Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 29 lipca 2006, o 21:20

Pomysł wydaje się dobry. Warunkiem, co oczywiste, jest porządny projekt i porządny wykonawca. W żadnym wypadku nie wolno zgodzić się na jakąś fuszerkę, bo będzie to równało się z oszpeceniem centrum Kielc.

Co do protestów i głosów negatywnych to sądzę, że wypowiadali się przede wszystkim kupcy z okolicy, którzy przyzwyczaili się już do pobierania ogromnych marż za swoje produkty oraz być może jacyś nadgorliwcy, którym galeria handlowa kojarzy się wyłącznie negatywnie.

Jedyne "ale". Obawiam się, że ta inwestycja może lekko przeszkodzić usytuowaniu centrum handlowego w pobliżu dworca PKP a więc i postawić pod znakiem zapytania budowę nowego dworca. A moim zdaniem jest to inwestycja dla Kielc szalenie ważna. Dla przyjeżdżających do naszego miasta pociągiem dworzec stanowi wizytówkę, "tworzy" pewne wyobrażenie o mieście, dlatego ten akurat obiekt powinien być "cacy".

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 29 lipca 2006, o 21:23

Patrzac na to jakie plany maja deweloperzy w podobnych miastach mysle, ze nie musimy sie tak bardzo martwic o dworzec PKP, tym bardziej, ze inwestycja interesuje sie kilka podmiotow. Jest miejsce dla dwoch takich galerii.

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 29 lipca 2006, o 21:37

Proponuje kolegom popatrzeć na adres IP osoby krytykującej budowę galerii na forum Echa Dnia...

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 29 lipca 2006, o 22:24

Tam91 pisze:Nie wiem, nie znam sie, ale czy Echo dnia nie nalezy do Michala Solowowa? Bo jesli tak to nie mozemy sie spodziewac w Echu przychylnym tej budowie artykulow :twisted: Jesli myle sie to prosze usunac posta :twisted:
Ech należało do pana Sołowowa dawno . Teraz włascicielem jest norweski koncern Orkla.

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

Post autor: Ben » 30 lipca 2006, o 01:42

Proszę wszstkich forumowiczów udać się na stronę www.ece.de/pl/shopiping/impulskraft.jsp i tam znajdą wszystko o nowoczesnych rozwiązaniach handlowych w centrach miast.
Radziłbym przeczytać analizy przedstawione tam -WSZYSTKIM PRZECIWNIKOM POWSTANIA GALERII
Ben Kielce

Ben
Posty: 95
Rejestracja: 14 lipca 2006, o 01:02
Kontakt:

dopisek do wiadmości

Post autor: Ben » 30 lipca 2006, o 01:57

Nie podałem gdzie można znależć opis po polsku -trzeba w google otworzyć galerie handlowe a następnie ECE Projektmanagement
Ben Kielce

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 30 lipca 2006, o 12:37

Mogłoby być coś takiego, tylko oczywiście nieco inne proporcje:
Galeria Bałtycka, Gdańsk, otwarcie 2007:
Obrazek
Więcej tutaj:
http://www.ece.de/pl/shopping/center/gbg/gbg.jsp
Komisja Rewizyjna czuwa!

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 lipca 2006, o 13:29

Budować i nie stawiać przeszkód :!:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 lipca 2006, o 23:33

Obrazek

Księża nie chcą galerii
01-08-2006

Księża emeryci oburzeni planami budowy galerii handlowej przez Holendra: - Nasza opinia się nie liczyła i nie zobaczymy ani złotówki z tej transakcji!

O jaką transakcję chodzi? O umowę między Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej a Holendrem Theo Jongenem, który wydzierżawił na 90 lat działkę przy Domu Księży Emerytów przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. Zamierza tam wybudować potężną galerię handlową z parkingiem podziemnym. Zależy mu na szybkim rozpoczęciu inwestycji, bo już od września będzie płacił horrendalny czynsz (kwota utrzymywana jest jednak w tajemnicy, jak sama umowa zresztą...).
Jedyną przeszkodą jest jeszcze brak zgody Urzędu Miasta. Sprawę przeanalizują również radni miejscy. Tymczasem po pierwszym artykule w „Echu Dnia”, w którym ujawniliśmy umowę z Holendrem, skontaktowali się z nami sami księża emeryci, których domem zarządza właśnie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej.
Byli oni oburzeni tym, co się stało. - Nie mieliśmy w tej sprawie nic do gadania. Zarząd stowarzyszenia w ogóle nie liczył się z naszą opinią, po prostu poinformowali nas, że mają kupca na ten teren. My z tej transakcji nie zobaczymy pewnie nawet złotówki, więc proszę nie myśleć, że teraz księżom emerytom będzie się żyło jak w raju - ubolewał jeden z mieszkańców Domu Księży Emerytów.

O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy księdza Jana Tusienia, proboszcza z Bielin, który jest prezesem zarządu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej, ale on odmówił rozmowy. - Ja nie będę udzielał odpowiedzi, to powinno być uzgodnione z księdzem biskupem - zastrzegł ks. Jan Tusień i poinformował, że uzyskanie zgody od biskupa może potrwać kilka dni.

Próbowaliśmy porozmawiać na temat umowy z Holendrem zawartej przez stowarzyszenie bez zgody księży emerytów, których ono reprezentuje z rzecznikiem prasowym Kurii Diecezji Kieleckiej. - Na ten temat może się wypowiedzieć tylko stowarzyszenie, ono nie podlega Kurii Diecezjalnej. Ma olbrzymią autonomię, a zarządzanie Domem Księży Emerytów to tylko jedna z wielu działalności stowarzyszenia - usłyszeliśmy od księdza Dariusza Gącika, rzecznika prasowego Kurii.

Choć Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej jest tak silne i niezależne, księża emeryci nie zamierzają patrzeć biernie na jego ostatni interes. - Całe życie płaciliśmy składki na ten dom, więc mamy prawo tu być i współdecydować o tym terenie. Ta działka z ogrodem to było nasze ostatnie wytchnienie na stare lata. Jak nam jeszcze to zabiorą i zabudują nas jakimś molochem, to już będziemy jak w więzieniu. A poza tym, dlaczego niby ten teren ma iść w ręce Holendra, a nie Polaka? - mówią księża emeryci.

Zamierzają oprotestować tę inwestycję i przekonywać zarówno prezydenta Kielc, jak i radnych miejskich, żeby absolutnie nie zgodzili się na budowę galerii handlowej na działce przy Domu Księży Emerytów.

Magdalena BRZEZIŃSKA

:arrow: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/?cat=10&id=33091

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 31 lipca 2006, o 23:39

Oho... zaczyna sie :?

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 31 lipca 2006, o 23:40

autor pisze: Choć Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej jest tak silne i niezależne, księża emeryci nie zamierzają patrzeć biernie na jego ostatni interes. - Całe życie płaciliśmy składki na ten dom, więc mamy prawo tu być i współdecydować o tym terenie. Ta działka z ogrodem to było nasze ostatnie wytchnienie na stare lata. Jak nam jeszcze to zabiorą i zabudują nas jakimś molochem, to już będziemy jak w więzieniu. A poza tym, dlaczego niby ten teren ma iść w ręce Holendra, a nie Polaka? - mówią księża emeryci.
Tiaaaaaa, tym Panom już podziękujemy :/

Polska dla Polakó i takie tam ... A oni będą faktycznie strasznie biedni, ale raczej nie dla tego ze stracą część zieleni, ale że ktoś inny jest na topie i na tym zarabie, a nie oni....

Aż chciałoby się powiedzieć "psy ogrodniak" :/ prawdziwy kleryków.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 1 sierpnia 2006, o 06:53

Czuć w tym artykule brak obiektywizmu i zero informacji o tym, co sądzą kielczanie - z maili czy wypowiedzi na forum, gdzie 95% to opinie pozytywne.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 1 sierpnia 2006, o 07:03

Obrazek

Galeria dzieli radnych

Centrum handlowe w centrum miasta? Twardy orzech do zgryzienia...

O tym, że holenderski inwestor Theo Jongen chce wybudować przy ulicy Warszawskiej olbrzymią galerię handlową, kielczanie dowiedzieli się kilka dni temu dzięki „Echu Dnia”. Jako pierwsi dotarliśmy do warunków umowy, którą zarówno inwestor, jak i Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Kapłanów Diecezji Kieleckiej trzymali w głębokiej tajemnicy.
Przypomnijmy. Stowarzyszenie reprezentujące księży emerytów wydzierżawiło Holendrowi teren przy Domu Księży Emerytów na 90 lat. Inwestor będzie płacił czynsz już od września, a poznańska pracownia architektoniczna już kończy projekt trzypiętrowej galerii z parkingiem podziemnym.
Co ciekawe, przeciw tej inwestycji protestują sami księża emeryci, z którymi Stowarzyszenie w ogóle nie uzgadniało transakcji z Holendrem i którzy powiedzieli nam, że nie zobaczą ani złotówki z olbrzymiego czynszu... Z protestem pójdą więc do prezydenta Kielc i radnych miejskich.
To właśnie od radnych będzie bowiem zależało, czy Theo Jongen dostanie zgodę na budowę galerii handlowej w tym miejscu. Sprawa trafi na sesję najwcześniej we wrześniu, ale radni już teraz zastanawiają się, jaka decyzja byłaby tu najlepsza dla rozwoju Kielc.
Nieoficjalnie mówi się, że Rada Miejska bez problemu przegłosuje zgodę dla Holendra, bo większość głosów ma w radzie prawica, która raczej nie chce narażać się Kościołowi... Ale jest też druga wersja możliwego rozwoju wydarzeń: radni będą przeciągać podjęcie decyzji w tej sprawie, żeby nie głosować jej tuż przed jesiennymi wyborami samorządowymi.
A oto opinie o budowie galerii handlowej przy ul. Warszawskiej reprezentantów klubów politycznych w kieleckiej Radzie Miasta.
* Marek Piotrowicz, Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unii Pracy: - Co prawda nie mamy jeszcze konkretnych i szczegółowych informacji, co ma konkretnie powstać na tym terenie, ale uważam, że to nie jest miejsce pod wielkokubaturowe budownictwo. To jest chybiona lokalizacja i że będzie wokół niej tak samo burzliwa dyskusja jak ta, która towarzyszyła planom budowy hipermarketu na Ślichowicach. Myślę, że większość radnych będzie przeciwko budowie galerii handlowej przy ul. Warszawskiej.
* Dariusz Karyś, Polskie Stronnictwo Ludowe: - Może ta galeria handlowa strasznie nie zaszkodzi ul. Sienkiewicza, ale i tak uważam, że takie centra handlowe powinny powstawać na obrzeżach miasta, a nie w jego centrum! Tak się robi chociażby we Wrocławiu. A u nas są przecież ogromne tereny obok Browarów Belgia, gdzie mogłaby z powodzeniem powstać taka galeria. Miasto powinno przyciągać inwestorów takich jak ten Holender właśnie tam, a nie pozwalać na budowę galerii handlowej prawie w centrum Kielc!
* Tomasz Bogucki, przewodniczący Rady Miasta , Klub radnych Porozumienia Samorządowego - Wojciech Lubawski: - Na razie nie mam opinii na temat galerii handlowej w tym miejscu. Niewiele też wiem o planach budowy obok Domu Księży Emerytów. Mogę się na ten temat wypowiedzieć dopiero po wakacjach, jak wszyscy jako radni dowiemy się czegoś więcej.
* Jan Ryk (Ruch Patriotyczny): - Jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem nad tą sprawą, ale pytałem o opinię młodzież ze świetlicy środowiskowej na Niewachlowie, z którą współpracuję. Ci młodzi ludzie byli bardzo za tym, żeby powstała ta nowa galeria, mówili że chętnie by tam chodzili. Skoro młodzież jest „za”, to ja też pozytywnie patrzę na te plany.
* Jan Kudaka (Liga Polskich Rodzin): - Jestem zaskoczony planami budowy galerii! Moja opinia na razie jest raczej negatywna, choć oczywiście trzeba dokładnie przeanalizować tę inwestycję na posiedzeniach komisji. Jestem jednak zaniepokojony, że ten teren poszedł w ręce Holendra, bo wolałbym żeby - jeśli to jest konieczne - żeby budowali u nas rodzimi inwestorzy.

Magdalena BRZEZIŃSKA brzezinska@echodnia.eu

-----------------------------

Po kolei:
Wypowiedź Pana Karysia bezsensowna - na obrzeżach miast zazwyczaj buduje się hipermarkety i markety branżowe, a w centrum Wrocławia jest Galeria Dominikańska. Dodajmy Galeria Krakowską w samymy cantrum i dziwny brak obaw krakowskich radnych o spadek zainteresowania Starym Miastem.

Pan Kudaka to by chyba chciał, żeby w Polsce tylko Polacy wszystko robili. Jeśli już pojawił się inwestor z konkretną ofertą to nie ma nawet co się zastanawiać, przynajmniej będzie polski wykonawca. A rodzimy inwestor nie pojawi się raczej nigdy.
Komisja Rewizyjna czuwa!

qbasck
Posty: 135
Rejestracja: 22 września 2005, o 13:13

Post autor: qbasck » 1 sierpnia 2006, o 08:55

Drodzy forumowicze.
Proponuję zrobić kampanię uświadamiającą nasze władze oraz gazety, co to jest takiego galeria handlowa. Mam na myśli zmasowany atak mejlami :) w których przedstawimy przykłady(ze zdjęciami albo linkami do nich) galerii np Stary Browar, G. Krakowska, G. Łódzka oraz to gdzie takie budynki powstają - czyli centrum lub jego najbliższe okolice. Proponuję zebrać adresy mejlowe w tym temacie. Napisać jedną słuszną wspólną wersję listu. A każdy zainteresowany forumowicz pomoże w uświadamianiu :) Jak Wam się ten pomysł podoba?

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 1 sierpnia 2006, o 09:01

Ja jestem za, byleby tylko coś działo się w tym temacie. I żeby to działanie było na plus a nie minus :P
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

ODPOWIEDZ