Organizacja ruchu w zrewitalizowanym centrum miasta Kielce

Działamy!

Moderatorzy: sueno, MeehoweCK, Masmix, CKfan, AR, Geodeta, grzebo, maciej, mp, michal_ck, RZ, Kot, Jarek, Oskar, Petras

Aphex1
Posty: 190
Rejestracja: 4 września 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Aphex1 » 9 listopada 2011, o 11:44

W sumie masz rację, mimo wszystko myślę, że MZD będzie, zacytowanym przeze mnie wyżej fragmentem, próbował bronić swojej decyzji.
Cycle chic!

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 9 listopada 2011, o 12:08

No to ja już mam powyżej przygotowany tekst, którym im odpowiem. :)

Zobaczymy zresztą, czy są równie bystrzy, co Ty i to wyłapią.

Ja obstawiam, że wymyślą coś ogólniejszego - no bo w ten sposób to można wybronić tylko Rynek - a co z Małą i Dużą?

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 9 listopada 2011, o 12:19

Wyłapią choćby z tego powodu, że najprawdopodobniej tą dyskusję czytają :wink:
Nie martwiłbym się jednak, bo analiza przedstawiona powyżej przez Grzebo wskazuje jednoznacznie (wg mnie), że kwestia ruchu samochodowego dotyczy całego Rynku. Przyjęcie innej interpretacji sprawiłoby, że dokumentacja stałaby się mocno niespójna i przecząca sobie.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 17 lipca 2012, o 01:08

Radio Kielce pisze: Radny chce debaty o ruchu w centrum Kielc
Kielecki radny Jerzy Pyrek wraz z grupą kilku mieszkańców złożył do przewodniczącego Rady Miasta Tomasz Boguckiego pismo, z prośbą zorganizowanie debaty na temat funkcjonowania centrum miasta. Chodzi w nim m. in. o zakaz parkowania, organizację komunikacji i wykorzystanie parkingu wielopoziomowego.
- 13 lipca, mieszkańcy i osoby prowadzące działalność gospodarczą dowiedziały się, że nie mogą parkować między Rynkiem i ulicą Sienkiewicza, co było możliwe do tej pory. Jeśli chodzi o parking wielopoziomowy, nie jest on w pełni wykorzystany, ponieważ obowiązują tam ceny zaporowe - 3 złote za pierwszą godzinę i 2 złote za każdą następną. Ta część miasta zaczyna umierać. Działa tam około tysiąca przedsiębiorców, którzy zatrudniają 5 tysięcy osób. Część, już zrezygnowała z działalności - twierdzi Jerzy Pyrek.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy, najbardziej skarżą się na brak możliwości parkowania między Rynkiem i ulicą Sienkiewicza. Rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg- Jarosław Skrzydło wyjaśnia, że zakaz parkowania na ulicach Małej i Dużej został wprowadzony po zakończeniu pierwszego etapu rewitalizacji śródmieścia. Po przebudowie Placu Najświętszej Marii Panny, pozostanie tylko kilka wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Jak dodał, mieszkańcy byli o tym informowani.

Nadal możliwe jest parkowanie między ulicą Sienkiewicza i Placem Najświętszej Marii Panny oraz wjazd pojazdów zaopatrzenia, w godzinach od 6, do 12. Wprowadzenie takiej organizacji ruchu narzuca decyzja środowiskowa, wydana dla inwestycji.
No i proszę! MZD wreszcie zaczyna wdrażać uzyskaną na własny wniosek DŚU. SKI interweniowało w tej sprawie bezpośrednio w MZD i organie odpowiedzialnym za ochronę środowiska, tj. u Prezydenta Miasta Kielce. Jeszcze tylko dziki parking przy kwiaciarkach, autobusy ekologiczne i przejazd przez Rynek i osiągniemy całkowitą zgodność.

ODPOWIEDZ