Linie komercyjne MPK Kielce (2xx)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 kwietnia 2011, o 00:37

A skąd masz takie info że już uruchomili? Rozkładu jazdy na stronie przewoźnika nie ma. Jeśli wisi na przystankach to możesz zrobić zdjęcie?
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 14 kwietnia 2011, o 07:41

W kierunku Strawczyna nie widziałem, żeby coś jeździło, nie ma też informacji na przystankach.

Awatar użytkownika
kacper
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 514
Rejestracja: 9 października 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kielce/KSM
Kontakt:

Post autor: kacper » 14 kwietnia 2011, o 16:41

Na głównej tak jest napisane. Sądzę, że to kwestia czasu, kiedy autobusy MPK zaczną wozić ludzi na tych nowych liniach, można więc chyba mówić w czasie teraźniejszym.
Precz z busiarstwem!
Obrazek

Patol
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1064
Rejestracja: 10 września 2007, o 12:36
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Patol » 14 kwietnia 2011, o 18:13

Linie jeszcze nie ruszyły.

tomekgopon22
Posty: 148
Rejestracja: 23 stycznia 2010, o 21:51

Post autor: tomekgopon22 » 14 kwietnia 2011, o 18:20

Najprawdopodobniej nie będę korzystał ani z linii do Mniowa ani do Pierzchnicy,bo mieszkam w Kielcach,ale mam pytanie.
Czy może ktoś wie:Czy będą zniżki dla młodzieży,emerytów i starszych po 70ce?Chodzi oczywiście o linie komercyjne mpk.Nie mówię o zniżce 50 lub 100% ale o np o żniżce 30%.

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 14 kwietnia 2011, o 19:45

Nowa linia autobusowa z Kielc do Pierzchnicy?
:arrow: Radio Kielce
Najprawdopodobniej pierwszego września uruchomiona zostanie komercyjna linia kieleckiego MPK łącząca stolicę regionu z gminą Pierzchnica. Nie wiadomo jeszcze jak dużo kursów będzie realizowanych w ciągu dnia. Zarząd firmy rozmawiał na ten temat z władzami gminy.

Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach powiedziała, że omówiono już ogólne zasady współpracy, a teraz dopracowywane będą szczegóły.

Linia z Kielc do Pierzchnicy ma utrzymywać się wyłącznie z biletów. Jeśli dochody będą zbyt małe niewykluczone, że rada gminy będzie musiała zdecydować o dotowaniu kursów.

Stanisław Strąk, wójt Pierzchnicy ma nadzieje, że współpraca z kieleckim MPK rozwiąże problem dojazdu mieszkańców do stolicy regionu.

Tymczasem prezes MPK mówi, że otrzymała już telefon od firmy wykonującej obecnie połączenia na tej trasie, z którego wynikało, że busiarze nie życzą sobie konkurencji ze strony MPK. Autobusy mogą jednak przewieźć więcej osób w znacznie lepszych warunkach.

Byłaby to kolejna linia komercyjna uruchomiona przez kieleckie przewoźnika. Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu uruchomiona zostanie linia z Kielc do Mniowa. Bilet na tej trasie będzie kosztował 4 zł.

:lol: Nie życzą sobie.
A ja nie życzę sobie busów. I co?
Natomiast życzę sobie i innym również, dobrze przekminionego zbiorkomu - szynowego i samochodowego.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 14 kwietnia 2011, o 21:17

tomekgopon22 pisze:Najprawdopodobniej nie będę korzystał ani z linii do Mniowa ani do Pierzchnicy,bo mieszkam w Kielcach,ale mam pytanie.
Czy może ktoś wie:Czy będą zniżki dla młodzieży,emerytów i starszych po 70ce?Chodzi oczywiście o linie komercyjne mpk.Nie mówię o zniżce 50 lub 100% ale o np o żniżce 30%.
Nawet w busach są zniżki, więc chyba logiczne, że na liniach MPK też muszą być, żeby mogły konkurować z busami. Przecież większość z pasażerów to młodzież.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 14 kwietnia 2011, o 21:23

W których busach są zniżki? Bo nie spotkałem się nigdy?
pletwa

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 14 kwietnia 2011, o 21:33

W Muszkieterze do Warszawy jest zniżka. Poza tym któryś w kierunku Morawicy i Końskich też kiedyś mi udzielił, ale nie pamiętam który. Choć to nie były zbyt duże zniżki 8)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 14 kwietnia 2011, o 22:33

kamilkw pisze:W których busach są zniżki? Bo nie spotkałem się nigdy?
Mój syn jeździ do szkoły liniami Włoszczowa-Kielce, Łopuszno-Kielce i płaci 2 zł. Normalna cena 2,5 zł.

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 15 kwietnia 2011, o 08:01

Gang busów się odezwał :lol: Wyplewić te busy. MPK powinno jak najwięcej linii uruchomić. Może kiedyś wpadną na pomysł ze Świętym Krzyżem. Przyjemnie by było jechać autobusem MPK wygodnym tam a na pewno w takie wakacje całe rodziny by jeździły.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 kwietnia 2011, o 10:34

Gdyby nie busy, to ludzie nie mieliby czym dojechać do Kielc, nawet z miejscowości oddalonych o 10-15 km od miasta. Podam swój przykład - linia #18 jeździ mniej więcej co godzinę. Busy - co 15-20 minut. Gdybym nie miał 2 samochodów, to mieszkanie poza miastem byłoby katorgą.

A jest mnóstwo miejscowości, do których nie dojeżdża ani MPK, ani PKS, ani PKP. A busy jeżdżą. Gdyby nie one - mieszkańcy byliby całkowicie odcięci od świata.

Awatar użytkownika
BRS
Posty: 265
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście CK

Post autor: BRS » 15 kwietnia 2011, o 16:18

O widze ze busiarze boja sie stracic monopolu. Bardzo dobrze ze MPK im troche namiesza. Szkoda ze busiarze w ogóle nie zrezygnuja.
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

Johny
Posty: 66
Rejestracja: 10 marca 2010, o 15:34
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Johny » 18 kwietnia 2011, o 10:21

A Wy co, z poprzedniego systemu się urwaliście? Bardzo dobrze że jest inicjatywa prywatna, ja tam wole jeździć busami niż autobusami podmiejskimi, szybciej jest. Oczywiście reakcja busiarzy jest niedorzeczna, ale właśnie z tego powodu nie ma co sobie nią zaprzątać głowy.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 18 kwietnia 2011, o 15:54

Akurat monopolistą było zawsze MPK. Busiarzy nie można nazwać monopolistą, bo to nie jest jedna firma, tylko mnóstwo małych firemek. Ludzie mają pracę, pasażerowie mają czym jeździć. Tylko się cieszyć.

ODPOWIEDZ