PUK Kielce - Parking wielopoziomowy, Plac Konstytucji

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

mirstel
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2007, o 23:09
Lokalizacja: Kielce - moje miasto
Kontakt:

Post autor: mirstel » 23 listopada 2010, o 13:44

Jeśli już są obok siebie to ten z lewej mogli umieścić bardziej pod kątem (w stronę zus). Byłby lepiej widoczny dla większej publiczności.
Pozdrawiam, mirstel.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 grudnia 2010, o 22:02

Znalazłem przypadkiem jeden artykuł z Gazety Wyborczej Toruń:
Zamknęli parking podziemny za 10 mln przez luźną kostkę

(...)

Przypomnijmy, że garaż miał być gotowy na początku grudnia. Alstal nie uporał się jednak ze wszystkimi pracami na czas i zawarł aneks do umowy podpisanej z Targami Toruńskimi. Dał on inowrocławianom dodatkowe 17 dni roboczych na dokończenie głównych robót. Alstal za wzniesienie garażu zainkasuje prawie 10 mln zł. Na nowym parkingu auta postawi 287 kierowców. 172 z nich będzie mogło zrobić to pod ziemią, a 115 kolejnych na powierzchni. Do 9 stycznia parkowanie na pl. św. Katarzyny będzie bezpłatne. Później godzina korzystania z garażu będzie kosztowała 3 zł. Zmotoryzowani, którzy będą chcieli wykupić miesięczny całodobowy abonament zapłacą 300 zł. Na 250 zł Targi Toruńskie wyceniły wjazdówkę dla parkujących od godz. 7 do 19.
źródło: http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,88 ... ostke.html

Pomijając treść artykułu, nie sądzicie, że 10 milionów za nieco mniejszy od naszego, ale w większości podziemny parking, to bardzo mało w porównaniu z 20 milionami za parking centrum?
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 grudnia 2010, o 22:28

Jeden poziom podziemny, a na zewnatrz tylko plyta. U nas w gore i dosc drogie gadzety.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 2 stycznia 2011, o 12:22

Obrazek
Spóźnione, ale "historyczne". Montaż ekranów LCD na parkingu Centrum.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ciekawski
Posty: 321
Rejestracja: 18 lipca 2010, o 18:18
Lokalizacja: kielce

Post autor: ciekawski » 25 lutego 2011, o 08:37

Mam nadzieję że poprawią te płytki od strony ulicy leśnej, bo masa sie tam pozapadała, jak był przejazd między parkingiem a UM. Swoją drogą swiadczy to o jakości prac, bo tak szybko nie powinno się to zniszczyć. Liczę ze zauważą to i naprawią.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 25 maja 2011, o 20:00

Znów rozbita szyba na miejskim parkingu w centrum Kielc!

Obrazek
Kurtyna wodna na parkingu w Kielcach uszkodzona po raz kolejny. (fot. Aleksander Piekarski)

Najprawdopodobniej kamień rzucony przez bawiące się dziecko, rozbił jedną z szyb kurtyny wodnej na ścianie parkingu piętrowego przy Placu Konstytucji 3-go Maja w Kielcach. Straty są szacowane na blisko 20 tysięcy złotych.

Około godziny 18.30 we wtorek pracownik parkingu wielopoziomowego w centrum Kielc zauważył, że uszkodzona jest szyba jednej z kurtyn wodnych znajdujących się na ścianie od strony ZUS-u. W szybie, na wysokości nieco powyżej pasa dorosłego człowieka jest dziura, a od niej rozchodzi się gęsta siatka pęknięć.

- Podejrzewamy, że w kurtynę kamieniem, rzuciło dziecko bawiące się przy fontannach na placu przy parkingu. Dysonujemy zapisem z monitoringu i przekazaliśmy go już policjantom – mówi Robert Kulak, kierownik parkingu.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że pracownik ochrony prawdopodobnie zatrzymał 13-latka podejrzewanego o to, że mógł uszkodzić szybę, chłopak został jednak wypuszczony przez przyjazdem policjantów. Wartość strat oszacowano na 19.600 złotych. Kiedy zamontowana zostanie nowa szyba, na razie nie wiadomo. Swe procedury przeprowadzić musi ubezpieczyciel.

- Szyba ma rozmiary 4,40 na 2 metry. Koszta są duże bez względu na to, czy zamówi się ją w Austrii czy w Polsce. Nie możemy wprowadzać zmian w konstrukcji kurtyn, aby nie stracić trzyletniej gwarancji na cały obiekt – tłumaczy Robert Kulak.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku kurtyny uszkadzane były sześciokrotnie. Po raz ostatni w połowie września.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /731134514
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 25 maja 2011, o 20:53

Snajper wrócił :lol:

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 26 maja 2011, o 19:23

Tłumaczenie dzieckiem z kamieniem już do mnie nie trafia. Obraz z kamer ma trafiać do mózgu operatora, a nie robić za wygaszacz ekranu.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 maja 2011, o 19:28

A kto zapłacił za ostatnie kilka szyb, bo jakoś mi umkneło :wink:

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 maja 2011, o 21:56

A propos - zdaje się, że ostatnio czytałem w którejś z gazet, że miasto w ramach oszczędności przestało dofinansowywać organizacje pozarządowe (np. koszty transportu). Za jedną szybę taki np Teatr Ecce Homo mógłby zjeździć całą Europę :roll:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 27 maja 2011, o 13:43

No niestety już z kilku metrów widać jak bardzo ta szyba jest wygięta w stronę budynku ZUS. Straszny bubel.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 maja 2011, o 16:14

czy ta szyba była już wymieniana? czy jest jeszcze "dziewicza"?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 27 maja 2011, o 16:31

Te wymieniane przecież chyba nie miały być ze szkła?
Tylko kielce.

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 27 maja 2011, o 20:02

Byłem przy tym, kiedy ta szyba pękła. W najbliższej okolicy było kilkanaście osób dorosłych i grupa dzieci bawiących się przy fontannach. Nie wydaje mi się, żeby ktoś rzucał kamieniem - patrzyłem w kierunku fontanny i nie widziałem nikogo wykonującego podejrzane gwałtowne ruchy, jak również nikogo, kto np. uciekałby z miejsca wypadku. Słychać było pojedynczy huk, czy trzask, więc raczej nie był to strzał z jakiejkolwiek broni. Wyglądało tak, jakby szyba pękła "sama z siebie", chyba, że ktoś jej "pomógł" ukradkiem, ale musiałby to zrobić wyjątkowo dyskretnie.

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 28 maja 2011, o 10:28

Sama z siebie nie pekla. Jest slad po uderzeniu.
Ciezko upilnowac biegajace dzieciaki. Niech usuna te male kamyczki, ktorych jest mnostwo wokol to moze szyby dluzej wytrzymaja.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, o 22:11 przez jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ