ZTM Kielce

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 20 czerwca 2011, o 13:03

Na Żytniej tablice nadal wyświetlają TEST systemu ale mimo tego wszystko dobrze działa 8)
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 20 czerwca 2011, o 14:45

http://194.28.105.11/rj/Default.aspx Macie i bawcie się :) .. i taka jedynka w str. Bukówki ma prawie 12 min przyspieszenia..

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 20 czerwca 2011, o 15:04

Informacja o teście jest jeszcze na wszystkich tablicach, przypuszczam że na większości, bo koło każdej nie przejeżdżałem dzisiaj. Jak dla mnie jest to jeszcze nie dopracowane. Zauważyłem że nie raz pozycja z linią która podjeżdża na przystanek znika zanim zdąży kierowca otworzyć drzwi, nie powinno się tak dziać, to też zależy jak działa nasz kielecki system, bo ja to widzę tylko tak, że przystanek to określone pole w GPSie i przekroczenie go oznacza odjazd, zresztą taki system jest w wielu miastach gdzie takie tablice są. Mam odczucie jakby tablica odliczała 60 sekund do odjazdu z przystanku danej linii gdy się pojawi "<1" bo pozycja znika różnie, najczęściej spotykam się że znika zanim nawet otworzy drzwi kierowca.

Zapraszamy do korzystania z nowego Systemu Informacji Pasażerskiej. W celu zapoznania się z jego możliwościami prosimy kliknąć zakładkę "Autobusy On-line".

Informację o odjazdach z wybranego przystanku otrzymamy również wysyłając SMS na nr. 7036 o treści ztm.NR - gdzie NR to nr konkretnego przystanku, który jest naklejony na tabliczkach z rozkładami jazdy. Koszt SMS-a to 50 gr + VAT.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2011, o 17:39 przez Ziarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 21 czerwca 2011, o 08:13

Tablice na kieleckich przystankach działają, ale nie do końca poprawnie

W poniedziałek uruchomiono w Kielcach system informujący pasażerów, o której godzinie autobus dojedzie na przystanek.

Tablice na 24 przystankach w Kielcach działają. Jednak w to, co się na nich wyświetla, do końca wierzyć nie wolno. – Na niektórych przystankach mogą pojawić się jeszcze błędy – ostrzegają urzędnicy.
Przypomnijmy, że tablice miały być odebrane od inwestora, a tym samym ich prawidłowe funkcjonowanie miało zostać potwierdzone już na początku czerwca. Termin ten był dwukrotnie przesuwany, by wykonać testy. Wczoraj tablice uruchomiono.

SĄ BŁĘDY

Sprawdziliśmy, czy działają poprawnie. Na alei IX Wieków i ulicy Warszawskiej funkcjonowały bez zarzutu. Odpowiednio pokazywały czas przyjazdu kolejnych linii. Gorzej jest natomiast na innych, równie ruchliwych ulicach, tam czas przyjazdu autobusu danej linii na przystanek nie zawsze odpowiada prawdzie.

Sami pasażerowie wczoraj na informacje wyświetlane na tablicach nie skarżyli się, ale utyskiwali na fakt ich usytuowania i liczby tablic.
– Tablice sprawują się bez zarzuty, ale nie rozumiem, dlaczego zostały zamontowane tylko w wybranych miejscach. Na przykład na ulicy Źródłowej ich nie ma, a z komunikacji korzysta tam mnóstwo osób – skarży się Władysław Jasiński.

DOWIESZ SIĘ
PRZEZ TELEFON


Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego zastrzega, że gdzieniegdzie mogą pojawić się błędy, a dotyczy to zwłaszcza linii, które swoje kursy kończyły przy dworcu PKS w Kielcach:
– W autobusach, których końcowy przystanek musieliśmy przenieść na ulicę Żelazną, mogą pojawić się błędy w wyświetlaniu ich czasu dojazdu.

Od poniedziałku także na stronie internetowej ZTM dostępna jest mapa komunikacji z trasami wszystkich autobusów, czyli tak zwany system informacji pasażerskiej. W tej aplikacji pasażer może śledzić każdą linię w mieście. Dodatkowo także w ciągu kolejnych kilku dni na wszystkich przystankach w mieście pojawią się tabliczki z numerem przystanku i wówczas za pomocą SMS-a będzie można sprawdzić, za ile dany autobus podjedzie na przystanek.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /912470399

U mnie mapa nie działa :( pisze, że wczytuje się ale i tak nic
"Lepiej jest jechać słabym samochodem na 100% niż dobrym na 20%"James Hunt

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 21 czerwca 2011, o 12:41

Nowak pisze:http://194.28.105.11/rj/Default.aspx Macie i bawcie się :) .. i taka jedynka w str. Bukówki ma prawie 12 min przyspieszenia..
Co ciekawe GPS pokazuje nawet za ile wyjedzie autobus (dana brygada) na linie z bazy MPK 8) fajna rzecz :lol: MOzna powiedzieć cały rozkład kierowcy na ekranie komputera 8)

Natomiast rekordzista dziś to linia 20 opożniona na tą chwile 1 godzine 30 minut :shock:
KIELCE - miasto betonu

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 21 czerwca 2011, o 17:13

Dzisiaj rano na Warszawskiej, na przeciwko politechniki (w stronę centrum) nie było napisu test systemu, ale później na kilku innych przystankach napis cały czas był. Automaty do sprzedaży biletów działają dobrze, łatwa obsługa, nawet przy silnym słońcu nie ma problemu z odczytaniem wyświetlanych informacji.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 21 czerwca 2011, o 19:21

Dziś przy PŚk pojawił się 'test systemu'. Mapa w internecie też działa. Rozumiem że kolor zielony to autobus na czas i będzie za ileś tam minut. Czerwony - autobus opóźniony. A ciemnozielony i ciemnoczerwony? Czy to w momencie ponad 2 minut?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 czerwca 2011, o 20:01

Masz tam przecież legendę. Naciśnij "pomoc"
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 21 czerwca 2011, o 20:46

Nie zauważyłem :D. To jednak jest odwrotnie niż myślałem, ale jednak z sensem. Na opóźniony zielony jeszcze zdążymy, więc ok :D. Szarego to chyba nigdy tam nie zobaczę.

emilus08
Posty: 193
Rejestracja: 4 kwietnia 2010, o 13:59

Post autor: emilus08 » 21 czerwca 2011, o 21:06

Też przeoczyłem tą pomoc ;)

Właśnie się pobawiłem trochę tą stroną i sądzę, że jest naprawdę miła fajna i funkcjonalna. Uważam ją za zajebisty projekt, a co do realizacji na ten moment także nie znajduję większych zastrzeżeń. Błędy oczywiście się wciąż zdarzają (na przykład dość długo śledziłem 20, której wyświetlało opóźnienie odjazdu o 3,5 h), ale w końcu jest to nowe wdrożenie. A może to MPK nie wykonało kursu :D ??

Tylko jedna rzecz, która wynika z naszych tysięcy opcji, końcówek, pętli i dziesiątek literek na rozkładach. Przykładowo wchodzimy sobie w rozkład linii numer 19 i mamy do wyboru 13 kierunków, z czego 6 z nich jest nazwana "Zagórska". I teraz bądź tu mądrym i pisz wiersze szukając odpowiedniej opcji...

kadoron
Posty: 64
Rejestracja: 13 lipca 2008, o 20:49

Post autor: kadoron » 21 czerwca 2011, o 22:02

O -O!13 prawie 10 minut przed czasem przy koncu trasy.. no ale nic dziwnego przy takim szerokim rozkłądzie późnym wieczorem;/

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 czerwca 2011, o 22:09

Ale to odlicza czas do odjazdu z tego przystanku, teraz ma 7 i stoi na pętli. Jeśli system będzie działał już na 100% poprawnie, to ZTM powinien się postarać aby ta aplikacja sama im zliczała przejazdy przed i po czasie, dając odpowiednie potwierdzenie na wydruku, najlepiej z sumą którą MPK musi zapłacić za nierozkładowe przejazdy (pomijając uzasadnione sytuacje). Na pewno byłby to spory zastrzyk dla budżetu i nie trzeba byłoby żyłować z pasażerów.

Nie mówiąc już o tym, że może dzięki temu oprogramowaniu dałoby się wreszcie dostosować rozkłady do realnego czasu przejazdu o danych porach.

EDIT: Ale teraz już 3,5 minuty przed czasem na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Jagiellońską, mimo że wyjechał ze Żniwnej punktualnie.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 czerwca 2011, o 22:42

ZTM już dzisiaj może korzystać z tego systemu w celu nakładania kar, ale tego nie robi i nie zrobi.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 22 czerwca 2011, o 19:16

Trzeba przyznać system GPS rewelacyjny 8) Fajnie, że są nawet kursy zjazdowe i dojazdowe pokazywane. Nawet po kliknięciu na autobus który zjeżdza do bazy system jako przystanek pokazuje "MPK" i czas dojazdu do bazy 8) Lepsze niż TV :lol: :lol:
KIELCE - miasto betonu

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 22 czerwca 2011, o 20:20

Dzisiaj obserwowałem, jak działa jedna z tablic. Upatrzyłem sobie jeden z kursów - około 15 minut przed przyjazdem odliczał ładnie co do minuty, a gdy wyświetliło się "1 min." - to wyświetlało się chyba z 5 minut, aż do przyjazdu autobusu. Korka nie było. :?

ODPOWIEDZ