Kieleckie Centrum Kultury - termomodernizacja

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Kieleckie Centrum Kultury - termomodernizacja

Post autor: Autor » 16 września 2011, o 19:22

Kielce: TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU KIELECKIEGO CENTRUM KULTURY WRAZ Z MODERNIZACJĄ INSTALACJI W CELU POPRAWIENIA
ICH ENERGOCHŁONNOSCI

Informacje ze specyfikacji.
4.2. DOCIEPLENIE SCIAN ZEWNETRZNYCH BUDYNKU- istniejace sciany zewnetrzne w poziomie piwnic:
Projektowane jest dodatkowe ocieplenie scian zewnetrznych styropianem grubosci min. 11 cm na zaprawie klejowej. Zewnetrzne wykonczenie ma stanowic okładzina kamienna z granitu naturalnego grubosci 25mm lub wyprawa tynkarska wg rysunków.

Projekt zakłada uprzednie usuniecie istniejacej okładziny zewnetrznej w postaci płyt z piaskowca wystepujacej głównie na elewacji północnej oraz cokół dookoła budynku.

- istniejace sciany zewnetrzne parteru oraz pieter I-III:
Projektowane jest dodatkowe ocieplenie scian zewnetrznych styropianem grubosci 10cm. Zewnetrzne wykonczenie ma stanowic wyprawa tynkarska na siatce. Kolorystyka wg rysunków elewacji.

Projekt zakłada zachowanie istniejacej zewnetrznej okładziny budynku w postaci prefabrykowanych płyt żelbetowych z wierzchnia warstwa tynku młotkowanego i wykonanie docieplenia na ich powierzchni

- istniejace sciany „pudła scenicznego”:
Projektowane jest dodatkowe ocieplenie scian w postaci płyt wełny mineralnej gr min 8 cm . Wierzchnia warstwe wykonczenia stanowic beda kolorowe płyty szklane na podkonstrukcji systemowej. Dopuszcza sie zamiane płyt szklanych po uzgodnieniu z projektantem na płyty typu HPL. Projektuje sie zewnetrzna iluminacje pudła scenicznego.
Projekt zakłada demontaż istniejacych paneli ze szkła profilowanego oraz zachowanie poziomych elementów podkonstrukcji z profili stalowych wymagajacych konserwacji.

4.4. WYMIANA SLUSARKI ALUMINIOWEJ
Projekt obejmuje wymiane istniejacej fasady aluminiowej w czesci frontowej budynku (elewacja zachodnia) w strefie parteru oraz foyer oraz fasad klatki schodowej prowadzacej do galerii „Winda” oraz foyer sceny kameralnej na sciany osłonowe słupowo-ryglowe systemowe np. ALUPROF, REYNAERS lub podobne.
Projekty

Elewacja zachodnia
Obrazek

Elewacja południowa
Obrazek

Elewacja północna
Obrazek

Elewacja wschodnia
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 września 2011, o 14:56

Czy te kolorki nie będą nadawały kiczowatości temu budynkowi.
Szkoda takiego gmachu :?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 września 2011, o 15:12

Ja myślę, że będzie to dobra reklama Łowicza...

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 18 września 2011, o 15:49

Kolory są ok.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

FYLU91
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2008, o 10:25
Lokalizacja: kielce

Post autor: FYLU91 » 19 września 2011, o 18:00

trzymajcie mnie bo nie wierze...
gdzie kamień? gdzie piaskowiec? fajna okładzina na korone budynku ?
przecież można z tego gmachu zrobić cudeńko
jeszcze pewnie będzie baranek, a po 10 latach miły glon, te kolory pewnie tez będą jednie innym rodzajem struktury

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 września 2011, o 18:15

Gdzie miejsce na prace Wolskiego...?

niemozliwiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 września 2010, o 19:47
Lokalizacja: CK / Warszawa Wola
Kontakt:

Post autor: niemozliwiak » 20 września 2011, o 09:00

ja też jestem zawiedziony... szczególnie kiedy mogę zrobić jeszcze takie małe porównanie:

ObrazekObrazek


to Teatr Muzyczny w Gdyni (w starej i przyszłej zwizualizowanej wersji), budynek o bardzo podobnej bryle do KCK - i zadaję sobie "czy naprawdę u nas się nie da?", oczywiście już inna kwestia to pieniądze i strategia, tam w Gdyni robią remont totalny. u nas, buduje się osobna filharmonia...

cały artykuł:
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... 9.html?i=0

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 20 września 2011, o 09:53

Jeśli chodzi o ostre kolory szklanych paneli to ja daję im szansę. Nie jestem za to zachwycony, że reszta elewacji ma być - wygląda na to - zwykłą styropianową pierzynką w zblizonym do obecnego bezpłciowym odcieniu.
Tak czy inaczej, postulowaliśmy publiczną dyskusję dotyczącą nowego image'u KCK i zostało to olane - nie dostaliśmy nawet odpowiedzi.
Granit - jak rozumiem - będzie występował szczątkowo (kolumny, przyziemie od strony parkingu). Płaskorzeźba Wolskiego to, jak sądzę, po prostu białe miejsce na rysunku elewacji południowej.
Bardzo mi się nie podoba, że iluminowane ma być tylko "pudło sceniczne" - cały KCK powinien zostać profesjonalnie podświetlony.
Nie ma też niestety mowy o wkomponowaniu w gmach zieleni (pnączy).
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

mirstel
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2007, o 23:09
Lokalizacja: Kielce - moje miasto
Kontakt:

Post autor: mirstel » 21 września 2011, o 16:16

Taka kolorystyka nie pasuje do centrum miasta. Lepsze byłoby wykończenie szkłem i kamieniem w naturalnych kolorach. Mi się nie podoba.

PS. Może próbują dopasować się do rotundy Galerii Echo :)
Pozdrawiam, mirstel.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 21 września 2011, o 20:14

Nie no parę kolorów tęczy brakuje. :lol:
pletwa

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 października 2011, o 13:12

W zwiazku z zakonczeniem postepowania ZP-KCK/22/2011 i dokonaniem wyboru najkorzystniejszej
oferty w procedurze prowadzonej na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo
Zamówien Publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z pózn. zm.) w trybie przetarg
nieograniczony na:

TERMOMODERNIZACJE BUDYNKU KIELECKIEGO CENTRUM KULTURY WRAZ Z
MODERNIZACJA INSTALACJI W CELU POPRAWIENIA ICH ENERGOCHŁONNOSCI
informujemy, iż najkorzystniejsza oferte złożyła firma:

Konsorcjum UNIMAX
Przedsiebiorstwo Instalacji Budowlanych UNIMAX S.A. (lider konsorcjum)
ul. Okrzei 35, 25-526 Kielce
Zakład Remontowo Budowlany Kozera Andrzej (konsorcjant)
ul. Winnicka 8, 25-334 Kielce
za cene 6 384 313.19 zł brutto
:arrow: http://www.kck.com.pl/images/stories/do ... oferty.pdf

Krystian
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2006, o 14:52
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Krystian » 5 października 2011, o 19:31

Kolorystyka może się zmienić. Słyszałem, że góra będzie miała prawdopodobnie kolory zbliżone do tych teraźniejszych.

zostaną zamontowane pompy ciepła oraz jakieś wiatraczki na dachu budynku, którę będą wytwarzać energię do napędzania ruchu wody. coś takiego ;)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 października 2011, o 12:11

Remont na miarę Kielc? KCK się zmienia

Przebudowa Kieleckiego Centrum Kultury. Za ponad 6,3 mln zł jeden z najbardziej znanych kieleckich budynków zyska nowy wygląd i będzie znacznie tańszy w utrzymaniu. Ale na tle "siostry" z Gdyni będzie wyglądał dużo skromniej

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę reprezentacyjnego gmachu w centrum Kielc. - Jeżeli nie będzie żadnych formalnych protestów, to w ciągu tygodnia podpiszemy umowę. Sama inwestycja powinna się zakończyć do listopada przyszłego roku - mówi Miłosz Pamuła, kierownik administracyjny KCK.
Wygrała oferta o wartości 6,384 mln zł złożona przez konsorcjum firm Unimax SA oraz Zakład Remontowo-Budowlany Kozera Andrzej.

Zakres prac jest duży. - Budynek wymagał odświeżenia. Nie chodzi jednak tylko o estetykę, ale również o zmniejszenie energochłonności, teraz jest np. aluminiowa stolarka bez izolacji. Na taki zakres prac dostaliśmy zresztą dofinansowanie ze środków UE - tłumaczy Pamuła.

Prace obejmą m.in. wymianę instalacji cieplnej, montaż pompy ciepła do ekologicznego podgrzewania wody użytkowej i wymianę stolarki. W najbardziej reprezentacyjnej części stolarka będzie wymieniona na aluminiową, ale zgodną ze współczesnymi normami. Stare okna drewniane zastąpią te z PCW.

Styropianem obłożona będzie też cała elewacja. - Jakiejś rewolucji kolorystycznej nie będzie. Tam, gdzie jest naturalny kamień, będzie kamień. Również nowe tynki będą nawiązywały do obecnej barwy - twierdzi Pamuła.

Kontrowersje budzi jednak projekt kolorystyki docieplonego "pudła scenicznego", czyli nadbudowy na dachu KCK. Pojawi się tam sporo kolorowych pasów z barwionego szkła. - To wersja zaproponowana przez projektantów. Ale jest mało prawdopodobne, żebyśmy się na nią zdecydowali. Raczej nawiążemy do brązu z obecnej kolorystyki - tłumaczy Pamuła.

Nie da się jednak ukryć, że po modernizacji KCK będzie wyglądało znacznie skromniej niż Teatr Muzyczny w Gdyni. Budynek z Wybrzeża był pierwowzorem kieleckiej budowli i teraz też przechodzi modernizację. Ale jej zakres jest znacznie większy, a przeznaczono na nią ponad 70 mln zł. - Wiem o pracach w Gdyni, ale tak naprawdę trudno porównywać obie inwestycje. Tamten obiekt będzie znacznie powiększony z 14 tys. m kw. do 19 tys. m kw. To kosztuje i pytanie tylko, czy w obecnej sytuacji KCK jest potrzebna przebudowa na taką skalę - mówi Pamuła.

Chodzi m.in. o budowę nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej, która przez lata koncertowała w KCK. - Przecież po modernizacji trzeba będzie ponosić koszty utrzymania takiego obiektu. Musimy do tego podchodzić realnie, a czas pokaże, czy po rozbudowie obiekt w Gdańsku będzie w pełni wykorzystywany - dodaje Pamuła.


http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ienia.html

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 16 października 2011, o 07:17

Remont i termomodernizacja w Kieleckim Centrum Kultury

Ponad 6 milionów złotych będzie kosztować remont Kieleckiego Centrum Kultury, związany z termomodernizacją placówki. Miłosz Pamuła z KCK informuje, że przebudowa rozpocznie się pod koniec października i będzie przebiegać w dwóch etapach.


Pierwszy z nich obejmuje wymianę okładziny najwyższej części budynku wokół sceny. Będzie zamontowana nowa, wielokolorowa okładzina. Jednocześnie ma być wymieniana stolarka okienna. W drugim etapie, po okresie zimowym będą odnawiane i docieplane ściany zewnętrzne.

Miłosz Pamuła dodaje, że będzie zmodernizowana instalacja grzewcza w budynku i zamontowany nowy system podgrzewania wody za pomocą pompy ciepła, która wymaga minimalnej ilości energii. Ponadto ta energia będzie uzyskiwana z turbin wiatrowych, zamontowanych na dachu obiektu.

Wykonawca deklaruje, że prace remontowe mają być tak prowadzone, aby zapewnić pełną funkcjonalność placówki. Termomodernizacja Kieleckiego Centrum Kultury potrwa do października przyszłego roku.

Paweł Kocańda

:arrow: Radio Kielce

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 20 października 2011, o 10:04

Miłosz Pamuła pisze:Styropianem obłożona będzie też cała elewacja. - Jakiejś rewolucji kolorystycznej nie będzie. Tam, gdzie jest naturalny kamień, będzie kamień. Również nowe tynki będą nawiązywały do obecnej barwy - twierdzi Pamuła.
Ale nie faktury? :(
Miłosz Pamuła pisze:Kontrowersje budzi jednak projekt kolorystyki docieplonego "pudła scenicznego", czyli nadbudowy na dachu KCK. Pojawi się tam sporo kolorowych pasów z barwionego szkła. - To wersja zaproponowana przez projektantów. Ale jest mało prawdopodobne, żebyśmy się na nią zdecydowali. Raczej nawiążemy do brązu z obecnej kolorystyki - tłumaczy Pamuła.
I bardzo dobrze.
Miłosz Pamuła pisze:Wiem o pracach w Gdyni (...) pytanie tylko, czy w obecnej sytuacji KCK jest potrzebna przebudowa na taką skalę - mówi Pamuła. Chodzi m.in. o budowę nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej, która przez lata koncertowała w KCK.
Ciekawe dlaczego dopiero teraz ktoś zastanawia się nad potrzebą istnienia KCK w efekcie faktycznej wyprowadzce filharmoii, przyszłej telewizji i braku stałych chętnych na działania artystyczne w tym budynku (patrz Teatr Żeromskiego, Teatr Lalki...)
Jeżpir

ODPOWIEDZ