Kielce - Sygnalizacje świetlne

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 29 sierpnia 2011, o 21:27

Przy ulicy Mielczarskiego pomiędzy Grunwaldzką a Urzędniczą pojawiła się sygnalizacja świetlna w związku z planowanymi robotami. Kolejne miejsce będzie pięknie zakorkowane :)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 29 sierpnia 2011, o 22:56

Szit! Ostatnio coraz częściej objeżdżałem korki właśnie przez pustą Mielczarskiego :x

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 22 września 2011, o 13:44

Nowy cykl zmiany świateł pojawił się na skrzyż Krakowskiej z Jagiellońska i Fabryczną / Górników Staszic. Wg Mnie pogorszyli bezpieczeństwo ale nie Mnie to oceniać. Obecnie światła zmieniają się jednocześnie z sygnalizacją na drodze poprzecznej co stwarza niebezpieczne sytuacja. Dziś jadąć ulicą Fabryczną sygnalizator zmianiał światło na zielone (czerwone i żółte) natomiast na Krakowskiej pokazywał żółte. Z tego sytuacja wyszła taka że Ja wjeźdzajać na skrzyż już na zielonym miałem przed soba samochód który wjeżdzał na żółtym bądz pożnym żółtym z Krakowskiej. Wg Mnie powinny się te światła zmieniać z opożnieniem dla każdej ulicy.

Patrzeć tylko jak trafią się amatorzy szybkiej jazdy i jeden wjedzie na pożnym żółtym bądz żółtym a drugi wjedzie na czerwonym i żółtym z drogi poprzecznej i wyjdzie pasztet 8)
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 22 września 2011, o 16:30

Ostatnimi czasy jakieś liczenia (chyba pieszych) się odbywają na skrzyżowaniach w śródmieściu, IX W. , Rogatka, może szykują się do przeprogramowania cyklów sygnalizacji.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 22 września 2011, o 16:37

Zazwyczaj to chyba jednak liczyli samochody. Dziś widziałem na rogu al. 1000-lecia P.P. i Radiowej.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 26 listopada 2011, o 12:39

Rogatka, IX Wieków, Tysiąclecia, Tarnowska... Nie, to tylko studenci liczyli do pracy inżynierskiej u dr Major 8) Czy to będzie później wykorzystane, być może.

###

MZD: Przebudowa ul. Warszawskiej z ul. Konopnickiej i ul. Starą wraz z budową sygnalizacji świetlnej

Termin wykonania - 30.04.2012. Kolejna sygnalizacja świetlna na Warszawskiej - dla mnie do zaakceptowania tylko w przypadki realnego istnienia "zielonej fali". Zakładać nowy wątek?

Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 26 listopada 2011, o 13:11

Trochę odległy termin wykonania. Myślę, że MZD powinien wcześniej pomyśleć o tym skrzyżowaniu, teraz wyjazd z Bocianka jest trudny, a co dopiero jak jeszcze wypuszczą tam autobusy...
Co do zielonej fali, to raczej w Kielcach nierealne... Była/jest zielona fala na Solidarności, ale kierowcy nie potrafią z niej korzystać i w praktyce wygląda to tak, że "najszybsi" dbają pełna parą do następnych świateł, tam czerwone i wszyscy muszą się zatrzymać...

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 listopada 2011, o 14:50

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć logiczność rozwiązania sygnalizacji na skrzyżowaniu Szajnowicza i Massalskiego?
Jadąc Szajnowicza od strony Malikowa dojeżdżam do skrzyżowania z Massalskiego gdzie mam osobne światła dla skręcających w lewo (w Massalskiego) i dla jadących prosto.
Jeśli jest zielone dla skręcających w lewo, to dla jadących prosto jest czerwone, mimo że też mogło by być zielone (mówię o kierunku do centrum). Bez sensu toto, bo skrócone zielone dla jadących prosto to marnotrawstwo czasu i paliwa dla samochodów / autobusów.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 listopada 2011, o 14:56

Zerknij na sygnalizacje dla pieszych i zrozumiesz, a przy okazji zdziwisz sie, ile czynnosci musza wykonac, zeby przejsc 10m na druga strone.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 26 listopada 2011, o 14:59

Ale tam jest sygnalizacja na żądanie. Jeśli nie ma chętnych do przejścia to mogło by być zielone dla samochodów.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Zonzu
Posty: 62
Rejestracja: 5 maja 2007, o 19:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Zonzu » 26 listopada 2011, o 17:39

Nie wiem czemu poprzestawiali sygnalizację na skrzyżowaniu ulicy Łódzkiej z Olszewskiego.
Dla pieszych już nie jest na żądanie, a zaświeca się przy każdym cyklu. Według mnie nie było takiej potrzeby, no chyba że dla rowerzystów, bo już nie trzeba będzie podjeżdżać rowerem pod sam słup do krawędzi jezdni żeby wcisnąć przycisk.
Nie za bardzo natomiast rozumiem zmiany ustawienia włączania się zielonej strzałki dla samochodów jadących ulicą Skrzetlewską i skręcających w prawo w ulicę Łódzką do centrum. Zauważyłem, że strzałka ta zapala się z kilku sekundowym opóźnieniem w stosunku do strzałki na lewoskręcie z ulicy Łódzkiej w ulicę Skrzetlewską. Według mnie takie ustawienie generuje zauważalnie tylko większy korek na Skrzetlewskiej dla jadących od 1-go Maja, bo nie ma dla mnie żadnego innego wytłumaczenia na takie opóźnienie włączania prawoskrętu w stosunku do lewoskrętu.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 26 listopada 2011, o 21:35

Marcinus pisze:Trochę odległy termin wykonania. Myślę, że MZD powinien wcześniej pomyśleć o tym skrzyżowaniu, teraz wyjazd z Bocianka jest trudny, a co dopiero jak jeszcze wypuszczą tam autobusy...
Raczej nie wpuszczą bo w końcu autobusy będą na Świętokrzyskiej (para przystanków).
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 27 listopada 2011, o 20:57

Marcinus pisze:Trochę odległy termin wykonania.
Odległy? :)
Przecież to za chwilę - 5 m-cy do wykonania.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 27 listopada 2011, o 22:16

Dolicz do tego opóźnienie, i postaw się w sytuacji mieszkańców Bocianka (z bloków położonych bliżej Warszawskiej). Już od jakiegoś czasu nie mają wyjazdu na Świętokrzyską, żeby dojechać do zachodniej części miasta muszą wyjechać na Warszawską przecinając 2 pasy ruchu (+bus pas), czekać na środku skrzyżowania na możliwość dalszej jazdy, To nie jest bezpieczne...
Ta inwestycja powinna być przeprowadzona rok temu, gdy był wyjazd z osiedla na Świętokrzyską.
A nie chodziło mi, ze dużo czasu zajmie przebudowa, tylko o to, że zbyt późno chcą się za nią zabrać.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 27 listopada 2011, o 22:31

Legalna zawrotka z Bocianka do centrum jest tak naprawdę dopiero na wysokości Uroczyska... ;)

ODPOWIEDZ