Centrum Narciarskie Stadion i Telegraf

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 8 listopada 2011, o 10:47

Jakby tak jeszcze podwyższyć Telegraf o jakieś 200 m... :wink:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

mimoon
Posty: 23
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, o 18:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mimoon » 8 listopada 2011, o 16:32

ColinCk pisze:Myślę że to ta inwestycja zupełnie zmieni jakość jazdy na Telegrafie. Brawo.

Czy są plany poszerzenia stoku?
już jest poszerzony :wink:

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 8 listopada 2011, o 17:35

ColinCk pisze:Myślę że to ta inwestycja zupełnie zmieni jakość jazdy na Telegrafie. Brawo.
Jaką znowu jakość jazdy? Chyba nijakość. :roll:

Jeśli ta inwestycja zmieni również ceny wyciągu na wyższe to nadal będę wolał jechać na Słowację czy choćby do Białki gdzie ceny są podobne a bywają i niższe.

Ale zmiany cieszą. Dobre miejsce na rozgrzanie stawów przed sezonem.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 8 listopada 2011, o 18:13

No włączając nocleg i podróż to myślę, że są zdecydowanie tańsze :)
pletwa

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 8 listopada 2011, o 18:50

Popełniasz pospolity błąd - stawiasz cenę zjazdu z Telegrafu obok ceny zjazdu np. na Chopoku z uwzględnieniem kosztu dostania się tam i pobytu. Ale jeśli policzysz choćby koszt jednej minuty zjazdu to Telegraf niestety nie ma szans.

Co to jest 20 zjazdów z Telegrafu? Nic. A do tej pory kosztowało to 60 zł. Jeśli teraz podniosą cenę do 80-90 zł to mamy wartość całodniowego karnetu w górach. Wolę wstać wcześnie rano, wsiąść do auta z dwoma kumplami i dokładając kilkadziesiąt złotych za paliwo wyszaleć się na prawdziwym stoku.

A abstrahuję od samego stoku, ilości miejsca, infrastruktury etc.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 11 listopada 2011, o 20:55

Update z 11.11.11 :-)

Zalożona jest już lina nośno-napędowa, choć jeszcze nie naprężona. Dobiega końca budowa dolnej i górnej stacji. Przyjechały krzesełka, czekają na montaż. Mechanizm, projekt - ze szwajcarskiej firmy Bartholet Maschinenbau AG; silnik napędu - także szwajcarski: Hans Meier AG

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 11 listopada 2011, o 20:59

Update z 11.11.11 - kontynuacja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 13 listopada 2011, o 13:59

Wsiąść wcześnie rano do samochodu, przejechać jakieś 250 km w jedną stronę (zakładając Tatry Polskie), postać w korku przy wyjeździe z Krakowa i znaleźć miejsce do zaparkowania, pojeździć kilka godzin (nie można przesadzić bo przecież trzeba do domu jakoś wrócić), wyjechać już późnym popołudniem, znowu korki na zakopiance, w Kielcach późnym wieczorem. Idealny plan:)

I oczywiście lepszy niż kilkugodzinny wypad na nartki w weekend albo wieczorkiem po pracy na jednym ze stoków w naszym regionie.

Wg mnie nikt tutaj nie próbuje przekonać, że Telegraf, Szkocznia czy którykolwiek z naszych stoków może być dobrą alternatywą na tygodniowy wyjazd w góry, ale na 1/2 - razy w tygodniu? Lepiej jest jechać 300 - 500 km w jeden dzień?

bender pisze:Popełniasz pospolity błąd - stawiasz cenę zjazdu z Telegrafu obok ceny zjazdu np. na Chopoku z uwzględnieniem kosztu dostania się tam i pobytu. Ale jeśli policzysz choćby koszt jednej minuty zjazdu to Telegraf niestety nie ma szans.

Co to jest 20 zjazdów z Telegrafu? Nic. A do tej pory kosztowało to 60 zł. Jeśli teraz podniosą cenę do 80-90 zł to mamy wartość całodniowego karnetu w górach. Wolę wstać wcześnie rano, wsiąść do auta z dwoma kumplami i dokładając kilkadziesiąt złotych za paliwo wyszaleć się na prawdziwym stoku.

A abstrahuję od samego stoku, ilości miejsca, infrastruktury etc.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 13 listopada 2011, o 22:57

Clavius pisze:Update z 11.11.11 :-)

...

Obrazek

...

Obrazek
Clavius pisze:Update z 11.11.11 - kontynuacja

...

Obrazek
Jestem pod ogromnym wrażeniem! Wygląda to wszystko bardzo profesjonalnie. Przy dobrej reklamie - zwłaszcza w pobliskich dużych miastach jak Kraków, czy Warszawa "nowy Telegraf" może okazać się hitem!

Ogólnie Kielce z roku na rok stają się naprawdę bardzo atrakcyjnym miastem z różnorodnymi atrakcjami do zaoferowania mieszkańcom i przyjezdnym.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 14 listopada 2011, o 08:17

ColinCk pisze:Wsiąść wcześnie rano do samochodu, przejechać jakieś 250 km w jedną stronę (zakładając Tatry Polskie), postać w korku przy wyjeździe z Krakowa i znaleźć miejsce do zaparkowania, pojeździć kilka godzin (nie można przesadzić bo przecież trzeba do domu jakoś wrócić), wyjechać już późnym popołudniem, znowu korki na zakopiance, w Kielcach późnym wieczorem. Idealny plan:)
Wsiąść wcześnie rano do samochodu, przejechał tych 250km w jedną stronę, nie stać w żadnych korkach bo w weekend o 6 rano ich nie ma, pod stokiem do 8 jest pusto, pojeździć cały dzień z przerwą na obiad na stoku i o 21 wyjechać do domu. To nie jest teoria - to jest moja praktyka, sprawdzona przynajmniej kilkanaście razy.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 1 grudnia 2011, o 19:44

Echo Dnia uraczyło nowymi zdjęciami wyciągu krzesełkowego:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /650492398

Niestety już się d*** nie chciało reporterowi ruszyć, żeby sfotografować górną stację, a szkoda.
<klawy tekścik w tym miejscu>

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 1 grudnia 2011, o 20:02

Wygląda to całkiem fajnie. Zastanawiam sie tylko czy właściciel nie przeinwestowal się. Nie wiem ile taki wyciąg kosztuje ale raczej sporo. Biorąc pod uwagę wielkość i szerokość stoku zastanawiam sie po co taki wielki ten wyciąg. Wiadomo że ludzie rzadko jeżdżą po 4 osoby na kanapie ale jeśli by tak było i każde krzesełko byłoby zapełniane czwórkami to chyba by sie zrobiło niebezpiecznie na stoku przy tak dużym zagęszczeniu narciarzy. A żeby to sie zwróciło to chyba ceny sporo wzrosną niestety bo aż takiego przemiału raczej nie bedzie. Ale to tylko moja opinia. Ogólnie na plus bo cos nowego w tym kierunku u nas w górach swietokrzyskich.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 1 grudnia 2011, o 23:32

Jeżeli zainwestował to znaczy, że to przeliczył czy się opłaci. Jak wyjdzie zobaczymy. Ja z chęcią skorzystam.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 4 grudnia 2011, o 17:58

Adasiek CK pisze:Echo Dnia uraczyło nowymi zdjęciami wyciągu krzesełkowego:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /650492398

Niestety już się d*** nie chciało reporterowi ruszyć, żeby sfotografować górną stację, a szkoda.
Apropos! Moze komus zechce sie ruszyc 4 litery i porobic troche fot, nim spadnie snieg. Ja juz nie mam jak fotografowac tej inwestycji, nie ma mnie w Kielcach.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 12 stycznia 2012, o 21:51

Kieleckie stoki w TVN. Będzie kamera na Telegrafie?
Kamerę telewizyjną TVN pokazującą warunki na kieleckich stokach chcą zamontować na Telegrafie właściciele wyciągów. Pomysł spodobał się komisji edukacji i sportu rady miasta.

Pomysł został przedstawiony podczas czwartkowych obrad komisji edukacji i sportu. - Prowadzimy rozmowy z TVN 24 na temat zamontowania na szczycie Telegrafu kamery telewizyjnej - poinformował Paweł Kozłowski, współwłaściciel wyciągów na Telegrafie i Stadionie. Kamery nadawałyby obraz ze stoków narciarskich podczas prognozy dla narciarzy emitowanych w telewizjach TVN.

- Zamontowanie i utrzymanie kamery kosztuje 90 tys. rocznie. Nie stać nas, żeby wyłożyć całą kwotę - mówi Kozłowski. Dodaje, że o dofinansowaniu montażu kamery rozmawiał już z urzędem marszałkowskim.Pomysł spodobał się również radnym z komisji edukacji i sportu. - To świetny pomysł na promocję naszych stoków. Jestem przekonany, że większość widzów, którzy zobaczą prognozę dla narciarzy z Kielc nie wie nawet, że u nas można pojeździć na nartach - stwierdził Jarosław Machnicki, przewodniczący komisji. Radni zadeklarowali pomoc w uzyskaniu środków finansowych na sfinalizowanie inwestycji.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... afie_.html

ODPOWIEDZ