Kielecki rynek mieszkaniowy

Inwestycje mieszkaniowe w Kielcach. Szczególnie dla zainteresowanych kupnem mieszkania.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 16 listopada 2010, o 22:29

Jest sporo czynników przemawiających za spadkiem cen:

- niż demograficzny
- emigracja Kielczan (z Polski lub do większych miast)
- sporo mieszkań się buduje

I dwa czynniki, które te spadki powstrzymają:
- kredyt
- Rodzina na Swoim

Pozdr.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 25 listopada 2010, o 19:00

Przetarg na odbudowę zniszczonej przez wybuch gazy części bloku przy ulicy Jagiellońskiej

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Kielcach ogłosiło przetarg na obudowę zniszczonej przez wybuch gazu części bloku przy ulicy Jagiellońskiej.
Dyrektor PGM Ewa Głowacka informuje, że przetarg ma zostać wkrótce rozstrzygnięty.
Na rozpoczęcie prac z niecierpliwością czekają mieszkańcy zniszczonego bloku. Po wypadku zostali tymczasowo zakwaterowani w mieszkaniach komunalnych.
Dyrektor zapowiada, że prace powinny zakończyć się najpóźniej we wrześniu przyszłego roku. Jak podkreśla- dopiero teraz ogłoszono przetarg, bo wcześniej PGM musiało zdobyć niezbędne pozwolenia, a także uzgodnić z przyszłymi mieszkańcami metraż lokali.
Do wybuchu gazu przy ulicy Jagiellońskiej doszło w styczniu ubiegłego roku.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Przeta ... f8bf7.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 25 listopada 2010, o 19:02

Promieniowanie uranu zagraża nowemu osiedlu w Kielcach

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach sprzeciwia się planom budowy jakichkolwiek obiektów mieszkalnych pomiędzy Karczówką, a górą Grabiną. Z naszych informacji wynika, że prywatny inwestor podjął starania, aby powstało tam niewielkie osiedle mieszkaniowe.
Miejscy urzędnicy tłumaczą jednak, że inwestowanie w tym miejscu jest niebezpieczne, ponieważ znajdują się tam pozostałości po szybach górniczych, występuje też silne promieniowanie uranu.
Małgorzata Chamera z Wydziału Ochrony Środowiska tłumaczy, że obszar ten w ogóle nie powinien być przeznaczony pod jakiekolwiek budownictwo.
Niesprzyjające inwestycjom na tym terenie są także wyniki badań naukowych. Okazuje się, że stężenia izotopów promieniotwórczych: uranu, toru i radonu przekraczają tam wszelkie przyjęte w Polsce normy.
Teren pomiędzy Karczówką, a Grabiną jest też chroniony pod względem przyrodniczym. Z kolei południowe zbocze Grabiny i Dalni to obszar ochronny ujęcia wody Kielce- Białogon.
Jak się dowiedzieliśmy- jeden z inwestorów planuje tam wybudowanie kilkunastu domków jednorodzinnych. Ostatecznej decyzji w tej sprawie Urząd Miasta jeszcze nie wydał.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Promie ... 8633a.html

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 25 listopada 2010, o 19:04

uffff... To też jakiś sposób na blokowanie zabudowy w tym miejscu :)
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 25 listopada 2010, o 19:53

Trochę mnie to martwi. Jest to w bądź co bądź pokaźny obszar położony w mieście (wcale nie aż tak daleko od centrum, jakby się mogło wydawać), więc nie powinien być zajęty przez pola, łąki i nieużytki. Rzecz jasna ze względu na walory krajobrazowe nie wyobrażam tam sobie zabudowy intensywnej, wielorodzinnej, ale myślałem właśnie o jakichś osiedlach szeregowców czy domków. Ale jeżeli nie mieszkaniówka (ani w zasadzie żadna inna zabudowa, jak wynika z artykułu), to co w takim razie powinno się znaleźć na tym terenie?

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 25 listopada 2010, o 20:06

Moim zdaniem to, że leży w granicach administracyjnych miasta nie przesądza, że należy tam planować jakąkolwiek zabudowę. Ma odpowiednie walory i należy pozostawić niezabudowany. Miasto ma dziesiątki hektarów w granicach adm i tam powinno sie rozwijać, szczególnie mam na myśli kierunek wschodni.
Diveloper naciska to już trzeba tak zrobić. Ciekaw jestem jakie konsekwencje będą postawienia osiedla na łąkach za Castoramą bez uregulowania kwestii odprowadzania wód opadowych.. współczuje mieszkańcom Zacisza i sasiednich szeregówek. Uchwalając MPZP dla tamtego terenu tą kwestię pominięto..

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 27 listopada 2010, o 08:18

OK, zgadzam się, że nie każdy metr kwadratowy miasta musi koniecznie być zabudowany. Ale skoro nie można tam budować, moje pytanie brzmi: co w zamian? Chodzi mi nie o zabudowę, a o zagospodarowanie tego terenu. Moja wizja miasta nie chce mi się jakoś pogodzić z faktem, że 15 minut spacerkiem od ścisłego centrum wojewódzkiego miasta leżą sobie łąki i nieużytki (myślę tu również o terenie położonym pomiędzy ulicami Bernardyńską a Piekoszowską). Oczywiście, że nie jest to miejsce na bloki mieszkalne, ale nikt mi nie wmówi, że powinny tam być pola uprawne i błoto.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 grudnia 2010, o 22:36

Budowa obiektu mieszkalnego, Kielce, ul. Legnicka
Inwestor: prywatny
Obrazek Obrazek

:arrow: http://scinwestycje.pl/e107_plugins/aut ... 20LEGNICKA

michau

Post autor: michau » 28 grudnia 2010, o 12:28

Kolejny pasztet...

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 17 stycznia 2011, o 10:40

Dziwić się wyludnianiu Kielc skoro ludzie wystawiają takie oferty jak ta na Sadach - 60m2 na parterze w 36 letnim wieżowcu za 245 tys zł :shock:

http://dom.gratka.pl/tresc/397-32478131 ... 7fc12b9c,1

Pensje stoją w miejscu a mieszkania, vaty, paliwa, żywność, woda, itp w góre. Gdzie tu logika :?:

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 17 stycznia 2011, o 23:43


Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 1 lutego 2011, o 12:30

W Domatorze sprzedają mieszkania dwupoziomowe przy uśrednionej cenie 3.400 zł/m2 a na Gratce jakiś cwaniak chce za podobne mieszkanie 5050 zł/m2

http://dom.gratka.pl/tresc/397-31001671 ... ce-ii.html

Chyba brakuje "jeleni" na to mieszkanie bo widzę je od wielu miesięcy jak nie od roku!

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 1 lutego 2011, o 13:22

Jak sprzeda to zarobi ładne pieniądze... Po co pracować ?
Every dream has a price

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 4 lutego 2011, o 20:33

Wiadomo coś na temat inwestycji Chałupki przy Kaznowskiego?
Dostępne są jakieś wizualizacje? Znalazłem tylko to:


Obrazek

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 16 kwietnia 2011, o 21:33

Nowa inwestycja w okolicach Wojska Polskiego:

http://otodom.pl/mieszkanie-kielce-cent ... 26338.html

-------------------------------------------------------------------------------------

Ul.Wrzosowa - Mieszkania nowe w stanie deweloperskim w nowo wybudowanej kamienicy z cegły:

http://otodom.pl/sprzedam-mieszkania-no ... 08556.html

ODPOWIEDZ