MPK Kielce

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 7 października 2011, o 21:28

MPK jeśli wypuściło dodatkowy autobus, to tylko po to, aby nie płacić kary za niezrealizowany kurs, a nie po to, aby jeździć zgodnie z rozkładem - na to nie licz.

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 16 października 2011, o 21:16

Obrazek No COmment.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 16 października 2011, o 21:27

To jest jakość w wykonaniu MPK :lol: I do tego z błędem ortograficznym :wink:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 października 2011, o 21:30

Ja sadze, ze to jednak serwis ZTM.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 16 października 2011, o 21:35

A ja myślę, że jednak kierowca :wink: Jeśli w automacie brakuje monet do wydania reszty, wtedy nie przyjmuje monet. Pasażerowie myślą, że automat jest niesprawny i zgłaszają to kierowcy. Kierowca zaczyna się denerwować, bo musi sprzedawać bilety i w końcu daje taką kartkę. Serwis ZTM natomiast bez problemu by uzupełnił monety, bo mają je w dyspozycji i nie muszą takiej kartki dawać :lol:

Oczywiście nie wykluczam, że Autor ma rację.

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 17 października 2011, o 07:53

A niby na jakiej podstawie kierowca ma sprzedawać bilety w momencie kiedy automat nie wydaje reszty. Jest on przecież w pełni sprawny. Pani w kiosku też nieraz żąda odliczonej gotówki. Kierowca zresztą też powinien sprzedawać bilety wyłącznie za odliczoną kwotę (czego na przykład w Krakowie obecnie ściśle przestrzegają).

Jak się nie ma drobnych zawsze można kasę rozmienić u współpasażerów. Kierowca nie jest od sprzedaży biletów!!!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 października 2011, o 09:34

A pasazer nie jest od ponoszenia konsekwencji za to, ze automat nie dziala w pelni sprawnie, szczegolnie ze problemy tego rodzaju pojawiaja sie coraz czesciej w weekendy, co moze oznaczac niedostateczny serwis.

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 17 października 2011, o 10:13

emilus08 pisze:Kierowca nie jest od sprzedaży biletów!!!
Kierowca ma obowiązek sprzedać bilet w przypadku niesprawności automatu.
emilus08 pisze:A niby na jakiej podstawie kierowca ma sprzedawać bilety w momencie kiedy automat nie wydaje reszty. Jest on przecież w pełni sprawny.
Automat, jeśli nie ma monet na wydanie reszty, nie wydaje również biletów i zwraca z powrotem wrzucone monety. Dla przeciętnego pasażera nieprzyjmowanie przez automat monet jest niesprawnością automatu. I raczej ciężko się z nimi nie zgodzić, skoro automat nie spełnia swojej funkcji.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 17 października 2011, o 15:57

Lepsze to niż niewydawanie reszty...
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 17 października 2011, o 20:58

Po za oddaniem monet powinien się pojawić jeszcze komunikat, iż wymagana jest odliczona kwota. I uważam, iż byłoby po sprawie.

Swoją drogą, jestem zwolennikiem poglądu, iż bilet nabywa się przed wejściem do autobusu, a z automatu w środku (a tym bardziej z obsługi kierowcy) korzysta się tylko w ostateczności. I owszem, kierowca sprzedaje bilety w przypadku niesprawności automatu, z tym nie dyskutuje. Jednak uważam, iż niesprawność automatu to na przykład brak papieru lub awaria zasilania, a nie brak monet do wydawania reszty.

Kierowca według rozporządzenia Rady Miasta Kielce może sprzedać bilet tylko za odliczoną gotówkę. Oznacza to nic innego, tylko to, że kierowca nie powinien sprzedać biletu, jeśli gotówka nie jest odliczona i chyba wszyscy to jasno rozumieją.

Gdy w Krakowie kierowcy MPK dostali instrukcję, iż mają litera w literę realizować taki sam zapis i nie mogę przyjmować napiwków (czyli nie mogą przystać na propozycję pasażera, aby zachować resztę) i większość kierowców do tego zalecenia się zastosowała (bo co by nie mówić ułatwia im ona utrzymanie choćby punktualności odjazdów), to większość pasażerów zrozumiała, że aby kupić bilet w autobusie powinno się mieć gotówkę wyliczoną. Jeśli jej nie mają, to rozmieniają ją u współpasażerów. A po rozmienieniu gotówki można równie dobrze kupić bilet w automacie, który nie wydaje reszty. I jakoś nikt, kto korzysta z komunikacji częściej niż sporadycznie nie jest zaskoczony tym, że u kierowcy może nabyć tylko i wyłącznie bilet godzinny za 3,60 (cena biletu jednorazowego to 2,80) i że jeśli nie ma odliczonej gotówki to odejdzie z kwitkiem. I co więcej, kontrolerów też takie tłumaczenie nie obchodzi (bo skoro ktoś nie skasował biletu to przecież łamie przepisy).

Naprawdę, nawet jak się nie jeździ regularnie autobusem, to można raz na jakiś czas kupić sobie w kiosku 10 biletów i trzymać je w portfelu do momentu, kiedy okażą się potrzebne. Jestem w Kielcach raz na kilka weekendów i zazwyczaj przyjeżdżając do domu nie kieruję pierwszych kroków po bilet, ponieważ mam go już wcześniej w portfelu.



Choć z jednym dyskutować nie mogę. Treść i wygląd kartki wołają o pomstę do nieba... I przepraszam za to sformułowanie, ale są na takim kieleckim poziomie wykonania...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 17 października 2011, o 23:50

Jeśli ZTM w perspektywie chce wycofać bilety z kiosków, a sprzedaż ma opierać się na automatach, to pasażer zawsze kupować bilety w autobusie, jeśli nie ma biletomatu na jego przystanku.

Zreztą po co są biletomaty w autobusie, jeśli każdy musiałby mieć bilet przed wejściem? Chcę jechać, w każdym kieleckim autobusie jest automat, więc po co mam latać po kioskach? Jeśli jest awaria, to sprzedaje kierowca, a jeśli on nie ma, to pasażer powinien mieć darmowy przejazd. Ludzi powinno się zachęcać do jazdy autobusem, czyli że jeśli ma ochotę jechać, wsiada, kupuje, kasuje i jedzie, a nie będzie wcześniej się zaopatrywać. Są godziny kiedy kioski są nieczynne, są takie miejsca w mieście gdzie diabeł mówi dobranoc i nie ma gdzie kupić biletu.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 18 października 2011, o 12:51

B@rteK pisze:Jeśli ZTM w perspektywie chce wycofać bilety z kiosków, a sprzedaż ma opierać się na automatach, to pasażer zawsze kupować bilety w autobusie, jeśli nie ma biletomatu na jego przystanku.
To można jeszcze kupić bilety w kiosku? Wydawało mi się, że jak wprowadzili biletomaty stacjonarne, to wycofali się ze sprzedaży biletów w kioskach, bo to "za dużo kosztowało".

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 18 października 2011, o 19:34

W niedziele jechałem #317 i była akcja tego typu, przy bazarkach wskoczyła granda ludzi. Z pięciu pasażerów chciało kupić bilet lecz tylko ze dwie osoby miały wyliczoną gotówkę i tylko oni kupili bilet, reszta nie mogła, bo automat nie miał drobnych.
Ogólnie ZTM ma teraz niezłe zajęcie z uzupełnianiem drobnych pieniędzy w autobusach .

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 27 października 2011, o 19:27

Od dwóch dni linia 23 po raz pierwszy była obsługiwana w całości Jelczami Vero 8) Trzeba przyznać, że to dobry pomysł ze strony MPK. Ciekawe czy ta zmiana obsady z większego na mniejszy autobus jest na stałe 8)
KIELCE - miasto betonu

kielcekm
Posty: 126
Rejestracja: 12 listopada 2010, o 20:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kielcekm » 27 października 2011, o 19:37

tester19 pisze:Trzeba przyznać, że to dobry pomysł ze strony MPK.
Jak już to ZTM. MPK nie może samo wprowadzać autobusy o mniejszej pojemności niż powinno.

ODPOWIEDZ