Kielce - oznakowanie miasta

Ulice, mosty, inżynieria ruchu oraz uwagi i propozycje.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1, MeehoweCK, Masmix

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Kielce - oznakowanie miasta

Post autor: halny » 18 sierpnia 2006, o 21:10

halny pisze:To już teraz na pewno widać gdzie powinno być lotnisko -- pomiedzy Częstochową a Radomiem czyli w KIELCACH !!! :lol: A tak na poważnie jeśli przyjdzie kiedys do manewrów administracyjnych to można przyjąć te tereny ale bez kosztownych przenosin administracji. Przyjąć Ich może Region Świetokrzyski na zasadzie kolejnych nowych powiatów bo i tak będą mięć więcej z tego niż w obecnym układzie.
Jestem stały w opiniach :) Jeszcze tak na marginesie RDK Częstochowa powinien poprawić oznakowanie bo trudno znaleść informację gdzie należy skręcić jadąc do Kielc. Wzorem może być np. droga nr. 4 w okolicy Tarnowa . :)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 19 sierpnia 2006, o 13:01

halny wkielach oznakowanie drog jest wogole fatalne... odnoisze takie wrazenie ze jakl stawiali znaki tak kolo 1975 roku to nikt nic nie zmienial i nie uzupelnial.... jak ukradli to nie bylo...

oczyw zaraz uslysze ze sie myle, ze np. na Lodzkiej w okolicach obwodnicy wymienili znaki ale mam nadzije z ewyczuwalna jes tmoja ironia...
cochi

Awatar użytkownika
Daniel
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2750
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Daniel » 19 sierpnia 2006, o 19:56

Kubio pisze:wkielach oznakowanie drog jest wogole fatalne...
Nie sposób się z tobą nie zgodzić :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 20 sierpnia 2006, o 13:01

to trzeba to zmienic.. nie wiem co oni sobie w tym MZDmie mysla... aha i turystycznych oznaczen nie ma... i by sie przydalo zeby taka ladna tabliczke postawili witamy w Kielckim Obszarze Metropolitalnym :)
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 13:06

Fatalne, fatalne, fatalne! Tak moge okreslic oznakowanie. Brak porządnych kierunkow na ulicach do atrakcji turystycznych, brak kiernkow na osiedla i placowki medyczne... dla obcego jest to ogromny problem! Łodz teraz wprowadza (chyba) sytem warszawski, ktory jest praktyczny. U nas by sie przydal i przyjał... no moze oprocz map w gablotach przy ulicach, bo pewnie zaraz by ich nie bylo. A czy kiedys nie bylo w Wyborczej artykulu na ten temat? Cos kojarze...

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 20 sierpnia 2006, o 13:22

aha i jeszcze drogowskazy na hotele... wczoraj bylem we Wroclawiu i tam jest wlasnie cos takiego ogromna tablica z wypisanymi hotelami i do kazadego prowadza tabliczki a nie tak jak u nas postawili jedna tabliczke w Domaszowicach ze sa 3 hotele w cedzynie i potem nawet nie ma tabliczki gdzie skrecic do tych hoteli w cedzynie...

aha mi sie te tabliczki w Wawie bardzo podbaja... (rozwiaznie techniczne) w Kielach za takim ujednoliceniem podpisuje sie obiema rekami...

Na Uroczysku ze dwa-trzy lata temu ŚSM postawil tabliczki dojazdowe do blokow (przy Okrana i Warszawskiej) ale niewiele ich sie ostalo... zanim sie domysla ze znikly i zrobia nowe to zejdzie jeszcze troche czasu
cochi

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 20 sierpnia 2006, o 16:47

system warszawski? moze ktos oswieci mnie tym temacie, czym on sie charakteryzuje
Fajnie ktoś pomyślał w Radomiu, tablice z nazwami ulic są podświetlane

Awatar użytkownika
kaggy
Posty: 265
Rejestracja: 2 marca 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kielce - Barwinek

Post autor: kaggy » 20 sierpnia 2006, o 19:05

nie jest dobrze ale tez bez przesady bo jesli ktos kto dawno w Kielcach nie byl by to przeczytal to moglby ze zgroza pomyslec ze nigdzie sie nie da trafic ;p

Zgadza sie ze nadal sporo brakuje ale nie da sie ukryc ze przybylo oznaczen placowek medycznych czy miejsc takich jak stadion itp

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 19:54

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejski_System_Informacji
andbas pisze:system warszawski? moze ktos oswieci mnie tym temacie, czym on sie charakteryzuje
Fajnie ktoś pomyślał w Radomiu, tablice z nazwami ulic są podświetlane
MSI, czyli Miejski System Informacji:
1. Duuuuuuuuuuze tablice, ktore wskazuja kierunek do dzielnic, znaczacych obiektow, waznych wezlow komunikacyjnych. Sa doskonale widoczne rowniez w nocy.
2. W dzielnicach przy najbardziej uczeszczanych miejscach stoja takie citylighty z mapa.
3. Dzielnice są od siebie oddzielone tabliczkami przy drogach.
4. Na kazdym budynku jest identycznie wykonana tabliczka z nazwa ulicy, pod spodem nazwa osiedla/dzielnicy.
5. Wszystko w jednej tonacji - niebieski, brazowy, czerwony i bialy.

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Miejski_System_Informacji

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 20 sierpnia 2006, o 20:33

aa faktycznie, nawet jakos uwagi specjalnie nie zwrocilem, tak to jest jak sie bywa w stolicy 2-3 razy w roku :(

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 20:34

andbas pisze:[...]tak to jest jak sie bywa w stolicy 2-3 razy w roku :(
w stolicy to ty mieszkasz, tylko troche innego rodzaju 8)

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 20 sierpnia 2006, o 20:56

w stolicy to ty mieszkasz, tylko troche innego rodzaju
to tez niezupełnie ale czuje sie z tym miastem zwiazany bo chwile tu mieszkalem, a i nauki tu pobieralem
wracajac do oznaczenia to taki system podoba mi sie bardzo

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 sierpnia 2006, o 21:03

Mało tego, ze podoba to ulatwia komunikacje, czasem nie trzeba miec mapy nawet...

andbas
Posty: 129
Rejestracja: 3 lipca 2006, o 21:27

Post autor: andbas » 20 sierpnia 2006, o 23:06

co do braku mapy, przypomnial mi sie Reykjavik, podczas mojego pobytu w tym miescie poruszalem sie rowerem, zdazylo sie pare razy ze sie zgubilem, najprosciej bylo wtedy znalezc przystanek autobusowy - na kazdym z nich byla mapa z oznaczeniem miejsca w ktorym jestem, tez fajny pomysl

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 20 sierpnia 2006, o 23:57

ok z tymi oznaczeniami to trzeby cos konkretnego zrobic.

a wiec obok numerow autobusow mpk, zglaszam kolejny punkt do obrad okragloego stolu czlonkow forum inwestycyjnego Kielce pod batuta Jurka...

a teraz na powaznie... trzeba wykazac jakas inicjatywe :)
cochi

ODPOWIEDZ