Nalepa Capital Trust/Rank Progress - Centrum S7/S74

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 291
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Nalepa Capital Trust/Rank Progress - Centrum S7/S74

Post autor: Krzysiek Kielce » 18 lutego 2011, o 15:47

Rank Progress wybuduje duży park handlowy w gminie Miedziana Góra
Progress IV spółka zależna firmy deweloperskiej Rank Progress podpisała umowę o współpracy z Nalepa Capital Trust i Tomaszem Nalepą.
Kontrakt dotyczy wspólnej realizacji w gminie Miedziana Góra zespołu obiektów handlowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 55 tys. mkw.
Realizacja wspólnego przedsięwzięcia odbędzie się poprzez powołanie spółki celowej NCT Inwestycje Świętokrzyskie I, w której Progress IV będzie miało 50proc. udziałów.
źródło: www.portalspozywczy.pl

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 24 lutego 2011, o 08:43

Nie wiem czy pasuje to dokładnie tu, ale jak coś to trzeba przerzucić...

Powstanie potężny kompleks handlowy pod Kielcami

Potężne centrum handlowo - usługowe powstanie przy obwodnicy Kielc , przy trasie nr 7.

Zapowiada się potężna inwestycja wzdłuż obwodnicy Kielc przy drodze numer 7 numer 74. Na kilkudziesięciu hektarach gruntu, powstanie kilka wielkich obiektów handlowych, magazynowych i usługowych. Inwestor już od dwóch lat skupuje działki na tym terenie i ma ambitne plany. Kilka dni temu podpisał kontrakt z giełdowym deweloperem, specjalizującym się w obiektach handlowych.

Inwestorem, który skupuje tereny w gminie Miedziana Góra jest firma Nalepa Capital Trust z Poznania, która względem tego terenu ma bardzo poważne plany.

- Nie będziemy konkurencją dla Galerii Echo i Galerii Korona. W tym miejscu pojawi się zapewne kilka sklepów wielkopowierzchniowych, ale też magazyny, biura, powierzchnie usługowe – zapowiada prezes firmy Nalepa Capital Trust, Tomasz Nalepa.

O skali inwestycji i projektu najlepiej świadczy wielkość terenu, jakim dysponuje poznański inwestor. To kilkadziesiąt hektarów gruntu. Jego firma podobne inwestycje jak ta podkielecka, zrealizowała już między innymi w Białogardzie, Kamieniu Pomorskim i przy kilku stacjach paliw. Tyle, że centrum handlowo - usługowe w gminie Miedziana Góra będzie znacznie większe i największe realizowane przez tego dewelopera.

O stopniu zaawansowania projektu świadczy fakt, że z firmą Nalepa Capital Trust swoją umowę podpisała już kilka dni temu spółka Progress IV, zależna od deweloperskiej firmy Rank Progress, notowanej na Giełdzie Papierów wartościowych w Warszawie. Kontrakt w Miedzianej Górze dotyczy wspólnej realizacji zespołu obiektów handlowych o łącznej powierzchni użytkowej około 55 tysięcy metrów kwadratowych. W tym celu powołano już spółkę celową NCT Inwestycje Świętokrzyskie I, w której Progress IV będzie miało 50 procent udziałów.

- Ale umowa z Progress IV to tylko część projektu. Drugą wykonamy sami, bo całość inwestycji została podzielona na dwa etapy, a docelowo nasz kielecki projekt będzie miał 75 ty-sięcy metrów kwadratowych powierzchni – zapowiada prezes Nalepa. Więcej informacji w jutrzejszym wydaniu papierowym gazety oraz na naszym portalu.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 51719.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 24 lutego 2011, o 09:15

Ja tu widzę piękne logo sklepu IKEA,może LEROY MERLIN :lol: Co wy na to?Może powstanie taki kompleks jak np.Janki?Gratis mogliby dołożyć jakiegoś Carrefour-a i na posilenie się Burger King-a :lol:

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1222
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Post autor: voodoo » 24 lutego 2011, o 13:58

nie wiem czemu, ale jak czytam o tym, wyobraża mi sie taki drugi Tuszyn pod Łodzią, obym sie jednak mylił...

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 24 lutego 2011, o 14:01

To już chyba bardziej Wólka Kosowska, niż Tuszyn.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1468
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 25 lutego 2011, o 09:43

Nowe centrum handlowo - usługowe da nawet 1500 miejsc pracy!

Ta inwestycja może na wiele lat zmienić gospodarczą mapę regionu. Przede wszystkim dlatego, że nie oprze się tylko na okolicznych konsumentach, ale na klientach z całej Polski, którzy u nas wydadzą pieniądze.

To będzie potężna inwestycja i niemała rewolucja. Kibicuje jej wójt gminy Miedziana Góra oraz okoliczni mieszkańcy. Nic dziwnego. To, co powstanie przy drodze nr 7 i nr 74 może niemal całkowicie zlikwidować bezrobocie w gminie Miedziana Góra i częściowo także w Kielcach. Jeden z inwestorów odkrył wreszcie, że skrzyżowanie dwóch kra-jowych dróg w okolicach ulicy Łódzkiej, to inwestycyjne Eldorado dla wszystkich.
I być może dlatego bez rozgłosu już od dwóch lat skupo-wał grunty w tych okolicach, żeby teraz zrealizować w tym miejscu swój największy projekt inwestycyjny, czyli potężne centrum handlowo – usługowo - biurowo – magazynowe, które za kilka lat może dać pracę grubo ponad tysiącu osób.

- To była mrówcza praca. Podpisaliśmy ponad 160 umów z właścicielami tych terenów. Grunt był bardzo rozdrobniony. Ale udało się i jestem przekonany, że wszyscy będą zadowoleni – mówi Tomasz Nalepa, właściciel i prezes firmy Nalepa Capital Trust, która wykupiła grunty przy kieleckiej obwodnicy a teraz będzie tu budować potężne centrum handlowo – usługowe. Pod względem metrażu będzie ono porównywalne do galerii handlowych w centrum Kielc, takich jak Echo czy Korona, chociaż nasz rozmówca w żadnym wypadku nie chce porównywać swojego projektu do typowych miejskich centrów handlowych.

Nie będzie konkurencji
dla Echa i Korony


- Nie chcemy konkurować ani z Koroną, ani z Echem. Nie mamy takiego zamiaru, to będzie zupełnie inne przedsięwzięcie. Planujemy raczej kilka osobnych wielkopowierzchniowych sklepów plus do tego części biurowe, magazynowe, logistycz-ne. Nie można też naszego projektu przyrównywać na przykład do Centrum Handlowego Janki, bo tam jest jeden znany najemca, który przyciągnął klientów, a co za tym idzie również inne marki handlowe. U nas takiego dominującego najemcy nie będzie – dodaje prezes Nalepa.

Na razie nie chce on zdradzać listy najemców, zwłaszcza, że część kieleckiego projektu będzie realizowana wspólnie z warszawskim deweloperem, notowaną na giełdzie firmą Rank Progress, co oznacza, że wiele udzielanych informacji musi być konsultowanych i ogłaszanych oficjalnie, najpierw poprzez giełdowe komunikaty. Ale partner do kieleckiej inwestycji, czyli cytowana spółka z Warszawy to doświadczony realizator i operator zarówno galerii handlowych, jak i wielkopowierzchniowych sklepów. Rank Progress współpracuje z takimi sieciami jak Tesco, Carrefour, Leroy Merlin, Castorama. Jest także inwestorem wielu parków handlowych, położnych na obrzeżach miast. Czy któraś z wymienionych marek zdecyduje się na sklep wielkopowierzchniowy pod Kielcami, na razie jeszcze nie wiadomo. Wiadomo już za to coraz więcej o terminach realizacji całego projektu.

Umowa już podpisana


- Generalnie dzielimy go na dwa etapy. W pierwszym powstaną obiekty o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Ten etap realizujemy samodzielnie jako Nalepa Capital Trust. Powstanie on jako pierwszy do 2014 roku. Do realizacji drugiego, większego etapu powołaliśmy spółkę celową NCT Inwestycje Świętokrzyskie I, w której połowę udziałów mamy my, a połowę giełdowy deweloper Rank Progress, poprzez swoją spółkę zależną Progress IV. Umowa tej sprawie została podpisana kilka dni temu.

W tym drugim etapie, powstaną obiekty o powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych. Termin realizacji przewidziany jest na rok 2015. Łącznie całość będzie miała około 75 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – wyjaśnia nasz rozmówca. Tak dla porównania, powierzchnia wynajmowalna Nowej Galerii Echo po rozbudowie wyniesie około 70 tysięcy metrów kwadratowych, zaś powierzchnia wynajmowana Galerii Korona - 36 tysięcy metrów. Projekt przy obwodnicy będzie więc dwa razy większy od tego drugiego centrum handlowego, tyle że na terenie kilkudziesięciu hektarów znajdą się nie tylko sklepy.

- Sądzimy, że oprócz kilku wielkopowierzchniowych lokali handlowych znajdzie się tu także miejsce na działalność usługowa. Mogą tu powstać magazyny dla firmy, działy logistyki, biura, a także nie wykluczam części rekreacyjnej. O pewnych rzeczach za wcześnie mówić. Wszystko zależy od zapotrzebowania klientów, a myślę, że będzie ono duże, bo oferujemy do-skonałą lokalizację – dodaje Tomasz Nalepa.

Istotnie trudno nie zgodzić się z tym argumentem. Skrzyżowanie dwóch dróg ekspresowych, w tym jednej, która prowadzi zarówno Warszawiaków jak i Gdańszczan do Krakowa, Zakopanego, a dalej na Słowację, wydaje się idealnym miejscem do budowy potężnego centrum. Wszak po trzech godzinach jazdy z Warszawy, aż się prosi zatrzymać pod Kielcami na kawę, jedzenie, a przy okazji i zakupy.

- Nie ukrywam, że na takiego klienta liczymy. Dlatego ten projekt moim zdaniem jest tak cenny dla gminy Miedziana Góra jak i dla samych Kielc. Bo zacznie generować przychody nie tylko z rynku lokalnego, ale znacznie poszerzonego o klientów z innych miast. Tym bardziej, że ekspresowych dróg będzie przybywać i z roku na rok dojazd do tego centrum będzie coraz szybszy – przekonuje nasz rozmówca.

Gmina już zaciera ręce

Z wielkie inwestycji firmy Nalepa Capital Trust cieszy się już wójt gminy Miedziana Góra. Maciej Lubecki.

- Dla nas może to oznaczać prawdziwą rewolucję. Po pierwsze pojawią się setki miejsc pracy, po drugie gminę mogą zasilić nowe podatki. Nasza sytuacja budżetowa za kilka lat prawdopodobnie znacząco się poprawi, dlatego wspieramy ten projekt i prowadzimy w tej prace związane ze zmianą planu za-gospodarowania terenu. Kiedyś były to tereny rolne, a chcemy je przekształcić w tereny budowlane. Projekt firmy Nalepa Capital Trust da naszej gminie impuls ogromnego rozwoju – uważa wójt.

- Istotnie nasze przedsięwzięcie będzie tak wielkie, że wygeneruje grubo ponad tysiąc miejsc pracy. Może być ich nawet do 1500! A przy tym nie będzie to działalność uciążliwa, jak fabryka, która zanieczyszcza środowisko. Mamy doświadczenia w budowie tego typu centrów w innych częściach Polski i wszyscy są tam zadowoleni. Pieniądze zarabiają i najemcy i ludzie, którzy u nich pracują. Wyznajemy taką zasadę, że robimy coś, co ma być korzystne dla całej lokalnej społeczności – dodaje prezes Nalepa.

Jego firma wykupiła tereny po obu stronach obwodnicy, ale teraz trzeba będzie jeszcze rozwiązać sprawę zjazdów z drogi ekspresowej na tereny parku handlowego. Z tym jest pe-wien problem, ale rozmowy z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trwają.

- Wierzę, że zakończą się pomyślnie. Dla całego woje-wództwa będzie to ogromny impuls rozwojowy, który wygeneru-je tak dużo miejsc pracy i tak duże przychody podatkowe, że korzyści społeczne, wynikające z naszego projektu ostatecznie przeważą. Zwłaszcza, że te zjazdy chcemy wykonać na własny koszt. Mam nadzieję, że ostatecznie wszystkie władze i urzędy przychylnie spojrzą na nasze propozycje i prośby – dodaje Tomasz Nalepa.

http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 51828.htmlMoże osobny wątek dla tej inwestycji?

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5721
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 25 lutego 2011, o 10:46

Nie można też naszego projektu przyrównywać na przykład do Centrum Handlowego Janki, bo tam jest jeden znany najemca, który przyciągnął klientów, a co za tym idzie również inne marki handlowe. U nas takiego dominującego najemcy nie będzie – dodaje prezes Nalepa.
Czyli Ikei nie będzie.
Że też Echo Dnia nie pokwapiło się o jakąś wizualizację :P :wink:

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 25 lutego 2011, o 10:59

...Rank Progress współpracuje z takimi sieciami jak Tesco, Carrefour, Leroy Merlin, Castorama...
No to jak nie Ikea to ja proponuje LEROY MERLIN i CARREFOUR-a :wink: :lol:

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 25 lutego 2011, o 11:00

Po co nam Leroy, skoro mamy aż 4 markety DIY?

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 25 lutego 2011, o 11:33

ice pisze:
Nie można też naszego projektu przyrównywać na przykład do Centrum Handlowego Janki, bo tam jest jeden znany najemca, który przyciągnął klientów, a co za tym idzie również inne marki handlowe. U nas takiego dominującego najemcy nie będzie – dodaje prezes Nalepa.
Czyli Ikei nie będzie.
Że też Echo Dnia nie pokwapiło się o jakąś wizualizację :P :wink:
Pewnie jeszcze takowej nie ma.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 25 lutego 2011, o 11:54

andrzeej pisze:Po co nam Leroy, skoro mamy aż 4 markety DIY?
Jeżeli ma powstać kolejny, to lepiej niech to będzie nowa marka. Większa konkurencja = niższe ceny.
pletwa

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 25 lutego 2011, o 19:54

To są sieciówki, ceny mają takie same na całą Polskę. Na konkurencję cenową bym więc nie liczył.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 26 lutego 2011, o 11:51

Obok IKEA w Jankach jest Praktiker i LM.
W niczym to nie przeszkadza, to zupełnie inne sklepy.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 26 lutego 2011, o 11:56

To oczywiste, że IKEA nie jest konkurencją dla marketów DIY (Praktiker, OBI, NOMI...), ale z tego co ktoś tu pisał Ikei w Kielcach prawie na pewno nie będzie.

Marcinus
Posty: 388
Rejestracja: 13 września 2007, o 23:20
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Marcinus » 26 lutego 2011, o 15:38

Też gdzieś coś takiego czytałem, podobno zastanawiali się nad budową obiektu w Kielcach lub w Radomiu. Zdecydowali, że wybudują się w Radomiu, ponieważ my mamy "rzut beretem" do Ikei w Krakowie, poza tym Kielczanie prędzej pojadą na zakupy do Radomia, niż Radomianie do Kielc :lol:
Przynajmniej taką wersję czytałem gdzieś na forum nie pamiętam już czy tu, czy gdzieś indziej...

ODPOWIEDZ