Polski Bus - nowy przewoźnik

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 8 czerwca 2011, o 16:29

Jeśli WR miało oznaczać Radom, to ta firma z tego co rozumiem nie planuje w ogóle obsługiwać tego miasta na razie ;)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 czerwca 2011, o 16:32

WR - Radom, jakże inaczej.

Dyskryminacja, marginalizacja, a w konsekwencji anihilacja tego jakże zacnego miasta!

Przepraszam musiałem.

Ale w sumie to dobrze, bo dużo się traciło czasu na przejazd do samego dworca PKS w WR.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 8 czerwca 2011, o 17:18

Co do informacji to taktowna pojawiała się na Facebooku, tylko że dzisiaj rano :\ Zdecydowanie za późno.

Dzięki temu, że PolskiBus jedzie bezpośrednio do Warszawy, bez zjazdu z S7 w Suchedniowie, bez wjazdu do Szydłowca, Radomia, Białobrzegów i Grójca dało przewagę nad choćby PKSem Busko Zdrój 30 minut zresztą pociągiem też jedzie się dłużej o ok. 30 minut od PB.

Z jednej strony to plus bo szybciej się dostanie do Warszawy, ale z drugiej marginalizują Radom. Ta sama sprawa jest z większym i wojewódzkim miastem, Rzeszów nie ma żadnego połączenia w chwili obecnej.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 czerwca 2011, o 17:36

Widziałem dzisiaj na Krakowskiej dwa Van Hoole "Polski Bus".
...a z Radomia jest pewnie wiecej połączeń do Wwy niż z Kielc, więc biedni raczej nie będą.
Ostatnio zmieniony 8 czerwca 2011, o 17:37 przez AR, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 czerwca 2011, o 17:36

Radom ma lepsze połączenie do WWa niż my. Poza TLK to mają jeszcze KM, swoje busiki (i to ogrom) i PKSy. To że nie przybędzie im jednego połączenia nie oznacza marginalizacji.

Rzeszów połączenie z WWa ma. Choćby IR Wielka Orkiestra.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 8 czerwca 2011, o 18:25

Adasiek CK pisze:Rzeszów połączenie z WWa ma. Choćby IR Wielka Orkiestra.
Miałem na myśli połączenia PB, że nie ma z Rzeszowa. A każde nowe połączenie to większa wygoda, tym bardziej że oferują dużo tańsze bilety i dużo lepsze warunki.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 8 czerwca 2011, o 18:33

Ciekawe kto będzie jeździł o 1.30 by w Warszawie być o 4.20 :roll:

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 8 czerwca 2011, o 18:57

Godziny odjazdu z Kielc fatalne do Warszawy czy Krakowa i odwrotnie. Za to za cene 40 zł można pojechać z Warszawy do Berlina, Pragi, Bratysławy ;D ciekawa cena :D
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 czerwca 2011, o 19:14

baux pisze:Ciekawe kto będzie jeździł o 1.30 by w Warszawie być o 4.20 :roll:
Ja bede testowac w pierwszych dniach prawdopodobnie ;)

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 czerwca 2011, o 20:34

Autokarowy Ryanair wchodzi do Kielc
Marcin Sztandera

Bilety w cenie już od 2 złotych, czas przejazdu do Warszawy 2 godz. 50 min i komfortowe autokary - to oferta nowego przewoźnika, który 19 czerwca zacznie działalność - Jesteśmy jak tanie linie lotnicze - tłumaczy Piotr Bezulski z Polskibus.com.

W środę nowego przewoźnika zaprezentowano na parkingu przy KCK. - Ale odjeżdżać będziemy już z kieleckiego dworca PKS - zapowiada Bezulski.

Autobusy ze skórzanymi siedzeniami i dostępem do bezprzewodowego internetu od 19 czerwca będą jeździły pomiędzy 16 miastami w Polsce oraz czterema stolicami: Berlinem, Bratysławą, Pragą i Wiedniem. Polskibus.com. będzie działał na zasadach podobnych do tanich linii lotniczych - ceny biletów są uzależnione od dnia sprzedaży i daty przejazdu. Im bardziej odległy termin, tym cena atrakcyjniejsza. Warto też szukać dni poza szczytem. Sprzedaż odbywa się tylko przez stronę internetową www.polskibus.com. Sprawdziliśmy - np. połączenie we wtorek 19 lipca z Kielc do Warszawy kosztuje tylko 5 złotych. Powrót z Warszawy w piątek 24 czerwca, czyli w szczycie, gdy np. wracają studenci, kosztuje 20 złotych. - Ale to i tak taniej albo co najmniej porównywalnie z innymi przewoźnikami. Nie zatrzymujemy się nigdzie na trasie pomiędzy Warszawą i Kielcami. Przejazd jest więc znacznie krótszy niż np. pociągiem. Trwa tylko 2 godz. 50 min - zachwala Bezulski.

Ale jest też minus. Na razie Polskibus.com oferuje tylko jedno połączenie na tej trasie i to w nocy. - Chcemy uruchomić kolejne. Ale to też zależy od zainteresowanie pasażerów - mówi John Berthinussen, ze szkockiego funduszu inwestycyjnego Souter Investments, który stoi kapitałowo za Polskibus.com.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... Kielc.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Zielony^
Posty: 42
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 18:22
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Kontakt:

Post autor: Zielony^ » 21 czerwca 2011, o 21:05

Przetestowałem.
Załapałem się na pierwszy kurs - w ostatnią niedzielę jechałem z Warszawy do Krakowa przez Kielce. Wyjazd z Wawy 23:45.
Wrażenia:
1. Kompletu nie było. Zdecydowana większość ludzi zajmowała pojedynczo fotele rozkładając się na nich do spania.
2. Mimo, że kompletu nie było - zapakowanie się wszystkich do autokaru/atobusu trochę trwało. Kierowca jest jeden (na dodatek nasz był mocno zestresowany) i musi się zająć kilkoma rzeczami - sprawdza "bilety" (podaje się mu numer REZERWACJI (nie nr biletu) który przychodzi w mailu jako potwierdzenie zakupu biletu), a on to odhacza na liście, jak już w końcu znajdzie ;) , później okleja bagaż dając nam potwierdzenie (nalepka) i zanosi bagaż do luku.
Wyjechaliśmy z wawy tylko z 5-10 minutowym opóźnieniem, mimo że podjechał 20min przed czasem. Gdyby był komplet to jeszcze z 15-20min czekania by doszło. Ale ok - trzeba się kierowcy dać dotrzeć - to też jego pierwszy raz.
3. Warunki zgodne z opisem - wygodne, "skórzane" fotele z zagłówkami i pełną regulacją; dużo miejsca na nogi; klimatyzacja (aż za zimno); gniazdka elektryczne pod każdym fotelem (po 1 na fotel); WiFi (sieć owszem ;), z internetem różnie. W wawie nawet działał. W Kielcach też przez moment. Na trasie kaszana... Więc można co najwyżej sobie po sieci pograć ze współpasażerami ;) ); pasy bezpieczeństwa.
4. Punktualny. W Kielcach byliśmy przed czasem. Wyjechaliśmy o czasie.
W Krakowie byliśmy przed czasem. Nie wiem o której odjechał do Katowic.

Generalnie polecam. Za 25zł za dwie osoby w czasie porównywalnym do TLK (z wyłączeniem tych TLK które po CMK jadą 3h - szybciej niż expresy) w bardzo dobrych warunkach dojechaliśmy bezpiecznie na miejsce.
Opłaca się zwłaszcza w tygodniu - np. dziś Krk do Kielc za 10zł można pojechać (czyli nawet nie jest potrzebna rezerwacja z wyprzedzeniem).

W Kielcach wysiadło ok. 5 osób. Wsiadło 7-10. Tak mi się przynajmniej wydaje (nie siedziałem przy szybie).
Mam nadzieję że przewoźnik się utrzyma i że Kielce zostaną w połączeniu.

Powtórzę się :) - polecam!
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2011, o 22:54 przez Zielony^, łącznie zmieniany 2 razy.

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 21 czerwca 2011, o 21:11

Z tego co czytałem na ich stronie korzystają z mobilnego internetu, który jak wiemy nie bierze się z powietrza, a kraj nasz jeszcze jednak na trasach pełnego pokrycia nie ma... Generalnie tez sobie muszę przetestować ten autobusik w końcu :D

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 21 czerwca 2011, o 21:27

Zielony^ pisze:Przetestowałem.
[...]
3. Warunki zgodne z opisem - wygodne, "skórzane" fotele z zagłówkami i pełną regulacją; dużo miejsca na nogi; klimatyzacja (aż za zimno); gniazdka elektryczne pod każdym fotelem (po 1 na fotel); WiFi (sieć owszem ;), z internetem różnie.
Toaleta czynna?

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 21 czerwca 2011, o 21:49

Zielony^ pisze:Mam nadzieję że przewoźnik się utrzyma i tym bardziej, że Kielce zostaną w połączeniu.

Powtórzę się :) - polecam!
PolskiBus nie ma w użyciu jeszcze całego taboru, gdy będą mieli cały do dyspozycji ma się zwiększyć ilość kursów, tak pisał przedstawiciel firmy na fejsie.

Jak na razie zainteresowanie jest, dużo osób korzysta z połączeń tej firmy, świadczą o tym zdjęcia z pierwszych dni kursowania liniowo, gdzie widać dużo osób, którzy ustawili się w kolejce do autobusu.

Zielony^
Posty: 42
Rejestracja: 6 kwietnia 2011, o 18:22
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Kontakt:

Post autor: Zielony^ » 21 czerwca 2011, o 22:50

andrzeej pisze:
Zielony^ pisze:Przetestowałem.
[...]
3. Warunki zgodne z opisem - wygodne, "skórzane" fotele z zagłówkami i pełną regulacją; dużo miejsca na nogi; klimatyzacja (aż za zimno); gniazdka elektryczne pod każdym fotelem (po 1 na fotel); WiFi (sieć owszem ;), z internetem różnie.
Toaleta czynna?
Czynna czynna. Moja kobieta była zachwycona - skorzystała zaraz po wejściu na pokład (czyli teoretycznie była pierwszą użytkowniczką). Toaleta czynna, czysta, pachnąca.
Lekko hałasująca, więc nie polecam siedzieć przy samym wejściu do niej (ale tylko z powodu hałasu; problemów zapachowych nie stwierdziliśmy).

ODPOWIEDZ