wyróżniają się w tym względzie. Nie ma Kielc na mapie pogody, ale nie ma i na polskiej mapie BPO czy IT - ubolewa Durlej. Dlatego Kieleckie Centrum Biznesu chce to zmienić - już prowadzi rozmowy z rektorami Politechniki Świętokrzyskiej i Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach i planuje spotkania z rektorami kolejnych szkół wyższych. Wszystko po to, by już teraz rozpocząć kształcenie studentów pod kątem pracy w firmach, które w przyszłości znajdą się w nowym kompleksie biznesowym przy alei Solidarności.
Ma on zostać wybudowany na pięciu hektarach w miejscu obecnego parkingu przed Kieleckim Centrum Biznesu. Wszystkie cztery budynki będą miały łącznie 36 tys. mkw powierzchni biurowej. W jednym biura będą przeznaczone na sprzedaż, w pozostałych trzech na wynajem. - Firmy mogą przyjść do nas już teraz i rozkręcać działalność w starym budynku, a potem przenieść się do nowych. Tak zrobiło właśnie C.C.I.G. - tłumaczy Dariusz Durlej.
Biurowce mają być gotowe w drugiej połowie 2014 roku.
źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ln_zl.html

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 14 maja 2012, o 10:31

Mam dziwne wrażenie, że 100 mln za 4 biurowce klasy A to dziwnie mało... :roll:

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 14 maja 2012, o 12:22

MeehoweCK pisze:Mam dziwne wrażenie, że 100 mln za 4 biurowce klasy A to dziwnie mało... :roll:
Też coś mi nie pasuje, może złotówki im się z euro pomyliły;)

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 14 maja 2012, o 17:11

Nie lepiej dwa na 16 pięter zamiast cztery po 8?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 14 maja 2012, o 19:39

Trzebaby czekać ponad 2 lata na mpzp. A tak - łatwiej o w/z...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 14 maja 2012, o 19:46

Pewnie, że byłoby lepiej, ale zapewne duuuuużo drożej. Czekam na jakieś pierwsze koncepcje i wizualizacje.

Ja sam (o czym już chyba kiedyś pisałem) jestem wielkim fanem biurowców Edison, Newton i Galileo z Krakowa. A mają one tylko po 10 pięter, więc nie są to ogromne wieżowce. Chciałbym tego typu architekturę w Kielcach.
Obrazek
[zdjęcie użytkownika Scarlock ze strony SkyscraperCity http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 56&page=18 ]

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 października 2012, o 15:45

Biznes Park Kielce

Spółka City Core zbuduje nowoczesny park biurowy na pięciohektarowej działce koło Kieleckiego Centrum Biznesu. W ramach inwestycji powstanie kompleks sześciu budynków klasy A o pow. 6000 m² każdy. Pierwszy budynek ma być gotowy jeszcze w przyszłym roku.

Więcej informacji i wizualizacji w dziale plany - biura na stronie www.inwestycje.kielce.pl

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 października 2012, o 16:25 przez Autor, łącznie zmieniany 1 raz.

rafick
Posty: 34
Rejestracja: 12 marca 2011, o 11:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: rafick » 8 października 2012, o 15:54

na tej 1 wizualizacji mają 13 pięter zamiast 8 docelowo. Niezbyt mi przypada do gustu ten projekt..

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 października 2012, o 16:02

Mnie przypada :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 października 2012, o 16:06

Szkoda, że zasłaniają biurowiec Exbudu
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 8 października 2012, o 16:11

Fajne, proste i estetyczne, na mocna 4. No i sa na tyle wysokie, ze nawet bedzie widac ich "czubki" zza ekranow! 8)
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 8 października 2012, o 17:15

Mnie się bardzo podobają. A najbardziej cieszy mnie, że większość kieleckich biur będzie skupiona w jednej okolicy. Być może wygeneruje to inwestycje towarzyszące.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 października 2012, o 17:44

Myślę, że można nazwać tą okolicę jako "duży zakład pracy", a takie miejsce powinno być priorytetowo traktowane przez miasto. Tyle biur, galeria handlowa, a brak linii jeżdżącej co 5 minut. Wszystkie w cały świat, nawet 4, 30 i 34, które powinny być dużo częściej. Stada autobusów, a potem przez 10-15 minut nic nie jedzie. Dlatego do Galerii Echo, mieszczącej się obok, zapuszczam się najczęściej na rowerze, a czasem wolę iść na Warszawską na przystanek (lub jechać autem). Już pomijam brak dróg rowerowych, bo te kieleckie i tak nie można nimi nazwać.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 8 października 2012, o 20:43

Jeżeli zrealizują taki projekt to świetnie, ale najpierw zapowiadali cztery ośmio-piętrowce a teraz zdecydowali się jednak na niemal dwukrotnie większą kubaturę? Pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 października 2012, o 20:44

Etapami.

ODPOWIEDZ