Tabor MPK oraz KASP Kielce w sieci ZTM (#001-951)

Wszystko związane z działaniem komunikacji publicznej.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, CKfan, AR

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 20 stycznia 2011, o 01:00

Eli wystarczy klima w BM-ce 8)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 20 stycznia 2011, o 05:36

Koziołki w MPK idą w odstawkę

Kieleckie MPK sprzedaje najmniejsze autobusy. To dlatego, że po podwyżce cen w busach prywatnych przewoźników pasażerowie przesiadają się do miejskich autobusów. A tzw. koziołki są za ciasne

Pięć jelczy MB 081, zwanych popularnie "koziołkami", przyjechało do Kielc w kwietniu 2002 roku. Ówczesny dyrektor MPK Stanisław Nowak zapowiadał, że będzie to sposób na konkurowanie z prywatnymi przewoźnikami. Miały jeździć m.in. na trasach do Chęcin i Piekoszowa. Z tych planów nic nie wyszło - w 2009 roku sprzedano jelcza w wersji jednodrzwiowej, bo nie spełniał wymogów kontraktu na obsługę komunikacyjną miasta, który MPK zawarło z Zarządem Transportu Miejskiego. Teraz na sprzedaż wystawiono pozostałe cztery sztuki. - Nie są nam potrzebne. ZTM poprosił nas o kierowanie na linie, które one dotychczas obsługiwały - m.in. linię nr 17 - większych, 12-metrowych autobusów - tłumaczy Elżbieta Śreniawska, prezes MPK.

Okazuje się, że to konsekwencja większej liczby pasażerów dojeżdżających do Kielc spoza miasta. - Wyraźnie zauważyliśmy to teraz, gdy prywatni przewoźnicy podnieśli ceny biletów w busach - mówi Barbara Damian, zastępczyni dyrektora ZTM.

Trafia do nich sporo wniosków o uruchomienie dodatkowych połączeń z okolicznych gmin. Tak jest np. w przypadku Daleszyc. - Chcemy przedłużyć linie kończące się teraz w Bukówce. Tam właśnie jeżdżą tzw. koziołki. Ale puszczenie do samych Daleszyc takiego autobusu skończyłoby się awanturą i zostawianiem pasażerów na przystankach, a tego nie chcemy. Pojedzie tam więc autobus 12-metrowy - tłumaczy urzędniczka. Podkreśla, że podobne przykłady można mnożyć.

Na wzrost zainteresowania miejską komunikacją wpłynęła także likwidacja kilka lat temu podziału na strefy miejską i podmiejską oraz wprowadzenie stałej ceny biletów. - Wtedy liczono, że takie rozwiązanie zwróci się, jeżeli w autobusach będzie o 30 proc. pasażerów więcej. A ten wynik jest teraz znacznie lepszy - podkreśla Damian.

Jerzy Godzik ze Świętokrzyskiego Zrzeszenia Transportu i Usług twierdzi, że niektórzy właściciele busów podnieśli ceny o 50 gr, bo nie mieli wyjścia w związku ze wzrostem cen paliw. - Wcześniej przez wiele lat były na stałym, bardzo niskim poziomie. Np. blisko 50-kilometrową trasę do Końskich można było przejechać za 2,5 zł - mówi. Dodaje, że na razie nie obserwują jeszcze znaczącego wzrostu odpływu pasażerów. - Stali pasażerowie, z biletami miesięcznymi, na pewno zostali. Ale wiadomo, że ludzie liczą każdy grosz - przyznaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... tawke.html

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 stycznia 2011, o 09:38

dovers_ck pisze:
krzysiu1493 pisze:Stare kasowniki...
Ja tam widziałem ze 2h temu nowe kasacze i sterownik ale niech będzie.
Ja tam widziałem dzisiaj w #193 stare kasowniki :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 20 stycznia 2011, o 11:48

AR pisze:
dovers_ck pisze:
krzysiu1493 pisze:Stare kasowniki...
Ja tam widziałem ze 2h temu nowe kasacze i sterownik ale niech będzie.
Ja tam widziałem dzisiaj w #193 stare kasowniki :)
My mówimy o #196 8)
"Lepiej jest jechać słabym samochodem na 100% niż dobrym na 20%"James Hunt

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 stycznia 2011, o 12:49

No tak.
#196 i #207 przygotowują się chyba do kasacji.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 20 stycznia 2011, o 14:32

Pożar autobusu w centrum Kielc

Neoplan kieleckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zapalił się na al. IX Wieków Kielc. Do pożaru doszło około godz. 13 w rejonie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Pasażerom nic się nie stało - informuje dyżurny świętokrzyskiej straży pożarnej.

Źródło: Gazeta Kielce

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 20 stycznia 2011, o 14:46

Przejeżdżałem obok niego. To jest #304. Komora silnika otwarta, ślady środka gaśniczego na niej i na jezdni. Brak śladów pożaru, więc chyba nie jest bardzo uszkodzony. Mijałem go około 12.55. Stał na przystanku w stronę Warszawskiej. Widziałem również 1 wóz gaśniczy i 1 terenowy (Nissan Navara?)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
dovers_ck
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 523
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: dovers_ck » 20 stycznia 2011, o 14:48

AR pisze:No tak.
#196 i #207 przygotowują się chyba do kasacji.
#207 to ma awarię i zobaczymy czy zrobią.
"Lepiej jest jechać słabym samochodem na 100% niż dobrym na 20%"James Hunt

Awatar użytkownika
krzysiu1493
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1104
Rejestracja: 25 marca 2008, o 17:35
Lokalizacja: Kielce Uroczysko

Post autor: krzysiu1493 » 20 stycznia 2011, o 16:38

Dzisiaj jechałem #373 i w środku były zapowiedzi głosowe :!: Jednak lektor mówił tylko "Następny przystanek", i nie było to zsynchronizowane. Na wyświetlaczu wewnętrznym wyświetlały się także nazwy kolejnych przystanków.

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 20 stycznia 2011, o 16:41

Bruksela zatwierdziła kielecki wielki projekt

Dofinansowanie do projektu "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym" zatwierdziła w czwartek Komisja Europejska. Projekt wartości 303 mln zł jest największym jak do tej pory zatwierdzonym z programu Rozwój Polski Wschodniej.
Zakres olbrzymich inwestycji obejmuje m.in. budowę i przebudowę ponad 5 km dróg wraz z infrastrukturą techniczną, budowę pętli i zatok autobusowych, zakup 40 nowoczesnych autobusów. Ponadto komunikacja miejska zostanie uzupełniona o dwa dworce autobusowe oraz elektroniczne tablice informacyjne i automaty do sprzedaży biletów. W styczniu 2011 r. podpisano umowę na dostawę i montaż tych urządzeń.


Źródło: Gazeta Kielce

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 20 stycznia 2011, o 22:43

Zastanawia mnie kurdebele dlaczego nowe zatoczki, bądź remontowane istniejące nie są robione z betonu? Tylko kostka, ewentualnie frez i wylane 2 paski. Pewnie, że drożej, ale betonik trwalszy i w czasie zwraca się. W innych miastach staje się to standardem.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 stycznia 2011, o 22:53

Te ostatnio robione z kostki brukowej maja solidna podbudowe betonowa. Takie rozwiazanie zastosowano u nas chyba po raz pierwszy.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 21 stycznia 2011, o 00:12

Na plus tez, to że kostka jest bardzo równo ułożona, przez co nie czuć że wjezdza się na nią.
krzysiu1493 pisze:Dzisiaj jechałem #373 i w środku były zapowiedzi głosowe :!: Jednak lektor mówił tylko "Następny przystanek", i nie było to zsynchronizowane. Na wyświetlaczu wewnętrznym wyświetlały się także nazwy kolejnych przystanków.
Ziarek pisze:Odbiegając od tematu Mercedesów. Zaskoczyło mnie trochę jak w którymś Solarisie z zakresu 372-374 usłyszałem zapowiedź, tzn. tylko dwa słowa "następny przystanek". Wprawdzie MPK miało chyba też wprowadzić zapowiedź, ale to tak dziwnie- pozytywnie usłyszeć "zapowiedź" w wozie spółki, która ogranicza się do minimum w robieni czegokolwiek.
...

Awatar użytkownika
BRS
Posty: 265
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście CK

Post autor: BRS » 21 stycznia 2011, o 17:19

#199 stare kasowniki a czy on niepowinien byc wycofany?
Tu się urodziłem i umrzeć bym chciał tu.

Ziarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1653
Rejestracja: 20 lutego 2008, o 20:16
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Ziarek » 22 stycznia 2011, o 17:50

Z tego względu, że ma kasowniki niezgodne z umową to tak.

#206 pojechał na złomowisko.

ODPOWIEDZ