Ulica Kaczyńskiego

Do wyrzucenia, poprawy.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Sirek1

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 8 grudnia 2011, o 19:03

Przynajmniej nie śmieją się z nas a raczej z samej ulicy i trafności nadania jej takiego a nie innego patrona :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 grudnia 2011, o 19:33

Co do nazwy; zawsze mogło być gorzej, mógł być pomnik. Co do ulicy, to pierwszy krok do ucywilizowania tej okolicy.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 8 grudnia 2011, o 22:35

mozna bylo znalezc lepsza ulice
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 8 grudnia 2011, o 23:04

Zgadzam się :) Najlepsza byłaby jakaś nowoprojektowana na Niewachlowie albo w Dyminach ;) Nowosilnicznej nie powinni ruszać i upolityczniać :/
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 9 grudnia 2011, o 18:09

U nas tylko ulica, a w Podsarniu... Szkoła padła "ofiarą" Kaczyńskich.
http://www.gadu-gadu.pl/lech-i-maria-ka ... dium=hover

Mirek
Posty: 87
Rejestracja: 24 października 2006, o 14:53
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mirek » 9 grudnia 2011, o 23:32

Z pewnością prezydent, jak i wiele innych osób, które z Nim zginęły zasługują na upamiętnienie i na pewno mogłaby się znaleźć godniejsza ulica.
A ofiarą to padło wiele osób, ale nie ofiarą Kaczyńskich ale braku umiejętności samodzielnego myślenia.

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 9 grudnia 2011, o 23:58

To są ofiary Wybiurczych źródeł informacji

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 10 grudnia 2011, o 08:16

Mirek@: Możesz mi powiedzieć czym sobie zasłużył na to aby od razu dawać Mu ulice, mosty, aleje w całej Polsce ? To, że zginął tak jak zginął nie czyni z niego bohatera... Lepiej by zrobili, gdyby ta ulica nadana była Śp. Przemysławowi Gosiewskiemu, bo on działał tu w regionie i pewnie wiele rzeczy, które dzisiaj mamy w Kielcach i województwie są tak naprawdę tylko dzięki Śp. Gosiewskiemu.

Ale skończmy z tą polityką na forum, bo każdy ma swoje racje i nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

m07m10
Posty: 162
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, o 21:18

Post autor: m07m10 » 10 grudnia 2011, o 08:40

Ciekawe, jak głosował patron tej ulicy, gdy w 1999 roku głosowano reformę administracji, gdzie nie było miejsca dla naszego województwa? Pamiętacie? A dlaczego prezydent Kwaśniewski nie ma żadnej ulicy, a powinien miec moim zdaniem złoty pomnik, bo to on przecież zawetował likwidację naszego województwa. Chyba nie wszyscy pamiętają.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 10 grudnia 2011, o 12:40

Powinna być ul. Rzeczna (to dawny ślad rzeki Silnicy), a nie Kaczyńskiego. Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął. To już Gosiewski (w CK) byłby lepszy, choć na pewno nie wśród śródmiejskich uliczek. OSOBIŚCIE PREFERUJĘ W ŚRÓDMIEŚCIU NAZWY PRZYMIOTNIKOWE POCHODZĄCE OD PRZEDMIOTÓW, ZJAWISK, A NIE OD OSÓB.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 10 grudnia 2011, o 14:58

michal_ck pisze:Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął.
No proszę Cię... Mam nadzieję, że to sarkazm. Inaczej mielibyśmy dziesiątki bohaterów narodowych dziennie bo tyle osób ginie codziennie na drogach, w wodzie czy w powietrzu... Sama śmierć (tragiczna czy naturalna) nie predysponuje do bycia bohaterem.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 10 grudnia 2011, o 17:16

Pewnie, że sarkazm.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Tam91
Posty: 245
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, o 15:51
Lokalizacja: Kielce/Lublin

Post autor: Tam91 » 10 grudnia 2011, o 17:50

michal_ck pisze:Powinna być ul. Rzeczna (to dawny ślad rzeki Silnicy), a nie Kaczyńskiego. Kaczyński jest bohaterem narodowym bo zginął. To już Gosiewski (w CK) byłby lepszy, choć na pewno nie wśród śródmiejskich uliczek. OSOBIŚCIE PREFERUJĘ W ŚRÓDMIEŚCIU NAZWY PRZYMIOTNIKOWE POCHODZĄCE OD PRZEDMIOTÓW, ZJAWISK, A NIE OD OSÓB.
A ja preferuję ogórki... to może ogórkowa? ale nie... moje preferencje nikogo nie obchodzą podobnie jak Twoje. Kaczyński w moim mniemaniu w tym przypadku jest symbolem katastrofy, która miała miejsce w smoleńsku i wydaje mi się, że w tym kontekscie został uhonorowany nazwą ulicy.
Druga sprawa:
Argument, że już się z nas śmieją mam głęboko w poważaniu. Kto się śmieje? Internetowi bohaterowie? Ja też mogę się naśmiewać z lotniska im. Wałęsy w Gdańsku... Ha ha ha... nadali imię TW Bolka lotnisku... gości, który nie umie sklecić dwóch zdań po polsku i do tego jeszcze gościu żyje!! za życia mu pomniki stawiają... ha ha ha... i co? wydaje mi się, że w środowisku zbliżonym do PiS może to budzić śmiech... Czy to jest wymiar obciachu?

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 10 grudnia 2011, o 18:02

Problem w tym, że Lech Kaczyński w przeciwieństwie do Lecha Wałęsy, nie dostał pokojowej nagrody Nobla - a jej nie przyznają internauci... Jeszcze chcesz się pośmiać?

Każdy ma swoje preferencje polityczne i każdemu Kaczyński kojarzy się inaczej - np. mnie się kojarzy głównie z cytatem "spieprzaj dziadu" i kiepską prezydenturą.

Dlatego uważam, że ulice najlepiej nazywać neutralnie politycznie (Rzeczna to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, podobnie jak Nowosilniczna).

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 10 grudnia 2011, o 18:07

Odpuśćmy sobie tą dyskusję, bo pewnie do niczego to nie doprowadzi... Pamiętajmy, że w tamtym szczególnym momencie również radni PO głosowali za tą nazwą.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ