Kredyt na mieszkanie

Dla tych, którzy urządzają, remontują i nie tylko.

Moderatorzy: sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Kredyt na mieszkanie

Post autor: Jarek » 3 sierpnia 2006, o 20:54

Ja biorę w Millennium, były plany że mieli objąć patronactwem całą inwestycję, ale jakoś nie wyszło :( Tak czy owak, papierów ode mnie nie chcieli innych, ale wniosek dalej lezy u analityka więc pieron wie :lol:
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

pankracy

Post autor: pankracy » 4 sierpnia 2006, o 07:55

ja biore w PLN w PeKao SA (oferta dla Kolporter Development) chyba najlepsza jak narazie na rynku (a pochodzilem troszku po bankach)

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 4 sierpnia 2006, o 20:41

pankracy pisze:ja biore w PLN w PeKao SA (oferta dla Kolporter Development) chyba najlepsza jak narazie na rynku (a pochodzilem troszku po bankach)
O nie - nic wspólnego z PekaO :) Zresztą wolę w CHF.... :-) No i minimum formalności :P Dziś dzwonili do mnei z Mille, miesiąc czekałem na decyzję, ale żadnych dokumentów z Kolportera nie chcieli- zresztą za pierwszym razem nic nie zanosiłem bo już mieli wsyztsko :-)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 sierpnia 2006, o 20:42

To moze osobny temat o kredytach,co? :)

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Hipoteczne

Post autor: Jarek » 4 sierpnia 2006, o 22:18

autor pisze:To moze osobny temat o kredytach,co? :)
A wiesz, że to niezły pomysł :) będzie możana podzielić się informacjami odnośnie kredytów, co, gdzie, jaka procedura i jak szybko. Np nie wiedziałem że PeKaO miało specjalne warunki dla Kolportera :)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Millennium

Post autor: Jarek » 4 sierpnia 2006, o 22:34

Moje doświadczenia z Millennium - Centrum Kredytów Hipotecznych na Warszawskiej. (finansowanie - inwestycja Kolportera)

1. Ilosć dokumentów - minimalna
- 2. dokumenty ze zdjęciem
- zaświadczenie o zatrudnieniu - dostepne na stronie banku - ważne 2 m-ce,
- wyciąg z rachunków (może być wydruk z Internetu), 3 ostatnie wyciągi kart kredytowych,
- umowa z developerem, harmonogram spłat, rzut lokalu,
- FA z wpłaconymi ew. środkami
Dokumenty odnośnie inwestycji bank już miał, więc nie musiałem się tym zajmować.

2. Obsługa - bez problemowa, kontakt via telefon, e-mail,

3. Czas rozpatrywani wniosku - baaaaaaardzo długi, jesli komuś zalezy na szybkim kredycie to nie ten bank :) Dokumenty złożyłem końcówką czerwca, dopiero dziś mam decyzję od analityka, do podpisania umowy jeszcze trochę.

4. IMHO korzystne warunki, szczególnie ze wniosek składany przed zmianami. Mam założyć bezpłatny rachunek, dodatkowo ichniejsza karta kredytowa.

Obsługa/koszt kredytu/formalności - 5
Czas rozpatrywania - 3

Na szczęcie mi się nie spieszyło :-) Więc dla mnie mocne 4+
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 6 sierpnia 2006, o 20:25

To ja może o kredycie w mBanku. Załatwiam go jak na razie przez biuro przedstawicieli doradców Expandera w Kielcach.
Jest to kredyt w CHF oczywiście o oprocentowaniu 2,6 - 2,8 w skali roku. Do czasu uzyskania wpisu do księgi wieczystej oprocentowanie jest wyższe o 1 proc.
Dokumentacja potrzebna do uzyskania kredytu jest praktycznie identyczna jak ta która opisał wyżej Jarp plus dokumenty odnośnie inwestycji czyli prawomocne pozwolenie na budowę, wypis z księgi wieczystej działki...

Obsługa:
- praktycznie bezbolesna bo większość załatwiają doradcy finansowi Expandera, bo oni tez z tego kasę mają,
- o wszelkich sprawach informowany jestem telefonicznie lub mailowo przez doradcę Expandera (czyli mój kontakt z bankiem jest praktycznie żaden).

Zalety:
- to co przeważyło, czyli mam juz konto w mBanku i nie musze zakładać nowego
- i najważniejsze w mBanku mogę sobie nadpłacać kredyt dowolnymi sumami bez żadnych prowizji a to co zostanie automatycznie będzie przeliczone i rozłożone na miesięczne raty
- a wszystko to przez internet, czyli to co lubię najbardziej :)
- długi okres kredytowania - do 45 lat. Na taki okres się zdecydowałem, żeby nie zabić się ratami na początku kiedy kasa będzie mi potrzebna na wykończenie mieszkania. Potem aneks do umowy i zmiana kredytowania na np. 25 lat kosztować mnie będzie 50 zł.

Wady:
- dłuuuuuugi okres rozpatrywania wniosku. Podobnie jak Jarp złożony pod koniec czerwca i jeszcze końca procedury nie widać. Dobrze, że na razie pierwsze raty mogłem zapłacić z własnej kieszeni i czasu mam sporo, bo bym się na pewno denerwował,
- jak już napisałem w wątku dot. Condite bank robi duże problemy związane z aspektem prawnym cesji między Condite a Kolporter Development. Powoduje to ciągłe wycieczki moje między Expanderem a Kolporterem. Na szczęście inwetor staje na wysokości zadania (ma u mnie bardzo duży plus!) i ma juz tą sprawę wyjaśnić sobie sam z mBankiem już bez mojego pośrednictwa.

A ocenę wystawię jak już podpiszę umowę kredytową :)
Łukasz

turia
Posty: 82
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, o 18:33

Post autor: turia » 23 sierpnia 2006, o 21:46

A może ktos bierze/ brał kredyt w PKO BP we CHF????????? i może cos doradzić

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 23 sierpnia 2006, o 22:47

Na forum GW jest dział poświęcony kredytom. Można poczytać/zapytać :)

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=624

I jeszcze pare linków dla kredytobiorców :)

http://www.expander.pl/expander/index.j ... &page=text
http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3403539.html
http://biznes.onet.pl/5,1341293,prasa.html
http://www.krn.pl/krajowy-rynek-nieruch ... 166_0.html

generalnie trzeba na bieżąco sprawdzac bo takie artykuły szybko się odaktualniają :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Millennium

Post autor: Jarek » 24 sierpnia 2006, o 07:02

Dwa miesiące i kredyt już mam :-) (trzeba być głupim ciesząc się z pętli na szyii :D)

Wczoraj podpisałem umowę, jeszcze tylko US i opłata 19 PLN za umowę cywilną i do developera po pieczatke na cesji. I już ;-) A no i znaczki za 15 PLN na pełnomocnictwo.

Odnośnie kosztów dodatkowych:

- za rachunek w Mille - 0 PLN
- ok 20 PLN miesięcznie ubezpieczenia na życie
- ok 65 PLN miesięcznie przejściowego ubezpieczenia, do momentu ustanowienia hipoteki

Ichniejszej kredytówki nie brałem, więc bez kosztowo całość w sferze prowadzenia rachunku.

Ogólnie potwierdzam swoją wcześniejszą ocenę - mocne 4+
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Piotrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 lipca 2006, o 14:48
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Piotrek » 25 sierpnia 2006, o 12:52

To może ja też się pochwalę.
Po miesiącu szukania i załatwiania wreszcie wczoraj dostałem pozytywną opinię analityka banku. Czyli mogę podpisywać umowę :-)
Kredyt wziąłem w jedynym znanym mi banku który sensownie podchodzi do osób prowadzących działalność gospodarczą (nie mających umowy o prace) czyli w "Santander Consumer Bank". Mało znany bank ale obsługa pomocna i sympatyczna. No i najważniejsze nie wymagają PIT'u! Jeżeli ma ktoś 30% wkładu własnego to wystarczy procedura uproszczona (tak to nazywa bank) i deklaracja klienta o wysokości dochodów. Super sprawa.

Warunki.
Kredyt w PLN. Oprocentowanie WIBOR6M+1% czyli 5,29 na dzisiaj.

Dodatkowe opłaty:
Tu sporo:
~ 2000zł ubezpieczenie ryzyka hipoteki.
~ 50zł miesięcznie ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy.

W sumie chyba nie najgorzej. Dla mnie 4+

Pochwalcie się jakie oprocentowanie dostaliście?
Piotrek

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 sierpnia 2006, o 13:46

Ja dostałem w marcu :P To też sie liczy? :D
Brałem w Banku Śląskim w złotówkach. WIBOR 6M + 1% (wtedy 5,14%). Żadnych prowizji, marż czy innych ubezpieczeń na życie. Jedyna opłata dodatkowa jaką poniosłem to 85 zł za weksel przy podpisywaniu umowy :P Ja bym dał 5, ale jeszcze nie mam wypłaconej pełnej kwoty kredytu bo w transzach płaca SM za mieszkanko.
Narazie bezproblemowo
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Oprocentowanie

Post autor: Jarek » 25 sierpnia 2006, o 14:26

Ja na dzień dzisiejszy w CHF 2,92 :-)
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

ja FORTIS przez Expandera...

Post autor: maju » 31 sierpnia 2006, o 20:53

...pozdrawiam p. Łukasza, bez niego chybabym nie dał rady...strasznie to było skomplikowane wszystko....kredyt w CHF załatwiony w miesiąc..bez prowizji od przyznania,..oprocentowanie LIBOR 6M +1,3 marży= 2,96 na ten moment, generalnie OK, z tym ,że w samym FORTISIE przedstawiciel niekompetentny nieco , musiałem przypominać mu jakie dokumenty mam jeszcze podpisać.... :shock:

lucas
Posty: 88
Rejestracja: 28 grudnia 2005, o 14:00

Post autor: lucas » 2 września 2006, o 17:26

Widzę, że idzie Wam prawie jak po maśle z tymi kredytami, a ja dalej przesyłam sobie papierki z mBankiem. Mają naprawdę niezłą ofertę jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, ale ludzie którzy tam pracują to jakieś nieporozumienie. Dział analityczno-prawny w centrum kredytowym mBanku w Lublinie to mieszanina obojętności i niekompetencji. Mimo, że spełniam warunki zdolności kredytowej to cały czas czepiają się cesji praw i obowiązków z Condite na Kolporter Development. Ostatnio zażyczyli sobie prawomocny dokument przeniesienia zezwolenia na budowę na Kolportera. Twierdzą ponadto, że w kpa nie ma słowa cesja itp... W każdym razie kłody pod nogi, jakby w ogóle im nie zależało na tym, że chcę ich utrzymywać przez conajmniej kilkanaście lat.
Rozmawiałem w ludźmi, którzy w Condite kupili mieszkania i też starają się o kredyt w mBanku. W ich przypadku też przypomnina to drogę przez mękę. Jedna Pani przychodzi do Condite z płaczem i przeprasza za opóźnienia w ratach, bo ciągle (od ponad 3 miesięcy!) zmaga się z niekompetencją mBanku. Na szczęście Kolporter jest na tyle solidną firmą, że w takich przypadkach nie ma mowy o konieczności płacenia odsetek za wpłaty opóźnione w stosunku do harmonogramu. Kolejny plus dla tej firmy!

Podsumowując... Mimo naprawdę konkurencyjnych warunków mPlanu zdecydowanie odradzam ten bank, zwłaszcza jeśli komuś zależy na czasie. Zero zaangażowania, niekompetencja, prawnicy chyba po wieczorówce - generalnie szoda nerwów.
Ja dałem im ostatnią szansę, w poniedziałek wysyłam im to co chcieli i jeśli jeszcze raz coś wymyślą, to przeleją czarę goryczy i zmieniam bank.
Łukasz

ODPOWIEDZ